Přihlášení:

fourteen + three =

Menu
Logo týmu Eibar
Primera Divisio.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Bilbao
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Pescara
Serie A | 20:45 - zítra
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu San Martín San Juan
Primera Divisio.. | 22:00 - dnes
Logo týmu Belgrano
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Toronto
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Washington
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Santos Laguna
Primera Divisio.. | 02:00 - zítra
Logo týmu America
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Kalpa Kuopio
SM Liiga | 17:30 - zítra
Logo týmu Tappara Tampere
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Besiktas
Super League | 19:00 - zítra
Logo týmu Adanaspor
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Vicenza
Serie B | 20:30 - zítra
Logo týmu Novara
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Spal
Serie B | 15:00 - 25. 04.
Logo týmu Cittadella
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chelsea
Premier League | 20:45 - 25. 04.
Logo týmu Southampton
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Crystal Palace
Premier League | 21:00 - 26. 04.
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu River Plate
Primera Divisio.. | 23:15 - dnes
Logo týmu Sarmiento
Logo týmu Talleres
Primera Divisio.. | 00:30 - zítra
Logo týmu Godoy Cruz
Logo týmu Arsenal de Sarandí
Primera Divisio.. | 01:15 - zítra
Logo týmu Independiente
Logo týmu Francie
Friendly M | 18:00 - zítra
Logo týmu Rusko
Logo týmu HV 71
Elitserien | 19:15 - zítra
Logo týmu Brynas Gavle
Logo týmu Stuttgart
2. Liga | 20:15 - zítra
Logo týmu Berlin Union
Logo týmu Newcastle
Championship | 20:45 - zítra
Logo týmu Preston

MS 2014 – Sázková analýza skupiny C

28. 5. 2014 15:00, upraveno: 3. 3. 2017 18:57
autor: vcer43
Ve skupině C je jasným favoritem Kolumbie. O postup se ale jistě pobijí i Japonsko, Pobřeží slonoviny a Řecko.
MS 2014
Santos chtěl původně týmu vštěpit útočný styl hry, nicméně v tomto ohledu se mu nedařilo a tak Řekové svou hru opět zakládají na skálopevné obraně.

Jak moc budou z cestování a počasí těžit Kolumbijci (a jak moc budou kvůli těmto faktorům trpět jejich soupeři)?

V tomto článku si společně odpovíme na všechny palčivé otázky okolo MS 2014, konkrétně okolo skupiny C.

Kolumbie – Je tato země podceněná?

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 4.

→ Nejlepší umístění: Nejlepších 16 (1990)

Ikona týmu San Martín San Juan
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Belgrano
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
→ Délka cestování na turnaji: 932 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 34,00

Ve slabé skupině C je Kolumbie výrazným (1,25) favoritem na postup do vyřazovací fáze turnaje. Fotbalisté této země jistě budou chtít napravit svá nedávná selhání, jelikož během jejich posledních čtyř účastí na MS se jim postoupit ze skupiny podařilo pouze jednou.

Kolumbie, která je momentálně podle žebříčku FIFA čtvrtým nejlepším týmem na světě, se bez problémů kvalifikovala z druhého místa (za Argentinou). Navíc si Kolumbijci vytvořili osobní rekord, jelikož získali 30 bodů ze 16ti her, mezi které patřily výrazné výhry 4-0 a 3-1 nad výběry Uruguaye a Chile, zatímco v Argentině uhráli bezbrankovou remízu.

Kolumbie dostala v kvalifikaci nejméně branek (v rámci Jižní Ameriky) a když už v zápase vedla, obvykle vedení udržela – získala 85 % bodů z „výherních pozic.“ Při live sázení byste měli dávat pozor například na fakt, že Kolumbie v 16ti zápasech nevstřelila ani jednu branku z rohového kopu. Je na vině špatná strategie, dobrá obrana nebo jen smůla?

Klíčovým hráčem týmu je Radamel Falcao, který v kvalifikaci vstřelil 9 branek a co se jeho působení v Evropě na klubové úrovni týče, ve 193 zápasech vstřelil 151 branek. V tomto ročníku se však Falcao trochu trápil a navíc jej potkalo vícero zranění.

Kolumbii bude vyhovovat brazilské počasí. To potvrzuje i fakt, že tato země své zápasy hrála v horkém karibském přístavním městě Barranquilla a výkopy zápasů probíhaly už v průběhu odpoledne. Je zde vidět jasná snaha Kolumbie o „uvaření“ soupeřů. Nejstarším hráčem je v týmu kapitán Mario Yepes (38). Ten sice svůj věk „obelhal“ v kvalifikaci, ale vydrží nyní tolik zápasů v tak rychlém sledu?

Další výhodou Kolumbie je to, že během skupinové fáze turnaje nebude muset tolik cestovat. Tento výběr tak má řadu výhod, což vzbuzuje (poměrně oprávněně) názory expertů o tom, že výběr Kolumbie je zbytečně podceňován.

Výsledky Kolumbie proti soupeřům ve skupině C

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Pobřeží slonoviny 0%
Japonsko 1 1 50%
Řecko 0%

Pobřeží slonoviny – Zlatá generace stárne

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 17.

→ Nejlepší umístění: Skupinová fáze (2006 a 2010)

→ Délka cestování na turnaji: 2 081 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 151,00

Tým Pobřeží slonoviny stárne a přitom (podobně jako anglická zlatá generace) nedokázal naplnit očekávání expertů a fanoušků. Tento šampionát je tak prakticky poslední šancí na to, aby dokázal opak, nicméně kurz na postup ze skupiny 1,90 naznačuje, že nic není jisté.

ČTĚTE TAKÉ:
Vliv držení míče na výsledek utkání (1. díl)

V letech 2006 a 2010 se tomuto týmu nepovedlo postoupit ze skupiny, což bylo obrovské zklamání, jelikož experti Pobřeží slonoviny často označovali za černého koně turnaje. Pravdou je však ale také to, že postoupit nebylo jednoduché – hned 2x po sobě se totiž tento tým dostal do „skupiny smrti.“ Nejprve skončil třetí za Argentinou a Nizozemím a následně skončil opět třetí za Brazílií a Portugalskem.

Společně s Nigérií je Pobřeží slonoviny jedinou africkou zemí, která prošla kvalifikací bez porážky. Svou kvalifikační skupinu Pobřeží slonoviny vyhrálo a následně v baráži celkovým skóre porazilo Senegal 4-2. Během kvalifikace se tomuto týmu poměrně často dařilo otáčet zápasy – ze zápasů, v nichž prohrávali, dokázali získat 56 % bodů. Dále se jedná o jeden ze sedmi týmů, které vstřelily v každém kvalifikačním zápase minimálně jednu branku.

Letos má Pobřeží slonoviny výrazně lehčí skupinu než na dvou předešlých MS. Nastal čas na to, aby Didier Drogba a spol. konečně dokázali něco velkého? Nebo tento tým zažije zklamání potřetí v řadě?

Výsledky Pobřeží slonoviny proti soupeřům ve skupině C

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Kolumbie 0%
Japonsko 1 1 50%
Řecko

0%

Japonsko – Mají potenciál na nějaké překvapení?

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 48.

→ Nejlepší umístění: Nejlepších 16 (2002 a 2010)

→ Délka cestování na turnaji: 1 731 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 151,00

Japonci jsou známí jako technicky dobře vybavený tým, který ale mívá díry v obraně (kde doplácí například i na vzrůst a nízkou váhu hráčů). Kurz na postup tohoto týmu do vyřazovací fáze turnaje je však 1,95 – což znamená, že ve skupinové fázi je boj o druhé postupové místo otevřený.

Japonsko se kvalifikovalo na všechny MS od roku 1998, přičemž na MS 2014 se (kromě hostitelské Brazílie) dokázalo kvalifikovat absolutně nejrychleji. Japonsko asijskou část kvalifikace naprosto ovládlo, získalo 17 bodů a (poměrně překvapivě) navíc tento tým 30 % branek vstřelil hlavou.

I navzdory těmto zajímavým číslům ale Japonsko v posledních letech zaznamenalo pokles formy, což vyústilo ve výrazný propad na žebříčku FIFA (z 24. místa na 48. příčku). Špatné výsledky tato země zaznamenala i na loňském Konfederačním poháru FIFA, kde třikrát v řadě prohrála, a v zápasech proti Srbsku a Bělorusku (Japonsko oba zápasy prohrálo). Japonci však na kritiku odpověděli remízou v Nizozemí a výhrou v Belgii.

Naznačují tyto nejčerstvější výsledky návrat staré formy nebo šlo jen o letmý záblesk? Řada expertů si myslí, že Japonsko může na šampionátu překvapit.

Výsledky Japonska proti soupeřům ve skupině C

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Pobřeží slonoviny 1 1 50%
Kolumbie 0%
Řecko 1 100%

Řecko – Bude stačit jen dobrá obrana?

→ Pořadí na žebříčku FIFA: 12.

→ Nejlepší umístění: Skupinová fáze (1994 a 2010)

→ Délka cestování na turnaji: 1 409 mil

→ Kurz na triumf u sázkovky Sportingbet: 201,00

Řecko je dle kurzu 3,25 na postup ze skupiny poměrně velkým outsiderem. Nic na tom nemění ani fakt, že co se žebříčku FIFA týče, je na tom tento tým hned po Kolumbii nejlépe ve skupině. Během svých dvou předešlých účastí na MS (1994 a 2010) se Řekové pakovali už po odehrání zápasů v rámci základních skupin, nicméně na Euru 2012 překvapili experty porážkou Ruska a postupem do čtvrtfinále.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak ve fotbale předpovědět, že oba týmy dají gól?

Řekové ve své kvalifikační skupině skončili na druhém místě – za týmem Bosny a Hercegoviny. Postup na MS si následně zajistili barážovým vítězstvím 4-2 nad výběrem Rumunska. V rámci kvalifikačních zápasů inkasovali jen 4 branky, přičemž 2 z nich padly z přímého volného kopu.

Portugalec Fernando Santos je koučem týmu již od roku 2010, kdy tým opustil Otto Rehhagel, který Řecko dovedl ke triumfu na Euru 2004. Santos chtěl původně týmu vštěpit útočný styl hry, nicméně v tomto ohledu se mu nedařilo a tak Řekové svou hru opět zakládají na skálopevné obraně.

Řecko tedy má pevnou obranu, nicméně na to, aby postoupilo mezi nejlepších 16 týmů, bude něco muset předvést i v útoku. V tomto ohledu bude řecký tým hodně sázet na Kostase Mitrogloua, který má v posledním roce famózní formu – v ligových zápasech za Olympiakos Pireus vstřelil branku v každém druhém zápase a navíc řeckému týmu zajistil postup na MS, protože v baráži Rumunsku nastřílel hned tři branky.

Pokud chce Řecko postoupit ze základní skupiny, nejspíš se bude muset tolik přestat soustředit na obranu a ušetřené síly vrhnout do útoku. Nikdo neříká, že by se Řekové měli pokoušet o kamikadze, nicméně nemohou počítat s tím, že v každém zápase uhájí např. vítězství 1-0.

Výsledky Řecka proti soupeřům ve skupině C

H2H výsledky Výhry Prohry Remízy Výhra %
Pobřeží slonoviny 0%
Japonsko 1 0%
Kolumbie 0%

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %! 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Dokec
  2.6.2014 22:30

  Perfektní analýza a počteníčko. Hned má člověk lepší představu o těch týmech, protože např tu Kolumbii jsem neviděl hrát, co tam působil vlasatý Valderrama 🙂
  Doufám, že nepostoupí Řecko, ale jak většina lidí tuší, beztak projdou opět do vyřazovací fáze. Vůbec se tomu nebudu divit. A to i s málo inkasovanými brankami.
  Víc ale budu fandit všem třem dalším jejich soupeřům. Doufám, že postoupí Sloni z Pobřeží. Nenominovali Doumbiu, ani Lacinu traoreho, v utoku Drogba,Bony, potom bratři Toureovi, Zokora, Kalou a další výborní hráčí.
  No a Japonci, ti s Kagawou a Hondou budou taky svižní, ostatně jako vždy a jejich hru mám taky rád.
  No a Kolumbie, zástupce Jižní Ameriky, tak ti budou jistojistě hrát útočný rychlý fotbal, mají v kádru super střelce a dost solidní jedenáctku, a velké ambice. Tipuji je na postup s Pobřeží Slonoviny.

  Odpověď

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole