Přihlášení:

16 − one =

Menu
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Ústí n. Labem
2. liga | 17:00 - dnes
Logo týmu Vítkovice
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Znojmo
2. liga | 17:00 - dnes
Logo týmu Příbram
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Táborsko
2. liga | 17:00 - dnes
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Bray Wanderers
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu St. Patrick's Athletic
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Cork City
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Atletico Goianiense
Serie B | 00:15 - zítra
Logo týmu Oeste
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Coritiba
Serie B | 02:30 - zítra
Logo týmu Vila Nova
Náš tip:
1
SBR
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Jihlava
1. liga | 16:00 - zítra
Logo týmu Karviná FC
Náš tip:
1X
DS
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Jablonec
1. liga | 16:00 - zítra
Logo týmu Slovácko 1. FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bari
Serie B | 18:00 - zítra
Logo týmu Cittadella
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Internacional
Serie A | 21:00 - 27. 05.
Logo týmu Corinthians
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Opava
2. liga | 17:00 - dnes
Logo týmu Frýdek-Místek VP
Logo týmu Třinec
2. liga | 17:00 - dnes
Logo týmu Varnsdorf

4 nejnákladnější chyby sázkařů při sázení na tenis

12. 10. 2014 18:00, upraveno: 3. 3. 2017 19:55
autor: vcer43
Sázení na tenis je nejen ohromná zábava, ale potenciálně také velice zisková činnost. Samozřejmě za předpokladu, že k sázení na tento sport přistoupíte správně. Předtím, než se vrhnete do úžasného světa sázení na tenis, si ale musíte dát pozor na několik chyb, které by mohly citelně zasáhnout váš bankroll. A právě čtyři takové chyby jsme pro vás shrnuli do dnešního článku.
4 nejnákladnější chyby sázkařů při sázení na tenis
Určitě je lákavé si vsadit na velkého outsidera. Přece jen, v takovém případě je kurz na daného hráče opravdu vysoký a mnoho sázkařů se nechá zlákat vidinou velkého zisku.

1) Sázení na outsidery v rámci velkých turnajů

Určitě je lákavé si vsadit na velkého outsidera. Přece jen, v takovém případě je kurz na daného hráče opravdu vysoký a mnoho sázkařů se nechá zlákat vidinou velkého zisku. Pokud by se vám opravdu podařilo si tipnout správně, dosáhli byste hodně vysokého zisku. Ale jaká je šance na to, že outsider uspěje na nějakém velkém turnaji? Hodně malá. Tak malá, že v dlouhodobém měřítku sázení na velké outsidery opravdu nemá smysl.

V tenise je markantní už rozdíl mezi hráči z top 10 a hráči, kteří jsou na žebříčku ATP třeba kolem 50. místa… a pokud je váš outsider na žebříčku ještě níž, má naprosto mizivou šanci na to, aby dosáhl úspěchu na velkém turnaji (popravdě nemůže příliš doufat ani v to, že vyhraje zápas – bude rád za to, že vyhraje pár gemů).

Na velké turnaje jezdí ti nejlepší hráči. A ti v úvodních kolech vypadávají jen opravdu výjimečně (nebo spíš prakticky vůbec, pokud nebudeme brát v potaz vyřazení kvůli zranění). V rámci grandslamů se navíc hraje na 3 vítězné sety, takže i kdyby nějaký známý hráč v prvních dvou setech zaváhal, má pořád šanci své zaváhání napravit.

Potenciální výhra ze sázek na outsidery je sice vysoká, ale velice nepravděpodobná, takže minimálně nezkušeným sázkařům doporučujeme to, aby se sázení na velké outsidery úplně vyhnuli. To ale neznamená, že byste měli pořád jen slepě sázet na favority s kurzy 1,01 – více informací na toto téma naleznete v článcích Sázení na tenis – Sázíme proti favoritům nebo Jak často prohrávají tenisté z TOP 5?.

2) Ignorování rozdílnosti jednotlivých povrchů

Ikona týmu Pardubice Tesla
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Olympia Praha
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Tenis je velice zajímavý i proto, že se hraje na celé řadě různých povrchů. Třemi hlavními povrchy jsou asfaltový (tvrdý kurt), travnatý a antukový. Každý z těchto povrchů je od zbylých dvou výrazně odlišný. Liší se například míra odrazu míčku, ideální herní styl a spousta dalších faktorů. Někteří hráči jsou považováni za specialisty na konkrétní povrchy. A někteří hráči jsou naopak známí tím, že na některém typu povrchu se jim absolutně nedaří.

Určitě byste si měli nastudovat charakteristiky jednotlivých povrchů a také si zjistit to, jak se danému hráči daří na konkrétním povrchu. Jeho minulé výsledky vám mohou výrazně napovědět ohledně jeho šance na úspěch.

Více informací na toto téma naleznete v článcích Sázení na tenis – Povrchy kurtů, část 1 a Sázení na tenis – Povrchy kurtů, část 2.

3) Slepé sázení na oblíbené hráče

Tato chyba už přivedla mnoho jinak úspěšných tenisových sázkařů na mizinu. Až příliš mnoho lidí sází na konkrétní hráče jen proto, že je mají v oblibě. Musíte si zapamatovat, že pokud chcete v sázení uspět, nesmíte sázet srdcem, ale mozkem. V opačném případě je prakticky jisté, že váš bankroll dostane pořádnou ránu.

Pokud si vsadíte na oblíbeného hráče, bude pro vás zápas víc vzrušující, nicméně výsledek bude dost často zklamáním. Jednoduše platí, že pokud sázíte pro zábavu, může vám to být víceméně jedno. Jestliže ale sázíte za účelem zisku (což určitě nevylučuje to, že se při sázení budete i bavit), měli byste vždy sázet na základě kvalitně provedené předzápasové analýzy.

Čím lépe budete zvládat své emoce, tím ziskovější vaše sázení bude. Více informací na toto téma naleznete například v článku Jak se vyhnout sázení pod vlivem emocí.

4) Ignorování zpráv o zraněních

Profesionální tenis je velice náročný sport. Hráči neustále cestují po celém světě a hrají na jednom turnaji za druhým, přičemž zároveň samozřejmě hodně trénují. Právě proto se nad nimi neustále vznáší hrozba zranění. Dokonce i malé zranění může mít na výkonnost daného hráče obrovský dopad. Aby hráč podal nejlepší možný výkon, musí být ve 100% fyzické kondici. Více informací na toto téma naleznete v článku Sázení na tenis – Forma, fyzická kondice a zranění.

Předtím, než si vsadíte, musíte věnovat pozornost tomu, jestli daný hráč nezápasí s nějakým zraněním. Pokud je zraněný favorit zápasu, můžete získat value tím, že si vsadíte na jeho soupeře (pokud se nejedná o opravdu výrazného outsidera).

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole