Logo týmu Oud Heverlee

Češi se zítra utkají o postup s Norskem!

13. 5. 2013 13:33, upraveno: 13. 5. 2013 13:33
autor: LadyAmbientte
I když Češi proti Kanadě včera nastoupili ve velkém stylu a odehráli zatím své nejlepší utkání na mistrovství světa, nakonec prohráli 1:2. Situace se zdála beznadějná, ovšem Švýcaři udrželi čisté konto, týmu Norska porážkou sebrali 3 body a tak o postupu ještě není rozhodnuto. Klíčovým utkáním tak bude zítřejší zápas, ve kterém se mezi těmito dvěma týmy rozhodne v přímém souboji.

Nedělní zápas vypadal velice nadějně. Češi proti Kanadě nastoupili ve velkém stylu, ta se ovšem také nenechala zahanbit a především disciplinovaností a souhrou svých hráčů Čechy mnohokrát nebezpečně ohrozila. Pavelec byl velice dobrý a mnoho vyložených šancí Kanady zhatil svým brilantním zákrokem. Ve 12. minutě však šla Kanada do vedení 0:1. V první velké šanci Českého hokejového týmu se ocitl Vrbata, který zachytil odvážnou rozehrávku kanadského brankáře Smitha. Svou šanci však neproměnil. Poté se Čechům naskytla početní výhoda, tu však proměnit nedokázali. Gól našich hokejistů přišel až v 18. minutě, kdy brankář Smith vyrazil Hanzalovu střelu od modré před sebe a Petr Koukal puk dorazil do branky. Až do závěrečných sekund první třetiny měl český tým velký tlak. Hertl se dokonce dostal do samostatného nájezdu. Žádná branka však z tohoto snažení nevzešla.

Do druhé třetiny vstoupil Český tým ještě ve větším nasazení, než do třetiny první. Po dlouhých útrapách českého týmu na mistrovství světa se zdálo, jako by se jim vlila do žil nová krev. Všechny české formace si vytvářely překrásné gólové šance, ovšem ani Kanaďané nezůstávali v ústraní a hrozili především rychlými protiútoky. V jednom z nich dokonce Steven Stamkos trefil tyč Pavelcovi brány. Ve 27. minutě po faulu na Irgla, který střet odnesl jedním stehem na kořenu nosu, dostali Češi výhodu pětiminutové přesilové hry. Tuto přesilovku však zanedlouho negoval zákrok Hanzala, který si šel sednout na dvě minuty. Konec třetiny opanovali Kanaďané poté, co měli výhodu hned třech po sobě jdoucích přesilových her. Všechny jejich šance se však povedlo zhatit Pavelcovi. Druhá třetina tedy skončila bez gólu.

V třetí třetině převzala otěže Kanada, která byla aktivnější. Její počáteční nápor se však českému týmu podařilo ubránit a postupně se začal tlak přelívat na druhou stranu. Češi si vytvořili hned několik vyložených šancí, ovšem ani jednu z nich neproměnili. Do vedení šla nakonec Kanada, které se ve 47. minutě podařilo zvýšit náskok díky Skinnerovi, jenž po přihrávce od brankáře přejel přes celé hřiště, obkroužil naši branku a kvůli nedůrazné české obraně také zakončil. Češi se nevzdávali a začali se tlačit do útoku. Gól však stále nepřicházel a všechny naděje pak zhatil faul Nakládala a Šmída, které zapříčinili, že namísto konečného náporu jsme se museli bránit. Kanada si svůj náskok s přehledem pohlídali i přes krátkou hru bez brankáře, ke které se český tým rozhodl.

Vzhledem k tomu, že Švýcarsku se podařilo udržet si čistý štít, klíčovým utkáním se stane zápas Norsko x Česko, ve kterém se rozhodne o 4 postupujícím týmu ze skupiny přímo. Toto utkání se bude odehrávat zítra od 16:15.