Přihlášení:

17 + two =

Menu
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Monaco
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Leverkusen
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Michalovce
Super Liga | 17:00 - dnes
Logo týmu Trnava
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Caen
Ligue 1 | 18:30 - dnes
Logo týmu Nancy
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Vaxjö Lakers HC
Elitserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Lulea HF
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Salzburg
Eishockey Liga | 19:45 - dnes
Logo týmu Bolzano
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Graz
Eishockey Liga | 19:45 - dnes
Logo týmu Dornbirn
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bern
Nationalliga A | 19:45 - dnes
Logo týmu Zug
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Davos
Nationalliga A | 19:45 - dnes
Logo týmu Ambri Piota
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu NY Rangers
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Montreal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Toronto
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Winnipeg Jets
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Valencia FC
Primera Divisio.. | 18:45 - zítra
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Porto FC
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Juventus
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sevilla
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Leicester
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Ajax Amsterdam
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 23. 02.
Logo týmu Legia Warszawa
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:00 - 24. 02.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Laval
Ligue 2 | 20:00 - 24. 02.
Logo týmu Bourg
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Niort
Ligue 2 | 20:00 - 24. 02.
Logo týmu Red Stars
Náš tip:
0
1X2

Jak v roce 2014 sázet na Formuli 1

14. 3. 2014 18:30, upraveno: 15. 3. 2014 02:11
autor: vcer43
Jak můžete v roce 2014 sázet na závody Formule 1 a dosáhnout zisku? Nový – a v mnoha ohledech revoluční – ročník už klepe na dveře, takže nastal čas na to, abychom si shrnuli nejdůležitější informace a vytvořili strategii pro sázení.

Nadcházející ročník Formule 1 bude s největší pravděpodobností tím nejnapínavějším a nejnepředvídatelnějším ročníkem, který máme v paměti. Změny v pravidlech jsou výrazné – nejvýraznější, jaké v tomto sportu proběhly za poslední dekádu. Nikdo nemá nic jisté. V posledních letech výrazně dominoval Sebastian Vettel, nicméně Red Bull zatím v testech nepůsobí vůbec přesvědčivě. Vše je tedy otevřené. A jelikož je start ročníku za dveřmi, nastala vhodná doba na analyzování různých tipů a možností sázení.

Sázení na vítěze Velké ceny

Klíčem k nalezení value při sázení na vítěze Velké ceny je, vědět, kdy sázet na jezdce, který startuje z pole position a kdy naopak vsadit na jezdce, kterému se sice v kvalifikaci tolik nedařilo, ale má předpoklady k tomu, aby se během závodu „vyškrábal“ až na samotný vrchol. Před závodem bude prakticky vždy vypsán nejnižší kurz na jezdce startujícího z pole position, nicméně někdy je opravdu rozumnější vsadit na někoho jiného.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Roli budou v novém ročníku hrát také nové motory, které zatím nejsou kdovíjak spolehlivé. Experti odhadují, že je dost dobře možné to, že první závod dokončí zhruba polovina jezdců. Jezdec tak může být jakkoliv dobrý (a startovat z jakékoliv pozice), ale pokud mu selže motor, neudělá s tím vůbec nic. Stejně důležitým faktorem jsou i zastávky v boxech, respektive to, jak se s nimi tým popasuje.

Měli byste tedy zanalyzovat výsledky dosavadních testování a udělat si obrázek o tom, které týmy se na nové podmínky adaptují dobře a které naopak nikoliv. Vítěz kvalifikace nemusí být schopen odjet se svým autem celý závod.

Sázení na vítěze kvalifikace

Ikona týmu Manchester City
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Monaco
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Oproti samotnému závodu zde záleží spíše na výkonnosti auta. Strategie jde do pozadí. Závodní faktory totiž jdou bokem, takže řidič s nejlepším autem obvykle získá pole position. Až čas však ukáže, zda tomu tak bude i v nadcházejícím ročníku.

V posledních letech (a po posledních velkých změnách v pravidlech) dokázal kvalifikace několikrát ovládnout jediný jezdec – například Jenson Button v roce 2009 nebo Sebastian Vettel během posledních čtyř let.

V paměti však sázkaři mají i ročníky, v nichž o pole position bojovalo v průběhu celého ročníku mnoho týmů. Pokud se to tak bude dít i v roce 2014, všímejte si toho, kterému jezdci se na dané trati daří.

Dále si pamatujte, že byste neměli slepě sázet na tým, který byl nejrychlejší během tréninků. Tréninky mohou být zavádějící, jelikož týmy často nechtějí vytáhnout všechna esa z rukávů a šetří si to nejlepší až na kvalifikaci a následný závod. Hodně často to v minulém ročníku dělal třeba Red Bull.

Sázení na nejrychlejší kolo

Nejrychlejší kolo bývá prakticky vždy zajeto během několika posledních kol daného závodu. Důvodem je to, že autům ubývá palivo, takže jsou lehčí a tím pádem i rychlejší a lépe ovladatelná. Při sázení však mějte na paměti, že za zajetí nejrychlejšího kola jezdec nedostává žádné body do žebříčku, takže poměrně často zajede nejrychlejší kolo jezdec, který se nestane vítězem závodu (v 95 % případů ale podle historických dat skončí nejhůře šestý).

Například v minulém ročníku zajel ve více než polovině případů nejrychlejší kolo někdo jiný než konečný vítěz závodu. Důvodem bylo zejména to, že Sebastian Vettel jezdeckému poli naprosto dominoval a mohl si tak dovolit trochu vypustit poslední dvě či tři kola.

Chcete-li pokládat tento typ sázky, hledejte auta, která nejsou v dobré startovní pozici k výhře závodu, ale která budou ke konci závodu rychlá a budou si prodírat cestu kupředu. Dobrou value obvykle poskytuje sázka na dvojku dominantního týmu.

Sázení na vítěze Poháru konstruktérů

Když ve světě Formule 1 dojde k tak významné změně v pravidlech, v následujícím ročníku jsou na vrcholu logicky tovární týmy. Ty totiž mají širší možnosti a jsou tak schopné postavit výkonnější a spolehlivější motor (a celý monopost).

Při sázení na vítěze Poháru konstruktérů se ale nesmíte nechat ovlivnit tím, který tým vyhraje prvních pár závodů. Spíše se dívejte, které auto funguje nejspolehlivěji a podává konzistentní výkony. Pohár konstruktérů totiž není sprint, ale maratón.

V současnosti je velkým favoritem Mercedes, na který sázková kancelář Sportingbet vypsala kurz 1,727. Vypadá to, že Mercedes má (s víceméně slušným náskokem) nejlepší auto, nicméně je otázkou, zda dvojka týmu – Nico Rosberg – bude podávat tak dobré výkony, aby Mercedes přeskočil Ferrari.

Ferrari je v očích bookmakerů až na třetím místě. Sportingbet na triumf této stáje vypsal kurz 5,00. Je ale třeba vzít v potaz, že Ferrari letos bude mít v kokpitech formulí dva světové šampióny, přičemž celá stáj udělá maximum pro to, aby po několika chudých letech zaznamenala konečně další úspěch. Sázka na triumf Ferrari může nabízet velice dobrou value.

Nesmíme však samozřejmě vynechávat ani Red Bull. Sebastian Vettel a Adrian Newey mají dostatek talentu, ale je otázkou, zda si Red Bull udrží dominantní postavení i po změně pravidel. Zejména po technické stránce totiž Red Bull zatím ztrácí. Sázkovka Sportingbet na triumf Red Bullu nabízí kurz 4,90.

Sázení na vítěze ročníku

Nějaké překvapení se neočekává, takže o titul si to pravděpodobně rozdá čtveřice Vettel, Hamilton, Alonso a Raikkonen. Všichni jmenovaní mají velkou šanci. Ale kde je value?

Sportingbet momentálně favorizuje Hamiltona, nabízí na něj kurz 2,75. Výhodou Hamiltona je to, že je skvělý v kvalifikaci. Nevýhodou je však to, že často není schopen využít výhody pole position. Auto má však podle prozatímních indicií velice dobré, takže jeho šance na triumf jsou vysoké.

Dalším favoritem je podle sázkovky Sebastian VettelSportingbet na něj nabízí kurz 4,75. Jak už jsme řekli, Red Bullu se zatím v testech moc nedařilo, nicméně i tak je kurz na Vettela možná nadsazený. Jiné sázkovky na triumf německého pilota nabízejí kurzy kolem 3,50-4,00. Pokud tedy hledáte value, dost možná ji máte v podobě této sázky přímo před nosem. Existuje ale riziko, že Red Bull nestihne opravit nedostatky svého auta, což by pro Vettela bylo dost možná smrtící – v kvalifikacích by mu to asi vozy Mercedesu a Ferrari pořádně natřely.

Třetím kandidátem na titul je v očích sázkovky (dost překvapivě) Nico Rosberg, na kterého je nabízen kurz 5,50. Za ním je pak Fernando Alonso, který by měl podle řady odborníků být mnohem výš. Na Alonsa je vypsán kurz 7,50. Sportingbet očividně zapomíná na to, jaké problémy dokázal Alonso dělat v minulých ročnících, kdy měl o třídu horší auto než konkurence.

Za zmínku také stojí Kimi Raikkonen s masivním kurzem 13,00. Finský závodník je po přestupu do Ferrari velice motivován, což může v kombinaci s jeho závodnickým uměním znamenat recept na úspěch. Ferrari však trochu hrozí, že Alonso a Raikkonen budou bojovat jeden proti druhému. Snad tomu tak nebude.

Velká cena Austrálie

VC Austrálie je doslova za dveřmi. Na vítěze prvního podniku seriálu si můžete vsadit se sázkovkou Sportingbet, která nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč! Sázkovka nabízí následující kurzy:

Lewis Hamilton

2.625

Nico Rosberg

4.50

Fernando Alonso

9.00

Sebastian Vettel

10.00

Felipe Massa

11.00

Jenson Button

12.00

Kimi Raikkonen

17.00

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole