Přihlášení:

three × 4 =

Menu
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Mönchengladbach
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kladno
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Jihlava
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Barcelona FC
Copa del Rey | 21:30 - zítra
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Celta Vigo
Primera Divisio.. | 16:15 - zítra
Logo týmu Valencia FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Watford
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Crystal Palace
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu West Bromwich
Premier League | 13:30 - zítra
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Braga
Liga Sagres | 21:30 - dnes
Logo týmu Marítimo
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu IFK Helsinki
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu CSKA Moskva
KHL | 18:30 - dnes
Logo týmu Kazaň
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Waregem
1e Klasse | 20:30 - dnes
Logo týmu Kortrijk
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Oviedo
Liga BBVA | 21:00 - dnes
Logo týmu Valladolid
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 01:00 - zítra
Logo týmu Philadelphia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 01:30 - zítra
Logo týmu Minnesota
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nashville
NHL | 03:30 - zítra
Logo týmu Colorado
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Hannover 96
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Příbram
2. liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
1
1X2

5 nejčastějších chyb sázkařů při sázení na finále NHL

19. 5. 2014 20:00, upraveno: 3. 3. 2017 18:49
autor: vcer43
Obě semifinálové série play-off NHL se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Za několik dní tak konečně budeme znát jména týmů, které se následně utkají o nejslavnější hokejovou trofej na světě.
5 nejčastějších chyb sázkařů při sázení na finále NHL
Pokud profesionální sázkař slyší o zranění nějakého hráče třeba v říjnu, pravděpodobně se o celou situaci bude důkladně zajímat.

Finále Stanley Cupu je nejvhodnějším obdobím roku pro to, být hokejovým fanouškem nebo hokejovým sázkařem. Hráči do zápasů dávají maximum, celá finálová série je plná emocí a týmy jednoduše udělají cokoliv pro to, aby vyhrály. Jedná se o skutečné hokejové galapředstavení. Chcete-li úspěšně sázet na finále play-off NHL, je důležité, abyste se vyhnuli různým chybám. V dnešním článku vám představíme pět těch úplně nejčastějších:

1) Podceňujete důležitost brankářů

V play-off NHL jsou brankáři absolutně nejdůležitějším faktorem. Pouze hráč na tomto postu dokáže i sám svému týmu vyhrát nebo prohrát boj o Stanley Cup. Když zabrousíte do historie a podíváte se na předešlé vítěze play-off NHL, zjistíte, že každý z nich měl velice kvalitního brankáře. Je tedy jasné, že výkony brankářů hrají v play-off obrovskou roli, o čemž jsme už mluvili v článcích Důležitost brankářů v boji o Stanley Cup a 5 nejčastějších chyb sázkařů při hodnocení brankářů (nejen) v NHL.

Na paměti musíte mít to, že záleží pouze na jejich krátkodobé formě. Musíte ignorovat to, jak se jim dařilo v základní části soutěže, jak si vedli během své kariéry proti danému týmu a tak dále. Záleží výhradně na tom, jak se danému brankáři dařilo v play-off a na tom, jak moc věříte v to, že brankář bude pokračovat ve stejných výkonech. Je velice důležité, abyste si zapamatovali, že momentálně nejlepší brankář nemusí být celkově nejlepším brankářem. V historii nalezneme mnoho případů, kdy v play-off zářil brankář, do kterého by to před začátkem vyřazovací fáze soutěže nikdo neřekl.

2) Příliš věříte v momentum

Momentum je s největší pravděpodobností ve finále Stanley Cupu naprosto irelevantní. Každý ze zápasů finálové série je jedinečný. Hráči si moc dobře uvědomují, jak moc je každý jeden zápas důležitý a trenéři dělají maximum pro to, aby svůj tým co nejlépe připravili, takže teorie o tom, že poslední zápas bude mít dopad na to, co se stane v zápase příštím, nedává příliš velký smysl. Pokud tento faktor nějaký vliv má, bude velice malý (ba až přímo irelevantní).

ČTĚTE TAKÉ:
Analyzujeme momentum týmu v play-off NHL

3) Podceňujete emoce

Ikona týmu Barcelona FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Sevilla
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Mnoho hráčů dlouhé roky sní o tom, že se dostanou do finále play-off NHL a budou bojovat o Stanley Cup. Pokud se jedná o hráče z Kanady (což je většina hráčů v této soutěži), tak je skoro jisté, že o Stanley Cupu snili od okamžiku, kdy se naučili chodit. Pro hráče se tím pádem jedná o velice emotivní období, ve kterém mohou mít emoce výrazný vliv na nějaký zápas nebo rovnou na celou sérii.

Jako příklad poslouží finále z roku 2011. Boston prohrál první dva zápasy finále proti Vancouveru a prakticky všichni jej už odepisovali. V první třetině třetího zápasu ale obránce Vancouveru Aaron Rome brutálně fauloval Nathana Hortona a Bruins se (naprosto pochopitelně) pořádně naštvali. Tento hněv je nakonec dohnal k neuvěřitelně dominantnímu vítězství, jelikož svého soupeře rozstříleli 8-1. V boji dvou vyrovnaných týmů tak mohou emoce být rozhodujícím faktorem.

4) Přehnaně reagujete na zprávy o zranění

Pokud profesionální sázkař slyší o zranění nějakého hráče třeba v říjnu, pravděpodobně se o celou situaci bude důkladně zajímat. Na konci play-off už je ale zraněný prakticky každý hráč. Je to nevyhnutelné. Plno hráčů hraje pod prášky a injekcemi… často je nad vodou drží jen síla vůle. A právě proto nejsou zprávy o zranění tolik důležité. Ať už je hráč v jakémkoliv stavu, ve finále play-off NHL se vždy bude snažit podat absolutně nejlepší možný výkon. Pokud tedy hráč hraje, je nebezpečné činit příliš mnoho předpovědí ohledně toho, jak moc limitován může vlivem zdravotního stavu být.

ČTĚTE TAKÉ:
Kolik času byste měli věnovat předzápasovým analýzám?

5) Přehnaně přemýšlíte

Hodně lidí si myslí, že při sázení na finále NHL musí přemýšlet ještě víc než kdykoliv jindy. Skutečnost je ale taková, že prostě v drtivé většině případů vyhraje tým s širším kádrem, lepší formou a lepším brankářem. Místo analyzování tuctů různých faktorů se tak v prvé řadě soustřeďte hlavně na základní faktory. Získáte tak výhodu nad většinou sázkařů, o čemž se bavíme například v článku Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii?

—–

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole