Přihlášení:

3 × 4 =

Menu
Logo týmu Arizona
NHL | 04:35 - zítra
Logo týmu St. Louis
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 17:20 - 31. 03.
Logo týmu Chomutov
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
SBR
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu IFK Helsinki
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Calgary
NHL | 03:05 - zítra
Logo týmu Los Angeles
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Hertha Berlin
Bundesliga | 20:30 - 31. 03.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nacional
Liga Sagres | 22:00 - 31. 03.
Logo týmu Guimaraes
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zlín
1. liga | 17:00 - 01. 04.
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Kalpa Kuopio
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Lahti Pelicans
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 18:00 - dnes
Logo týmu Petrohrad
Logo týmu Žilina
Extraliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Zvolen
Logo týmu Frolunda
Elitserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Norimberk
DEL | 19:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Chicago
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 17:20 - zítra
Logo týmu Kometa Brno
Logo týmu Kazaň
KHL | 18:00 - zítra
Logo týmu Magnitogorsk
Logo týmu Zug
Nationalliga A | 19:45 - zítra
Logo týmu Davos

Jak sázet na lukostřelbu?

10. 8. 2016 12:22, upraveno: 25. 8. 2016 08:18
autor: Hally
Letní Olympijské hry, které aktuálně probíhají v brazilském hlavním městě Rio de Janeiro, s sebou do nabídky sázkových kanceláří přinášejí velmi netradiční sázkové příležitosti. Proto jsme se rozhodli, že vám představíme (mezi sázkaři) některé méně běžné sporty jako je skok o tyči, nebo dnes zmiňovaná lukostřelba.

Doufáme, že dostanete alespoň všeobecný přehled o všech nástrahách tohoto sportu, což by vám mělo pomoci efektivněji sázet.

Historie lukostřelby

První zmínka o lukostřelbě se datuje do doby 10 000 let před naším letopočtem. Je dobře známo, že v té době se jednalo o hlavní způsob získávání potravy nebo boje s nepřáteli.

V průběhu věků se však lukostřelba změnila ve formu zábavy a následně i v druh sportu. Největší zásluhy v popularizaci lukostřelby jakožto sportovní disciplíny přičítáme Britům. Následovalo zapsání lukostřelby do programu Olympijských her. Stalo se tak v roce 1900 v Paříži, kde závodily pouze ženy.

Je zajímavé, že tyto turnaje se v žádném případě nepodobaly modernímu formátu lukostřelby. Během několika prvních let na Olympiádě se střílelo do… holubic. Postupem času bezmocné ptáky vystřídaly terče, přičemž byla standardizována pravidla turnaje, kterých se držíme dodnes.

Ikona týmu Arizona
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu St. Louis
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Vývoj a popularizace lukostřelby neušel pozornosti sázkových kanceláří, které některé důležité turnaje přidávají do svých nabídek (například sázkovka William Hill neopomene vypsat kurzy žádnou větší soutěž). Níže vám dáme několik tipů, kterak správně určit vítěze a sázením na lukostřelbu vydělat peníze.

Jak správně sázet na lukostřelbu?

Výhra v lukostřelecké soutěži není nic jiného než soubor mistrovské přesnosti, koncentrace, schopnosti zopakovat své dobré výkony a odolnosti vůči stresu. Abyste na lukostřelecké soutěže mohli úspěšně sázet, musíte mít navíc vyčerpávající informace o šípech, které v soutěžích budou používané.

Přesně předpovědět výsledek turnaje vám pomůže pouze dobrá znalost slabých a silných stránek účastníků plus výše zmiňovaná znalost šípů.

Psychologická příprava

Ačkoliv lukostřelba od sportovce vyžaduje obrovskou obratnost a sílu (což je fakt, o kterém moc lidí neví), klíč k úspěchu obvykle vězí v hlavě lukostřelce. Lukostřelba je sportovní disciplína vyžadující maximální soustředění a pozornost, což je základ mimořádné přesnosti.

Každý lukostřelec s psychickým tlakem nakládá jinak. Tlak roste úměrně s tím, jak turnaj plyne a dostává se do závěrečné fáze, přičemž vrcholu pochopitelně dosahuje během Letních Olympijských her. Proto byste měli sledovat historii lukostřelce a ověřit si, jak si vedl ve stresových situacích, ve chvílích, kdy se mu nic nedařilo, nebo kdy například řešil osobní problémy atd.

Někteří lukostřelci se dokážou pořádně zkoncentrovat jenom tehdy, když jsou pod obrovským tlakem, jiní pod takovým tlakem mohou být zase paralyzování a z turnaje rychle vyřazeni. Během střílení člověk prostě musí úplně vypnout a nepřemýšlet o věcech před a po výstřelu.

Historie zápasů mezi lukostřelci

Samozřejmě že existují týmové turnaje, ale i přesto byste lukostřelbu měli klasifikovat jako samostatný druh sportu, v němž lukostřelci překonávají své slabé stránky. Proto by vás měla nejvíce zajímat historie vzájemných zápasů/střeleb.

ČTĚTE TAKÉ:
Jaké twitterové účty byste měli sledovat při sázení na MMA?

V lukostřelbě se často stává, že prvotřídní lukostřelec má velmi bídnou bilanci se soupeřem nižšího hodnocení. Je těžké vysvětlit, proč se to stává, jen několika málo slovy. V lukostřelbě stejně jako v tenise závodníkům nevyhovují určití soupeři a takovým situacím byste se měli vyhnout, respektive ji využít. Favorit lukostřelecké soutěže i navzdory dobré kondici a velmi nízkých vypisovaných kurzů není schopný porážet své soupeře. Takže vám opět klademe na srdce – sledujte vzájemnou historii jednotlivých lukostřelců.

Opakování

Toto slovo je v lukostřelbě klíčové. Aby sportovec dokázal úspěšně vystřelit, musí být dobrý v pravidelném zopakování svých dobrých výstřelů. Co na tom, když se mu podaří dvakrát střelit 10, když poslední luk zasáhne jen hodnotu 4? Součet bude činit 24, což je výsledek, který bude snadno přebit pravidelnými výstřely například 8 + 9 + 8 = 25. Samozřejmě, že dvě vystřelené desítky budou vypadat lépe, ale poslední zúčtování je vždycky důležitější.

Dispozice dne

Lukostřelecké zápasy jsou velice krátké, často netrvají déle jak 10 – 15 minut. Proto je důležitá forma ne v konkrétním dnu, ale v konkrétním okamžiku. Na výsledek to může mít kolosální dopad, ale nedá se to tak dobře předpovídat. Během celého turnaje pečlivě sledujte závodníka, každou maličkost, která se kolem něj děje. I pokud vyhraje 8 předchozích zápasů, může si zrovna prožít nějaký slabší moment, čehož může využít jeho soupeř.

Pořadí ve světovém hodnocení

Stejně jako v jakémkoliv jiném druhu individuálního sportu lze kvalitu sportovce odhadnout podle světového hodnocení. Přitom byste měli zkoumat nejen aktuální pozici, ale také nejvyšší pozici, na kterou sportovec dosáhl v minulosti (a před jakou dobou na tuto pozici dosáhl).

Pořadí lukostřelců ve světovém žebříčku byste ovšem nikdy neměli přeceňovat. Může vám to pomoci v případě lučištníků, kteří jsou na tom výkonnostně podobně. Lučištníci, kteří jsou hodnoceni o poznání více, budou mít velmi nízké kurzy. V tomto případě doporučujeme sledovat spíše detailní statistiky vzájemných zápasů těchto sportovců.

Počet účastí na Olympijských hrách a na Mistrovství světa

Hodnocení a statistiky jsou důležité, ale měli byste věnovat pozornost také mezinárodním turnajům. Zatímco hodnocení a osobní výkony se mohou proti slabším soupeřům zlepšit, skutečná zkouška na lukostřelce čeká v průběhu Olympijských her a Mistrovství světa. A získat specifický obrázek o konkrétním lučištníkovi můžete pouze na základě množství účastí na těchto turnajích a na počtu získaných medailí.

Kvalita vybavení

Samozřejmě že cena a kvalita vybavení hraje v lukostřelbě důležitou roli. Pochybujeme však o tom, že by mohla hrát významnou roli během velkých turnajů, jako třeba na Olympiádě.

Sociální sítě

Na předešlých řádcích jsme vám kladli na srdce, že úspěch v lukostřelbě je závislý na psychické pohodě sportovce. A kde byste měli najít informace o tom, jak se sportovec aktuálně cítí, jaké problémy řeší atd.? No přeci na sociálních sítích jako je Instagram, Facebook nebo Twitter.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole