Přihlášení:

2 × 3 =

Menu
Logo týmu Betis Sevilla
Primera Divisio.. | 16:15 - zítra
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Alavés
Primera Divisio.. | 13:00 - zítra
Logo týmu Valencia FC
Logo týmu Brno
1. liga | 16:00 - zítra
Logo týmu Liberec
Logo týmu Leganes
Primera Divisio.. | 18:30 - zítra
Logo týmu La Coruna
Logo týmu Watford
Premier League | 18:30 - zítra
Logo týmu West Ham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Las Palmas
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu San Sebastian Real
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Nice
Ligue 1 | 20:45 - dnes
Logo týmu Montpellier
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Dallas
NHL | 02:35 - zítra
Logo týmu Arizona
Náš tip:
1
1X2

Jak velký význam má ve fotbale štěstí?

18. 8. 2014 18:00, upraveno: 20. 8. 2014 19:48
autor: vcer43
Fotbaloví sázkaři, kteří chtějí v ročníku 2014/2015 dosáhnout zisku, musí pochopit důležitost štěstí v jednotlivých ligových zápasech. V tomto článku se zaměříme na omezení ohledně využívání ligové pozice týmů jakožto indikátoru jejich schopností a vysvětlíme si, proč jsou data ohledně střeleckých pokusů přesnější při určování toho, zda tým podává výkony nad či pod očekávání.

Premier League a rozložení 7 vs. 13

Během poslední dekády se Premier League jasně rozdělila na dvě odlišné skupiny – „silnou sedmičku“ a „ohroženou třináctku.“ Velká trojka se nyní rozšířila na 4-5 týmů, které mají reálnou šanci na zisk titulu a týmy, které obvykle končily v top pětce, nyní horko těžko bojují o místa zajišťující boj o Ligu mistrů.

Zbylé týmy mohou na nějaký úspěch pomýšlet pouze v domácích pohárech, nicméně před startem nového ročníku je jejich hlavním cílem to, aby nesestoupily. Rozložení 7 vs. 13 tak velice přesně popisuje očekávání všech 20 týmů v PL.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Pohyb v rámci obou skupin je výrazně viditelnější v ohrožené třináctce, jelikož zde jsou týmy zhruba stejně silné. Ve fotbale padá málo branek, takže šťastná série může snadno proměnit remízy ve výhry a tým tak ze sestupových příček během pár týdnů dostat třeba na 10. místo, což si valná většina sázkařů vysvětlí tak, že se tým zlepšil (zejména pokud sílu týmu určují podle ligového postavení, což není úplně ideální přístup).

Je ligová pozice spolehlivým indikátorem síly týmu?

Pro týmy ze „spodní“ části Premier League je umístění v top 10 bráno jako úspěch, nicméně otázkou pořád zůstává, jak velký podíl na tomto výsledku mělo štěstí. Podle statistických údajů a odhadů expertů je role štěstí poměrně vysoká.

Ikona týmu Brno
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Liberec
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Podíváme-li se na posledních 10 ročníků, zjistíme, že v horní polovině tabulky skončilo celkem 37 týmů ze „spodní“ části ligy. V drtivé většině případů se tyto týmy umístily maximálně na 8. místě a jen výjimečně se takovému týmu podařilo z prvních sedmi příček vystrnadit nějaký tým ze silné sedmičky. Průměrně tyto týmy končily na 8.místě, jejich brankový rozdíl byl průměrně 0 a průměrný počet bodů byl 54.

Toto umístění samozřejmě všechny týmy kvitovaly s optimismem a očekávaly, že na něm budou moci stavět do budoucna (a posunout se tak do elitní části ligy). V tomto ohledu se však drtivá většina z nich přepočítala, protože pouze 6 ze 37 týmů během poslední dekády dokázalo v následujícím ročníku zaznamenat ještě lepší umístění. Další 2 týmy skončily v následujícím ročníku na stejném místě.

Týmy v dalším ročníku průměrně končily na 12. místě, jejich brankový rozdíl byl -9 a bodů měly průměrně 46, tedy o 8 méně než v předchozím ročníku. Dva týmy dokonce v dalším ročníku sestoupily a rovnou tři sestupu jen těsně unikly (skončily na 17. místě).

ČTĚTE TAKÉ:
Sázení o svátcích: Jsou větší týmy o Vánocích podhodnocovány?

Pořadí v ligovém žebříčku tak přinejlepším poskytuje pouze hrubý náčrt skutečné kvality týmu – zejména pokud se bavíme o druhé polovině tabulky. Vzhledem k tomu, že v současnosti je k dispozici velké množství nejrůznějších statistických dat, není rozumné přikládat pořadí v žebříčku příliš velkou váhu.

Hodnocení podle střeleckých pokusů

V poslední době na důležitosti nabývá počet střeleckých pokusů, které týmy v zápasech vyprodukují a inkasují. Podle nich je momentálně z velké míry odhadována kvalita týmu. Experti a profesionální sázkaři používají speciálně vytvořené modely, díky kterým dokáží relativně přesně určit očekávaný počet branek a také vítěze, nicméně ze střeleckých statistik mohou těžit i méně zkušení sázkaři.

Z počtu střel, které tým vyslal na bránu soupeře, a které nechal projít na svou vlastní bránu, můžete poměrně dobře určit to, který tým měl ze hry víc. Ujasníte-li si tento faktor, budete schopní určit, zda vyhrál tým, který si výhru skutečně zasloužil. Pokud tým A za zápas na bránu soupeře vystřelí 10x a tým B vyšle na bránu soupeře pouze 1 střelu – ale přesto zápas vyhraje – je prakticky jisté, že tým B měl prostě pořádné štěstí. A pokud se podobný scénář několikrát zopakuje, klidně si tento tým může výrazně polepšit v tabulce. Právě proto jsou střelecké (a další) statistiky mnohem spolehlivějším ukazatelem než konečný výsledek a pořadí v ligové tabulce.

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

PS2: Na zápasy (nejen) anglické ligy si můžete se skvělými kurzy a bonusy vsadit například u sázkovek Sportingbet, William Hill nebo Unibet

Unibet

81%
Platbení metody
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
QR kód
qr_kod
Hlavní přednosti:
  • Čeština www stránek a podpory
  • Výběr peněz, když sázka běží s funkcí CASH-IN
Unibet screenshot Unibet screenshot

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole