Přihlášení:

fourteen + 10 =

Menu
Logo týmu Slavia Praha
Champions Leagu.. | 19:00 - 25. 07.
Logo týmu Barysau BATE
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Ufa FK
Premier League | 14:00 - dnes
Logo týmu Spartak Moskva
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Grasshoppers Curych
Super League | 16:00 - dnes
Logo týmu Curych FC
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 18:00 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Garabag-Azersun Agdam
Champions Leagu.. | 19:00 - 25. 07.
Logo týmu Serif Tiraspol
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu FCSB Bukurešt
Champions Leagu.. | 19:30 - 25. 07.
Logo týmu Plzeň Viktoria
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Dynamo Kyjev
Champions Leagu.. | 18:30 - 26. 07.
Logo týmu Young Boys Bern
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - 27. 07.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Hradec Králové
2. liga | 18:00 - 28. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 18:00 - 28. 07.
Logo týmu Ostrava Baník
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Guadalajara
Primera Divisio.. | 04:06 - dnes
Logo týmu Toluca
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 14:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Santos
Serie A | 16:00 - dnes
Logo týmu Bahia

Analyzujeme momentum týmu v play-off NHL

23. 4. 2014 09:00, upraveno: 3. 3. 2017 18:14
autor: vcer43
Co se sportovního sázení týče, momentum není v očích sázkařů příliš důležité. Důvodem je to, že se mnoho faktorů může měnit zápas od zápasu, takže je pro tým opravdu těžké si momentum udržet. Existuje však jedna výjimka – play-off NHL. V této fázi zámořské hokejové soutěže se totiž ke slovu dostává něco, co týmům pomáhá momentum budovat a udržovat.
Analyzujeme momentum týmu v play-off NHL
Každý chytrý sportovní sázkař ví, že nejdůležitějším faktorem play-off NHL jsou brankáři.

Vidíme to prakticky každý rok – tým najede na správnou vlnu a hraje výrazně nad svoje možnosti. Vypadá to, že nemůže prohrát. Toto momentum týmu někdy nevydrží až do finále play-off, nicméně po dobu jeho trvání mohou sázkaři výrazně profitovat. Jen musí přijít na to, že tým má to správné momentum. Z tohoto důvodu jsme pro vás sestavili stručný přehled pěti hlavních indikátorů toho, že tým je (nebo brzy bude) na správné vlně:

1) Tým je „speciální“

V play-off NHL se moc nevylučuje. Minimálně ne tolik, jako během základní části soutěže. Důvod je jednoduchý, v play-off se hraje ještě o úroveň rychlejší a tvrdší hokej, ve kterém soupeř potrestá každou chybu. Hráči tak logicky nechtějí svůj tým oslabit.

Pokud se týmu výrazně daří v přesilovkách (nebo v oslabení), bude jeho soupeř frustrovaný a demoralizovaný. Daný tým naopak bude na koni a získanou pohodou bude disponovat v průběhu celé série. Tým však pořád může být celkově slabý – více informací na toto téma naleznete v článku 5 znaků toho, že v play-off se danému týmu nebude dařit.

2) Fyzická stránka

Play-off NHL je tvrdé. Nemáme tím na mysli, že tam spolu hráči nějak bojují. Zápasy jsou jednoduše fyzicky intenzivní. V play-off většinou vyhrávají týmy, jejichž hráči jsou ochotní se fyzicky obětovat. Fyzičnost týmu můžete vyhodnocovat skrze dva indikátory:

Ikona týmu Slavia Praha
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Barysau BATE
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Prvním je počet hitů. Pokud má jeden tým výrazně více hitů než jeho soupeř, pak hraje fyzický hokej, což je dobře. Hráči se nebojí přitvrdit, díky čemuž získávají výhodu. Tento faktor má navíc vliv na vývoj celého zápasu, jelikož hra je intenzivnější a soupeři (kteří hity dostávají) budou rychleji unavení a pomlácení.

Druhým indikátorem je počet zblokovaných střel. Při pohledu na historické statistiky zjistíte, že v play-off se daří hlavně týmům, které mají velký počet zblokovaných střel. Opět vidíte, že hráči pro tým dělají maximum – včetně zastavování puku vlastním tělem. Obrana je v play-off velice důležitá.

3) Výkony ve venkovních zápasech

Mezi vyhráváním domácích a venkovních zápasů je poměrně velký rozdíl. Tým, kterému se v play-off daří – a má správné momentum – hraje dobře i venku. Vítězství na ledě soupeřů jsou jasným indikátorem, nicméně často vám stačí jen vědět to, že tým je schopen venku (před nepřátelskými fanoušky) hrát alespoň stejně dobře jako doma. Co se problematiky domácích a venkovních zápasů týče, užitečné informace naleznete v článku 6 častých chyb při vyhodnocování domácí výhody v play-off NHL.

4) Přístup týmu k veřejnosti

Momentum týmu lze dobře zanalyzovat i podle toho, jak se tým chová při styku s médii. Pokud jsou hráči a trenér u rozhovorů uvolnění (vtipkují a baví se lépe než soupeř), jedná se o velice silný indikátor.

Jestliže ale tým svůj styk s médii omezí, může se jednat o znak napětí… a napětí rozhodně není dobré. Princip spočívá v tom, že musíte najít týmy, které se k médiím chovají jinak než obvykle (ať už v pozitivním či negativním smyslu).

5) Brankáři

Každý chytrý sportovní sázkař ví, že nejdůležitějším faktorem play-off NHL jsou brankáři. Kvalitní brankář dokáže z průměrného týmu udělat výborný tým, zatímco skvělý tým se špatným brankářem je prakticky jistě odsouzen k neúspěchu. Samozřejmě je ale zároveň důležitá také obrana. Pokud má tým obranu děravou jako řešeto, nepomůže mu ani sebelepší brankář. Více informací o důležitosti brankářů naleznete v článku Faktor brankářů při sázení na hokej.

Momentum tak můžete hodnotit i podle výkonů brankářů. Jsou zde tři klíčové faktory – konzistentnost, procentuální úspěšnost zákroků a to, zda brankář předvádí nějaké skvělé zákroky (překonává očekávání). Musíte hledat brankáře, který hraje skvěle v každém zápase, nikoliv brankáře, který střídá skvělé a špatné dny. Zároveň chcete brankáře s vysokým procentem úspěšných zákroků. Nadstandardní výkony resp. „zázračné zákroky“ jsou pak už jen sladkým bonusem.

Analyzováním těchto faktorů samozřejmě můžete hledat i týmy, které momentum nemají. Následně můžete získat slušnou value sázením proti nim. Ať už tak či onak, brankáři jsou základním stavebním kamenem úspěchu.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na první kolo play-off NHL?

PS: Hledáte-li kvalitní předzápasové analýzy hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Analýzy aktuálních zápasů. V této sekci denně naleznete několik nových a kvalitních analýz s celkovou úspěšností více než 71 %!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole