Přihlášení:

ten − 3 =

Menu
Logo týmu Polsko
World Cup | 20:00 - dnes
Logo týmu Kolumbie
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Japonsko
World Cup | 17:00 - dnes
Logo týmu Senegal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Anglie
World Cup | 14:00 - dnes
Logo týmu Panama
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Stromsgodset
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
SBR
Náš tip:
0
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Sandefjord
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sarpsborg 08
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Tromsö
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Irán
World Cup | 20:00 - zítra
Logo týmu Portugalsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dánsko
World Cup | 16:00 - 26. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Island
World Cup | 20:00 - 26. 06.
Logo týmu Chorvatsko
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Švýcarsko
World Cup | 20:00 - 27. 06.
Logo týmu Kosta Rika
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Anglie
World Cup | 20:00 - 28. 06.
Logo týmu Belgie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Macará
Primera A | 22:00 - dnes
Logo týmu El Nacional Quito
Čt. tip:
0
1X2

Analyzujeme momentum týmu v play-off NHL

23. 4. 2014 09:00, upraveno: 3. 3. 2017 18:14
autor: vcer43
Co se sportovního sázení týče, momentum není v očích sázkařů příliš důležité. Důvodem je to, že se mnoho faktorů může měnit zápas od zápasu, takže je pro tým opravdu těžké si momentum udržet. Existuje však jedna výjimka – play-off NHL. V této fázi zámořské hokejové soutěže se totiž ke slovu dostává něco, co týmům pomáhá momentum budovat a udržovat.
Analyzujeme momentum týmu v play-off NHL
Každý chytrý sportovní sázkař ví, že nejdůležitějším faktorem play-off NHL jsou brankáři.

Vidíme to prakticky každý rok – tým najede na správnou vlnu a hraje výrazně nad svoje možnosti. Vypadá to, že nemůže prohrát. Toto momentum týmu někdy nevydrží až do finále play-off, nicméně po dobu jeho trvání mohou sázkaři výrazně profitovat. Jen musí přijít na to, že tým má to správné momentum. Z tohoto důvodu jsme pro vás sestavili stručný přehled pěti hlavních indikátorů toho, že tým je (nebo brzy bude) na správné vlně:

1) Tým je „speciální“

V play-off NHL se moc nevylučuje. Minimálně ne tolik, jako během základní části soutěže. Důvod je jednoduchý, v play-off se hraje ještě o úroveň rychlejší a tvrdší hokej, ve kterém soupeř potrestá každou chybu. Hráči tak logicky nechtějí svůj tým oslabit.

Pokud se týmu výrazně daří v přesilovkách (nebo v oslabení), bude jeho soupeř frustrovaný a demoralizovaný. Daný tým naopak bude na koni a získanou pohodou bude disponovat v průběhu celé série. Tým však pořád může být celkově slabý – více informací na toto téma naleznete v článku 5 znaků toho, že v play-off se danému týmu nebude dařit.

2) Fyzická stránka

Play-off NHL je tvrdé. Nemáme tím na mysli, že tam spolu hráči nějak bojují. Zápasy jsou jednoduše fyzicky intenzivní. V play-off většinou vyhrávají týmy, jejichž hráči jsou ochotní se fyzicky obětovat. Fyzičnost týmu můžete vyhodnocovat skrze dva indikátory:

Ikona týmu Real Salt Lake
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu San Jose Earthquakes
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Prvním je počet hitů. Pokud má jeden tým výrazně více hitů než jeho soupeř, pak hraje fyzický hokej, což je dobře. Hráči se nebojí přitvrdit, díky čemuž získávají výhodu. Tento faktor má navíc vliv na vývoj celého zápasu, jelikož hra je intenzivnější a soupeři (kteří hity dostávají) budou rychleji unavení a pomlácení.

Druhým indikátorem je počet zblokovaných střel. Při pohledu na historické statistiky zjistíte, že v play-off se daří hlavně týmům, které mají velký počet zblokovaných střel. Opět vidíte, že hráči pro tým dělají maximum – včetně zastavování puku vlastním tělem. Obrana je v play-off velice důležitá.

3) Výkony ve venkovních zápasech

Mezi vyhráváním domácích a venkovních zápasů je poměrně velký rozdíl. Tým, kterému se v play-off daří – a má správné momentum – hraje dobře i venku. Vítězství na ledě soupeřů jsou jasným indikátorem, nicméně často vám stačí jen vědět to, že tým je schopen venku (před nepřátelskými fanoušky) hrát alespoň stejně dobře jako doma. Co se problematiky domácích a venkovních zápasů týče, užitečné informace naleznete v článku 6 častých chyb při vyhodnocování domácí výhody v play-off NHL.

4) Přístup týmu k veřejnosti

Momentum týmu lze dobře zanalyzovat i podle toho, jak se tým chová při styku s médii. Pokud jsou hráči a trenér u rozhovorů uvolnění (vtipkují a baví se lépe než soupeř), jedná se o velice silný indikátor.

Jestliže ale tým svůj styk s médii omezí, může se jednat o znak napětí… a napětí rozhodně není dobré. Princip spočívá v tom, že musíte najít týmy, které se k médiím chovají jinak než obvykle (ať už v pozitivním či negativním smyslu).

5) Brankáři

Každý chytrý sportovní sázkař ví, že nejdůležitějším faktorem play-off NHL jsou brankáři. Kvalitní brankář dokáže z průměrného týmu udělat výborný tým, zatímco skvělý tým se špatným brankářem je prakticky jistě odsouzen k neúspěchu. Samozřejmě je ale zároveň důležitá také obrana. Pokud má tým obranu děravou jako řešeto, nepomůže mu ani sebelepší brankář. Více informací o důležitosti brankářů naleznete v článku Faktor brankářů při sázení na hokej.

Momentum tak můžete hodnotit i podle výkonů brankářů. Jsou zde tři klíčové faktory – konzistentnost, procentuální úspěšnost zákroků a to, zda brankář předvádí nějaké skvělé zákroky (překonává očekávání). Musíte hledat brankáře, který hraje skvěle v každém zápase, nikoliv brankáře, který střídá skvělé a špatné dny. Zároveň chcete brankáře s vysokým procentem úspěšných zákroků. Nadstandardní výkony resp. „zázračné zákroky“ jsou pak už jen sladkým bonusem.

Analyzováním těchto faktorů samozřejmě můžete hledat i týmy, které momentum nemají. Následně můžete získat slušnou value sázením proti nim. Ať už tak či onak, brankáři jsou základním stavebním kamenem úspěchu.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na první kolo play-off NHL?

PS: Hledáte-li kvalitní předzápasové analýzy hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Analýzy aktuálních zápasů. V této sekci denně naleznete několik nových a kvalitních analýz s celkovou úspěšností více než 71 %!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole