Přihlášení:

1 × 4 =

Menu
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Watford
Premier League | 18:30 - dnes
Logo týmu Everton
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 15:00 - dnes
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Liverpool
Premier League | 16:00 - dnes
Logo týmu West Ham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rusko
OG M | 05:10 - zítra
Logo týmu Německo
Logo týmu Bremen
Bundesliga | 18:30 - dnes
Logo týmu Hamburg SV
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Bayern München
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Hertha Berlin
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Barcelona FC
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Girona FC
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Real Madrid
Primera Divisio.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Alavés
Náš tip:
1.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Gamba
J League | 06:30 - dnes
Logo týmu Nagoja
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Leicester
Premier League | 13:30 - dnes
Logo týmu Stoke
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Třebíč
1st League | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Elitserien | 18:00 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Young Boys Bern
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu Sion FC
Náš tip:
1
1X2

Deset věcí potřebných k úspěchu v sázení

23. 12. 2013 18:00, upraveno: 23. 2. 2017 20:22
autor: vcer43
V dnešním článku vám představíme 10 věcí, které potřebujete k tomu, abyste byli v sázení (dlouhodobě) úspěšní.
Deset věcí potřebných k úspěchu v sázení
K sázení musíte přistupovat jako k byznysu. Klíčem je potlačit slabé stránky a hrát na stránky silné.

1) Musíte chápat koncept value

Tento bod je naprosto zásadní. Pokud jej budete ignorovat, existuje jen velmi malá šance na to, že budete v dlouhodobém měřítku v plusu. Jistě, můžete si být jistí tím, že 1,25 favorit vyhraje, ale dává vám nabízený kurz nějakou value?

Příležitostní sázkaři často říkají něco jako „Neexistuje ani nejmenší šance na to, že tenhle tým prohraje.“ Jistě, daný tým může být legitimním favoritem, ale je pravděpodobnost jeho výhry lepší než nabízený kurz? Pokud budete tento bod ignorovat, je to, jako kdybyste si koupili předraženou HD televizi a řekli, že má dobrou value proto, že jste ji opravdu moc a moc chtěli. To prostě nefunguje.

Value je velice jednoduchým konceptem, ale většina sázkařské veřejnosti mu nerozumí (nebo spíše nechce rozumět). To je na jednu stranu dobře – pokud se totiž od této většiny odlišíte, budete moci využívat skvělých příležitostí, které „neznalí“ ignorují (respektive si jich ani nevšimnou, protože se neobtěžovali seznámit s konceptem value).

2) Základní matematika

Pokud jste někdy řekli něco jako „Fakt nejsem na matematiku…,“ pak byste měli svůj názor rychle přehodnotit. Poměrně velké procento sázkařů sice může dosáhnout krátkodobého úspěchu skrze sázení na instinkt, nicméně pro dlouhodobý zisk je naprosto zásadní, abyste měli korektní sázkový plán a byli schopni pochopit například to, jak kurzy odrážejí pravděpodobnost.

Ikona týmu Liberec
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Mladá Boleslav
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Nemusíte mít strach, při sázení nepotřebujete znát žádné složité vzorce. Jedná se o velice jednoduchou matematiku – ve většina případů stačí umět dělit a násobit. Mnoho sázkařů se ale zalekne a myslí si, že po nich někdo bude chtít integrály, derivace a tak dále. To je naprosto mylná představa.

3) Musíte pochopit, jak bookmakeři vytvářejí kurzy                

To záleží na popularitě konkrétní události, nicméně obecně budou sázkovkami nabízené kurzy odrážet spíše odhad očekávání veřejnosti než skutečnou pravděpodobnost nějakého výsledku. Samozřejmě, že to není úplně tak jednoduché, ale cílem sázkových kanceláří je přilákat sázkaře a mít provizi. (Na vás už je zase to, abyste našli nějakou chybu bookmakera a „provizi“ získali pro sebe.)

Právě díky tomuto přístupu sázkovek mají chytří sázkaři možnost nacházet příležitosti se skvělou value – zejména v případech, kdy je názor veřejnosti špatný. To také znamená, že větší value lze nalézt zejména u událostí, které přitahují obecnou veřejnost a tedy i příležitostné sázkaře. Ti totiž o ziskovém sázení neví prakticky nic. Jako příklad může posloužit třeba finále Ligy mistrů nebo Super Bowl.

Tip: Najděte nejvýhodnější kurzy za pomoci srovnávače kurzů.

4) Schopnost „zamilovat se do ošklivého káčátka“

Pokud půjde váš vývoj správným směrem, zjistíte, že čím déle sázíte, tím raději sázíte na týmy, které nikdo nemá rád. Čím hůř to bude vypadat na papíře, tím větší potenciál v daném týmu uvidíte. To na první pohled zní jako blbost, že? Ale není. Čím méně má veřejnost ráda nějaký tým, tím existuje větší šance na to, že sázení na něj vám poskytne dobrou value. To platí zejména v případě týmu, který se v dlouhodobém měřítku vede dobře, ale během posledních dejme tomu 4-5 zápasů zažil špatnou sérii. Prostě jen sledujte, jak se od daného týmu odvrátí veřejnost… a jak roste jeho value.

ČTĚTE TAKÉ:
Tři přístupy k sázení a můj pohled na ně

5) Nelpěte na minulosti (ať už je dobrá či špatná)

Nedovolte, aby na vás špatná série zanechala následky. Vytěsněte negativní myšlenky z mozku a věřte vaší analýze a v to, že se vše v dobré obrátí. To platí i naopak – pokud zaznamenáte dobrou sérii, nesmíte se začít přeceňovat. Opět byste se měli držet důkladné analýzy a sázkového plánu. Nežijte minulostí. Žijte přítomností.

6) Nesmíte příliš doufat ve „velkou trefu“

Akumulátory. Musíte vědět, kdy je sázet. A kdy ne. Samozřejmě, akumulátor je příslibem velkého zisku, ale pokud jste neprovedli důkladnou předzápasovou analýzu a nenašli jste pravou value, jedná se prakticky o to nejhorší, co můžete udělat.

Logicky platí, že čím více zápasů na tiketu budete mít, tím existuje větší šance na to, že se něco pokazí. Pokud už chcete sázet akumulátor, je naprosto zásadní, abyste přesně věděli, proč danou sázku na tiket dáváte a abyste si byli jistí tím, že daná sázka vám nabízí dobrou value. V opačném případě jen vyhazujete peníze z okna.

7) Důraz na dlouhodobé měřítko

Bylo by skvělé kdybyste sázením mohli rychle zbohatnout, nicméně to se bohužel (s největší pravděpodobností) nestane. Přemýšlejte v dlouhodobém měřítku. Vybudujte si sázkový bankroll, průběžně zvyšujte částku sázenou na jednu událost a brzy zjistíte, že dosahujete celkem pěkného zisku… a třeba se sázením časem budete moci i živit.

8) Rozumný sázkový bankroll

Pokud chcete vydělávat, musíte začít se sázkovým bankrollem, který bude dostatečně velký na to, aby přečkal nějaké ztráty. Jestliže se rozhodnete sázet na „jednotky“ a na jednu sázku připadne jedna jednotka, doporučujeme, abyste si na sázení vymezili bankroll o velikosti nejméně 50 jednotek. Tato velikost je nutné minimum.

Řekněme, že si na sázení vymezíte bankroll o velikosti €1 000, což znamená, že jedna jednotka (částka vsazená na jednu událost) bude €20. Na první pohled se zdá, že s takovým malým bankrollem nemůžete dosáhnout nějakého zajímavého zisku, nicméně to je omyl. Pokud budete schopni nacházet sázkové příležitosti nabízející dobrou value, budete provádět kvalitní předzápasové analýzy a budete dodržovat inteligentní sázkový plán, můžete €1 000 bankroll rychle výrazně rozšířit.

Řekněme, že za rok učiníte 200 sázek. Každá z nich má kurz 1,90 a máte úspěšnost 54 %. Na konci sázkového období tak bude váš bankroll na hodnotě €1 100. Ano, v tomto případě se jedná o zisk jen €100 za rok, ale vezměte v potaz, že jsme počítali s 200 sázkami a průměrnou návratností na sázku 2,6 %.

Pokud byste sázeli 400 sázek ročně a dokázali byste získat (pořád skromnou) průměrnou návratnost ve výši 5 %, na konci roku by z původních €1 000 bylo už €1 400. Dále je třeba vzít v potaz, že můžete mít větší startovní bankroll, můžete sázet více sázek, dosáhnout vyšší průměrné návratnosti atd. To sice nebude úplně jednoduché, ale pokud budete dodržovat veškeré strategické koncepty a udržíte si disciplínu, není to vůbec nemožné.

9) Nemějte potřebu „dělat něco zajímavým“

Už je to opravdu otřepaná fráze. „Občas sázím jen tak, aby to bylo zajímavé.“ No, tak to je sice super… ale v takovém případě opravdu nemůžete očekávat, že budete v dlouhodobém měřítku v plusu!

ČTĚTE TAKÉ:
Pozor na placené tipy na sázení! Podvodníci na vás čekají na každém kroku

Pokud chcete něco „dělat zajímavým,“ raději se zaměřte na nějakou tipovací soutěž, kde se nehraje o peníze. K sázení totiž musíte přistupovat jako k byznysu. A byznys má přece být v první řadě ziskový, ne?

10) Ochota se neustále učit a zdokonalovat

Důležitost tohoto bodu snad ani nelze vyjádřit slovy. Nesmíte zamrznout na místě. Nesmíte se spokojit se současným stavem. Vždy se musíte snažit získat výhodu. Rysem úspěšných (profesionálních) sázkařů je to, že se neustále snaží vylepšovat konkrétní aspekty svého sázení. Je velice pravděpodobné, že při srovnání postupu profesionálního sázkaře v současnosti a např. před 2-3 lety, bychom došli k tomu, že postupuje výrazně jinak. Ano, základní koncepty sice zůstávají stejné, ale i tak existuje spousta faktorů, na kterých lze pracovat.

PS: Chcete-li se učit a zdokonalovat, rozhodně vám doporučujeme naši komplexní Školu sázení!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole