Přihlášení:
Menu
Logo týmu Eibar
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Barcelona FC
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Arsenal
Premier League | 15:15 - dnes
Logo týmu Burnley
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Olomouc
Extraleague | 18:00 - 24. 01.
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zlín
Extraleague | 17:20 - dnes
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Monaco
Ligue 1 | 15:00 - dnes
Logo týmu Lorient
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Juventus
Serie A | 12:30 - dnes
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Benfica Lisabon
Liga Sagres | 17:00 - dnes
Logo týmu Tondela
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Brighton
Championship | 20:45 - 24. 01.
Logo týmu Cardiff
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Osasuna
Primera Divisio.. | 12:00 - dnes
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 15:00 - dnes
Logo týmu Pardubice
Náš tip:
1
1X2 (2.tře.)
Logo týmu Třinec
Extraleague | 15:00 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Genoa FC
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Crotone
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 16:00 - dnes
Logo týmu Karlovy Vary
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Kometa Brno
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chelsea
Premier League | 17:30 - dnes
Logo týmu Hull
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Roma AS
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Cagliari
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 21:05 - dnes
Logo týmu Boston
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Braga
Liga Sagres | 21:15 - dnes
Logo týmu Guimaraes
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chicago
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Vancouver
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - zítra
Logo týmu Petrohrad
Náš tip:
1.5
UO (2.tře.)

Může někdo zastavit Leicester v zisku titulu?

16. 3. 2016 08:00, upraveno: 26. 5. 2016 14:52
autor: LadyAmbientte
Vzhledem k tomu, že se Premier League blíží do cílové rovinky, je na čase položit si otázku: Může Leicester udržet své výkony až do konce sezóny a vyhrát ligu? A které týmy nejspíše sestoupí do druhé anglické ligy? Odpovědi najdete v tomto článku.

Tato sezóna Premier League byla z pohledu konkurenčních bodů naprosto netradiční. Do bojů o titul se zapojily čtyři týmy, přičemž hned dva z těchto týmů titul Premier League ještě nezískali (Leicester a Tottenham).

Sestup i nadále hrozí Sunderlandu a Norwich nebo Newcastlu, přičemž Aston Villa má už jen malou šanci ještě trochu vylepšit svou ostudnou bilanci, která je jen málokdy tak tristní jako tento rok (pokud vůbec někdy).

Může někdo zastavit Leicester v zisku titulu?

Role náhodnosti

Říká se, že kvalita týmu se vždycky ukáže až na konci sezóny, po odehrání všech 38 zápasů. Jenže i v rámci všech 380 zápasů rozložených do 10 měsíců svoji roli stále hraje náhodnost. Vzhledem k tomu mohou týmy zabírat ligové pozice, které jsou mírně nad a nebo pod jejich skutečnou kvalitu.

Nenechte nic náhodě, vsaďte si zdarma, dáme vám 25 Eur!

Ikona týmu Arsenal
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Burnley
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Stručně řečeno, jediný zápasový výsledek nemusí odrážet věci jako je počet zraněných hráčů nebo gólových příležitostí, které si tým vytvořil. V rámci 38 zápasů se výsledky nemusí vyrovnat a náhodné výsledky mohou převládat.

Vzhledem k menšímu rozptylu a tudíž i přesnějšímu měření se nástrojem pro posuzování celkové kvality týmů rychle stává počet očekávaných gólů a to zejména pokud je použit v několika simulacích budoucích výsledků.

Tato skutečnost nám může pomoci vysvětlit rozložení týmů ligy a taktéž je dostatečně předvídatelný, aby mohl informovat o budoucích výsledcích.

V návaznosti na šestidenní hektickou Premier League akci a skutečnost, že do konce sezóny už zbývá méně jak čtvrtina zápasů, začínáme ve vypisovaných kurzech čtyř hlavních uchazečů o zisk titulu vidět značné rozdíly.

Podle počtu očekávaných gólů má na zisk titulu Premier League v sezóně 2015/16 největší šance Tottenham, za nímž stojí Arsenal a Manchester City. Leicester, který s 63 body aktuálně vede, je až čtvrtý.

Leicester může mít štěstí hned v několika směrech. Leicester se například dlouhodobě nepotýká s žádným nepříjemným zraněním a měl k dobru poměrně vysoký počet volných přímých a pokutových kopů. Nicméně forma Vardyho a Mahreze je naprosto velkolepá.

V porovnání se svými třemi rivaly má Leicester na výhru titulu i na aktuální pětibodové vedení pravděpodobně menší papírové předpoklady. To ovšem nemá dopad na aktuální umístění, ať už za ním stojí cokoliv, nýbrž na zbylé zápasy.

Co na to říká simulace?

Pokud 10 000× nasimulujeme zbytek sezóny, ve více než polovině těchto simulací (51%) Leicester skutečně zvítězí. Takže možnost, že Leicester v této sezóně vyhraje titul je skutečně nejpravděpodobnější možný výsledek.

Čtěte také článek: Vyhraje Leicester Premier League?

Ve 28% případů je potom Leicester na místě druhém, v 15% případů na místě třetím a ve zbylých 5% případů spadne až na místo čtvrté. Leicester tak nyní má místo v Lize Mistrů (alespoň zdánlivě) jisté.

Na případném zaškobrtnutí Leicesteru by mohl nejvíce vydělat Tottenham. Jedná se totiž o jejich největší rivaly, od nichž je dělí pouze pět bodů, ale zároveň také o nejlépe hodnocený tým co se týče očekávaných gólů. Tottenham má na výhru titulu pouze 35% šanci a stejnou šanci má potom na to, že získá druhé místo.

Dána je i kvantifikace Ligy Mistrů

Arsenal je tři body za Spurs a osm bodů za Leicesterem. V tomto místě sezóny se jedná o velmi výrazné mezery, které jsou ještě umocněny nutností dohánět ne jednoho, ale hned dva soupeře a k tomu mít čtvrtý Manchester City jen o bod v zádech.

Zkontrolujte si, zda právě nevyšlo nové sázkařské preview na Ligu Mistrů.

Gunners jsou relativně neškodní, i když je v květnu čeká návštěva Manchesteru City.

Simulované šance na výhru titulu odrážejí všechny problémy, které Arsenal má. Pravděpodobnost, že skončí na třetím místě je zdaleka největší – 35%. Na druhé místo potom mají 10% šanci a na zisk titulu jen 5% šanci.

Manchester City má sice svůj osud stále v ruce, ale je nutné ho proměnit v body, takže v aktuální čtyřce jsou v šancích na zisk titulu zdaleka nejhorší. Simulace odhadují, že Manchester City se do první čtveřice nedostane až v 15% případů a že na zisk titulu mají jen mizivou šanci vyjádřenou 4%.

Aston Villa na druhém konci tabulky se pouze 2× z 1000 možných případů dokáže probojovat až na 17. a lepší (bezpečnější) místo, zatímco největším favoritem na to utéci hrobníkovi z lopaty má Newcastle.

Simulace podle počtu očekávaných gólů za sebe řadí poslední čtyři týmy tabulky takto: Aston Villa, Sunderland, Norwich a Newcastle (v tomto vzestupném pořadí). Ale nehledě na umístění Aston Villy na posledním místě mají všechny tyto týmy ještě šance na to, že se dostanou na bezpečné místo.

Na rozdíl od prvních čtyř týmů jsou boje mezi posledními čtyřmi mužstvy stále ještě hodně otevřené. Norwich navštíví oba severovýchodní kluby, zatímco Sunderland pojede do Newcastlu odehrát životně důležité derby.

V současné době je nejpravděpodobnějším následovníkem Aston Villy do druhé ligy Norwich (72%), který je následován Sunderlandem (65%) a Newcastlem (60%).

Dvěma dalšími týmy, které v hledání možných kandidátů na sestup do druhé ligy přicházejí v úvahu jsou Crystal Palace a Swansea. Simulace v tomto případě však ukazuje na šanci velmi malou, takřka až zanedbatelnou (2% respektive 1%).

Zdroj: Pinnacle Sports

Nejlepší kurzy na Ligu Mistrů naleznete na Bet365:

Bet365

87%
Vkladový bonus:
100% až do 1.5001500
Extra bonus až 750750
Platbení metody
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
QR kód
qr_kod
Hlavní přednosti:
  • Stránky i technická podpora v češtině
  • Sázka zdarma přes mobil v hodnotě 750 Kč navíc k vstupnímu bonusu
Bet365 screenshot Bet365 screenshot

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole