Logo týmu Oud Heverlee

Jágr překonal další milník, český útočník dal 1000. gól v kariéře

15. 3. 2014 16:00, upraveno: 15. 3. 2014 16:00
autor: schudoba
Nejúspěšnější český hokejista současnosti a jedna z největších hvězd NHL v historických tabulkách překonala další velký hokejový milník. Jaromír Jágr před nedávnem překonal hranici 700 vstřelených branek v NHL, nyní má za sebou dosažení další mimořádné štace. Český útočník s číslem 68 vstřelil svůj 1000. gól v součtu zápasů odehraných v NHL, KHL, reprezentaci a extralize.
blank
Jaromír Jágr v dresu Devils

Play off je pro Jágra a spol. stále nejisté

V 19 minutě 1. třetiny Jaromír Jágr svým 1000. profesionálním gólem vyrovnával na ledě Floridy na 1:1, po brance Patrika Eliáše z 34. minuty už Devils vedli 1:3. Florida ale zápas otočila a díky čtyřem brankám porazila hokejisty New Jersey na svém kluzišti 5:3.

Devils po dnešní porážce stále balancují na hraně play off. Po 67 zápasech mají na kontě 71 bodů, na postupové pozice pak ztrácí dva body. Tým Philadelphie Flyers má ale oproti hokejistům Jersey dva zápasy k dobru, české trio Ďáblů tedy nečeká na konci sezóny NHL nic lehkého.

V bodování je Jágr na 23. pozici

Česká hvězda s osmašedesátkou na zádech se momentálně drží na 23. pozici tabulky kanadského bodování. Během sezóny již Jaromír Jágr dokázal v NHL vstřelit 22 branek a na 36 jich přihrát.

Na záda českému útočníkovi dýchá další tuzemský hokejista. David Krejčí má prozatím jen o dva kanadské body méně a je na 26. místě. Útočník Boston Bruins může hrát ale o něco klidněji, jeho tým momentálně kraluje Východní konferenci. Hokejista, který v loňské výluce oblékal dres Pardubic, je znám svojí skvělou hrou v play off. Krejčí je každoročně ve vyřazovacích bojích jeden z TOP nejproduktivnějších hráčů play off.