Přihlášení:

thirteen + fourteen =

Menu
Logo týmu Marseille Ol.
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - zítra
Logo týmu Salzburg RB
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Arsenal
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - zítra
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Bayern München
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Boston
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Toronto
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Zlín
Pohár | 18:00 - dnes
Logo týmu Jablonec
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Caen
Ligue 1 | 18:45 - dnes
Logo týmu Toulouse
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Dánsko
Friendly M | 19:30 - dnes
Logo týmu Německo
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu SC Curych
Nationalliga A | 20:15 - dnes
Logo týmu Lugano
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu München
DEL | 19:30 - zítra
Logo týmu Eisbaren
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Slovensko
Friendly M | 17:00 - 27. 04.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - 27. 04.
Logo týmu Shamrock Rovers
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 15:00 - 28. 04.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Hull
Championship | 16:00 - 28. 04.
Logo týmu Cardiff
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Burnley
Premier League | 16:00 - 28. 04.
Logo týmu Brighton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Newcastle
Premier League | 16:00 - 28. 04.
Logo týmu West Bromwich
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Southampton
Premier League | 16:00 - 28. 04.
Logo týmu Bournemouth
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Plzeň Viktoria
1. liga | 20:15 - 28. 04.
Logo týmu Karviná FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Slovan Bratislava
Super Liga | 20:30 - 28. 04.
Logo týmu Trnava
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Reims
Ligue 2 | 19:00 - 30. 04.
Logo týmu Le Havre
Náš tip:
1
1X2

6 věcí, které musíte vědět o sportovním sázení

23. 3. 2015 15:00, upraveno: 25. 2. 2017 19:46
autor: vcer43
Pokud čtete tento článek, asi se snažíte zlepšit ve sportovním sázení. A přesně v tom vám dnes pomůžeme – v dnešním článku vám totiž ukážeme, jak během kratičké chvíle zrychlit z „nuly na sto“ a vykročit ke kariéře úspěšného sázkaře!
6 věcí, které musíte vědět o sportovním sázení
Různé typy sázek si vyžadují různé typy strategií. Jedno však mají společné – vždy musíte být prozíraví.

Ve sportovním sázení uspěje pouze malé procento lidí. Důvodem ale není primárně to, že by to bylo nějak extrémně těžké. Sice se nejedná o procházku růžovou zahradou, nicméně úspěchu by mohlo dosáhnout poměrně velké procento sázkařů. Problém je v tom, že lidé k sázení nepřistupují zodpovědně. Nesnaží se v něm zlepšovat a navíc často podléhají svým emocím. Sportovní sázení může být skvělým zdrojem příjmů – pokud k němu budete přistupovat správně. Dodržujte námi uvedených 6 bodů a vaše šance na úspěch bude mnohem vyšší.

1) Buďte opatrní

Hned na začátku musíme poznamenat, že sportovní sázení je jako jakákoliv jiná forma hazardu. Měli byste sázet jen ty peníze, o které si můžete dovolit přijít. I když budete sázet správně a budete se neustále zlepšovat, minimálně ze začátku nejspíš nějaké peníze prohrajete. Důvod je jednoduchý – ve sportovním sázení prakticky neexistuje něco jako „štěstí začátečníka.“

Mnoho sázkařů si myslí, že v sázení hraje štěstí velkou roli. Jsou však na omylu. Nevyhrajete proto, že jste měli štěstí. Vyhrajete proto, že jste si vsadili na správný zápas a zvolili jste správný typ sázky + jste provedli adekvátní předzápasovou analýzu.

Budete-li sázet zodpovědně, máte nakročeno k dlouhodobému růstu, což je ideální scénář. Pamatujte si, že zkratky neexistují.

2) Dejte pozor na základní znalosti

Ikona týmu Bayern München
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Real Madrid
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Spousta sázkařů dělá tu chybu, že si nedostatečně nastuduje základní strategické koncepty sportovního sázení. To pak může vyústit ve spoustu problémů. Hodně sázkařů se například vůbec nesnaží vyhledávat sázkové příležitosti nabízející výhodnou value. Často sázejí na sázkové příležitosti s kurzy 1,05 nebo 1,10 a efektivně tak likvidují svůj bankroll. Dlouhodobé sázení na takové sázkové příležitosti totiž nikam nevede.

Pokud cítíte, že ve strategických konceptech týkajících se sportovního sázení máte ještě nějaké rezervy, jste na správném místě – na našem webu totiž naleznete spoustu užitečných článků. Doporučujeme vám, si nastudovat zejména níže uvedené sekce, respektive v nich obsažené články:

 1. Sázení pro začátečníky
 2. Sázení pro pokročilé
 3. Škola sázení
 4. Psychologie sázení
 5. Sázkové systémy

3) Vyberte si úzkou sféru zájmu

Další častou (a velice nákladnou) chybou sázkařů je to, že sázejí na nespočet různých sportů a lig. Musíte si uvědomit, že ve sportovním sázení vyhrává ten, kdo má více informací. A jednoduše nemůžete mít ve stejném čase o dejme tomu 10 různých sportech více informací, než bookmaker, protože v rámci sázkové kanceláře se o každý jeden sport stará jiný tým expertů. Pokud věříte tomu, že dokážete přechytračit hned několik týmů expertů najednou, jste naivní.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázkařské Desatero

Je tedy zásadní, abyste si vybrali nějakou úzkou sféru svého zájmu – například 1 či 2 sporty, u kterých budete sázet na 1-2 ligy. Tyto ligy následně musíte bedlivě pozorovat a získávat o nich co nejvíce informací. Zároveň musíte studovat silné a slabé stránky jednotlivých týmů, jejich hráče a tak dále.

Díky tomuto postupu si vytvoříte poměrně přesný obrázek ohledně toho, na koho sázet a na koho nikoliv. Budete mít přehled o aktuální formě jednotlivých týmů, o dalších různých vlivech (finanční problémy klubu, preference například Ligy mistrů oproti domácí lize či domácímu poháru a tak dále).

V tomto ohledu vám hodně pomohou naše články věnované sázení na konkrétní sporty:

 1. Sázení na fotbal
 2. Sázení na hokej
 3. Sázení na tenis
 4. Sázení na závody Formule 1
 5. Sázení na méně známé sporty

4) Sledujte aktuální formu

Fotbaloví trenéři často říkají, že záleží jen na příštím zápase. Pro sázkaře to však úplně neplatí. Různé typy sázek si vyžadují různé typy strategií. Jedno však mají společné – vždy musíte být prozíraví.

To, že tým vyhrál posledních pět zápasů, neznamená, že vyhraje i příští zápas. Pokud ale vyhrál většinu svých domácích zápasů, je pravděpodobné, že vyhraje i další domácí zápas. To samé platí pro venkovní zápasy – jestliže vidíte, že tým se venku nechytá, můžete přemýšlet o tom, že v jeho dalším venkovním zápase si proti němu vsadíte. Pointa je zde naprosto jednoduchá – opět musíte nashromáždit co nejvíce informací. Když dokážete správně vyhodnotit formu daného týmu, vaše šance na úspěch se razantně zvýší.

5) Hledejte value

Ať už sázíte jakkoliv a na cokoliv, pokud chcete dosáhnout dlouhodobého zisku, jednu věc musíte dělat vždycky – hledat sázkové příležitosti nabízející výhodnou value. To znamená, že nebudete sázet jen na velké týmy (na které navíc skoro vždy dostanete nízký kurz), ale že budete klidně sázet i na týmy jako Hull City, Augsburg nebo Atalanta. Vždy záleží jen na tom, jaké budou na zápas vypsané kurzy. Poslední jmenované kluby nejsou tak populární, takže přirozeně přitahují vyšší kurzy.

Neříkáme však, že máte začít bezhlavě sázet na outsidery. Obecně byste neměli sázet na sázkové příležitosti s kurzem přesahujícím hodnotu 8,00. V takovém případě je jen hodně malá šance na to, že sázku vyhrajete. Value betting je o tom, že si pečlivě vybíráte týmy, které patří mezi relativní outsidery, a které kvůli tomu sázkové kanceláře podcenily (vypsaly na ně vyšší kurz, než by bylo adekvátní). Více informací o tomto konceptu naleznete v níže uvedených článcích:

 1. Value betting – Příručka pro začátečníky
 2. Jak si vyvinout smysl pro hledání value
 3. Jak při sázení získat maximální value
 4. Jak velkou value obvykle nabízejí konkrétní typy sázek?
 5. Value betting versus sázení na vítěze

6) Neberte vážně média

Stává se to pořád. Každý týden, každý den… z internetu, televize i z novin se na vás vychrlí spousta článků a reportáží, jejichž autory jsou různí rádoby experti. Ti se předhánějí v předpovědích výsledků budoucích zápasů. Mnoho sázkařů má tendenci se orientovat právě podle těchto zdrojů. To je ale chyba.

ČTĚTE TAKÉ:
Příručka pro začátečníky: Vyvracíme některé sázkové mýty

Uvědomte si, že ve výsledku existuje jen jeden jediný člověk, na kterého se v tomto ohledu můžete spolehnout. Tím člověkem jste vy sami. Snažte se ve sportovním sázení neustále zlepšovat a získávejte maximum dostupných informací. Pokud tyto činnosti budete provádět, budete mít mnohem lepší startovní pozici, než kdybyste jen slepě naslouchali nejrůznějším „expertům.“

Velkou roli hraje i názor široké veřejnosti. Zejména u velkých zápasů se budou kurzy nabízené sázkovými kancelářemi z velké části odvíjet právě od toho, jak zápas vnímá veřejnost. Více informací na toto téma naleznete v těchto článcích:

 1. Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii?
 2. Sázení proti veřejnosti za účelem maximalizace zisku

 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. František DRDLA
  26.3.2015 20:45

  Dobrý večer,
  musím opět poděkovat za vaši snahu vychovat z nás úspěšné a profitující sázkaře. Potíž je ovšem v tom, že neni v mých silách (nevím jak ostatní)
  všechny tyto rady a doporučení z časových důvodů obsáhnout. Jsem toho názoru, že je to věc velice složitá. Kdyby tomu tak nebylo, mohli bychom vyhrávat na analýzách, které píší lidé, kteří o jednotlivých ligách ví daleko víc než my ostatní.
  Ještě jednou díky. Drdla Fr.

  Odpověď

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole