Přihlášení:

19 + 7 =

Menu
Logo týmu Betis Sevilla
Primera Divisio.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Alavés
Primera Divisio.. | 13:00 - dnes
Logo týmu Valencia FC
Logo týmu Brno
1. liga | 16:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Logo týmu Leganes
Primera Divisio.. | 18:30 - dnes
Logo týmu La Coruna
Logo týmu Atletico Madrid
Primera Divisio.. | 16:15 - zítra
Logo týmu Barcelona FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Tottenham
Premier League | 14:30 - zítra
Logo týmu Stoke
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 16:00 - zítra
Logo týmu Kometa Brno
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Watford
Premier League | 18:30 - dnes
Logo týmu West Ham
Náš tip:
1
1X2

4 nejnákladnější chyby sázkařů při sázení na tenis

12. 10. 2014 18:00, upraveno: 19. 11. 2015 09:48
autor: vcer43
Sázení na tenis je nejen ohromná zábava, ale potenciálně také velice zisková činnost. Samozřejmě za předpokladu, že k sázení na tento sport přistoupíte správně. Předtím, než se vrhnete do úžasného světa sázení na tenis, si ale musíte dát pozor na několik chyb, které by mohly citelně zasáhnout váš bankroll. A právě čtyři takové chyby jsme pro vás shrnuli do dnešního článku.

1) Sázení na outsidery v rámci velkých turnajů

Určitě je lákavé si vsadit na velkého outsidera. Přece jen, v takovém případě je kurz na daného hráče opravdu vysoký a mnoho sázkařů se nechá zlákat vidinou velkého zisku. Pokud by se vám opravdu podařilo si tipnout správně, dosáhli byste hodně vysokého zisku. Ale jaká je šance na to, že outsider uspěje na nějakém velkém turnaji? Hodně malá. Tak malá, že v dlouhodobém měřítku sázení na velké outsidery opravdu nemá smysl.

Věděli jste, že sázkovka William Hill nabízí sázku bez rizika ve výši až 25 EUR a nejvyšší kurzy na trhu? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

V tenise je markantní už rozdíl mezi hráči z top 10 a hráči, kteří jsou na žebříčku ATP třeba kolem 50. místa… a pokud je váš outsider na žebříčku ještě níž, má naprosto mizivou šanci na to, aby dosáhl úspěchu na velkém turnaji (popravdě nemůže příliš doufat ani v to, že vyhraje zápas – bude rád za to, že vyhraje pár gemů).

Na velké turnaje jezdí ti nejlepší hráči. A ti v úvodních kolech vypadávají jen opravdu výjimečně (nebo spíš prakticky vůbec, pokud nebudeme brát v potaz vyřazení kvůli zranění). V rámci grandslamů se navíc hraje na 3 vítězné sety, takže i kdyby nějaký známý hráč v prvních dvou setech zaváhal, má pořád šanci své zaváhání napravit.

Ikona týmu Leganes
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu La Coruna
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Potenciální výhra ze sázek na outsidery je sice vysoká, ale velice nepravděpodobná, takže minimálně nezkušeným sázkařům doporučujeme to, aby se sázení na velké outsidery úplně vyhnuli. To ale neznamená, že byste měli pořád jen slepě sázet na favority s kurzy 1,01 – více informací na toto téma naleznete v článcích Sázení na tenis – Sázíme proti favoritům nebo Jak často prohrávají tenisté z TOP 5?.

2) Ignorování rozdílnosti jednotlivých povrchů

Tenis je velice zajímavý i proto, že se hraje na celé řadě různých povrchů. Třemi hlavními povrchy jsou asfaltový (tvrdý kurt), travnatý a antukový. Každý z těchto povrchů je od zbylých dvou výrazně odlišný. Liší se například míra odrazu míčku, ideální herní styl a spousta dalších faktorů. Někteří hráči jsou považováni za specialisty na konkrétní povrchy. A někteří hráči jsou naopak známí tím, že na některém typu povrchu se jim absolutně nedaří.

Určitě byste si měli nastudovat charakteristiky jednotlivých povrchů a také si zjistit to, jak se danému hráči daří na konkrétním povrchu. Jeho minulé výsledky vám mohou výrazně napovědět ohledně jeho šance na úspěch.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na Australian Open?

Více informací na toto téma naleznete v článcích Sázení na tenis – Povrchy kurtů, část 1 a Sázení na tenis – Povrchy kurtů, část 2.

3) Slepé sázení na oblíbené hráče

Tato chyba už přivedla mnoho jinak úspěšných tenisových sázkařů na mizinu. Až příliš mnoho lidí sází na konkrétní hráče jen proto, že je mají v oblibě. Musíte si zapamatovat, že pokud chcete v sázení uspět, nesmíte sázet srdcem, ale mozkem. V opačném případě je prakticky jisté, že váš bankroll dostane pořádnou ránu.

Pokud si vsadíte na oblíbeného hráče, bude pro vás zápas víc vzrušující, nicméně výsledek bude dost často zklamáním. Jednoduše platí, že pokud sázíte pro zábavu, může vám to být víceméně jedno. Jestliže ale sázíte za účelem zisku (což určitě nevylučuje to, že se při sázení budete i bavit), měli byste vždy sázet na základě kvalitně provedené předzápasové analýzy.

Čím lépe budete zvládat své emoce, tím ziskovější vaše sázení bude. Více informací na toto téma naleznete například v článku Jak se vyhnout sázení pod vlivem emocí.

4) Ignorování zpráv o zraněních

Profesionální tenis je velice náročný sport. Hráči neustále cestují po celém světě a hrají na jednom turnaji za druhým, přičemž zároveň samozřejmě hodně trénují. Právě proto se nad nimi neustále vznáší hrozba zranění. Dokonce i malé zranění může mít na výkonnost daného hráče obrovský dopad. Aby hráč podal nejlepší možný výkon, musí být ve 100% fyzické kondici. Více informací na toto téma naleznete v článku Sázení na tenis – Forma, fyzická kondice a zranění.

Předtím, než si vsadíte, musíte věnovat pozornost tomu, jestli daný hráč nezápasí s nějakým zraněním. Pokud je zraněný favorit zápasu, můžete získat value tím, že si vsadíte na jeho soupeře (pokud se nejedná o opravdu výrazného outsidera).

PS: Hledáte-li více informací ohledně sázení na tenis, nahlédněte do naší sekce Rady k sázení na tenis. Naleznete zde velké množství užitečných informací, které vám pomohou k dosažení zisku.

PS2: Na tenisové zápasy si můžete se skvělými kurzy a bonusy vsadit například u sázkovek Sportingbet, William Hill nebo Unibet.

 

Štítky:

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole