Přihlášení:

six + 1 =

Menu
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Monaco
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Málaga FC
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Las Palmas
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Leverkusen
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu München 1860
2. Liga | 20:15 - dnes
Logo týmu Nürnberg FC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Hellas Verona
Serie B | 20:30 - dnes
Logo týmu Spal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Newcastle
Championship | 21:00 - dnes
Logo týmu Aston Villa
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Marítimo
Liga Sagres | 21:00 - dnes
Logo týmu Nacional
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Michalovce
Super Liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Trnava
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 17:00 - zítra
Logo týmu Dynamo Minsk
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vaxjö Lakers HC
Elitserien | 19:00 - zítra
Logo týmu Lulea HF
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Salzburg
Eishockey Liga | 19:45 - zítra
Logo týmu Bolzano
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Bern
Nationalliga A | 19:45 - zítra
Logo týmu Zug
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Davos
Nationalliga A | 19:45 - zítra
Logo týmu Ambri Piota
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu NY Rangers
NHL | 01:05 - 22. 02.
Logo týmu Montreal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Toronto
NHL | 01:35 - 22. 02.
Logo týmu Winnipeg Jets
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Valencia FC
Primera Divisio.. | 18:45 - 22. 02.
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Porto FC
Champions Leagu.. | 20:45 - 22. 02.
Logo týmu Juventus
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sevilla
Champions Leagu.. | 20:45 - 22. 02.
Logo týmu Leicester
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Ajax Amsterdam
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 23. 02.
Logo týmu Legia Warszawa
Náš tip:
1
1X2

10 rad, jak úspěšně sázet na fotbal a jakým chybám se vyhnout

15. 5. 2014 12:00, upraveno: 18. 5. 2014 14:14
autor: vcer43
Fotbal je nejoblíbenějším sportem sázkařů vůbec. A ještě oblíbenější je v době, kdy se schyluje k nějakému velkému mezinárodnímu turnaji, což je právě současný případ. MS 2014 startuje již 13. června a sázkaři i fanoušci po celém světě si už brousí na zápasy nejlepších týmů světa. Pokud nejste kdovíjak zkušeným sázkařem, ale chcete úspěšně sázet na fotbal (a zejména na zápasy nadcházejícího MS), následujte rady, které vám představíme v tomto článku.

          Typy k dosažení úspěchu

Níže naleznete 5 tipů, které by si měl vzít k srdci každý sázkař, který chce úspěšně sázet na fotbal. Obrovské množství sázkařů bohužel tyto základní principy ignoruje, což je ve výsledku stojí hodně peněz.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

1) Počítejte s remízami

Mnoho sázkařů ignoruje možnost remízy, což je velká chyba. V rámci skoro každého fotbalového turnaje totiž remízou v základní hrací době dopadne poměrně velké množství zápasů. Týmy jsou opatrnější, jelikož každé zaváhání může znamenat vyřazení, takže nemůžete očekávat nějaké ofenzivní hody (zejména v zápase dvou vyrovnaných týmů).

Pokud sázíte na vítěze zápasu a chcete se remízy zbavit, můžete sázet typ sázky „bez remízy,“ nicméně ta nabízí nižší kurz, než při normálním threeway sázení. Na možnost remízy musíte myslet i při sázení na celkový počet branek, nicméně zde remíza není špatným výsledkem – může totiž pomoci vaší under či over sázce.

2) Nepočítejte s tím, že týmy vždy maximálně dřou

Občas se stane to, že tým do zápasu nedá maximum. Ve fotbale takový scénář nastává častěji než v jiných sportech a je dost možné, že podobné situace nastanou i na letošním MS (v základních skupinách, když už bude mít daný tým jistý postup do vyřazovací fáze). Pokud týmu na výsledku nezáleží, tak logicky hráči nebudou „jezdit po zadku.“

3) Nenechte se zaslepit reputací

Ikona týmu Málaga FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Las Palmas
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Sázkaři se často nechají zaslepit reputací týmů (zemí) a jejich největších hvězd. Tento bod je důležitý zejména v souvislosti s mezinárodními turnaji (MS, EURO), jelikož ty se konají pouze jedenkrát za 4 roky, což znamená, že reputace není vždy „aktuální.“ To, co se stalo během poslední dvou let (nebo třeba během poslední dekády), má jen malý vliv na to, co se bude dít na hřišti v současnosti.

Když sázíte na fotbal, musíte se ujistit v tom, že sázíte na tým, který nyní vidíte před sebou – nikoliv na tým, který už je minulostí. Tento bod je ale částečně pozitivní, pokud dokážete správně vyhodnotit sílu týmu, můžete na přehnaně vysoké reputaci nějakého týmu vydělat, jelikož sázkařská veřejnost se většinou nechá zmanipulovat většinovým názorem.

4) Dívejte se na styl hry

Stejně jako v každém sportu, i ve fotbale se nestane vždy vítězem lepší tým. Občas je překvapivý výsledek poměrně předvídatelný – zejména tehdy, když si nesedí herní styly daných týmů. Pokud je například favorit silně ofenzivním týmem, může mít problémy proti týmu, který se soustředí na totální defenzívu. Čím více toho budete vědět o stylu hry daného týmu, tím lépe budete schopní předpovědět, jakého výsledku dosáhne.

5) Zeptejte se expertů a sami se vzdělávejte

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo se na fotbal specializuje, nebojte se mu říct o radu. Při sázení nemusíte dělat všechno sami. Názory skutečných expertů mají velkou hodnotu, jelikož tito lidé neustále sledují fotbalové zápasy a analyzují hru jednotlivých týmů. Dejte si však pozor na to, komu budete věřit. V médiích totiž vystupuje spousta rádoby expertů, která si ale ve skutečnosti závěry „cucá z palce.“ Dále můžete využít také našich tipů nebo začít diskutovat na našem diskusním fóru.

Samozřejmě se také neustále musíte sami vzdělávat, jelikož svět sázení se pořád posouvá dopředu a vy si jednoduše nemůžete dovolit zůstat pozadu. Hodnotné informace naleznete například v sekci Sázení na fotbal.

          Nejčastější chyby

Hodně amatérských sázkařů na fotbal sází jen v rámci velkých turnajů (MS, EURO) a je tedy logické, že když na daný sport sázejí 1x za dva roky, mohou se dopouštět nákladných chyb, které mohou udělat velkou díru do jejich bankrollu. Proto vám kromě tipů k dosažení úspěchu představujeme i nejčastější chyby při sázení na fotbal.

1) Přeceňování favorita

Zkušení fotbaloví sázkaři vědí, že v základních skupinách velkých fotbalových turnajů to často vypadá tak, že je zde velký favorit a také nějaký velký outsider. Díky svým zkušenostem ale vědí také to, že toto zdání obvykle klame. Ve skutečnosti totiž často bývá i tento outsider poměrně konkurenceschopný. Musíte mít na paměti to, že aby se tým na MS dostal, musí mít určitou kvalitu. Některé týmy sice měly kvalifikaci jednodušší díky své zeměpisné poloze, ale ani tak nemůžete očekávat to, že kdovíjak velký počet zápasů skončí rozdílem třídy.

Svou roli zde hraje štěstí, motivace outsidera, kreativní taktika vymyšlená dobrým koučem a spousta dalších faktorů. Jednoduše neexistuje žádná jistota, nehledě na to, jak moc je daný favorit silný.

2) Přeceňování outsidera

V předešlém bodě jsme vám řekli, že nesmíte přeceňovat favority, nicméně stejně důležité je, abyste nepřeceňovali ani outsidery. Poměrně dost sázkařů cíleně sází na outsidery a očekává nějaké překvapivé výsledky. Ty se sice většinou dostaví, nicméně je otázka, zda bude takový přístup ziskový v dlouhodobém měřítku.

Pokud má favorizovaný tým dostatečnou motivaci, dobrého kouče a nemá zraněné klíčové hráče, je výhře výrazně blíž než outsider. Je důležité, abyste se neuchylovali k extrémům, ať už se jedná o favority nebo outsidery. Každý zápas byste si měli nezávisle zanalyzovat. Až na základě výsledků vaší analýzy můžete činit sázková rozhodnutí.

3) Necháváte se ovlivňovat veřejností a médii

Hodně sázkařů má tendenci být součástí „stáda.“ Prakticky bez výhrad přejímají názory jiných sázkařů, autorů sportovních článků a tak dále. Problém je v tom, že sázkařská veřejnost obvykle má několik týmů, kterým vytvořila prakticky až mýtickou auru … nicméně ve skutečnosti dané týmy nemusí být (a často nejsou) kdovíjak silné.

Měli byste se spoléhat hlavně na své vlastní názory. Pokud budou vaše odhady přesnější než odhady široké veřejnosti, můžete vydělat slušné peníze. Více informací na toto téma naleznete v článcích Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii? a Sázení proti veřejnosti za účelem maximalizace zisku.

4) Špatný výběr sázkové kanceláře

Ať už sázíte na jakýkoliv sport, pro dosažení úspěchu je výběr vhodné sázkové kanceláře naprosto zásadní. Různé sázkové kanceláře mají různě vysoké kurzy… a vy rozhodně chcete vždy sázet s nejlepším možným kurzem. Vzhledem k této skutečnosti je navíc ideálním řešením vytvoření uživatelského účtu u vícero sázkovek – v takovém případě budete vždy moci vyhodnotit, která sázkovka na daný zápas nabízí nejlepší kurz a následně si u ní vsadit. Výhodné kurzy a bonusy nabízí například Sportingbet.

5) Očekávání ofenzivní exploze

Ve fotbale obecně padá méně gólů než v jiných sportech. Tuto skutečnost ještě umocňuje fakt, že v rámci velkého turnaje týmy prakticky neustále „hrají o všechno,“ takže by rozhodně nebylo rozumné se bezhlavě vrhat do útoku. Vlivem těchto skutečností v hodně zápasech padnou třeba jen 2 branky – podle historických statistik se na MS a EURU vyplatí sázet na under.

Těsným výsledkem často končí i zápasy favoritů s velkými outsidery, na čemž nic nemění ani ofenzivní hvězdy daného týmu. Jednoduše si musíte zvyknout na to, že se ve většině případů žádných gólových hodů nedočkáte.

—–

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %!

PS2: Chtěli byste se na šampionát do Brazílie zaletět podívat osobně? Se sázkovou kanceláří Sportingbet můžete soutěžit o 20 zájezdů na fotbalové MS v hodnotě 100 000 Kč a spoustu dalších hodnotných cen (Apple iPad Air, peněžní ceny a další). Sportingbet kromě toho nabízí speciální bonus v podobě sázky bez rizika ve výši až 3 000 Kč!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole