Přihlášení:

fourteen + sixteen =

Menu
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Venezuela
World Cup U20 M | 10:00 - zítra
Logo týmu Japonsko
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Estudiantes
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Union Santa Fe
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Jižní Korea
World Cup U20 M | 13:00 - zítra
Logo týmu Portugalsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Anglie
World Cup U20 M | 13:00 - 31. 05.
Logo týmu Kostarika
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Zambie
World Cup U20 M | 13:00 - 31. 05.
Logo týmu Německo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dynamo Kyjev
Premier League | 18:00 - 31. 05.
Logo týmu Černomorec Oděsa
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Velez Sarsfield
Primera Divisio.. | 02:15 - zítra
Logo týmu Quilmes
Logo týmu Perugia
Serie B | 20:30 - zítra
Logo týmu Benevento
Logo týmu Uruguay
World Cup U20 M | 10:00 - 31. 05.
Logo týmu Saúdská Arábie
Logo týmu Karpaty Lvov
Premier League | 16:00 - 31. 05.
Logo týmu Zirka Kirovohrad
Logo týmu Dněpr Dněpropetrovsk
Premier League | 16:00 - 31. 05.
Logo týmu Volyn
Logo týmu Zorya Luhansk
Premier League | 18:00 - 31. 05.
Logo týmu Donetsk Olimpic
Logo týmu Oleksandrija FK
Premier League | 18:00 - 31. 05.
Logo týmu Doněck Šachtor
Logo týmu Panionios Athens
Super League | 19:30 - 31. 05.
Logo týmu Athens AEK
Logo týmu PAOK Saloniki
Super League | 19:30 - 31. 05.
Logo týmu Panathinaikos Athens
Logo týmu Oostende
1e Klasse | 20:30 - 31. 05.
Logo týmu Genk
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 01:05 - 01. 06.
Logo týmu Nashville

6 věcí, které musíte zvážit při sázení na závody Formule 1

13. 3. 2015 15:00, upraveno: 4. 3. 2017 14:16
autor: vcer43
V dnešním článku se zaměříme na faktory, které musíte zvážit při sázení na závody Formule 1. Pokud si zvolíte správnou sázkovou strategii, můžete dosáhnout slušného zisku. Nesmíte však dělat chyby, kterých se dopouští většina sázkařů – a největší z těchto chyb je nedostatečná analýza.
6 věcí, které musíte zvážit při sázení na závody Formule 1
Změny pravidel jsou obvykle dvousečné – některým týmům pomohou a některé naopak poškodí.

1) Startovní pozice

Startovní pozice má v různých závodech různě velkou důležitost. Například pole position na okruhu v Monze garantuje danému jezdci (na základě analýzy výsledků posledních 12 závodů) výhru v 83,3 % případů, zatímco třeba na okruhu v kanadském Montrealu vyhrál jezdec startující z pole position pouze ve 33 % závodů.

Co se týče okruhů, na kterých je těžké předjíždět (například okruh v Monaku), měli byste přikládat poměrně velkou důležitost schopnostem jezdce zajet dobře kvalifikaci – dobrá startovní pozice je totiž v takovém závodě ohromnou výhodou. Naopak u okruhů, kde je předjíždění snadné (například okruh v Montrealu) získají sázkaři value spíše sázením na jezdce, kterým se kvalifikace moc nepovedla.

Pochopit důležitost startovní pozice je při sázení na závody Formule 1 naprosto zásadní. Neměli byste sázet na vítěze závodu předtím, než zanalyzujete historická data.

2) Pneumatiky

Dalším důležitým bodem je pochopení charakteristik jednotlivých typů pneumatik a toho, jak vhodné jsou (či nejsou) pro konkrétní okruhy a situace. Zvážit musíte například tyto věci:

  • Jak charakteristika trati ovlivní pneumatiky
  • Jakou má tým ohledně pneumatik strategii pro závodní víkend
  • Jakým stylem jezdí daný jezdec

Ikona týmu Estudiantes
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Union Santa Fe
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Od té doby, co se firma Pirelli (opět) stala výrobcem pneumatik pro závody Formule 1, jsou obvykle pneumatiky hodně nepředvídatelné. To učinilo předjíždění (a obecně závody) více zajímavějšími. Navíc je vlivem této skutečnosti ještě důležitější, abyste správně analyzovali vlastnosti pneumatik a jejich možný vliv na vývoj závodu.

3) Počasí

Při sázení na závody Formule 1 byste vždy měli věnovat pozornost předpovědi počasí. Nemůžete sázet stejným způsobem když bude horko a když bude pršet. Když je počasí dobré a na trati je horko, počasí má jen poměrně malý vliv. Ale jakmile teplota klesne a přijde déšť, může se v závodu stát hodně věcí – vlivem kterých se může pořádně zamíchat pořadí na stupních vítězů. Rozhodně byste měli zvážit například tyto věci:

  • Jak si daný jezdec vede při špatném počasí (nováčci jsou v nevýhodě)
  • Historická data ohledně počasí (například zda na trati často prší)
  • Aktuální předpověď počasí
ČTĚTE TAKÉ:
Nico Rosberg ukončil kariéru v F1 a způsobil trable Mercedesu

4) Charakteristika trati

Pochopení charakteristiky trati je pro úspěšné sázení na tento sport naprosto zásadní. Každý okruh je jiný, takže byste se tak taky měli chovat při předzávodní analýze.

Například okruh v Bahrajnu je hodně specifický a díky své charakteristice nabídne (oproti jiným okruhům) řadu nových výzev. Trať je vytvořena ze čtyř dlouhých rovin, přičemž na konci každé z nich musí jezdci prudce brzdit, což je výhodná příležitost k předjíždění. Také se zde nachází spousta středně rychlých zatáček, ve kterých je třeba mít dobrou rovnováhu auta. Trať tím pádem vyhovuje týmům s autem, které je silné na rovinách, ale zároveň je stabilní v zatáčkách.

Jakmile pochopíte charakteristiky jednotlivých tratí, budete mít mnohem větší šanci na dosažení dlouhodobého úspěchu při sázení na tento sport. Jedná se skutečně o jeden z nejdůležitějších faktorů a je opravdu nepochopitelné, že většina sázkařů se vůbec neobtěžuje tím, vzít tento faktor v potaz. Nebuďte jako oni!

5) Týmová strategie

Týmová strategie je v závodech Formule 1 naprosto zásadní, takže sázkaři by si měli dávat pozor na to, kdo ovlivňuje to, co se bude dít na trati.

Týmy se vždy snaží získat výhodu nad soupeři například skrze lepší taktiku ohledně pneumatik, nastavení auta nebo taktických zastávek v boxech. Nesmíte však zapomínat na to, že „shora“ často přijde nějaký týmový příkaz, který přímo ovlivní výsledek závodu – vedení týmu například jednomu z jezdců nařídí, aby před sebe pustil svého týmového kolegu. Tento jev není ve Formuli 1 vůbec neobvyklý.

Proto musíte věnovat pozornost postavení daných jezdců na žebříčku a zároveň mít přehled o pořadí týmů v Poháru konstruktérů. Díky tomu budete schopní správně odhadnout, jaká asi bude týmová strategie v nadcházejícím závodě. Před začátkem ročníku pak musíte mít jasno v tom, kdo je týmová jednička.

6) Změny v pravidlech

Pro úspěšné sázení na Formuli 1 je samozřejmě velice důležitá také znalost aktuálních pravidel soutěže. FIA neustále mění různá pravidla ve snaze učinit tento sport zajímavějším. Změny pravidel jsou obvykle dvousečné – některým týmům pomohou a některé naopak poškodí. Rozhodně se tedy jedná o faktor, kterému by sázkaři měli věnovat pozornost.

ČTĚTE TAKÉ:
Strategie sázení na F1

Štítky:

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole