Přihlášení:

nine + five =

Menu
Logo týmu Eibar
Primera Divisio.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Brighton
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Stoke
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dresden
2. Liga | 20:30 - dnes
Logo týmu Kaiserslautern
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Sheffield United
Championship | 20:45 - zítra
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Köln
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 23. 11.
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Talleres
Primera Divisio.. | 01:30 - dnes
Logo týmu Rosario
Logo týmu Santos Laguna
Primera Divisio.. | 01:30 - dnes
Logo týmu America
Logo týmu Anaheim
NHL | 02:05 - dnes
Logo týmu Florida
Logo týmu Kazaň
KHL | 17:00 - dnes
Logo týmu Omsk
Logo týmu Čerepovec
KHL | 17:00 - dnes
Logo týmu Togliatti
Logo týmu Benátky
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Litoměřice
Logo týmu Třebíč
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Kadaň

Euro: Jak často jsou k vidění remízy?

13. 5. 2016 10:00, upraveno: 22. 2. 2017 20:17
autor: LadyAmbientte
Ve které skupině s největší pravděpodobností uvidíme remízu?

V porovnání s jiným sporty je remíza ve fotbalu mnohem četnější. I přesto se ale stále docela špatně předpovídá. Prošli jsme historické výsledky Euro. Pokud chcete zjistit, v jaké fázi turnaje Euro 2016 je nejlepší na remízu sázet, potom si musíte pročíst tento článek.

Evropský šampionát se stejně jako mnoho dalších krátkých turnajů skládá ze skupinové a vyřazovací fáze. Ve skupinové fázi jsou týmy rozděleny do skupin po čtyřech a každý zde hraje s každým. To znamená, že každý tým ve skupinové fázi odehraje tři zápasy. Už od roku 1996 je přitom dáno, že za výhru v základní skupině si týmy odnášejí tři body, zatímco za remízu pouze jeden bod. Dříve byl každý zápas odměňován dvěma body – vítěz bral oba dva a při remíze dostal každý půlku. Změna v bodovém ohodnocení zápasů měla týmy přimět k tomu, aby více riskovaly a snažili se o výhru, což se také povedlo.

Během prvního zápasu mohou být týmy nicméně mnohem opatrnější, což vede k vyššímu podílu remíz. Na druhou stranu se může stát, že v posledním zápase ve skupině týmy mohou nutně potřebovat výhru, což vede k menšímu počtu remíz. Pouze nejlepší týmy se dostanou do vyřazovací fáze. To znamená, že v této fázi je menší pravděpodobnost převahy, což vede k většímu počtu remíz.

V tomto článku jsme si evropský šampionát rozdělili do čtyř skupin – první zápas ve skupině každého účastníka, druhý zápas ve skupině každého účastníka, třetí zápas ve skupině každého účastníka a nakonec zápasy ve vyřazovací fázi.

Ikona týmu Santos Laguna
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu America
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
První analýza vyhodnocuje závěrečné kurzy, což jsou kurzy těsně před začátkem zápasu, které nabízely sázkové kanceláře během mistrovství Evropy v roce 2004, 2008 a 2012 (údaje z dřívějších mistrovství bohužel nejsou k dispozici). Pro každý zápas jsme vyhodnotili pravděpodobnost remízy a to po očištění kurzu o sázkovou marži.

Remíza ve skupinové fázi

Každý zápas měl podle vypsaných sázkových kurzů pravděpodobnost remízy v rozmezí 15% – 37%, přičemž drtivá většina (71% zápasů) měla pravděpodobnost remízy mezi 27,5% až 32,5%. V každé fázi turnaje (první zápas, druhý zápas, třetí zápas a vyřazovací fáze) se průměrná pravděpodobnost remízy pohybovala v rozmezí 25% – 30%. Pro jakýkoliv fotbalový turnaj je ještě důležitější, že během našeho zkoumání jsme nenarazili na žádné rozdíly v pravděpodobnosti remízy v jednotlivých fázích. Vzhledem k pedantskému přístupu jsme se rozhodli každou možnou dvojici srovnat testem z-skóre.

Takže zjednodušeně řečeno, sázkové kanceláře nezohledňují skutečnost, že pravděpodobnost výskytu remízy v určité fázi turnaje je vyšší. Alespoň to prozrazují předešlé výsledky. Počet remíz v posledním zápase skupinové fáze je skutečně velmi malý – v posledních dvou turnajích nebyl v této fázi k vidění dokonce ani jedna remíza.

Od roku 1996 skončila remízou v průměru jedna třetina prvních odehraných zápasů a asi 40% zápasů ve vyřazovací fázi turnaje. Remízou dále skončila čtvrtina druhých zápasů a jen žalostná desetina posledních zápasů skupinové fáze.

ČTĚTE TAKÉ:
Průvodce pro fotbalové sázení: Specifikum méně známých lig

Euro: Jak často jsou k vidění remízy?

*Četnost remíz v turnaji Euro

Výpočet zisku/ztráty při sázení na remízy

O tom, že vypisované kurzy neodrážely rozdíl mezi podílem remíz v různých fázích turnaje, jsme se už zmínili. Ale mohl by na tom člověk vydělat? Pokud bychom sázeli na každý zápas a to dolar na remízu, jakého bychom dosáhli zisku? Níže uvedená tabulka ukazuje zisk, který bychom dosáhli v každé uvedené fázi. Sázení na remízy v prvním zápase by ve dvou turnajích vedly k zisku, ale k celkové ztrátě v důsledku značných ztrát v roce 2008.

Skupinová fáze Vyřazovací fáze
1.zápas 2.zápas 3.zápas
2004 $1,51 $7,80 $5,51 $2,31
2008 $4,87 $1,15 $8,00 $4,05
2012 $1,75 $1,52 $8,00 $0,72
Celkem $1,61 $5,13 $21,51 $5,64
Zisk/ztráta v % -,6,7% 21,4% -89,6% 26,9%

Zajímavé je, že zisků jsme dosáhly v druhém odehraném zápase, ale to je ovlivněno spíše zvláštním vývojem okolností na Euro 2004. Při bližším zkoumání totiž zjistíme, že k tomuto výsledku jsme došli hlavně kvůli remíze Německa a Lotyšska, kde byl vypisovaný kurz na tuto příležitost opravdu vysoký. Problém s touto analýzou je tedy zcela zřejmý – nemáme dostatek dostupných dat.

Vzhledem k pouze 10% výskytu remíz ve třetím zápase jsou ztráty v tomto sloupečku opravdu vysoké. Všechny sázky učiněné na remízu ve třetím zápase v posledních dvou turnajích by byly ztrátové, neboť žádný z těchto zápasů remízou neskončil. V kontrastu s tím bychom se dočkali docela slušného zisku při sázení na remízu ve vyřazovací fázi.

Na co sázet během Euro 2016?

Vzhledem k tomu, že Eura se tento rok zúčastní více týmů, mezi jednotlivými účastníky mohou být větší rozdíly v kvalitě – to přitom může vést k menšímu počtu remíz. Na druhou stranu, turnaj nyní bude mít 6 skupin namísto 4 a do vyřazovací fáze se dostanou vždy tři týmy. V minulosti se do vyřazovací fáze dostaly vždy jen dva nejlepší týmy ve skupině. To by mohlo vést k tomu, že týmy nebudou chtít tolik riskovat.

Ačkoliv kvůli velmi malému vzorku dat nemůže o větším výskytu remízy v určitých fázích turnaje předložit větší důkazy – výsledky našeho zkoumání naznačují, že první zápasy a zápasy ve vyřazovací fázi hry tíhnou k remíze mnohem častěji a to i přestože na ně jsou vypisovány stejné kurzy jako na ostatní zápasy. Tohoto poznatku tak lze jednoduše využít. Takže hrrrr na remízy!

TIP: Poskládejte si monstrózní tiket bez rizika prohry, pokud prohrajete, vrátíme vám peníze! Případná výhra je vaše.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. marianko
    26.5.2016 13:17

    Dolezity je format turnaja. Taky este nebol. Ale priklad si mozme brat s MS 1994 kde bol rovnaky hraci aj bodovy system. Aj ked tam bol zase vykonnnostny rozdiel timov. Takze vlastne nieje z coho cerpat statistiky vôbec. Kedze je vsak futbal vyrovnanejsi a postupuju aj 4 timy zo 3 miest, ocakavam remizy a tiez maly pocet golov. Branit vie kazdy. Bude sa asi hrat opatrne. Treba zaostrit aj na Taliansko. Ked hrali v skupine smrti na MS 1994 s Irskom, Norskom a Mexikom vysledky boli 0-1,1-0 a 1-1. a na MS 2014 s Anglickom, Kostarikou,Uruguayom vysledky 2-1, 0-1,0-1.

    Odpověď

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole