Přihlášení:
Menu
Logo týmu Leicester
Premier League | 18:30 - zítra
Logo týmu Manchester City
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Málaga FC
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Granada
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Watford
Premier League | 13:30 - zítra
Logo týmu Everton
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Swansea
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Sunderland
Logo týmu Manchester United
Premier League | 15:15 - 11. 12.
Logo týmu Tottenham
Logo týmu Osasuna
Primera Divisio.. | 13:00 - zítra
Logo týmu Barcelona FC
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kaiserslautern
2. Liga | 13:00 - zítra
Logo týmu Aue Erzgebirge
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Ingolstadt
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Hull
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Crystal Palace
Náš tip:
0
1X2 (1.pol.)
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Toulouse
Ligue 1 | 20:00 - zítra
Logo týmu Lorient
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kortrijk
1e Klasse | 20:00 - zítra
Logo týmu Sint Truidense
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Torino AC
Serie A | 15:00 - 11. 12.
Logo týmu Juventus
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Braga
Liga Sagres | 21:15 - 11. 12.
Logo týmu Ferreira
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Pisa AC
Serie B | 20:30 - dnes
Logo týmu Bari
Logo týmu Lokeren KSC
1e Klasse | 20:30 - dnes
Logo týmu Waregem
Logo týmu Dijon
Ligue 1 | 20:45 - dnes
Logo týmu Marseille Ol.
Logo týmu Brighton
Championship | 20:45 - dnes
Logo týmu Leeds

Jak (a proč) byste si pro zápasy NHL měli vytvářet vlastní kurzy?

3. 10. 2014 12:00, upraveno: 11. 10. 2014 08:03
autor: vcer43
V našem posledním článku 5 tipů pro úspěšné sázení na nový ročník NHL jsme se zmínili o tom, že během prvních týdnů nového ročníku byste si měli vytvářet své vlastní kurzy, jelikož toho budete moci využít například k porovnání vašich odhadů ohledně síly jednotlivých týmů s odhady bookmakerů.

Zároveň jsme poznamenali, že vytvářet si vlastní kurzy není nijak extra složité a že se tímto tématem budeme dále zabývat, což dnes splníme. V dnešním článku vám ukážeme, jak si vyvinout správnou techniku vytváření vlastních kurzů. Tuto techniku si můžete dále upravovat podle sebe a svých konkrétních cílů. Výhodou sázkařů je zde to, že v NHL se často opakují různé vzorce, takže s trochou snahy je předpovídání výsledků snazší, než v případě jiných sportů.

Níže naleznete tři věci, které musíte v rámci této činnosti co nejdříve začít provádět.

1) Zaznamenávejte si nabízené kurzy z minulých zápasů

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Profesionální sázkaři si většinou uchovávají kurzy za poslední tři ročníky. Jakmile budete mít k dispozici dostatečně velký statistický vzorek, budete mít lepší představu o tom, v jakém rozsahu jsou nabízeny kurzy na domácí i venkovní zápasy jednotlivých týmů. Data starší než 3 roky už ztrácejí na významu, jelikož v týmech mezitím (pravděpodobně) došlo k příliš mnoha změnám.

Jako příklad si můžeme uvést třeba zápasy Philadelphie Flyers na stadionu týmu Boston Bruins (stejný zápas se odehraje v noci na 9. října). Abychom celý postup zbytečně nekomplikovali, budeme se soustředit na Boston v rámci posledních dvou ročníků:

Datum Tým Kurz (US kurz) Výsledek
5/4/14 Boston (H) 1,57 (-175) Boston 5-2
30/3/14 Boston (A) 1,83 (-120) Boston 4-3 (OT)
25/1/14 Boston (A) 1,80 (-125) Boston 6-1
23/4/13 Boston (A) 1,74 (-135) Philadelphia 5-2
30/3/13 Boston (A) 1,65 (-155) Philadelphia 3-1
9/3/13 Boston (H) 1,63 (-160) Boston 3-0

*Vysvětlivky: H = Home (domácí), A = Away (hosté), OT = Overtime (po prodloužení)

Ikona týmu Málaga FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Granada
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte bonus 50.000 Kč a 150 Kč zdarma!
Během posledních dvou let se tyto týmy 2x střetly tak, jak tomu bude 9. října – tedy na stadionu Bostonu Bruins. Tento tým za poslední dva roky proti Philadelphii hrál 2x doma a oba zápasy dokázal přesvědčivě vyhrát. Nabízený kurz se lišil pouze minimálně (1,57 versus 1,63). Zajímavé je také to, že ve všech zápasech byl Boston podle bookmakerů favoritem – ať už hrál doma nebo venku. Zároveň uvádíme výsledky minulých zápasů, abychom se mohli podívat na to, jestli kurzy nemohl ovlivnit nějaký momentální trend.

Důvod tohoto postupu je jednoduchý – potřebujeme získat co nejvíce informací a zkusit co nejlépe pochopit to, jak o jednotlivých týmech smýšlejí sázkové kanceláře. Pokud se chystáte vstoupit na nový sázkový trh, musíte si udělat přehled o nabízených kurzech. V opačném případě se zbytečně připravujete o zisk. Jakmile před sebou budete mít přehled kurzů, které bookmakeři na dané týmy v minulosti nabízeli, můžete si udělat poměrně jasnou představu o tom, jakou mají v jejich očích dané týmy sílu.

2) Zranění a změny v kádru

Sázkaři si musí zjistit také to, jestli budou pro daný zápas k dispozici všichni hráči obou týmů. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na začátku ročníku, by měly být marodky jednotlivých týmů prázdné, nicméně je možné, že se někteří hráči zranili během přípravných zápasů. S rostoucím počtem odehraných zápasů se budou marodky jednotlivých týmů logicky rozšiřovat. Mějte však na paměti to, že trh má poměrně často tendenci zranění jednotlivých hráčů přeceňovat. Pokud dokážete význam absence konkrétního hráče vyhodnotit lépe než trh, můžete dosáhnout zajímavého zisku.

Jak moc hráči hýbají nabízeným kurzem? O tomto tématu se již hodně dlouho živě diskutuje, přičemž obě strany (sázkaři i bookmakeři) spíše jen hádají. Musíte mít na paměti to, že nejdůležitějším hráčem týmu je brankář. K významu absence hráčů z pole byste se měli stavět konzervativně.

3) Vnímání trhu a vliv nedávných výsledků

Dále si musíte uvědomit, že Boston základní část minulého ročníku zakončil se 117 body a získal tak Prezidentovu trofej (kterou získává tým s nejvyšším počtem bodů v základní části soutěže). Co se týče minulého ročníku, na Bruins se dalo jako na „outsidera“ vsadit v 9 z celkových 82 zápasů základní části ročníku. Naopak Philadelphia byla sázkovkami poměrně podceňována a outsiderem byla ve 42 z celkových 82 zápasů. Co se týče aktuálního ročníku, je jasné, že Bruins se budou opět bít o nejvyšší příčky a pokud je nezasáhne nějaká špatná série, jen opravdu výjimečně nebudou v zápase favority.

Sázkaři si tak musí uvědomit to, že Boston je nyní z hlediska sázkových kanceláří „prémiovým“ týmem. Lidé vždy budou ochotní sázet na výhru Bostonu, takže sázkovky si jednoduše u kurzů na tento tým vytvoří jakýsi „prémiový poplatek.“ Sázkaři tím pádem na Boston většinou nebudou dostávat příliš výhodné kurzy.

Pozor si však musíte dát i na „poplatky“ spojené s týmy, které naopak podávají hodně chabé výkony. V minulém ročníku se jednalo například o Buffalo Sabres. Určité procento sázkařů na tento tým sázelo (s poměrně vysokými kurzy) v naději, že v dlouhodobém měřítku se jim to díky výši kurzů vyplatí. Ve výsledku to však nedopadlo podle jejich očekávání, protože sázkové kanceláře jednoduše nejsou charita. Bookmakeři udělají vždy maximum pro to, aby dosáhli zisku – a pokud chcete být v sázení úspěšní, musíte udělat maximum pro to, abyste jim to překazili. Nemůžete sázet jen tak naslepo a doufat v to, že to nějakým zázrakem vyjde.

Finální shrnutí

Vzhledem k výše uvedeným kritériím bychom kurzy u daného zápasu určili takto – kurz na výhru Bostonu by byl 1,55 a kurz na výhru Philadelphie by činil 2,60. U druhého jmenovaného týmu jsme kurz mírně navýšili kvůli tomu, jak vysoké očekávání má trh od Bruins. Abychom opravdu vsadili, musely by kurzy být alespoň 1,63 (výhra Bostonu) a 2,80 (výhra Philadelphie). Pokud se námi odhadovaný kurz shoduje s kurzem, jaký nabízí sázková kancelář, nesázíme, jelikož nevidíme výhodu. Když se ale kurzy liší, jedná se o signál ke vsazení.

Ze začátku nového ročníku byste vždy měli postupovat opatrně a nesázet zbytečně vysoké částky. Během prvních zápasů otestujte, zda vámi vytvořené kurzy sedí a následně se rozhodněte ohledně dalšího postupu.

Tento postup možná vypadá trochu složitě, nicméně skýtá spoustu výhod – minimálně byste měli věnovat pozornost kurzům nabízeným na zápasy týmů v posledních ročnících. Čísla totiž vyprávějí příběh, který se opakuje pořád dokola.

Aktualizace z 10. říjnaBoston opět potvrdil, že se mu proti Philadelphii daří, když vyhrál výsledkem 2-1.

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

PS2: Na zápasy prakticky všech hokejových lig si můžete se skvělými kurzy a bonusy vsadit například u sázkovek Sportingbet, William Hill nebo Unibet.

Sázka zdarma:
100% až do 3.0003000
Platbení metody
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
QR kód
qr_kod
Hlavní přednosti:
  • Čeština www stránek a podpory
  • Sázení zdarma o 30.000 Kč každý měsíc!
Sportingbet screenshot Sportingbet screenshot

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole