Přihlášení:
Menu
Logo týmu Bayern München
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Juventus
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Dinamo Zagreb
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Basel FC
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Paris SG
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Barcelona FC
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Mönchengladbach
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Celtic Glasgow
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Hradec Králové
Logo týmu Bern
Champions Hocke.. | 19:45 - zítra
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu PAOK Saloniki
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - 08. 12.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Astra Giurgiu FC
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 08. 12.
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Vítkovice
Champions Hocke.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Fribourg
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Extraliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Zvolen
Logo týmu Poprad
Extraliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Nitra
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Togliatti

Sázecí strategie: Jaká velikost sázek je nejvýnosnější?

21. 5. 2015 21:00, upraveno: 22. 5. 2015 12:09
autor: LadyAmbientte
Existuje názor, že částka, kterou vsadíte, je mnohem důležitější, než na co vlastně vsadíte. Z toho důvodu jsme porovnali pět nejpopulárnějších sázecích metod. Která je ta nejlepší? Zde máte výsledky!
sázecí strategie
sázecí strategie

Profesionální Blackjackový hráč a autor mnoha publikací Ed Thorp uměl dobře počítat karty. Mnoho z nás by jistě dodalo, že byl úspěšný až příliš, neboť jeho schopnosti si u stolů v Las Vegas velmi brzy všimli a tím mezi těmito hráči a kasiny začala nikdy nekončící válka.

I přes svou schopnost neomylně počítat karty napsal Ed Thorp hned dvě knihy, v nichž své úspěchy připisoval především znalosti správně sázet (správnou sázecí formuli prý získal od matematiky Johna Kellyho juniora). V jedné z těchto knih Ed Thorp doslova píše: „Herní strategie je možná třetina až čtvrtina úspěchu. Strategie sázení se na úspěchu podílí dvěma třetinami až třemi čtvrtinami“.

Samozřejmě je velmi jednoduchý říct, že dobrá strategie sázení je důležitá. Jenže co sázecí strategii dělá úspěšnou? A která je vůbec ta nejlepší? Prověřili jsme pět nejoblíbenějších sázkových strategií v průběhu 500 navazujících sázek, takže vám na tyto otázky dáme odpovědi.

Úspěšnost sázecích strategií v grafu.

Úspěšnost sázecích strategií v grafu.

Graf výše ukazuje profit z celkem pěti set simulovaných sázek provedených podle uvedených sázkových systémů s konstantní šancí na výhru 55% (binární sázka). Počáteční sázka pro každou metodu činila 100 dolarů (vyjma metody all-in, v níž počáteční sázka byla 1000 dolarů).

Každý systém měl přidělený počáteční bank 1000 dolarů. Simulace každé sázkové metody pokračovala až do sázky číslo 500, nebo do té doby, než jsme prohráli všechny peníze.

Ikona týmu Bayern München
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Atletico Madrid
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte bonus 50.000 Kč a 150 Kč zdarma!
Jak můžete vidět, jeden ze sázecích systémů vykázal mnohem vyšší zisky, než všechny ostatní. Jeden z nich nám potom velice rychle pohrál všechny peníze.

Strategie A: Pokaždé vsadíte všechno

Když pokaždé vsadíte celý svůj bankroll, můžete se dostat k ohromným ziskům. Nevýhoda je, že po první prohře zůstanete úplně bez peněz.

Strategie B: Fixní sázky

Pokaždé vsázíte pevně danou částku, která se nemění bez ohledu na to, jak moc vyhráváte. V tomto případě jsme pokaždé vsadili 100 dolarů. Pokud je vaše šance na výhru 55% v průběhu 2000 sázek, znamená to, že jste výrazně snížili šanci na to prohrát všechny peníze. Bohužel to znamená také to, že budou omezeny i vaše šance na větší či rychlejší výhry.

Strategie C: Martingale sázecí systém

Martingale systém funguje tak, že pokaždé když pohrajete, zdvojnásobíte nadcházející sázku, abyste případnou výhrou pokryli náklady na prohru. Tento sázecí systém vykazuje větší ziskovost než systém, v jehož rámci sázíte pevně dané množství peněz. Setkáte-li se ovšem se sérií proher, požadované sázky se budou zdvojnásobovat a vy na pokrytí celé ztráty budete muset velmi brzy vynaložit všechny prostředky.

Strategie D: Fibonacciho sázecí systém

Zvyšování sázek podle Fibonacciho řady. Tato metoda má podobné nevýhody, jako sázecí systém Martingale. Rozdíl je pouze v tom, že rychlost zvyšování sázek je menší, čímž se snižují šance na prohru celého bankrollu.

Strategie E: Proporcionální sázení

Sázka částky, která odpovídá přesně jedné desetině vašeho bankrollu. Tak například při bankrollu 1000 dolarů vsadíte 100 dolarů. Pokud vyhrajete, v bankrollu budete mít 1100 dolarů. Vaše další sázka tak bude 110 dolarů (1100/10). Tento sázecí systém zrychluje výhry a zpomaluje prohry.

Nyní si tipněte, která ze sázecích strategií je schována pod kterým písmenem v grafu?

Správné odpovědi jsou:

  1. Pokaždé vsadíte všechno
  2. Martingale sázecí systém
  3. Fixní sázky
  4. Proporcionální sázení
  5. Fibonacciho sázecí systém

Jak můžete vyčíst z grafu výše, proporcionální výše sázek je v porovnání s ostatními sázkovými systémy zdaleka nejúspěšnější. Představte si, že se špatným sázením dopracujete až k posledním 100 dolarům. Při sázce 10 dolarů byste se ve hře udrželi mnohem déle, než kdybyste peníze vsadili najednou.

Která strategie je která?

Při sázení všech peněz jsme v prvním kole vyhráli více peněz, než se zbytkem sázecích strategií v prvních sedmi kolech. Tato strategie bohužel přináší nejen možnost rychle si vydělat, ale také obrovské riziko. Hned v druhém kole, kdy jsme se dočkali první prohry, jsme s ní přišli o všechno.

Projít s touto strategií přes 1000 sázecích kol s 55% šancí na výhru je neskutečně malá, téměř nemožná.

Naše simulace prokázala, že různé sázecí techniky vykazují diametrálně odlišné výsledky. A to i v případě, že proměnné zůstávají ve všech případech stejné.

Sázkové systémy Fibonacci a Martingale, tedy progresivní sázkové systémy měly taktéž velmi silný start. Jakákoliv prohra však bankroll citelně vyčerpala.

V 83. kole naší simulace jsme zaznamenali hned 11 proher v řadě. Bankroll podle sázecí strategie Fibonacci a Martingale byl prohrami velice rychle vyčerpán. Čistě hypoteticky jsme vypočítali, kolik bychom museli na konci proherní řady vsadit, abychom dostali zpět všechny své peníze. A dostaly jsme se samozřejmě k naprosto děsivým výsledkům. Podle sázecího systému Martingale by to bylo 403 000 dolarů, podle sázecího systému Fibonacci „pouhých“ 33 500 dolarů.

Kromě proporcionálního sázecího systému byl jediným systémem, který zaznamenal pomalé, ale stabilní zisky systém sázení flexibilních částek. V kole číslo 83 se bankroll přidělený tomuto sázkovému systému zvýšil na 3400 dolarů, minimálně pak klesl na 2300 dolarů.

Šňůra jedenácti proher v řadě drasticky postihla i proporcionální sázecí systém. Za těchto 11 kol bankroll klesl ze 7359 dolarů na pouhých 2286 dolarů, což je ještě méně, nežli pokles zaznamenaný při sázení fixní sázky. Toto ukazuje na skutečnost, že fixní sázecí systém opravdu dobře chrání vaše výhry. Nicméně po sázce číslo 500 bylo v bankrollu fixního sázecího systému pouhých 6400 dolarů, zatímco v bankrollu proporcionálního sázecího systému téměř 3x tolik (18 275 dolarů).

Sázkaři by si měli uvědomit, že tyto výsledky jsou založeny na předpokladu, že šance na výhru hrají ve váš prospěch (zmiňovaných 55%). Pakliže se změní vaše šance na výhru, dramaticky se změní i samotné výsledky.

Shrnutí – volba správné sázecí strategie

Simulace výše ukazuje, že různé sázecí techniky vykazují různé výsledky a to i v případě, že vnější proměnné zůstanou stejné. Rozdíl mezi tím zůstat na nule a vyhrát celkem 18 275 dolarů pak vede k závěru, že bychom měli sázet proporcionálním sázecím systémem.

Je však důležité uvědomit si, že neexistuje žádný „ideální“ systém. I když Kellyho systém, který jsme vám výše představili, vykázal opravdu skvělé výsledky, mohou existovat ještě účinnější systémy, které byly vyvinuty jen na určitý druh sázek. Abyste mohli zjistit ideální sázkový systém pro určitý druh sázek, měli byste ho podrobit výzkumu a simulaci.

Kellyho systém navíc funguje pouze v případě, že víte, jak vypočítat výši sázek podle vašich šancí na výhru peněz. Pokud budou vaše výpočty špatné, stále budete mít při sázení potíže.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole