Přihlášení:

twelve − 2 =

Menu
Logo týmu Uruguay
World Cup | 16:00 - zítra
Logo týmu Rusko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Polsko
World Cup | 20:00 - dnes
Logo týmu Kolumbie
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Japonsko
World Cup | 17:00 - dnes
Logo týmu Senegal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Anglie
World Cup | 14:00 - dnes
Logo týmu Panama
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Stromsgodset
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
SBR
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Sandefjord
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sarpsborg 08
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Tromsö
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Irán
World Cup | 20:00 - zítra
Logo týmu Portugalsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dánsko
World Cup | 16:00 - 26. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Island
World Cup | 20:00 - 26. 06.
Logo týmu Chorvatsko
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Švýcarsko
World Cup | 20:00 - 27. 06.
Logo týmu Kosta Rika
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Anglie
World Cup | 20:00 - 28. 06.
Logo týmu Belgie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Macará
Primera A | 22:00 - dnes
Logo týmu El Nacional Quito
Čt. tip:
0
1X2
Logo týmu Barcelona
Primera A | 00:30 - zítra
Logo týmu Delfin Manta
Logo týmu Saudská Arábie
World Cup | 16:00 - zítra
Logo týmu Egypt
Čt. tip:
2
1X2

Jak zbohatnout sportovním sázením?

17. 11. 2015 08:00, upraveno: 28. 2. 2017 18:23
autor: vcer43
Je možné zbohatnout sportovním sázením? Určitě ano, ale bohužel tímto způsobem nezbohatnete přes noc. Dnes vám ale představíme příručku o sedmi krocích, která vás povede k tomu, abyste začali sázením vydělávat slušné peníze.
Sázení není o nějaké výhře v loterii, protože výhru v loterii si nemůžete naplánovat.

Profesionální sázkaři jako Matthew Benham, Tony Bloom nebo Billy Walters si vytvořili matematické modely, které v průběhu let pilovali k dokonalosti.. a všichni mají společnou jednu věc – zbohatli sportovním sázením.

A třeba Billy Walters dokázal, že je možné nechutně zbohatnout i sázením na jiné sporty, než jen na fotbal (specializuje se na NFL a NBA). Sázkaři jako on už však pod sebou většinou mají „malou armádu“ pomocníků nebo rovnou zakládají společnosti, které se na danou činnost specializují (to je konkrétně příklad Matthewa Benhama).

Chcete být jako oni? Rozhodně to není nemožné. Ale i oni začínali od základů a právě proto vám dnes představíme 7 základních stavebních kamenů úspěchu ve světě sázení.

1) Value

Abyste sázením zbohatli, musíte si dávat pozor na několik věcí. A absolutně nejdůležitějším „dílkem do skládačky“ je schopnost nacházet value. To znamená, že musíte umět konzistentně a systematicky nacházet kurzy, které jsou příliš vysoké… a těchto situací následně logicky využít ke svému prospěchu.

Ikona týmu Anglie
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Panama
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Sázení je v tomto směru podobné obchodování s akciemi. Dává smysl koupit dané akcie, když jsou podhodnocené, jelikož se to většinou vyplatí někdy v budoucnu. Jestliže se soustředíte na sportovní sázení, každý den se musíte snažit najít kurzy, které vám nabízejí dobrou value (týmy, které jsou podhodnocené).

Vaše value na 50% pravděpodobnosti s kurzem 2.30

Hledání value je v principu o přesnějším vyhodnocování pravděpodobností jednotlivých událostí (oproti zbytku trhu). Samozřejmě, že taková věc je poměrně složitá, nicméně jako sázkaři máte jednu obrovskou výhodu – můžete vynechávat zápasy s nevýhodnými kurzy (stejně jako nemusíte kupovat všechny dostupné akcie). Sázkové kanceláře naopak prakticky musí nabízet kurzy na skoro všechny zápasy (nebo minimálně na ty z nejpopulárnějších lig).

Hledání value je asi nejnáročnější věcí, kterou musí sázkař dělat, rozhodně se ale nejedná o něco nemožného. Jen prostě budete potřebovat trochu tréninku. Jakmile se vám hledání value dostane do krve, získáte konzistentní výhodu a posunete své sázení na vyšší úroveň.

2) Bankroll managment

Sázení však není jen o hledání value – skoro stejně důležitá je také vaše schopnost správně spravovat peníze, které jste si na sázení vymezili. Celý bankroll managment je o dvou hlavních cílech, které jsou v částečném rozporu…

  • Zařídit co nejrychlejší růst vašeho bankrollu
  • A zároveň se vyhnout bankrotu

Nemáte-li pořádný přehled o základních konceptech bankroll managmentu, doplňte si chybějící znalosti v našich článcích Bankroll managment pro začátečníky a Bankroll managment pro pokročilé.

Pokud budete schopní pravidelně nacházet sázkové příležitosti s dobrou value, váš bankroll bude logicky růst rychleji, když budete sázet více peněz. Ale pokud budete sázet až příliš velké sumy, riskujete bankrot. Tento faktor bohužel celá řada sportovních sázkařů podceňuje. Každý sázkař zažije dobré, ale i špatné sázkové série. Ty mohou být velice dlouhé, takže musíte sázet tolik, abyste je byli schopní v klidu přečkat. Z tohoto důvodu byste na tip neměli sázet více než 5 % vašeho bankrollu. Ideální velikost sázky je 1-2 %. 

ČTĚTE TAKÉ:
TOP 8 nejhorších sázkařských návyků

Jestliže jste schopní rozumně odhadnout skutečnou velikost vaší value, můžete k efektivnějšímu sázení využít systém Kelly Criterion.

3) Trpělivost

Mnoho sázkařů si myslí, že sázení je sprint. Pravdou je však naprostý opak – sportovní sázení je pořádně dlouhý maratón (zejména tehdy, když se sázením snažíte skutečně zbohatnout). Musíte se smířit s tím, že chvíli potrvá, než se váš bankroll nějak výrazně rozroste. Jestliže ale budete trpěliví a úspěšní, uvidíte, že se tento přístup ve výsledku vyplatí. Bankroll navíc bude růst čím dál rychleji, takže jakmile přečkáte těžké začátky, bude líp.

Existuje zde totiž jeden velice důležitý princip – složený úrok (viz obrázek níže):

Samozřejmě, že výše vyobrazený graf je pouze zjednodušenou verzí celého principu a na své cestě se budete muset vypořádat se špatnými sériemi, swingy, dobrými sériemi a tak dále, nicméně generální dynamika je pravdivá. Je až úžasné, jak daleko se můžete dostat s 5% value (a ani to netrvá tak dlouho). O tom, že sázení není až tak náročné se bavíme třeba také v článku Strategie sázení – I 55% úspěšnost vám vydělá hodně peněz.

Ne nadarmo navíc Albert Einstein prohlásil, že „složený úrok je nejsilnější silou v celém vesmíru.“

4) Vhodná sázkovka

Chcete-li dosáhnout úspěchu, musíte si vybrat správnou sázkovou kancelář. Musíte si vybrat sázkovou kancelář, která vám dovolí vyhrát. Smutnou pravdou je bohužel to, že velké množství sázkových kanceláří úspěšné sázkaře limituje nebo jim rovnou uzavře účet.

Naštěstí ale existují i sázkové kanceláře, které se k těmto praktikám neuchylují. Všechny zmíněné sázkovky navíc nabízejí výhodné kurzy, skvělé bonusy, jsou v češtině a jsou naprosto bezpečné.

Ideálním postupem je založení uživatelského účtu u vícero sázkových kanceláří. Při takovém postupu můžete efektivně zhodnotit, jaká sázkovka nabízí na daný zápas nejlepší kurz a u ní si následně vsadit. Kromě toho budete moci využít vícero různých bonusů a dalších promo akcí.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné sázkovky, inspiraci můžete načerpat v článcích Vybíráme ideální sázkovku, část 1 a Vybíráme ideální sázkovku, část 2.

5) Minimum akumulátorů

Chcete-li zbohatnout sázením, rozlučte se s myšlenkou, že přes noc zbohatnete na nějakém obrovském akumulátoru. Sázení není o nějaké výhře v loterii, protože výhru v loterii si nemůžete naplánovat. Některé sázkovky navíc akumulátory omezují limitem – nehledě na velikost kurzů tak můžete vyhrát jen nějakou maximální určenou sumu. Akumulátorům prostě dejte sbohem.

6) Ideální sport nebo liga

Samotná value na zbohatnutí sázením nestačí. K dosažení úspěchu si musíte také správně zvolit sféru svého zájmu, tedy nějaký sport nebo ligu. Postupem času můžete sféru svého zájmu rozšiřovat, nicméně ze začátku byste se měli spíš držet při zemi. Pokud si ukousnete příliš velké sousto, pravděpodobně se jím udusíte. Většina sázkařů sází na fotbal, který je tím pádem nejoblíbenějším sportem sázkařů na celém světě, nicméně vhodné podmínky ke zbohatnutí nabízí prakticky jakýkoliv sport – házená, basketbal, hokej…

7) Vzdělání, vzdělání a zase vzdělání…

Pokud chcete opravdu uspět, musíte se neustále vzdělávat. Sázkový trh se neustále vyvíjí a vy si jednoduše nemůžete dovolit zůstat pozadu. Musíte hledat kvalitní zdroje výukových materiálů na toto téma a studovat je. To sice není úplně časově nenáročné, ale v dlouhodobém měřítku se to jistě vyplatí. Začít můžete třeba naší Školou sázení.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. Jaroslava Šloufo...
    14.10.2015 12:50

    Pěkný článek, zkoušela jsem bet365 a spokojenost, jesšte k tomu obchoduji a to se nemůžu taky vynachválit.

    Odpověď

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole