Přihlášení:

9 − one =

Menu
Logo týmu Srbsko
World Cup | 20:00 - dnes
Logo týmu Švýcarsko
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Nigérie
World Cup | 17:00 - dnes
Logo týmu Island
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Brazílie
World Cup | 14:00 - dnes
Logo týmu Kosta Rika
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Jižní Korea
World Cup | 17:00 - zítra
Logo týmu Mexiko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 18:00 - zítra
Logo týmu Stabaek
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Německo
World Cup | 20:00 - zítra
Logo týmu Švédsko
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Coritiba
Serie B | 23:30 - zítra
Logo týmu Figueirense
Náš tip:
0
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:00 - 24. 06.
Logo týmu Londrina
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Japonsko
World Cup | 17:00 - 24. 06.
Logo týmu Senegal
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - 24. 06.
Logo týmu Sandefjord
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sarpsborg 08
Tippeligaen | 18:00 - 24. 06.
Logo týmu Tromsö
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Stromsgodset
Tippeligaen | 18:00 - 24. 06.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Belgie
World Cup | 14:00 - zítra
Logo týmu Tunisko
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera A | 22:30 - zítra
Logo týmu LDU de Quito
Logo týmu Boa Viagem EC
Serie B | 00:00 - 24. 06.
Logo týmu Vila Nova
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:00 - 24. 06.
Logo týmu Oeste
Čt. tip:
1
1X2

Může někdo zastavit Leicester v zisku titulu?

16. 3. 2016 08:00, upraveno: 4. 3. 2017 15:45
autor: LadyAmbientte
Vzhledem k tomu, že se Premier League blíží do cílové rovinky, je na čase položit si otázku: Může Leicester udržet své výkony až do konce sezóny a vyhrát ligu? A které týmy nejspíše sestoupí do druhé anglické ligy? Odpovědi najdete v tomto článku.
Může někdo zastavit Leicester v zisku titulu?
Simulace podle počtu očekávaných gólů za sebe řadí poslední čtyři týmy tabulky takto: Aston Villa, Sunderland, Norwich a Newcastle.

Tato sezóna Premier League byla z pohledu konkurenčních bodů naprosto netradiční. Do bojů o titul se zapojily čtyři týmy, přičemž hned dva z těchto týmů titul Premier League ještě nezískali (Leicester a Tottenham).

Sestup i nadále hrozí Sunderlandu a Norwich nebo Newcastlu, přičemž Aston Villa má už jen malou šanci ještě trochu vylepšit svou ostudnou bilanci, která je jen málokdy tak tristní jako tento rok (pokud vůbec někdy).

Může někdo zastavit Leicester v zisku titulu?

Role náhodnosti

Říká se, že kvalita týmu se vždycky ukáže až na konci sezóny, po odehrání všech 38 zápasů. Jenže i v rámci všech 380 zápasů rozložených do 10 měsíců svoji roli stále hraje náhodnost. Vzhledem k tomu mohou týmy zabírat ligové pozice, které jsou mírně nad a nebo pod jejich skutečnou kvalitu.

Ikona týmu Brazílie
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Kosta Rika
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Stručně řečeno, jediný zápasový výsledek nemusí odrážet věci jako je počet zraněných hráčů nebo gólových příležitostí, které si tým vytvořil. V rámci 38 zápasů se výsledky nemusí vyrovnat a náhodné výsledky mohou převládat.

Vzhledem k menšímu rozptylu a tudíž i přesnějšímu měření se nástrojem pro posuzování celkové kvality týmů rychle stává počet očekávaných gólů a to zejména pokud je použit v několika simulacích budoucích výsledků.

Tato skutečnost nám může pomoci vysvětlit rozložení týmů ligy a taktéž je dostatečně předvídatelný, aby mohl informovat o budoucích výsledcích.

V návaznosti na šestidenní hektickou Premier League akci a skutečnost, že do konce sezóny už zbývá méně jak čtvrtina zápasů, začínáme ve vypisovaných kurzech čtyř hlavních uchazečů o zisk titulu vidět značné rozdíly.

Podle počtu očekávaných gólů má na zisk titulu Premier League v sezóně 2015/16 největší šance Tottenham, za nímž stojí Arsenal a Manchester City. Leicester, který s 63 body aktuálně vede, je až čtvrtý.

Leicester může mít štěstí hned v několika směrech. Leicester se například dlouhodobě nepotýká s žádným nepříjemným zraněním a měl k dobru poměrně vysoký počet volných přímých a pokutových kopů. Nicméně forma Vardyho a Mahreze je naprosto velkolepá.

V porovnání se svými třemi rivaly má Leicester na výhru titulu i na aktuální pětibodové vedení pravděpodobně menší papírové předpoklady. To ovšem nemá dopad na aktuální umístění, ať už za ním stojí cokoliv, nýbrž na zbylé zápasy.

Co na to říká simulace?

Čtěte také článek: Vyhraje Leicester Premier League?

Pokud 10 000× nasimulujeme zbytek sezóny, ve více než polovině těchto simulací (51%) Leicester skutečně zvítězí. Takže možnost, že Leicester v této sezóně vyhraje titul je skutečně nejpravděpodobnější možný výsledek.

Ve 28% případů je potom Leicester na místě druhém, v 15% případů na místě třetím a ve zbylých 5% případů spadne až na místo čtvrté. Leicester tak nyní má místo v Lize Mistrů (alespoň zdánlivě) jisté.

ČTĚTE TAKÉ:
Mistrovství světa ve fotbale, skupina G: Může skupina se dvěma velkými favority přinést nějaké překvapení?

Na případném zaškobrtnutí Leicesteru by mohl nejvíce vydělat Tottenham. Jedná se totiž o jejich největší rivaly, od nichž je dělí pouze pět bodů, ale zároveň také o nejlépe hodnocený tým co se týče očekávaných gólů. Tottenham má na výhru titulu pouze 35% šanci a stejnou šanci má potom na to, že získá druhé místo.

Dána je i kvantifikace Ligy Mistrů

Arsenal je tři body za Spurs a osm bodů za Leicesterem. V tomto místě sezóny se jedná o velmi výrazné mezery, které jsou ještě umocněny nutností dohánět ne jednoho, ale hned dva soupeře a k tomu mít čtvrtý Manchester City jen o bod v zádech.

Zkontrolujte si, zda právě nevyšlo nové sázkařské preview na Ligu Mistrů.

Gunners jsou relativně neškodní, i když je v květnu čeká návštěva Manchesteru City.

Simulované šance na výhru titulu odrážejí všechny problémy, které Arsenal má. Pravděpodobnost, že skončí na třetím místě je zdaleka největší – 35%. Na druhé místo potom mají 10% šanci a na zisk titulu jen 5% šanci.

Manchester City má sice svůj osud stále v ruce, ale je nutné ho proměnit v body, takže v aktuální čtyřce jsou v šancích na zisk titulu zdaleka nejhorší. Simulace odhadují, že Manchester City se do první čtveřice nedostane až v 15% případů a že na zisk titulu mají jen mizivou šanci vyjádřenou 4%.

Aston Villa na druhém konci tabulky se pouze 2× z 1000 možných případů dokáže probojovat až na 17. a lepší (bezpečnější) místo, zatímco největším favoritem na to utéci hrobníkovi z lopaty má Newcastle.

Simulace podle počtu očekávaných gólů za sebe řadí poslední čtyři týmy tabulky takto: Aston Villa, Sunderland, Norwich a Newcastle (v tomto vzestupném pořadí). Ale nehledě na umístění Aston Villy na posledním místě mají všechny tyto týmy ještě šance na to, že se dostanou na bezpečné místo.

Na rozdíl od prvních čtyř týmů jsou boje mezi posledními čtyřmi mužstvy stále ještě hodně otevřené. Norwich navštíví oba severovýchodní kluby, zatímco Sunderland pojede do Newcastlu odehrát životně důležité derby.

V současné době je nejpravděpodobnějším následovníkem Aston Villy do druhé ligy Norwich (72%), který je následován Sunderlandem (65%) a Newcastlem (60%).

Dvěma dalšími týmy, které v hledání možných kandidátů na sestup do druhé ligy přicházejí v úvahu jsou Crystal Palace a Swansea. Simulace v tomto případě však ukazuje na šanci velmi malou, takřka až zanedbatelnou (2% respektive 1%).

Zdroj: Pinnacle Sports

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole