Přihlášení:
Menu
Logo týmu Kometa Brno
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Zlín
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Freiburg
Bundesliga | 20:30 - zítra
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Bremen
Bundesliga | 15:30 - 21. 01.
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Olomouc
Extraleague | 18:00 - 24. 01.
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Las Palmas
Primera Divisio.. | 20:45 - zítra
Logo týmu La Coruna
Logo týmu Real Madrid
Primera Divisio.. | 16:15 - 21. 01.
Logo týmu Málaga FC
Logo týmu Manchester City
Premier League | 18:30 - 21. 01.
Logo týmu Tottenham
Logo týmu Arsenal
Premier League | 15:15 - 22. 01.
Logo týmu Burnley
Logo týmu Eibar
Primera Divisio.. | 20:45 - 22. 01.
Logo týmu Barcelona FC
Logo týmu Minnesota
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Arizona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brighton
Championship | 20:45 - 24. 01.
Logo týmu Cardiff
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Toronto
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu NY Rangers
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Anaheim
NHL | 04:05 - zítra
Logo týmu Colorado
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Derby
Championship | 16:00 - 21. 01.
Logo týmu Reading
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Newcastle
Championship | 16:00 - 21. 01.
Logo týmu Rotherham
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Osasuna
Primera Divisio.. | 12:00 - 22. 01.
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Magnitogorsk
KHL | 15:00 - dnes
Logo týmu Omsk

Jak sázet na volejbal (s úspěchem)?

29. 7. 2016 10:00, upraveno: 25. 8. 2016 08:41
autor: Hally
Volejbal patří mezi nejoblíbenější sporty nejen v Evropě, ale i na dalších kontinentech. Obrovská poptávka se odráží v široké nabídce sázek na volejbal u nejrůznějších sázkových kanceláří.

Volejbal se od dalších sportů odlišuje tím, že na něj můžete sázet v průběhu celého roku. Může za to fakt, že globálně je vypisováno ohromné množství turnajů, které se odehrávají v různou roční dobu. V souvislosti se sázením je potom nutno poznamenat, že volejbal stojí za pozornost i kvůli tomu, že je velmi předvídatelný.

V tomto článku využijeme naše dlouholeté zkušenosti a prozradíme vám, na co byste si při sázení na volejbal měli dávat pozor. Pokud chcete být v sázení na volejbal úspěšní, určitě se řiďte našimi volejbalovými radami.

Na co byste si při sázení na volejbal měli dávat pozor?

Při sázení na volejbal byste si v první řadě měli zjistit význam daného turnaje. Volejbal se od jiných druhů sportů liší tím, že jsou v něm stále populárnější mezinárodní týmové hry, což u jiných týmových sportů není tak evidentní (například v basketbalu, fotbalu).

Mezinárodní volejbalové turnaje jsou mezi fanoušky populárnější než klubové turnaje, a i přestože jsou klubové hry hlavním zdrojem příjmům většiny volejbalistů, prestižnější je vždycky hraní za národní týmy. Samozřejmě, že národní ligy a Liga mistrů jsou stejně důležité, nicméně větší prioritu mají Olympijské hry (každé čtyři roky v létě), Championship a World Cup (taktéž každé 4 roky) a nakonec i každoroční World League. Toto byste měli mít na paměti vždy.

Dávejte si pozor na hodnocení událostí. Vždycky berte v úvahu, že různé týmy se v jednotlivých fázích sezóny k utkáním staví odlišně podle toho, jaké mají osobní cíle a předsezónní plány. Zpravidla vám moc nedoporučujeme sázet během prvních fází, což se týká všech druhů sportů. Na začátku je hodně očekávání, narychlo vytvořené týmy nemají čas dostatečně potrénovat a tak ani výsledky nemusí být úplně ideální. Na druhou stranu konec sezóny může přinést neočekávané výsledky kvůli nedostatečné motivaci. Některé týmy mohou být smířeny s propadem do nižší ligy, některé si již zajistily postup do play-off a najdou se i takové, které nemají o co hrát obecně.

Ikona týmu Bremen
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Dortmund
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Velmi důležitým faktorem je také místo, kde se turnaj koná. Přestože volejbalový kurt by neměl ovlivňovat výsledek tolik, jako fotbalový stadion (velký/malý stadion, vysoká/krátká tráva atd.), vliv na výsledek utkání místo konání má. Volejbalové haly nejsou vždycky stejné, takže je v tomto směru nelze hodnotit paušálně, ale posuzovat rozdíly individuálně.

Na výsledek utkání může mít vliv výška stropů, výška a umístění světel nad hrací plochou, nebo dokonce umístění diváků a jejich vzdálenost od hrací plochy. Týmy obvykle hrající v malých sálech tak mohou mít problémy s hrou v obrovských sálech a naopak. Týká se to zejména podání. Výhodu domácího hřiště byste ovšem neměli za žádnou cenu přeceňovat.

Při sestavování předzápasové analýzy je velmi důležité zjistit sestavu týmu a to zejména při snahách předpovědět výsledek méně významných zápasů. Pokud je to možné, měli byste se sázením počkat až do chvíle, kdy budete znát celkovou sestavu obou týmů. Pokud se hraje vícero zápasů, trenér může šetřit síly a na hřiště opakovaně posílat rezervní hráče, což je v některých případech citelné oslabení (zatímco v jiných ne). Měli byste si uvědomit, že volejbalisté na rozdíl třeba od fotbalistů často hrají každý den, kvůli čemuž mají málo času na zotavení.

Z tohoto důvodu byste měli věnovat pozornost dalšímu faktoru a to únavě klíčových hráčů. Nejlepší volejbalisté jsou často využíváni na 200%. Dokonalým příkladem je Mistrovství světa 2015, během něhož volejbalisté odehráli 11 zápasů během 16 dnů. Odehrát takovou spoustu zápasů je obtížné i pro ty nejsilnější a nejvytrvalejší sportovce. V takovém případě byste měli mít na paměti častě cesty, venkovní utkání, změna haly atd.

Spousta zápasů a jejich vysoká intenzita může vést k několika zraněním. Trenéři proto hráče nechávají odpočívat nejen kvůli zraněním, ale také kvůli jednoduchým dislokacím nebo svalovým problémům, či jen kvůli únavě obecně. Pokud navíc berete sázení na volejbal opravdu vážně, měli byste snažit důkladně analyzovat intenzitu zápasů daných týmů a aktuální situaci v sestavách. Pro tento účel byste měli použít sociální sítě jako je Facebook, Twitter nebo Instagram, na nichž jsou informace o situaci v daných týmech nejčerstvější. Používejte je co nejčastěji. Obecně platí, že jakýkoliv druh informací, statistik nebo dokonce obvyklých dohadů může pomoci. Neměli byste tak podceňovat ani jediný zdroj těchto informací.

Jak sázet na volejbal naživo (live)?

Mnoho sázkařů si jistě pokládá otázku, zdali je live sázení na volejbal to pravé. V tomto ohledu neexistuje žádné vodítko, jako třeba že tým po ztrátě prvního setu obvykle vyhraje následující tři. Nějaká pravidla by se ovšem přece jenom našla.

Pokud se koukáte na zápas, můžete si všimnout, že jeden z volejbalistů je ve špatné formě, což vám může pomoci předpovědět výherce zápasu. Nicméně měli byste pamatovat na několik zlatých pravidel, které vám pomohou vyhnout se bankrotu.

Zaprvé, nikdy byste neměli sázet podle svých sympatií k danému týmu, nebo podle jakéhokoliv pocitu. Každou sázku byste měli poctivě zanalyzovat (s takovou přesností, jakou vám dovolí váš čas vyhrazený na sázení) před zápasem, což vám pomůže rychle se zorientovat během zápasu a zhodnotit případné odchylky.

Zadruhé, nikdy byste se neměli obávat vyšších kurzů. Kurzy na outsidery jsou často vysoké a to i přestože tento tým předtím vyhrál a stále hraje dobře. Čímž se vracíme k tomu, co jsme zmínili dříve. Volejbalová sezóna je dlouhá a přináší ohromné množství zápasů. I pro týmy složené z těch nejlepších hráčů je velmi obtížné udržet si stabilní formu po celou sezónu, nebo mobilizovat síly v zápasech proti slabším soupeřům. A v tomto bodě přichází šance pro sázkaře. Tipéři musí odhadnout ten pravý okamžik a nebát se sázet.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole