Přihlášení:

10 − 4 =

Menu
Logo týmu Litvínov
Extraleague | 17:20 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Jihlava
1. liga | 18:00 - dnes
Logo týmu Bohemians 1905
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Schalke 04
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Mainz
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu West Ham
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Brighton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Třinec
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Zvolen
Extraliga | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Znojmo
Eishockey Liga | 18:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Düsseldorf
2. Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Darmstatd 98
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu München
DEL | 19:30 - dnes
Logo týmu Straubing
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Auxerre
Ligue 2 | 20:00 - dnes
Logo týmu Quevilly
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Estoril
Liga Sagres | 21:30 - dnes
Logo týmu Boavista Porto
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Berlin Union
2. Liga | 13:00 - zítra
Logo týmu Fürth
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Stuttgart
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sampdoria Genoa
Serie A | 18:00 - zítra
Logo týmu Crotone
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Super League | 18:30 - zítra
Logo týmu Trabzonspor
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Real Madrid
Primera Divisio.. | 20:45 - 22. 10.
Logo týmu Eibar
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Ufa
KHL | 16:00 - dnes
Logo týmu Jekatěrinburg
Logo týmu Chomutov
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Mladá Boleslav

Představení Turnaje mistrů ATP (2015)

13. 11. 2015 19:32, upraveno: 4. 3. 2017 15:12
autor: LadyAmbientte
Jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů na světě klepe na dveře. Turnaj mistrů ATP (v anglickém jazyce známý jako ATP World Tour Finals) začne už v neděli 15. listopadu. Jako obvykle se v něm shromáždí 8 nejlepších mužských tenistů, kteří mezi sebou v průběhu následujícího týdne budou soupeřit o absolutní triumf.
Představení Turnaje mistrů ATP (2015)
Špička mezi hráči ATP v roce 2015.

Na Turnaj mistrů, který se jako každý rok odehraje v londýnské O2 Areně, jsme se pokusili zaměřit co nejpodrobněji. Doufáme, že v článku uvedenými informacemi tenisové fanoušky navedeme na vítězství, jímž budou moci zakončit konec sezóny.

Turnaj mistrů, který již sedmý rok úspěšně supluje předchozí prestižní událost Masters Cup, je z finančního hlediska jedním z nejlukrativnějších turnajů v historii. Z původního půl milionu byla cenová dotace turnaje v tomto roce zvýšena na rovných 7 milionů, což podpoří i hromada bodů do žebříčku ATP. Rovných 1500 bodů pro vítěze řadí Turnaj mistrů někam mezi Grand Slam a Masters 100, což je rozhodně pěkné.

Breaky v Londýně

Zápasy odehrané v londýnské O2 Aréně v loňském roce přinesly velké množství prolomených podání. Hráči servis udrželi pouze v 72,8% případů. V roce 2013 to přitom bylo 80,2%, přičemž nejblíže těmto datům byl rok 2011, kdy tenisté udrželi pouze 78% servisů.

Všechny zmiňované výsledky však byly pod tříletým 80,8% průměrem zaznamenaným na ATP Tour na tvrdém povrchu. Bude velmi zajímavé sledovat, zdali data z roku 2014 objevila pouze anomálii, která se brzy vrátí do normálu, nebo zdali ukázala na nový trend, respektive fakt, že nejlepší tenisté na světě dokážou skvělými returny servis často prolomit.

Dokáže někdo zastavit Djokoviče?

Ikona týmu Ostrava Baník
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Olomouc
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
Všech osm kvalifikantů bylo známo už před Pařížským Masters, přičemž Richard Gasquet je prvním náhradníkem. Jelikož jak v ATP tak i ve WTA alternativě Turnaje mistrů náhradník nakonec vždycky do hry vstoupil, v tomto představení budeme vedle osmi kvalifikantů počítat i s Richardem Gasquetem.

Poslední tři Turnaje mistrů vyhrál Novak Djokovič, což potvrzuje jeho dlouhotrvající formu. Světová jednička v posledních letech vyhrála neuvěřitelných 55 z 56 US Open zápasů – jedinou porážku mu udělil Roger Federer v roce v roce 2014 na Shanghai Masters. Trošku překvapivé je, že srbský tenista na tvrdém povrchu uvnitř haly vyhrál hned 25 posledních zápasů proti prvním deseti tenistům žebříčku ATP.

V roce 2010 a 2011 vyhrál Roger Federer, přičemž toto duo vyhrálo celkem devět z deseti posledních Turnajů mistrů. Vzhledem k této historii je zřejmé, že Federer a Djokovič jsou na tvrdém povrchu dva nejsilnější hráči, takže se jedná o největší favority nejen sázkových kanceláří, ale také divácké veřejnosti.

Turnaj pro favority

Pokud máme mluvit o favoritech, musíme zmínit asi nejsilnější trend. Kdybyste mezi roky 2011 – 2014 slepě sázeli na favority (vždy po 100 koruně), návratnost vašich investic (ROI) by byla 4,64%, přičemž byste získali rovných 274 korun.

ČTĚTE TAKÉ:
Do vyšetřování kvůli korupci se dostaly tři wimbledonské zápasy

Utkání vyhrálo celkem 78% favoritů. Nejvíce podhodnoceným hráčem byl David Ferrer s kurzem 5,53, který v roce 2011 který vyhrál zápas proti Murraymu. Minulý rok byl z pohledu sázkových kanceláří nejpřekvapivějším vítězem Kei Nishikori, který i přes kurz 2,92 taktéž překonal favorizovaného Britského hráče.

V posledních čtyřech letech byly zápasy ve dvou setech vyhrány pouze v 52,5% případů (celkem 31 zápasů z 59), což jenom ukazuje na velmi konkurenční prostředí Turnaje mistrů. Tyto tendence jsou zároveň zcela mimo zbytek zápasů na konci sezóny, které tíhnou právě k jednoznačným výsledkům.

Vzhledem k tomu by sázející namísto klasické sázky na výhru mohli zvážit spíše sázky na vítězství favoritů 2:1 na sety.

Představení Turnaje mistrů ATP (2015)

Soutěžící

Statisticky je největším rivalem Djokoviče Roger Federer. Vedle toho bude velmi zajímavé sledovat, zdali do výsledků turnaje nezasáhne Rafael Nadal, který se v posledních dvou měsících hodně zlepšuje. Spousta sázkařů je sice přesvědčena, že Rafael Nadal svou původní formu již nikdy nezíská, my bychom si ovšem nebyli tolik jisti. Kromě toho – výsledek Rafaela Nadala v tomto turnaji by mohl hodně naznačit, co od bývalé světové jedničky čekat v roce 2016.

Andy Murray v posledních 50 zápasech proti hráčům ze světové desítky drží 46% úspěšnost, přičemž na tvrdém povrchu v halách je jeho úspěšnost lehce přes 50%. Andy Murray ví, že Turnaj mistrů v tomto roce překypuje konkurencí, kvůli čemuž ho může vypustit a soustředit se na Davis Cup. Velká Británie se totiž dostala do finále, které se odehraje po Turnaji mistrů.

Statistiky hold/break Tomáše Berdycha a Davida Ferrera jsou taktéž na dobré úrovni, tito dva hráči ovšem mají poměrně špatné výsledky v zápasech proti hráčům z TOP TEN. Horší je v tomto směru pouze náhradních Richard Gasquet.

Českému hráči Tomáši Berdychovi – i přes jeho nesporný talent – moc šancí na vítězství nedáváme – v první řadě jde o jeho psychickou nestabilitu, v druhé potom o dlouhodobě špatné výsledky proti Djokovičovi i Nadalovi.

Překvapivé je, že David Ferrer, který preferuje hru na antuce, má na tvrdém povrchu proti prvním deseti hráčům ATP mnohem lepší výsledky nežli dva výše jmenovaní. Za touto skutečností může stát vysoká fyzická připravenost Ferrera, která je před koncem sezóny docela potřeba. Nakonec musíme zmínit, že Ferrer v předešlém roce na konci sezóny vyhrál Paris Masters, který se hraje na tvrdém povrchu.

Nakonec zbývá nahlédnout na výkony Kei Nishikoriho a Stana Wawrinky. Oba jsou nesmírně talentovaní, díky čemuž mohou porazit i ty nejlepší. Nishikori a Wawrinka mají ve hře proti deseti nejlepším hráčům ATP lepší výsledky nežli Berdych a Ferrer. Jak Nishikori tak i Wawrinka však nepodávají stabilně dobré výsledky, bude tedy těžké posoudit, jak se právě na Turnaj mistrů vyspí.

Náhradník Richard Gasquet outsiderem proti jakémukoliv hráči na startovní listině. Jeho výsledek při hře proti deseti nejlepším hráčům ATP je naprosto tragický a to i přes poměrně povedené poslední měsíce, kdy se trošku zlepšil. Tento jeho výkon se pravděpodobně ze dne na den nezmění.

Djokovič stranou. V tomto roce můžeme očekávat velmi konkurenční událost. Pokud ji nechcete pouze sledovat, ale rádi byste si na ni i vsadili, jděte a využijte tipy výše.

ČTĚTE TAKÉ:
Vliv 5. setu v tenisu (sázkový systém)

Který z tenistů skončí sezónu ve velkém stylu? Vsaďte si v některé z prověřených sázkových kanceláří a podělte se s námi o vaše tipy!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole