Přihlášení:

19 − 13 =

Menu
Logo týmu Česko
OG M | 04:10 - dnes
Logo týmu USA
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Doněck Šachtor
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sevilla
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Manchester United
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 03:00 - dnes
Logo týmu Boston
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Finsko
OG W | 08:40 - dnes
Logo týmu Rusko
Náš tip:
4.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Benátky
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu CSKA Moskva
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Frýdek - Místek
1st League | 18:00 - dnes
Logo týmu Třebíč
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Leganes
Primera Divisio.. | 18:45 - dnes
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Innsbruck
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu Linz
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Florida
NHL | 01:35 - 23. 02.
Logo týmu Washington
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Ottawa
NHL | 01:35 - 23. 02.
Logo týmu Tampa Bay
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 15:00 - 24. 02.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 16:30 - 24. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:00 - 26. 02.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Vancouver
NHL | 04:00 - dnes
Logo týmu Colorado
Logo týmu Rusko
OG M | 08:40 - dnes
Logo týmu Norsko
Logo týmu Karpaty Lvov
Premier League | 13:00 - dnes
Logo týmu Donetsk Olimpic
Čt. tip:
0
1X2
Logo týmu Švédsko
OG M | 13:10 - dnes
Logo týmu Německo
Logo týmu Kanada
OG M | 13:10 - dnes
Logo týmu Finsko

10 rad, jak úspěšně sázet na fotbal a jakým chybám se vyhnout

15. 5. 2014 12:00, upraveno: 3. 3. 2017 18:45
autor: vcer43
Fotbal je nejoblíbenějším sportem sázkařů vůbec. A ještě oblíbenější je v době, kdy se schyluje k nějakému velkému mezinárodnímu turnaji, což je právě současný případ. MS 2014 startuje již 13. června a sázkaři i fanoušci po celém světě si už brousí na zápasy nejlepších týmů světa. Pokud nejste kdovíjak zkušeným sázkařem, ale chcete úspěšně sázet na fotbal (a zejména na zápasy nadcházejícího MS), následujte rady, které vám představíme v tomto článku.
10 rad, jak úspěšně sázet na fotbal a jakým chybám se vyhnout
Hodně amatérských sázkařů na fotbal sází jen v rámci velkých turnajů (MS, EURO) a je tedy logické, že když na daný sport sázejí 1x za dva roky, mohou se dopouštět nákladných chyb, které mohou udělat velkou díru do jejich bankrollu.

Tipy k dosažení úspěchu

Níže naleznete 5 tipů, které by si měl vzít k srdci každý sázkař, který chce úspěšně sázet na fotbal. Obrovské množství sázkařů bohužel tyto základní principy ignoruje, což je ve výsledku stojí hodně peněz.

1) Počítejte s remízami

Mnoho sázkařů ignoruje možnost remízy, což je velká chyba. V rámci skoro každého fotbalového turnaje totiž remízou v základní hrací době dopadne poměrně velké množství zápasů. Týmy jsou opatrnější, jelikož každé zaváhání může znamenat vyřazení, takže nemůžete očekávat nějaké ofenzivní hody (zejména v zápase dvou vyrovnaných týmů).

Pokud sázíte na vítěze zápasu a chcete se remízy zbavit, můžete sázet typ sázky „bez remízy,“ nicméně ta nabízí nižší kurz, než při normálním threeway sázení. Na možnost remízy musíte myslet i při sázení na celkový počet branek, nicméně zde remíza není špatným výsledkem – může totiž pomoci vaší under či over sázce.

2) Nepočítejte s tím, že týmy vždy maximálně dřou

Občas se stane to, že tým do zápasu nedá maximum. Ve fotbale takový scénář nastává častěji než v jiných sportech a je dost možné, že podobné situace nastanou i na letošním MS (v základních skupinách, když už bude mít daný tým jistý postup do vyřazovací fáze). Pokud týmu na výsledku nezáleží, tak logicky hráči nebudou „jezdit po zadku.“

3) Nenechte se zaslepit reputací

Ikona týmu Česko
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu USA
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Sázkaři se často nechají zaslepit reputací týmů (zemí) a jejich největších hvězd. Tento bod je důležitý zejména v souvislosti s mezinárodními turnaji (MS, EURO), jelikož ty se konají pouze jedenkrát za 4 roky, což znamená, že reputace není vždy „aktuální.“ To, co se stalo během poslední dvou let (nebo třeba během poslední dekády), má jen malý vliv na to, co se bude dít na hřišti v současnosti.

Když sázíte na fotbal, musíte se ujistit v tom, že sázíte na tým, který nyní vidíte před sebou – nikoliv na tým, který už je minulostí. Tento bod je ale částečně pozitivní, pokud dokážete správně vyhodnotit sílu týmu, můžete na přehnaně vysoké reputaci nějakého týmu vydělat, jelikož sázkařská veřejnost se většinou nechá zmanipulovat většinovým názorem.

4) Dívejte se na styl hry

Stejně jako v každém sportu, i ve fotbale se nestane vždy vítězem lepší tým. Občas je překvapivý výsledek poměrně předvídatelný – zejména tehdy, když si nesedí herní styly daných týmů. Pokud je například favorit silně ofenzivním týmem, může mít problémy proti týmu, který se soustředí na totální defenzívu. Čím více toho budete vědět o stylu hry daného týmu, tím lépe budete schopní předpovědět, jakého výsledku dosáhne.

5) Zeptejte se expertů a sami se vzdělávejte

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo se na fotbal specializuje, nebojte se mu říct o radu. Při sázení nemusíte dělat všechno sami. Názory skutečných expertů mají velkou hodnotu, jelikož tito lidé neustále sledují fotbalové zápasy a analyzují hru jednotlivých týmů. Dejte si však pozor na to, komu budete věřit. V médiích totiž vystupuje spousta rádoby expertů, která si ale ve skutečnosti závěry „cucá z palce.“ Dále můžete využít také našich tipů.

Samozřejmě se také neustále musíte sami vzdělávat, jelikož svět sázení se pořád posouvá dopředu a vy si jednoduše nemůžete dovolit zůstat pozadu. Hodnotné informace naleznete například v sekci Sázení na fotbal.

Nejčastější chyby

Hodně amatérských sázkařů na fotbal sází jen v rámci velkých turnajů (MS, EURO) a je tedy logické, že když na daný sport sázejí 1x za dva roky, mohou se dopouštět nákladných chyb, které mohou udělat velkou díru do jejich bankrollu. Proto vám kromě tipů k dosažení úspěchu představujeme i nejčastější chyby při sázení na fotbal.

1) Přeceňování favorita

Zkušení fotbaloví sázkaři vědí, že v základních skupinách velkých fotbalových turnajů to často vypadá tak, že je zde velký favorit a také nějaký velký outsider. Díky svým zkušenostem ale vědí také to, že toto zdání obvykle klame. Ve skutečnosti totiž často bývá i tento outsider poměrně konkurenceschopný. Musíte mít na paměti to, že aby se tým na MS dostal, musí mít určitou kvalitu. Některé týmy sice měly kvalifikaci jednodušší díky své zeměpisné poloze, ale ani tak nemůžete očekávat to, že kdovíjak velký počet zápasů skončí rozdílem třídy.

Svou roli zde hraje štěstí, motivace outsidera, kreativní taktika vymyšlená dobrým koučem a spousta dalších faktorů. Jednoduše neexistuje žádná jistota, nehledě na to, jak moc je daný favorit silný.

2) Přeceňování outsidera

V předešlém bodě jsme vám řekli, že nesmíte přeceňovat favority, nicméně stejně důležité je, abyste nepřeceňovali ani outsidery. Poměrně dost sázkařů cíleně sází na outsidery a očekává nějaké překvapivé výsledky. Ty se sice většinou dostaví, nicméně je otázka, zda bude takový přístup ziskový v dlouhodobém měřítku.

Pokud má favorizovaný tým dostatečnou motivaci, dobrého kouče a nemá zraněné klíčové hráče, je výhře výrazně blíž než outsider. Je důležité, abyste se neuchylovali k extrémům, ať už se jedná o favority nebo outsidery. Každý zápas byste si měli nezávisle zanalyzovat. Až na základě výsledků vaší analýzy můžete činit sázková rozhodnutí.

ČTĚTE TAKÉ:
Kdy sázet na velké outsidery?

3) Necháváte se ovlivňovat veřejností a médii

Hodně sázkařů má tendenci být součástí „stáda.“ Prakticky bez výhrad přejímají názory jiných sázkařů, autorů sportovních článků a tak dále. Problém je v tom, že sázkařská veřejnost obvykle má několik týmů, kterým vytvořila prakticky až mýtickou auru … nicméně ve skutečnosti dané týmy nemusí být (a často nejsou) kdovíjak silné.

Měli byste se spoléhat hlavně na své vlastní názory. Pokud budou vaše odhady přesnější než odhady široké veřejnosti, můžete vydělat slušné peníze. Více informací na toto téma naleznete v článcích Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii? a Sázení proti veřejnosti za účelem maximalizace zisku.

4) Špatný výběr sázkové kanceláře

Ať už sázíte na jakýkoliv sport, pro dosažení úspěchu je výběr vhodné sázkové kanceláře naprosto zásadní. Různé sázkové kanceláře mají různě vysoké kurzy… a vy rozhodně chcete vždy sázet s nejlepším možným kurzem. Vzhledem k této skutečnosti je navíc ideálním řešením vytvoření uživatelského účtu u vícero sázkovek – v takovém případě budete vždy moci vyhodnotit, která sázkovka na daný zápas nabízí nejlepší kurz a následně si u ní vsadit.

Tip: Nejlepší kurzy vám pomůže najít srovnávač kurzů.

5) Očekávání ofenzivní exploze

Ve fotbale obecně padá méně gólů než v jiných sportech. Tuto skutečnost ještě umocňuje fakt, že v rámci velkého turnaje týmy prakticky neustále „hrají o všechno,“ takže by rozhodně nebylo rozumné se bezhlavě vrhat do útoku. Vlivem těchto skutečností v hodně zápasech padnou třeba jen 2 branky – podle historických statistik se na MS a EURU vyplatí sázet na under.

Těsným výsledkem často končí i zápasy favoritů s velkými outsidery, na čemž nic nemění ani ofenzivní hvězdy daného týmu. Jednoduše si musíte zvyknout na to, že se ve většině případů žádných gólových hodů nedočkáte.

—–

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole