Přihlášení:

nineteen + 5 =

Menu
Logo týmu Arizona
NHL | 04:35 - zítra
Logo týmu St. Louis
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 17:20 - 31. 03.
Logo týmu Chomutov
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
SBR
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu IFK Helsinki
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Calgary
NHL | 03:05 - zítra
Logo týmu Los Angeles
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Hertha Berlin
Bundesliga | 20:30 - 31. 03.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nacional
Liga Sagres | 22:00 - 31. 03.
Logo týmu Guimaraes
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zlín
1. liga | 17:00 - 01. 04.
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Kalpa Kuopio
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Lahti Pelicans
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 18:00 - dnes
Logo týmu Petrohrad
Logo týmu Žilina
Extraliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Zvolen
Logo týmu Frolunda
Elitserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Norimberk
DEL | 19:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Chicago
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 17:20 - zítra
Logo týmu Kometa Brno
Logo týmu Kazaň
KHL | 18:00 - zítra
Logo týmu Magnitogorsk
Logo týmu Zug
Nationalliga A | 19:45 - zítra
Logo týmu Davos

5 důležitých rad k sázení na finále Stanley Cupu

2. 6. 2014 14:00, upraveno: 3. 3. 2017 19:06
autor: vcer43
Jak můžete profitovat ze sázení na finále Stanley Cupu? V dnešním článku vám představíme 5 tipů k úspěšnému sázení na finále Stanley Cupu a také vám prozradíme náš tip na vítěze.
5 důležitých rad k sázení na finále Stanley Cupu
Mnoho odborníků říká, že kdyby se na NHL sázelo jen na celkový počet branek a vítěze zápasu, sázení na tuto soutěž by bylo víceméně ztrátové.

Ve středu 4. června pro fanoušky NHL začnou nejradostnější (ale taky nejsmutnější) momenty celého ročníku. Fanoušci jistě napjatě očekávají na to, jak dopadne souboj dvou nejlepších týmů – New York Rangers a Los Angeles Kings, nicméně zároveň jistě pociťují smutek kvůli toho, že ročník se blíží ke svému konci a až do října nebudou moci sledovat zápasy svých oblíbených týmů.

Pro některé lidi tato doba znamená rovněž poslední možnost sázet na tento ročník NHL. Mnoho odborníků sice tvrdí, že co se zisku týče, je výhodnější sázet na základní část soutěže (ve všech sportech, nikoliv pouze v NHL), nicméně i tak je možné velice slušně vydělat na sázení na play-off. Právě proto vám dnes představíme 5 tipů k tomu, abyste kromě sledování skvělých zápasů dosáhli také nějakého zisku.

1) Příliš se nespoléhejte na statistiky ze základní části

Sice je důležité si prohlédnout statistické údaje z předešlých vzájemných zápasů daných týmů, jelikož často odhalíte nějaké trendy, podle kterých se můžete do určité míry řídit, nicméně těmto údajům byste neměli přikládat kdovíjak velkou důležitost. Talent týmu totiž ani zdaleka není jediným faktorem, který rozhoduje o tom, zda v základní části soutěže daný tým vyhraje nebo prohraje. Tým za sebou může mít náročnou šňůru venkovních zápasů, může se potýkat se zraněním klíčových hráčů nebo může třeba zkoušet budovat týmovou chemii po změně složení jednotlivých lajn.

V play-off se navíc hraje úplně jiný hokej. Hráči dávají do každého zápasu maximum, jelikož každý zápas (nebo spíše každý moment) může rozhodnout o tom, zda uspějí či nikoliv. Při provádění analýzy se dívejte spíše na to, v jaké formě tým momentálně hraje. Získáte tak lepší přehled, než při analyzování nějakého náhodného zápasu z listopadu.

Ikona týmu Arizona
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu St. Louis
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Dalším velkým problémem je relativně malý sázkový vzorek. Během základní části ročníku se totiž spolu týmy utkají jen několikrát. Navíc třeba ve zkráceném ročníku 2013 se některé týmy nepotkaly vůbec.

2) Přemýšlejte jako kouč

Velkou změnou je oproti základní části ročníku to, že koučové a týmy budou provádět různá přizpůsobení na základě toho, co se právě děje na ledě. Během série play-off budou koučové mixovat jednotlivé lajny a pokoušet se odhalit slabiny soupeře. Tím neříkáme, že se podobně nechovají i v základní části ročníku, nicméně v play-off se to všechno děje mnohem rychleji, jelikož daný zápas má mnohem větší důležitost.

Na každé brance v play-off záleží mnohem více než na brance v základní části soutěže. Úspěšní sázkaři se pokoušejí vyhodnocovat provedené změny za účelem zisku výhody. Změny ve složení jednotlivých lajn občas mívají výrazný dopad na konečný výsledek zápasu.

Důležitým příkladem je také výměna brankářů – když jde do klece náhradník, týmy mají tendenci hrát mnohem defenzivněji, než když chytá týmová jednička. Naopak soupeř nemá brankáře „přečteného,“ takže útočníci neví, jaké jsou jeho slabiny. Výkony brankářů hrají v play-off skutečně obrovskou roli, o čemž jsme už mluvili v článcích Důležitost brankářů v boji o Stanley Cup a 5 nejčastějších chyb sázkařů při hodnocení brankářů (nejen) v NHL.

3) Využijte každého dostupného sázkového trhu

Mnoho odborníků říká, že kdyby se na NHL sázelo jen na celkový počet branek a vítěze zápasu, sázení na tuto soutěž by bylo víceméně ztrátové. Toto tvrzení je sice do jisté míry kontroverzní, nicméně jeho autoři mají jistě pravdu v tom, že je žádoucí využít každého dostupného sázkového trhu, který nám může dopřát nějakou výhodu.

Většina sázkových kanceláří nabízí například možnost sázet na výsledky jednotlivých třetin, sázet s handicapem, sázet na střelce branky a tak dále. Samozřejmě ale musíte mít na paměti to, že sázkové kanceláře tyto možnosti nabízejí proto, aby více vydělaly – nedělají to, aby sázkařům strkaly peníze zdarma. Každý sázkař tak musí sám vyhodnotit riziko a potenciální zisk. V případě korektně provedené analýzy však poměrně často najdete nějakou „díru,“ díky které bude schopní slušně vydělat. Sázkovky nejsou neomylné.

ČTĚTE TAKÉ:
Hokej: Vyplatí se sázet na celkový počet gólů

4) Najděte value v live sázení

Play-off NHL je skvělým obdobím k tomu, abyste se zaměřili na live sázení. To už dnes nabízí většina sázkovek, přičemž je velice široké i spektrum nabízených typů sázek. Pokud budete postupovat správně, můžete na live sázení slušně vydělat. Například v 5. a 6. zápase mezi Chicagem a Los Angeles si šlo vsadit tak, že sázkař měl jistý zisk.

Zní to nemožně? Možná, ale není, dovolte nám, vám celý princip vysvětlit.

V 5. zápase série skončila první třetina za stavu 3-2 pro Chicago Blackhawks. Sázkovka Sportingbet nabízela na sázku bez remízy kurzy 1,33 (Chicago) a 3,50 (Los Angeles). V této situaci bylo rozumné vsadit na Los Angeles – ne proto, že bychom si byli jistí tím, že Los Angeles zápas vyhraje, ale proto, že s takovým počtem vstřelených branek (a tedy ofenzivním pojetím zápasu) a se 40ti zbývajícími minutami, nebylo vůbec jisté, zda Chicago udrží své vedení. A přesně to se stalo – Kings druhou třetinu vyhráli poměrem 2-0 a do třetí třetiny si tak nesli vedení 4-3. Po druhé třetina sázkovka Sportingbet nabízela přesně opačné kurzy – 1,33 na Los Angeles a 3,50 na Chicago. Takže rozumný sázkař si nyní s kurzem 3,50 vsadil na Chicago (stejně velkou sumu jako předtím na Los Angeles) a dosáhl jistého zisku ve výši 1,5 sázkové jednotky.

Stejný princip jde využít například i u sázení na celkový počet branek. Závisí jen na správném načasování.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na první kolo play-off NHL?

5) Nezvyšujte velikost sázek

Nehledě na to, v jaké části ročníku se nacházíte, byste stále měli dodržovat korektní bankroll managment. Finále Stanley Cupu sice je velkou událostí, nicméně pořád se vždy jedná o jeden jediný zápas. Logicky byste tak neměli přistupovat ke zbytečnému zvyšování velikosti sázek.

Kdo vyhraje Stanley Cup?

Oba týmy sice mají své kvality, nicméně společně s mnoha experty se shodujeme na tom, že Stanley Cup nad své hlavy pozvednou hokejisté Los Angeles Kings. Série bude mít nejpravděpodobněji 6 zápasů. Los Angeles je momentálně ve velké psychické pohodě. Každopádně se ale může zrodit překvapení, svou sílu v play-off jasně prokázali i Rangers. Los Angeles Kings by ale měli mít navrch.

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole