Přihlášení:

6 + 15 =

Menu
Logo týmu Villarreal
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Gijon Sporting
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Angers
Ligue 1 | 20:45 - dnes
Logo týmu Lyon
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Luzern
Super League | 19:45 - dnes
Logo týmu Basel FC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Elche FC
Liga BBVA | 20:00 - dnes
Logo týmu Almeria
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Příbram
1. liga | 20:15 - dnes
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Glasgow Rangers
Premier League | 13:00 - zítra
Logo týmu Celtic Glasgow
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Ingolstadt
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bremen
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Hertha Berlin
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Fulham
Championship | 16:00 - zítra
Logo týmu Brentford
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Monaco
Ligue 1 | 17:00 - zítra
Logo týmu Toulouse
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Las Palmas
Primera Divisio.. | 18:30 - zítra
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Crystal Palace
Premier League | 18:30 - zítra
Logo týmu Burnley
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Ufa FK
Premier League | 13:30 - 30. 04.
Logo týmu Arsenal Tula
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Everton
Premier League | 15:05 - 30. 04.
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Teplice
1. liga | 17:00 - 30. 04.
Logo týmu Slovácko 1. FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Hoffenheim
Bundesliga | 17:30 - 30. 04.
Logo týmu Frankfurt Eintracht
Náš tip:
1
1X2

Sázení live – rady, tipy, triky

2. 6. 2013 08:42, upraveno: 24. 2. 2017 16:12
autor: Hally
Sázení před začátkem zápasu je v některých případech dosti nejistá a ošemetná záležitost. V mnoha případech se sice dostanete k mnohem příznivějšímu kurzu, jenže na druhou stranu je vaše sázka vystavena faktoru náhody, který přímo úměrně roste s tím, jak se od sebe vzdaluje datum začátku zápasu a datum uzavření samotné sázky. Řekněme třeba týden. To je dostatečně dlouhá doba na zranění všech klíčových hráčů nebo na propuknutí neshod v týmu, což se může katastrofálně podepsat na jeho výkonnosti. Nikdy si prostě nemůžete být jistí, že se to nestane, stejně jako si nemůžete být jistí, že se sami někde nezraníte nebo s někým nepohádáte.
LIVE sázky
Znáte to asi taky - vsadíte si před začátkem utkání, těšíte se jako malé děti a pak to vypukne a váš favorit dostane gól. Tenhle scénář s live sázkami nezažijete.

Jenže jakmile už tým nastoupí k samotnému zápasu, příležitostí ke krachu je mnohonásobně méně. Všechny klíčové hráče na vlastní oči vidíte na svých pozicích a s hvizdem píšťalky taky už víte, že je pravděpodobně nikde nic nebolí a jsou v dobré kondici, protože jim to dost dobře běhá. To je asi největší výhoda live sázení, která však zdaleka není ta jediná.

V prvních minutách zápasu, řekněme třeba fotbalového utkání, můžete vycítit také dominantnost jednoho z týmů a jeho nasazení. Znáte to asi i sami – vsadíte si na svůj oblíbený tým, který je téměř vždy aktivní, jenže když to zrovna potřebujete úplně nejvíc, nastoupí do zápasu úplně mrtví, jakoby snad předešlou noc ani nespali. Můžou se samozřejmě rozjet až časem, jenže někdy se prostě už nerozjedou. Při live sázení můžete pružně reagovat na změny nálad týmu, na vyloučení některých hráčů, na počasí nebo na vyostřenou rivalitu, která může mít za následek spoustu faulů.

Pakliže se pro live sázení rozhodnete, ještě to nemusí znamenat, že budou vypsány nízké kurzy. Výhoda je, že kurzy se neustále mění, z čehož můžete maximálně profitovat. Má váš favorit nízký kurz? Tak počkejte řekněme 15-20 minut, pakliže se nepodaří nikomu vsítit, kurzy se určitě zvednou. A tohoto faktu můžete využít i v mnoha dalších situacích. Dostal váš favorit nešťastný gól a do konce zbývá ještě celá půle? No tak teď je právě ta nejlepší příležitost vsadit si na něj. Kurz bude mít určitě více jak slibný a času do konce je ještě spousta.

TIP: Nabízíme volné sázky od předních sázkových kanceláří!

Ikona týmu Angers
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Lyon
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Dramatické kolísání kurzů se objevuje především v tenisu. Zde je tedy také spousta prostoru pro vyčíhnutí té správné situace a vsazení na mnohem vyšší kurz (nejvyšší kurz vám najde náš srovnávač kurzů), než vám byl nabídnut před zápasem. Na druhou stranu si však dávejte pozor na sázky typu – kdo vyhraje příští hru, nebo kdo vyhraje příští bod.  I když tenis je pro profesionální sázkaře jeden z nejvýdělečnějších sportů, zrovna krátkodobé sázky jsou u tenisu naopak tím nejprodělečnějším místem.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak používat holandskou kalkulačku?

Jestliže se v sázení a sportu ještě tolik nevyznáte, může být pro vás velkou výhodou hodnotný komentář, který v důležitých zápasech na některých televizních stanicích utkání doprovází. Z některých postřehů zainteresovaného a dobře informovaného člověka se dá sestavit i během několika málo minut hodnotný profil, který vás ve vašem tipu může podpořit, nebo vás dokonce nasměrovat úplně jinam. I když byste si tyto informace měli zjišťovat ještě před utkáním a to zvlášť v případě, že se chystáte vydat na profesionální dráhu, musíme přiznat, že je to pohodlné. A občas se navíc dostanete i k informaci, kterou byste sami asi jen těžko získali.

Některé sázkové kanceláře, které poskytují sázení live, mají také své vlastní televizní přenosy (bez komentáře). I když budete mít předplacenou kabelovku a v televizi vám půjdou všechny sportovní kanály, nikdy na nich nenajdete veškerá sportovní utkání. Nabídka sázkovek je o mnoho pestřejší, na jejich přenosy se můžete koukat kdykoliv, kdekoliv (kde je internet), skutečně live (divili byste se, o jakou dobu se zpožďuje vysílání sportovních utkání v televizi) a bez nutnosti vsázet. Lídrem přenosu sportovních utkání je určitě sázkovka 365bet, která pokrývá 100% svých vypsaných live kurzů.

Strategie

Nedávno jsem při rozhovoru s kamarádem, který si sázením vydělává, narazil na hodně zajímavou strategii při sázení live na fotbal. Tento kamarád mi řekl, že vsází především na sázkařských burzách.  Základem jeho strategie je obrovské kolísání kurzů. Jedním předpokladem je, že sázka je nabízena live a že tento zápas můžete sledovat naživo. Další podmínkou je, že byl vstřelen přesně jeden gól. Skóre tedy je 0-1 nebo 1-0, přičemž nejlepší je, když vítězí favorit.Při sledování zápasu, chvíli před přestávkou většinou vidíte, že do konce zápasu už pravděpodobně nebude vstřelen žádný gól. Může se to samozřejmě stát kdykoliv, to ano, ale tato strategie vychází z teorie, že ani jeden tým nebude chtít před odchodem do šaten inkasovat.

Pak se vrátíte zpět na burzu a vsadíte si že bude (back) „under 2,5 goals“. V ideálním případě budete tento akt směřovat na 40. minutu zápasu. Šance jsou často docela vysoko – např. 2,6. Potom se zase na chvilku posaďte a sledujte dění na hřišti.

V posledních minutách před začátkem druhé půle se na burze udává mnoho změn. Kurz se z 2,6 často změní až na 2,2, což je perfektní situace pro sázku na jistotu. Nyní totiž půjdete zpět na burzu a vsadíte si na to, že nepadne „under 2,5 goals“. To znamená, že v obou případech budete mít jistý zisk. Tyto zisky jsou sice malé, ale v dlouhodobé perspektivě mohou slušně vydělat.

Všeobecné tipy

Nakonec jsem si pro vás připravil několik všeobecných typů, které jsem za léta sázení vysledoval. Jelikož se věnuji především sázení na fotbal, budou souviset s tímto sportem, i když si je určitě můžete převést i na mnoho dalších sportů.

1. Horší tým skóruje první a v prvních minutách zápasu

Ve většině případů, kdy o mnoho horší tým skóruje první a hned v začátku zápasu, se stává, že silnější tým se do toho opře, rychle vyrovná a zápas nakonec vyhraje a to především při domácích zápasech. Při live sázení je tato situace skvělou příležitostí, vsadit si na prohrávajícího favorita, neboť bude mít mnohem vyšší kurz. Čím dříve slabší tým skóruje, tím větší šance, že druhý tým zápas otočí, je. Toto platí přibližně v 80% případů. Při zapřáhnutí tohoto poznatku byste však samozřejmě měli být seznámeni se všemi dalšími důležitými aspekty – například motivací týmu, celkovou náladou týmu, se zraněními atp.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak sázet na Australian Open?

2. Přibližně polovina zápasů končí v první polovině stavem 0-0

Z toho plyne, že pokud máte rádi sázky under/over, můžete zkusit systém, který jsem popsal v předchozích řádcích.

3. Vyloučení hráčů

Pokud tým vyhrává a jeden z jeho hráčů je vyloučen, ještě to neznamená, že prohraje. Ale může to znamenat (a taky ve více jak dvou třetinách případů skutečně znamená), že už se mu nepodaří vsítit další gól. Proto je správná příležitost na to, vsadit si under. Vyhrávající tým se totiž bude soustředit spíše na ubránění dosavadního stavu. Čím později je hráč vyloučen, tím pravděpodobněji taková situace nastane.

Pakliže je však hráč vyloučen velice brzy, například během prvních 15 minut, většinou počítám s tím, že oslabený tým za to bude odměněn alespoň jedním gólem. Toto platí především ve vyrovnaných zápasech.

Vedle zábavy a mnohonásobně většího vzrušení má vsázení live tedy i spoustu praktických využití a předností, které při běžném sázení ztrácíte. Svědčí o tom ostatně i fakt, že spousta profesionálních sázkařů na něj nedá dopustit a klasicky před zápasem by si vsadila jen velmi nerada.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole