Přihlášení:
Menu
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - 07. 12.
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Juventus
Champions Leagu.. | 20:45 - 07. 12.
Logo týmu Dinamo Zagreb
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Bayern München
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Columbus
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Arizona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Washington
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Buffalo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Boston
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Florida
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Basel FC
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Paris SG
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Barcelona FC
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Mönchengladbach
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Celtic Glasgow
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Astra Giurgiu FC
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 08. 12.
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Arsenal de Sarandí
Primera Divisio.. | 23:00 - dnes
Logo týmu San Martín San Juan
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Ottawa
Logo týmu Lanus
Primera Divisio.. | 01:15 - zítra
Logo týmu Gimnasia L.P.
Logo týmu Donetsk Olimpic
Premier League | 08:55 - zítra
Logo týmu Karpaty Lvov
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 15:00 - zítra
Logo týmu Dynamo Moskva
Logo týmu Vítkovice
Champions Hocke.. | 17:00 - zítra
Logo týmu Fribourg
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:00 - zítra
Logo týmu Hradec Králové

Rekordmani tenisového světa: Kdo vyhrál nejvíce titulů?

27. 8. 2015 23:11, upraveno: 28. 8. 2015 10:43
autor: LadyAmbientte
Tenis je jedním z nejhranějších a nejoblíbenějších sportů na světě a ačkoliv některé rekordy padají opakovaně co pár dní, jiné stojí nepřekonány léta či dokonce dlouhé desítky let.
Rekordmani tenisového světa

My se spolu blíže podíváme na některé tenisové rekordy a statistiky těch nejoblíbenějších tenisových hráčů na světě.

Tenisové rekordy ATP (mužů)

Ačkoliv Association of Tennis Professionals, ve zkratce ATP (Asociace tenisových profesionálů) byla založená už v roce 1972, celkovým řídícím orgánem se stala až v roce 1990. Nicméně všechny záznamy od roku 1972 stále máme, takže tady jsou.

Nejvíce grandslamových titulů

Vítěz největšího množství Grand Slamových titulů (Australian Open, French Open, US Open a Wimbledon) je Roger Federer, který jich za svou kariéru získal rovných 17. Úžasný švýcarský tenista za svou dlouhou kariéru dokázal, že svou hru umí přizpůsobit jakémukoliv povrchu. Během 65 grandslamových turnajů, jichž se zatím účastnil, taktéž zůstává bez závažnějších zranění.

Vsaďte si na tenis zdarma, dáme vám volnou sázku v hodnotě 1.500 Kč!

Federer překonal dokonce i amerického tenistu Peta Samprase, který za svou kariéru vyhrál hned 14 titulů a po dlouhou dobu byl dominantním hráčem mužského tenisu a to dokonce i v době, kdy se musel vyrovnat s takovými hráči jako byl Jim Courier a Andre Agassi. Stejný počet titulů má stále aktivní Rafael Nadal a to včetně držení celkem devíti titulů French Open, což z něj dělá nekorunovaného krále na antuce. Po těchto hráčích přichází na řadu Švéd Bjorn Borg, který hrál v pozdních 70. a na začátku 80. let minulého století. Tomuto hráči se podařilo vyhrát šest French Open titulů a pět Wimbledonů.

Nejvíce ATP titulů ve dvouhře

Ikona týmu Real Madrid
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Dortmund
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte bonus 50.000 Kč a 150 Kč zdarma!
Jimmy Connor, divoký hráč ze Spojených států, vyhrál od roku 1972 nejvíce titulů ve dvouhře. Celkem vyhrál na 109 turnajích, což je o 15 více, nežli vyhrál druhý nejlepší hráč Ivan Lendl. Roger Federer je s 86 karierními tituly ATP Tour na třetím místě v této tabulce a to dokonce i před Johnem McEnroem (77 výher) a Rafaelem Nadalem (66 výher).

Nejvyšší procento výher

Nadal drží nejvyšší procentuální podíl výher z celkových odehraných zápasů. Jeho 740 vítězství a 152 proher znamená podíl výher 82,96%. Na antuce je tento údaj ještě vyšší – zde Nadal vyhrál celkem 91,87% všech zápasů, do kterých nastoupil a to včetně všech devíti French Open.

Nadal nedávno překonal Bjorna Borga, který vyhrál celkem 82,74% svých zápasů ATP Tour. Následuje Novak Djokovič s 82,01% vítězství, dále Connors (81,85% vítězství), Lendl (81,76%) a Federer (81,57%). Jeden jediný aktivní hráč v top 10 je Andy Murray se 76,93% vítězných zápasů odehraných v rámci Tour.

Tenisové rekordy WTA (žen)

Ženská tenisová asociace (Women Tennis Association – WTA) byla založená v roce 1973. Všechny tenisové rekordy žen se tak začínají počítat počínaje tímto rokem. Dokud ovšem bude ve hře pokračovat Serena Williamsová, budou se všechny tyto rekordy nevyhnutelně měnit a růst.

Nejvíce Grand Slamových titulů

Nejvíce Grand Slamových titulů má Steffi Grafová, německá tenisová hráčka, která hrála v 80. a 90. letech minulého století. Tato hráčka získala celkem 22 Grand Slamových vítězství. Nicméně Serena Williamsová, která aktuálně ženskému tenisu dominuje, je za Steffi Graf je s 21 Grand Slamovými vítězstvími jen jeden jediný titul za Steffi. Chris Evertová a Martina Navrátilová mají obě po 18 titulech a poté je velká mezera, na jejímž konci najdeme Moniku Selešovou, která Grand Slamů získala 9.

V TOP 10 se nachází ještě dvě aktivní hráčky – Venus Williamsová a Justine Heninová, obě se 7 Grand Slamy.

Pokud je z těchto záznamů něco patrné, potom to, že v určitých obdobích ženského tenisu kralovala vždy jedna, maximálně dvě hráčky.

Nejvíce WTA titulů ve dvouhře

Tento trend se odráží i v počtu získaných WTA titulů včetně Grand Slamů a dalších turnajů. Nejvíce má Navrátilová (167), následuje jí Evertová (157) a Grafová (107). Je téměř nemožné, že Sereně Williamsové by se tento rekord podařil pokořit, neboť americká hráčka má v současné době na kontě „pouze“ 68 výher. Relativně malé množství výher má na svědomí spousta sezón, během nichž Serena kvůli zranění či nemoci nenastoupila do některých turnajů a vyloženě se šetřila na Grand Slam.

Nejvyšší procento výher

Vzhledem relativně malému číslu WTA Tour zápasů má nejvyšší procentuální podíl výher Margaret Courtová. Úspěchy této hráčky se vyšplhaly k neuvěřitelným 91,37%, což je číslo, které nelze jen tak prolomit. Evertová s mnohem delší kariérou nežli Courtová má procentuální podíl vítězství 89,96%, následuje Grafová s 88,96%, dále Navrátilová s 86,82% a Serena Williamsová s 85,66%.

Tenisové rekordy ve Wimbledonu

Wimbledon je jeden ze čtyř Grand Slamových turnajů a zároveň i nejstarší tenisový turnaj pořádaný na trávě. Z toho důvodu je Wimbledon považován za vůbec nejprestižnější podnik. Tenisové turnaje v All-England Lawn Tennis Clubu se hrají už do roku 1977. Do roku 1968 se turnaje účastnili pouze amatérští hráči, v následujících letech se pak přeorientoval na profesionální tenisty, kteří za vítězství byli odměňováni finančními cenami.

Před rokem 1968 získal nejvíce titulů z dvouhry mužů William Renshaw, kterému se Wimbledon podařilo vyhrát hned sedmkrát. Stejné množství titulů pak získali i Sampras a Federer. Federer s Borgem pak vyhráli pět titulů v řadě.

Držitelem největšího počtu tenisových titulů z dvouhry žen je Martina Navrátilová s 9 zářezy. Této hráčce se podařilo získat i nejvíce Wimbledonových titulů, které šly v řadě po sobě. Toto číslo se zastavilo na hodnotě 6. Tak co tomu říkáte? Překvapily vás tyto informace, nebo je máte načtené? A kdo se podle vás stane výhercem nadcházejícího US Open? Dejte nám vědět!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole