Přihlášení:
Menu
Logo týmu Bayern München
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Juventus
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Dinamo Zagreb
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Basel FC
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Paris SG
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Barcelona FC
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Mönchengladbach
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Celtic Glasgow
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Hradec Králové
Logo týmu Bern
Champions Hocke.. | 19:45 - zítra
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu PAOK Saloniki
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - 08. 12.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Astra Giurgiu FC
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 08. 12.
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Vítkovice
Champions Hocke.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Fribourg
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Extraliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Zvolen
Logo týmu Poprad
Extraliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Nitra
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Togliatti

5 nejčastějších chyb sázkařů při sázení na finále NHL

19. 5. 2014 20:00, upraveno: 23. 5. 2014 12:57
autor: vcer43
Obě semifinálové série play-off NHL se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Za několik dní tak konečně budeme znát jména týmů, které se následně utkají o nejslavnější hokejovou trofej na světě.
5 nejčastějších chyb sázkařů při sázení na finále NHL

Finále Stanley Cupu je nejvhodnějším obdobím roku pro to, být hokejovým fanouškem nebo hokejovým sázkařem. Hráči do zápasů dávají maximum, celá finálová série je plná emocí a týmy jednoduše udělají cokoliv pro to, aby vyhrály. Jedná se o skutečné hokejové galapředstavení. Chcete-li úspěšně sázet na finále play-off NHL, je důležité, abyste se vyhnuli různým chybám. V dnešním článku vám představíme pět těch úplně nejčastějších:

1) Podceňujete důležitost brankářů

V play-off NHL jsou brankáři absolutně nejdůležitějším faktorem. Pouze hráč na tomto postu dokáže i sám svému týmu vyhrát nebo prohrát boj o Stanley Cup. Když zabrousíte do historie a podíváte se na předešlé vítěze play-off NHL, zjistíte, že každý z nich měl velice kvalitního brankáře. Je tedy jasné, že výkony brankářů hrají v play-off obrovskou roli, o čemž jsme už mluvili v článcích Důležitost brankářů v boji o Stanley Cup a 5 nejčastějších chyb sázkařů při hodnocení brankářů (nejen) v NHL.

Na paměti musíte mít to, že záleží pouze na jejich krátkodobé formě. Musíte ignorovat to, jak se jim dařilo v základní části soutěže, jak si vedli během své kariéry proti danému týmu a tak dále. Záleží výhradně na tom, jak se danému brankáři dařilo v play-off a na tom, jak moc věříte v to, že brankář bude pokračovat ve stejných výkonech. Je velice důležité, abyste si zapamatovali, že momentálně nejlepší brankář nemusí být celkově nejlepším brankářem. V historii nalezneme mnoho případů, kdy v play-off zářil brankář, do kterého by to před začátkem vyřazovací fáze soutěže nikdo neřekl.

2) Příliš věříte v momentum

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Momentum je s největší pravděpodobností ve finále Stanley Cupu naprosto irelevantní. Každý ze zápasů finálové série je jedinečný. Hráči si moc dobře uvědomují, jak moc je každý jeden zápas důležitý a trenéři dělají maximum pro to, aby svůj tým co nejlépe připravili, takže teorie o tom, že poslední zápas bude mít dopad na to, co se stane v zápase příštím, nedává příliš velký smysl. Pokud tento faktor nějaký vliv má, bude velice malý (ba až přímo irelevantní).

3) Podceňujete emoce

Mnoho hráčů dlouhé roky sní o tom, že se dostanou do finále play-off NHL a budou bojovat o Stanley Cup. Pokud se jedná o hráče z Kanady (což je většina hráčů v této soutěži), tak je skoro jisté, že o Stanley Cupu snili od okamžiku, kdy se naučili chodit. Pro hráče se tím pádem jedná o velice emotivní období, ve kterém mohou mít emoce výrazný vliv na nějaký zápas nebo rovnou na celou sérii.

Ikona týmu Bern
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Sparta Praha
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte bonus 50.000 Kč a 150 Kč zdarma!
Jako příklad poslouží finále z roku 2011. Boston prohrál první dva zápasy finále proti Vancouveru a prakticky všichni jej už odepisovali. V první třetině třetího zápasu ale obránce Vancouveru Aaron Rome brutálně fauloval Nathana Hortona a Bruins se (naprosto pochopitelně) pořádně naštvali. Tento hněv je nakonec dohnal k neuvěřitelně dominantnímu vítězství, jelikož svého soupeře rozstříleli 8-1. V boji dvou vyrovnaných týmů tak mohou emoce být rozhodujícím faktorem.

4) Přehnaně reagujete na zprávy o zranění

Pokud profesionální sázkař slyší o zranění nějakého hráče třeba v říjnu, pravděpodobně se o celou situaci bude důkladně zajímat. Na konci play-off už je ale zraněný prakticky každý hráč. Je to nevyhnutelné. Plno hráčů hraje pod prášky a injekcemi… často je nad vodou drží jen síla vůle. A právě proto nejsou zprávy o zranění tolik důležité. Ať už je hráč v jakémkoliv stavu, ve finále play-off NHL se vždy bude snažit podat absolutně nejlepší možný výkon. Pokud tedy hráč hraje, je nebezpečné činit příliš mnoho předpovědí ohledně toho, jak moc limitován může vlivem zdravotního stavu být.

5) Přehnaně přemýšlíte

Hodně lidí si myslí, že při sázení na finále NHL musí přemýšlet ještě víc než kdykoliv jindy. Skutečnost je ale taková, že prostě v drtivé většině případů vyhraje tým s širším kádrem, lepší formou a lepším brankářem. Místo analyzování tuctů různých faktorů se tak v prvé řadě soustřeďte hlavně na základní faktory. Získáte tak výhodu nad většinou sázkařů, o čemž se bavíme například v článku Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii?

—–

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole