Logo týmu Oud Heverlee

Česko zdolalo Dánsko až po samostatných nájezdech

9. 5. 2013 20:50, upraveno: 9. 5. 2013 20:50
autor: LadyAmbientte
V důležitém zápase proti Dánsku se do branky Českého týmu postavil Pavelec, kterého jistila Litvínovská brankářská jednička Francouz. Češi působili poměrně zakřiknutým dojmem a nakonec Dánsku odevzdali historicky první bod ze vzájemného utkání. Dánsko Češi porazili až po samostatných nájezdech a zkomplikovali si tak další boje o postup ze skupiny.

Od prvního vstupu na led byli Dánové aktivním týmem. Hráli zodpovědně dozadu, rychle přistupovali k našim hráčům a vydatně napadali. Češi si i přesto dokázali vytvořit gólovou šanci hned v druhé minutě utkání, kdy se Irglovi podařilo vstoupit do Dánské rozehrávky a vybojovat si tak samostatný nájezd na Nielsenovu bránu. Jeho střela však skončila pouze na tyči. Naprázdno vyzněly i další šance českého týmu. Střely se k Dánské brance prakticky nedostaly a to ani ve dvou přesilových hrách, kterými čeští hokejisté v první třetině disponovali. Konec třetiny pak ovládli Dánové. Vytvořili si spoustu gólových šancí, které se podařilo překazit Pavelcovi.

V druhém dějství začali Dánové výhodou přesilové hry, tu však čeští hokejisté přečkali bez větších obtíží. Národnímu týmu se nedařila rozehrávka, kterou jim znepříjemňovala aktivita a důraznost Dánů. Jediná výraznější šance druhé třetiny tak přišla ve 28. minutě, kdy se tandemu Voráček + Tlustý podařilo přečíslit Dánskou obranu. Nielsen však ukázal své kvality a Dánský tým podržel. Také na druhé straně se vyrojilo několik šancí, ovšem i Pavelec zůstal nezahanben. Druhou třetinu náš tým zakončil poměrně jalovou přesilovkou 5-4 a zanedlouho poté i 5-3.

Do třetí třetiny se přenesla téměř 4 minutová přesilová hra, která započala v třetině druhé. V této přesilovce se Čechům nepodařilo usadit v útočném pásmu a nakonec vše překazil faul Novotného, který početní převahu náhle ukončil. V čase 45:53 poslal Český národní tým do vedení Zbyněk Michálek svým gólem, jež je současně i prvním gólem tohoto MS, který se podařilo vsítit českým obráncům. Následovala česká přesilovka, ve které si náš tým mohl vydobýt větší náskok, vyložená šance však zůstala neproměněna. Zanedlouho poté do Dánské brány dostal puk Hanzal, rozhodčí však tento gól neuznali. V 57. minutě přišla od Dánského týmu pohroma – to když se podařilo skórovat Poulsenovi a srovnat stav na 1:1. Ke konci zápasu měli oba dva týmy možnost zvrátit stav na svou stranu, avšak žádný z nich svou šanci nevyužil a v zápase následovalo prodloužení.

Do prodloužení nastoupily oba týmy velice opatrně. Český tým dostal šanci přesilové hry 4 na 3, ale ani tuto šanci nijak zvlášť nevyužil. Proto následovaly nájezdy, v nichž se podařilo vstřelit rozhodující gól Zbyňkovi Irglovi.

Ikona týmu Ethnikos Achnas
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Appolon Limassol
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Konečným výsledkem 2:1 si Český národní tým svou situaci velice zkomplikoval. Doufejme, že zápas s Dánskem nakonec nebude v konečném sčítání tím, co naši reprezentaci pošle předčasně domů. Do dalšího utkání nastoupí český výběr proti Slovinsku zítra v 16:15.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!