Přihlášení:

12 − ten =

Menu
Logo týmu Doněck Šachtor
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sevilla
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Manchester United
Náš tip:
0
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Benátky
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Leganes
Primera Divisio.. | 18:45 - dnes
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Innsbruck
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu Linz
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Chicago
NHL | 02:00 - zítra
Logo týmu Ottawa
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu CSKA Moskva
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Kadaň
1st League | 18:00 - dnes
Logo týmu Ústí n. Labem
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Florida
NHL | 01:35 - 23. 02.
Logo týmu Washington
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Ottawa
NHL | 01:35 - 23. 02.
Logo týmu Tampa Bay
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Arizona
NHL | 03:05 - 23. 02.
Logo týmu Calgary
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Rusko
OG M | 08:40 - 23. 02.
Logo týmu Česko
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Galatasaray
Super League | 18:00 - 23. 02.
Logo týmu Bursaspor
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Le Havre
Ligue 2 | 20:00 - 23. 02.
Logo týmu Bourg
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 15:00 - 24. 02.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 16:30 - 24. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:00 - 26. 02.
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
SBR

Jak se stát chytřejším sázkařem

1. 2. 2014 16:00, upraveno: 28. 2. 2017 19:33
autor: vcer43
Pravděpodobně toho slyšíte hodně o „chytřejších“ nebo rovnou „profesionálních“ sázkařích. Tyto pojmy jsou ale často nafouklé – nejedná se o sázkaře, kteří by měli nějaké vnitřní informace, neporazitelné sázkové systémy nebo disponovali úrovní znalostí, která je pro jiné lidské bytosti naprosto nepředstavitelná. To není pravda. Hlavní rozdíl mezi chytřejšími a obyčejnými sázkaři je v množství času, které sázení věnují.
Jak se stát chytřejším sázkařem
Obyčejní sázkaři se zajímají o to, kdo podle nich asi vyhraje daný zápas. Pokročilé sázkaře zajímá jedině value.

Dá se očekávat, že i nejhorší hráč NBA bude mnohem lepší než nějaký chlápek, který hraje jedenkrát týdně městskou ligu. Hráč NBA trénuje a hraje každý den. Navíc se mu dostává rad od kouče a má k dispozici řadu dalších zdrojů. Chlápek z městské ligy si zajde zahrát jednou týdně a potom jde s kamarády na pivo.

Ten samý princip se dá aplikovat na sportovní sázení. Chytřejší sázkař je chytřejším, protože stráví dny a noci studováním her, analyzováním různých situací a hledáním způsobů, jak dosáhnout zisku. Obyčejní sázkaři se prostě v rychlosti podívají na nějaký přehled statistik, možná si přečtou nějaký článek a následně si vsadí na tým, který je jim sympatičtější. Jak vidíte, není to o vnitřních informacích, ale o oddanosti.

Chytří sázkaři sázení věnují více času, takže dokážou lépe porozumět tomu, na čem opravdu záleží a tím pádem zjistí, jak dosáhnout zisku. Také vědí, co by neměli dělat. Níže naleznete tři věci, které chytří sázkaři vědí (a obyčejní sázkaři nikoliv):

1) Na konečném skóre skoro nikdy nezáleží

Opravdu nezáleží na tom, jaké bylo konečné skóre zápasu. Chytří sázkaři se starají spíš o to, proč skóre bylo takové, jaké bylo. Vyhrál vítěz proto, že hře dominoval? Zapříčinila prohru střelecká impotence útočníků nebo špatná hra obrany? Má tým podobné problémy už delší dobu? Mělo na výsledek dopad nějaké klíčové zranění? Hrál tým na hranici svých možností nebo podal nesoustředěný výkon?

Ikona týmu Aris Limassol
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Olympiakos Nikósia
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Takto bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho, ale jistě už chápete pointu. Samotné skóre vám neříká prakticky nic. Fotbalový zápas může skončit výsledkem 2-0 milionem různých způsobů. Záleží hlavně na jednotlivých faktorech, které konečný výsledek zformovaly. Pokud je dokážete identifikovat, můžete toho využít při budoucích sázkách.

Chytří sázkaři budou těmto faktorům (i těm detailnějším) věnovat velkou pozornost. Obyčejný sázkař se podívá na statistiky a uvidí, že fotbalový tým své poslední dva zápasy vyhrál o 3 branky… a bude očekávat, že to samé se stane i v zápase příštím – bez toho, aby se pokusil odhalit pravou příčinu výsledku. Takový přístup k dlouhodobému zisku nevede.

2) Je to všechno o value

Obyčejní sázkaři se zajímají o to, kdo podle nich asi vyhraje daný zápas. Činí rozhodnutí založená na tom, který z týmů je lepší. Chytré sázkaře to ale skoro vůbec nezajímá. Zajímá je to, jak je nastavený handicap, jaký mají na zápas názor a hlavně – jestli jsou nabízené kurzy nadhodnocené. V takovém případě totiž mohou sázet s value.

ČTĚTE TAKÉ:
Pozor na placené tipy na sázení! Podvodníci na vás čekají na každém kroku

Pokud můžete koupit zlatou minci za $500 a víte, že její hodnota je přesně $500, prakticky nemáte důvod ji kupovat (pokud se vám nelíbí). Kdybyste ale mohli tuto minci koupit za $400, byli byste blázni, kdybyste této příležitosti nevyužili. V takovém případě totiž získáváte value – cena, kterou zaplatíte, je nižší, než částka, kterou za svou investici dle svého rozumného odhadu dostanete. V dlouhodobém měřítku byste opětovným nákupem a prodejem těchto mincí 100% vydělali peníze. To je value.

Chytří sázkaři milují value. Pokud chytrý sázkař uvidí u sázkové kanceláře vypsaný zápas týmů A a B, přičemž na oba týmy je vypsán kurz 2,00 – ale náš sázkař si myslí, že tým A má 60% šanci na výhru – rozhodně si vsadí, protože tak v dlouhodobém měřítku vydělá peníze.

Value se dá získat i skrze různé bonusy sázkových kanceláří. Například sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč!

3) Není výhodné se emocionálně vázat

Obyčejní sázkaři často mají nějaký oblíbený tým, ligu nebo sport, takže se rozhodnou sázet jen na svůj zvolený okruh. Pokud si ale nemohou být jistí tím, že právě tento tým / liga / sport mohou nabídnout nejlepší možné sázkové příležitosti, jedná se o chybu.

Chybu, které se chytří sázkaři vyhýbají. Nějaká jiná liga či sport mohou dlouhodobě nabízet mnohem výhodnější sázkové příležitosti. Neříkáme, že máte sázet na neznámé ligy či sporty. Říkáme, že se často vyplatí rozšířit své obzory. Pokud vaše současná situace nenahrává vaším cílům a dovednostem, je čas na změnu.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole