Meistriliiga | 11:30 - dnes

Česká republika ve čtvrtfinále podlehla Švýcarsku 1:2

17. 5. 2013 11:38, upraveno: 17. 5. 2013 11:38
autor: LadyAmbientte
Tým České republiky do utkání nastoupil ve stejné sestavě, v jaké odehrál skvělé utkání proti Norsku. Proti favorizovanému týmu Švýcarska, který na tomto mistrovství ještě ani jednou neprohrál, však nenašli dostatek nápaditosti a poprvé od roku 2009 byli vyřazeni už ve čtvrtfinále. Alois Hadamzcik po utkání prohlásil, že nejvíce zklamaní jsou hráči sami.

O postup do semifinále nastoupili oba týmy velice opatrně. Česká republika si však oproti Švýcarsku nedokázala vytvořit moc gólových šancí, v osobních soubojích byla nedůrazná a vypadalo to, že jí chybí motivace.

V úvodním dějství si první šanci vypracovalo Švýcarsko, ovšem Pavelec potvrdil svou statistiku nejlepšího brankáře mistrovství a gólovou příležitost vychytal. V šesté minutě však šel hokejový tým Švýcarska do vedení, když Pavelec vyrazil puk po střele Hollensteina, který do brány následně nešťastnou náhodou dopravil Židlický. Poté následovala přesilová hra Českého týmu, ovšem Češi si nedokázali vypracovat žádnou větší gólovou příležitost. Aniž by si toho rozhodčí všimli, po ukončení přesilové hry hráli naši hokejisté několik sekund v šesti, ovšem namísto útočení se jim povedlo nabídnout samostatný nájezd Surimu, který Pavelec naštěstí zhatil. V prvním dějství bylo Švýcarsko jasně nebezpečnější a bylo z něj cítit, že si výhru hodně přeje. Tým České republiky naproti tomu značně zaostával a tak se konečný stav po první třetině zastavil na skóre 0:1.

Na začátku druhé třetiny dostali Češi možnost přesilové hry, ovšem i ta byla naprosto neúspěšná. Švýcaři velice dobře bránili a zaměřili se především na rychlé protiútoky. Ve 33. minutě se pak v přesilové hře dostali do vedení 0:2, když se po střele Josiho puk do branky odrazil od nešťastníka Irgla. Český tým se do větších šancí dostal až ke konci druhé třetině, kdy řádila první a druhá formace, ovšem ani jejich tlak k žádné bodové odměně nevedl. Druhá třetina proto skončila výsledkem 0:2.

Třetí třetinu započalo mužstvo České republiky v oslabení, ovšem ihned po jeho skončení dostali možnost přesilové hry. Z ní pak v čase 45:29 snižoval Zdeněk Kutlák na 1:2. Tento gól tým České republiky značně povzbudil a Švýcaři začali mít problémy s jejich útočnými výpady. Z útočného tlaku pak vzešla další česká přesilovka, ovšem i ta přišla vniveč. Česká hokejová reprezentace byla nebezpečná i při hře 5 na 5. Do samostatného nájezdu se dostal Radim Vrbata, gól do odkryté branky mohl dát Tomáš Hertl, ovšem ani jeden z nich úspěch neslavil. Národnímu týmu rychle utíkal čas, následovala power play, ale ani ta nevedla k vyrovnání skóre a Češi tak na Mistrovství světa končí. Švýcaři pokračují do semifinále, kde budou čelit Američanům. Zápas se odehraje v sobotu v 19:00.

Ikona týmu Aston Villa
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Bournemouth
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Druhými dvěma postupujícími týmy jsou Finsko a Švédsko, který svůj duel odehrají v sobotu v 15:00.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!