Přihlášení:

eighteen + 2 =

Menu
Logo týmu Lilleström
Tippeligaen | 20:00 - dnes
Logo týmu Brann Bergen
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sandefjord
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Sarpsborg 08
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - 26. 05.
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kristiansund BK
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Stromsgodset
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Molde FK
Logo týmu Stabaek
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Odd Grenland
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Tromsö
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Valerengen
Logo týmu Limerick 37
Premier League | 19:30 - dnes
Logo týmu Cork City
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Bray Wanderers
Logo týmu Lugo
Liga BBVA | 21:00 - dnes
Logo týmu Huesca
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera A | 02:15 - zítra
Logo týmu Universidad Catolica Quito
Logo týmu Flora Paide
Meistriliiga | 17:30 - zítra
Logo týmu Narva Trans
Logo týmu Tammeka Tartu
Meistriliiga | 19:30 - zítra
Logo týmu Tulevik Viljandi
Logo týmu Shamrock Rovers
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu St. Patrick's Athletic

Jak v sázení používat Paretův princip?

14. 11. 2014 14:00, upraveno: 9. 9. 2015 10:29
autor: vcer43
Je obecně známo, že abyste si osvojili nějakou dovednost, musíte si projít takzvanou „učební křivkou.“ Křivka je pro tento proces velice dobrým popisem, jelikož osvojení si nějaké dovednosti – například provádění přesných předzápasových analýz – není lineární.

Paretův princip aneb pravidlo 80/20

Paretův princip říká, že 80 % výsledků pochází ze 20 % příčin. Takže například 80 % obratu supermarketu může pocházet ze 20 % sortimentu. Autorem této myšlenky je italský myslitel Vilfredo Pareto, který si v roce 1906 všiml, že 80 % italské půdy vlastnilo 20 % populace.

Věděli jste, že sázková kancelář William Hill daruje každému sázkaři zdarma v hodnotě 25 Eur? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Paretův princip je opravdu velice univerzální. Zasahuje například i do našich osobních životů. Schválně se podívejte na příspěvky na svém Facebook účtu (máte-li jej) – všimnete si, že zhruba 80 % vašich „lajků“ pochází od zhruba 20 % vašich přátel. Stejné pravidlo se obvykle aplikuje například i na SMS zprávy a spoustu dalších věcí. Na tomto vztahu ve skutečnosti ani není nic speciálního. Jednoduše se děje a popisuje vztahy napříč různými dimenzemi – včetně přesného předpovídání výsledků zápasů.

Problémem je pro sázkaře to, že abyste byli lepší, než zbylých 80 %, musíte do sázení vložit mnohem větší úsilí. Anglický pokerový hráč Nate Silver tento proces (pouze aplikovaný na poker) popsal ve své excelentní knize The Signal & The Noise – The Art of Science & Prediction. Budeme se inspirovat jeho myšlenkami, jen s tím, že si je převedeme do světa kurzového sázení. Vlastně říká, že proces, v jehož rámci se snažíte stát úspěšnými sázkaři, je vztahem mezi přesností rozhodnutí a mírou snahy, kterou do činění rozhodnutí vkládáte.

Sběr ovoce, které visí nízko

Učební křivka podle Pareta

Ikona týmu Haugar Haugesund
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Rosenborg Trondheim
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Pojďme si nyní definovat „míru snahy“ započtením časových nákladů, a analýz & zdrojů potřebných k činění vašich sázkových rozhodnutí. Na základě Paretova principu naše tabulka naznačuje, s 20% snahou byste měli být přesní zhruba jako 80 % sázkařů.

Na této úrovni jednoduše „sbíráte ovoce, které visí nízko.“ Pravděpodobně využíváte veřejně dostupných informací jako jsou ligové tabulky, zprávy médií a tak dále. Snaha, kterou jste na zisk těchto nástrojů vynaložili, je prakticky minimální a tak je logicky používá většina sázkařů. Od tohoto okamžiku však už i malé pokroky směrem nahoru vyžadují mnohem více vynaložené snahy, jelikož se jednoduše snažíte dojít ke Svatému grálu, tedy ke 100% přesnosti.

Jak se dostat do efektivní sázkové zóny?

Takže co můžete udělat pro to, abyste se stále zlepšovali a postupně se dostali až do efektivní sázkové zóny? Chcete se odlišit od zbylých 80 % sázkařů, kteří do sázení vkládají pouze minimální míru snahy?

ČTĚTE TAKÉ:
Sázkařské Desatero

Pokud ano, máme pro vás návod, jak na to. Musíte pochopit spoustu věcí. Jednou z nejdůležitějších – ale často přehlížených – je to, jak bookmakeři pracují a také to, jak vlastně fungují sázkové kurzy. Musíte si uvědomit, že velikosti kurzů se mezi jednotlivými sázkovkami poměrně výrazně liší a že pro úspěch je důležité, abyste si zvolili sázkovky, které vám nabídnou výhodné sázkové kurzy a štědré bonusy – v tomto ohledu se prakticky žádné sázkovky nemohou rovnat s triem sázkovek William Hill , Bet-At-Home a Betway. Je až k nevíře, kolik rekreačních sázkařů tuto skutečnost ignoruje.

Pochopení toho, jak pracují bookmakeři a jak fungují sázkové kurzy, je součástí procesu, během kterého získáváte pořád ještě spíše základní informace. Dalšími samostatnými kapitolami jsou pochopení expected value, pochopení různých typů sázek a jedním z nejdůležitějších bodů je uvědomění si, že na kurzové sázení má obrovský vliv psychologie.

Pokud už máte nějaké znalosti například v oblasti matematiky, rozhodně toho využijte a snažte se je aplikovat na kurzové sázení. Dříve či později si musí alespoň základní matematické koncepty osvojit každý sázkař (který chce dosáhnout dlouhodobého úspěchu). Někteří sázkaři se nyní mohou bát toho, že se jim nemusí časová investice vyplatit, nicméně nezoufejte – pokud do kurzového sázení opravdu vložíte potřebnou míru snahy, výsledky se dostaví.

Zlepšení přinese i specializace

Zatím jsme se věnovali obecným sázkovým konceptům a strategiím – bez toho, abychom se specializovali na konkrétní sporty. Specializaci však opomíjet nemůžeme, protože se rovněž jedná o důležitý bod. Pokud se budete chtít stát jedním z opravdu těch úplně nejúspěšnějších sázkařů v nějakém konkrétním sportu, budete muset odvést hromadu práce. Ale opět platí, že investovaná energie se vám mnohanásobně vrátí v podobě dlouhodobého úspěchu. Jestliže se rozhodnete specializovat na konkrétní sport, spoustu užitečných informací naleznete v naší sekci Sázení na jednotlivé sporty.

Pamatujte si, že úspěchu v kurzovém sázení (ani kdekoliv jinde) nedosáhnete zadarmo. Abyste se stali těmi nejlepšími, musíte také něco obětovat. Každý den musíte systematicky postupovat k tomu, abyste přeskočili své konkurenty a stali se dlouhodobě úspěšnými v tom, co děláte

Hodně štěstí!

PS: Pokud chcete udělat maximum pro dosažení úspěchu v sázení, rozhodně si nastudujte témata obsažená v naší Škole sázení. A jakmile budete mít v malíčku základní strategické koncepty, můžete se vrhnout rovnou na studium Sázení na konkrétní sporty.

PS2: Pro maximalizaci dosaženého zisku doporučujeme zejména sázkové kanceláře William Hill  Unibet, Bet-At-Home a Betway. Ty nabízejí zajímavé úvodní bonusy a spoustu dalších výhod.

 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole