Přihlášení:

3 + seventeen =

Menu
Logo týmu Málaga FC
Primera Divisio.. | 22:00 - dnes
Logo týmu Eibar
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Manchester City
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Everton
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Flora Paide
Meistriliiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Tallinn Atletik
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Terek Groznyj
Premier League | 19:00 - dnes
Logo týmu Arsenal Tula
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Lugo
Liga BBVA | 20:00 - dnes
Logo týmu Reus
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Feirense
Liga Sagres | 21:00 - dnes
Logo týmu Ferreira
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sochi
KHL | 18:30 - zítra
Logo týmu Red Star Kunlun
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Slavia Praha
Champions Leagu.. | 20:45 - 23. 08.
Logo týmu Apoel Nikósia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu FC Kobenhavn
Champions Leagu.. | 20:45 - 23. 08.
Logo týmu Garabag-Azersun Agdam
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sarpsborg 08
Tippeligaen | 19:00 - dnes
Logo týmu Stromsgodset
Logo týmu Finn Harps
Premier League | 20:15 - dnes
Logo týmu Cork City
Logo týmu Levante
Primera Divisio.. | 20:15 - dnes
Logo týmu Villarreal
Logo týmu Bielefeld
2. Liga | 20:30 - dnes
Logo týmu Bochum
Logo týmu Chateauroux
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Nimes

Jak se stát chytřejším sázkařem

1. 2. 2014 16:00, upraveno: 28. 2. 2017 19:33
autor: vcer43
Pravděpodobně toho slyšíte hodně o „chytřejších“ nebo rovnou „profesionálních“ sázkařích. Tyto pojmy jsou ale často nafouklé – nejedná se o sázkaře, kteří by měli nějaké vnitřní informace, neporazitelné sázkové systémy nebo disponovali úrovní znalostí, která je pro jiné lidské bytosti naprosto nepředstavitelná. To není pravda. Hlavní rozdíl mezi chytřejšími a obyčejnými sázkaři je v množství času, které sázení věnují.
Jak se stát chytřejším sázkařem
Obyčejní sázkaři se zajímají o to, kdo podle nich asi vyhraje daný zápas. Pokročilé sázkaře zajímá jedině value.

Dá se očekávat, že i nejhorší hráč NBA bude mnohem lepší než nějaký chlápek, který hraje jedenkrát týdně městskou ligu. Hráč NBA trénuje a hraje každý den. Navíc se mu dostává rad od kouče a má k dispozici řadu dalších zdrojů. Chlápek z městské ligy si zajde zahrát jednou týdně a potom jde s kamarády na pivo.

Ten samý princip se dá aplikovat na sportovní sázení. Chytřejší sázkař je chytřejším, protože stráví dny a noci studováním her, analyzováním různých situací a hledáním způsobů, jak dosáhnout zisku. Obyčejní sázkaři se prostě v rychlosti podívají na nějaký přehled statistik, možná si přečtou nějaký článek a následně si vsadí na tým, který je jim sympatičtější. Jak vidíte, není to o vnitřních informacích, ale o oddanosti.

Chytří sázkaři sázení věnují více času, takže dokážou lépe porozumět tomu, na čem opravdu záleží a tím pádem zjistí, jak dosáhnout zisku. Také vědí, co by neměli dělat. Níže naleznete tři věci, které chytří sázkaři vědí (a obyčejní sázkaři nikoliv):

1) Na konečném skóre skoro nikdy nezáleží

Opravdu nezáleží na tom, jaké bylo konečné skóre zápasu. Chytří sázkaři se starají spíš o to, proč skóre bylo takové, jaké bylo. Vyhrál vítěz proto, že hře dominoval? Zapříčinila prohru střelecká impotence útočníků nebo špatná hra obrany? Má tým podobné problémy už delší dobu? Mělo na výsledek dopad nějaké klíčové zranění? Hrál tým na hranici svých možností nebo podal nesoustředěný výkon?

Ikona týmu Málaga FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Eibar
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
Takto bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho, ale jistě už chápete pointu. Samotné skóre vám neříká prakticky nic. Fotbalový zápas může skončit výsledkem 2-0 milionem různých způsobů. Záleží hlavně na jednotlivých faktorech, které konečný výsledek zformovaly. Pokud je dokážete identifikovat, můžete toho využít při budoucích sázkách.

Chytří sázkaři budou těmto faktorům (i těm detailnějším) věnovat velkou pozornost. Obyčejný sázkař se podívá na statistiky a uvidí, že fotbalový tým své poslední dva zápasy vyhrál o 3 branky… a bude očekávat, že to samé se stane i v zápase příštím – bez toho, aby se pokusil odhalit pravou příčinu výsledku. Takový přístup k dlouhodobému zisku nevede.

2) Je to všechno o value

Obyčejní sázkaři se zajímají o to, kdo podle nich asi vyhraje daný zápas. Činí rozhodnutí založená na tom, který z týmů je lepší. Chytré sázkaře to ale skoro vůbec nezajímá. Zajímá je to, jak je nastavený handicap, jaký mají na zápas názor a hlavně – jestli jsou nabízené kurzy nadhodnocené. V takovém případě totiž mohou sázet s value.

ČTĚTE TAKÉ:
Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem (fotbal)

Pokud můžete koupit zlatou minci za $500 a víte, že její hodnota je přesně $500, prakticky nemáte důvod ji kupovat (pokud se vám nelíbí). Kdybyste ale mohli tuto minci koupit za $400, byli byste blázni, kdybyste této příležitosti nevyužili. V takovém případě totiž získáváte value – cena, kterou zaplatíte, je nižší, než částka, kterou za svou investici dle svého rozumného odhadu dostanete. V dlouhodobém měřítku byste opětovným nákupem a prodejem těchto mincí 100% vydělali peníze. To je value.

Chytří sázkaři milují value. Pokud chytrý sázkař uvidí u sázkové kanceláře vypsaný zápas týmů A a B, přičemž na oba týmy je vypsán kurz 2,00 – ale náš sázkař si myslí, že tým A má 60% šanci na výhru – rozhodně si vsadí, protože tak v dlouhodobém měřítku vydělá peníze.

Value se dá získat i skrze různé bonusy sázkových kanceláří. Například sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč!

3) Není výhodné se emocionálně vázat

Obyčejní sázkaři často mají nějaký oblíbený tým, ligu nebo sport, takže se rozhodnou sázet jen na svůj zvolený okruh. Pokud si ale nemohou být jistí tím, že právě tento tým / liga / sport mohou nabídnout nejlepší možné sázkové příležitosti, jedná se o chybu.

Chybu, které se chytří sázkaři vyhýbají. Nějaká jiná liga či sport mohou dlouhodobě nabízet mnohem výhodnější sázkové příležitosti. Neříkáme, že máte sázet na neznámé ligy či sporty. Říkáme, že se často vyplatí rozšířit své obzory. Pokud vaše současná situace nenahrává vaším cílům a dovednostem, je čas na změnu.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole