Přihlášení:

1 + 3 =

Menu
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:20 - zítra
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:30 - zítra
Logo týmu Zlín
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sheffield United
Championship | 20:45 - zítra
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Köln
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 23. 11.
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Serif Tiraspol
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - 23. 11.
Logo týmu Zlín
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Braga
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - 23. 11.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Buffalo
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Columbus
Logo týmu Toronto
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Arizona
Logo týmu Washington
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Calgary
Logo týmu Huracán
Primera Divisio.. | 01:30 - zítra
Logo týmu Velez Sarsfield
Logo týmu Minnesota
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu New Jersey
Logo týmu Nashville
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Winnipeg Jets
Logo týmu San Jose
NHL | 04:35 - zítra
Logo týmu Anaheim
Logo týmu Slovensko 20
Extraliga | 17:00 - zítra
Logo týmu Nitra
Logo týmu Chomutov
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Třinec
Logo týmu Jihlava
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Liberec
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Kometa Brno

Sázení na fotbal – 6 tipů příležitostným sázkařům

11. 3. 2014 15:00, upraveno: 2. 3. 2017 17:47
autor: vcer43
Sázkaři (a fanoušci) velice rádi sází na velké fotbalové turnaje jako EURO, Konfederační pohár FIFA nebo nadcházející MS. Problémem je ale to, že řada sázkařů může primárně sázet na nějaký jiný sport, zatímco fotbaloví fanoušci sázejí právě jedině během těchto turnajů. Oběma těmto skupinám tedy mohou chybět (a s největší pravděpodobností skutečně chybí) důležité informace, které jsou bezpodmínečně nutné pro dosažení dlouhodobého úspěchu.
Sázení na fotbal – 6 tipů příležitostným sázkařům
Mnoho sázkařů dělá tu chybu, že přikládá velkou důležitost historickým údajům z předešlých turnajů.

Jste-li pouze příležitostným sázkařem, který ale chce vydělat na nadcházejícím MS (či jakémkoliv jiném velkém fotbalovém turnaji), rozhodně si důkladně pročtěte níže uvedených šest tipů. Během několika minut tak zjistíte, co musíte udělat, abyste výrazně zvýšili své šance na úspěch.

1) Kvalifikační proces

Fotbalové týmy se obvykle na velké turnaje kvalifikují zhruba rok dopředu. Pro sázkaře je toto období jako sen. Týmy hrají velký počet zápasů a jsou velice motivované, jelikož se chtějí na daný turnaj probojovat. Jinými slovy, týmy podávají výkony velice podobné těm, které budou podávat na samotném turnaji, takže zde lze získat velké množství informací.

Samozřejmě si ale musíte dát pozor na to, že někdy se něco v období mezi kvalifikací a turnajem může změnit – může se například zranit klíčový hráč (tak jako se Kolumbii zranil Radamel Falcao) nebo může dojít ke změně trenéra. Ať už tak či onak, kvalifikační proces byste měli důkladně sledovat a snažit se získat co nejvíce informací. Pamatujte si, že informace mají (nejen v sázení) hodnotu zlata.

2) Nejčerstvější přátelské zápasy

Jakmile skončí kvalifikace, týmy už nemusí hrát žádné další zápasy, což je pro ně ale nevýhodné. Trenéři často chtějí vyzkoušet různé změny v sestavě, změny ve strategii a podobně, navíc by se jednotliví hráči dlouho neviděli a byli by hůře sehraní.

Ikona týmu Buffalo
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Columbus
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
Právě proto prakticky každá země pravidelně hraje přátelské zápasy. I tyto zápasy vám mohou o týmu mnohé napovědět, nicméně mají menší informační hodnotu než zápasy v kvalifikaci. Důvodů je hned několik. Jak už jsme řekli, trenéři budou často sahat ke změnám v sestavě a ve strategii. Dalším důležitým faktorem je nasazení. V těchto zápasech nejde o nic, takže se hráči často šetří, aby se nezranili. Největší hvězdy týmu například ani nemusí hrát (zejména když například potřebují doléčit nějaké menší zranění).

Co se přátelských zápasů týče, není vzácné vidět, jak outsider porazí favorita. To ale neznamená, že by outsider měl zazářit na samotném turnaji (pokud je tým v daném zápase velkým outsiderem, tak se pravděpodobně ani na daný turnaj nedostal).

3) Porovnejte soupisku s tou z posledního velkého turnaje

Mnoho sázkařů dělá tu chybu, že přikládá velkou důležitost historickým údajům z předešlých turnajů. Například v případě MS – které se hraje pouze jedenkrát za čtyři roky – ale může dojít k výrazné obměně kádru, takže minulé výsledky ztratí na důležitosti.

Historické údaje jsou hodnotné pouze tehdy, pokud jsou v týmu hráči, kteří v něm byli i na posledním velkém turnaji (alespoň většinově). I tak ale musíte mít na vědomí, že za danou dobu se toho mohlo hodně změnit. Hráči mohli vyspět, nasbírat zkušenosti ve svých klubech + na mezinárodní scéně a tak dále. Záleží samozřejmě také na momentální formě.

Celkově byste tak historickým údajům neměli přikládat přehnaně velkou váhu.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázková strategie „Na outsidery v turnajích“

4) Podívejte se na trenéry jednotlivých týmů

Před sázením na zápasy daného turnaje zanalyzujte také trenéry jednotlivých týmů. Jejich minulá angažmá a trenérské filozofie vám mohou v mnohém napovědět.

Zaměřte se také na to, zda nějaký tým nezměnil před turnajem trenéra. Někdy může být tato změna plánovaná (trenér se například rozhodl hledat novou výzvu) – v takovém případě většinou fotbalový svaz dané země o změně ví poměrně dlouho dopředu a je schopen získat adekvátní náhradu, čímž ani nedojde k narušení herní pohody a filozofie týmu. Někdy ale trenér náhle dostane padáka, což před velkým turnajem může nadělat problémy. Hodně záleží také na tom, kdo se stane novým koučem týmu.

5) Zranění, rivalita…

Úspěšní fotbaloví sázkaři ale neanalyzují pouze trenéry jednotlivých týmů. Analyzují i jednotlivé hráče. Je hráč zraněný? Je z formy? Byla nějaká hvězda vynechaná z nominace? Probíhají živé debaty o tom, kteří hráči si místo v týmu zaslouží? Jsou v nominaci hráči, kteří jsou „sobci“ nebo hráči, kteří dokáží hrát týmově?

Čím více informací budete mít o problémech, kterým hráči musí čelit, tím máte vyšší šanci na úspěch. Pokud v týmu není dobrá atmosféra, existuje jen velice malá šance na to, že by daný tým předváděl dobré výkony nebo dokonce turnaj vyhrál.

To samozřejmě platí i v jiných sportech – skvělý příklad nalezneme například v hokeji, kde má Rusko v posledních letech prakticky vždy nejsilnější tým, nicméně jednotlivé hráči hrají za sebe, nikoliv za tým. Právě proto Rusové na dvou posledních velkých turnajích skončili už ve čtvrtfinále.

6) Jaká jsou průměrná očekávání?

Před začátkem nějakého velkého fotbalového turnaje na každém kroku narazíte na nějakou analýzu, předpověď vývoje turnaje a tak dále. Prakticky každý – od největších médií až po ty nejdrobnější blogery – se snaží sdělit svůj názor a získat tak pozornost.

Chytří sázkaři tyto analýzy využijí k překonání nedostatků ve vlastních znalostech. Nicméně při této činnosti musíte být opatrní. Nemůžete se omezit pouze na jeden či dva zdroje, jelikož nikdy nevíte, jak rozsáhlé (a správné) znalosti daného autora jsou. Snažte se vybírat maximálně důvěryhodné zdroje, přičemž ideální počet je 4-5. Jednotlivé analýzy následně vzájemně konfrontujte a vytvořte si vlastní názor.

Čím více budete mít informací, tím lepší bude vaše startovní pozice. Většině příležitostných sázkařů končí v mínusu právě proto, že nemají dostatečné množství informací. Jejich zisk je ale přitom poměrně jednoduchý.

ČTĚTE TAKÉ:
5 důležitých rad pro live sázení na fotbal

PS: Hledáte-li kvalitní předzápasové analýzy fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Analýzy aktuálních zápasů. V této sekci denně naleznete několik nových a kvalitních analýz s celkovou úspěšností více než 71 %!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole