Přihlášení:

fifteen − five =

Menu
Logo týmu Sparta Praha
1. liga | 20:15 - zítra
Logo týmu Jablonec
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Betis Sevilla
Primera Divisio.. | 21:30 - dnes
Logo týmu Las Palmas
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Levante
Primera Divisio.. | 21:30 - dnes
Logo týmu Málaga FC
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Columbus
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Washington
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - zítra
Logo týmu IFK Helsinki
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kladno
Extraleague - Q | 18:00 - zítra
Logo týmu Jihlava
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague - Q | 18:00 - zítra
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu CSKA Moskva
KHL | 18:30 - zítra
Logo týmu Kazaň
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Waregem
1e Klasse | 20:30 - zítra
Logo týmu Kortrijk
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Oviedo
Liga BBVA | 21:00 - zítra
Logo týmu Valladolid
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 01:35 - 21. 04.
Logo týmu Minnesota
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nashville
NHL | 03:35 - 21. 04.
Logo týmu Colorado
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Hannover 96
Bundesliga | 15:30 - 21. 04.
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 18:30 - 21. 04.
Logo týmu Leverkusen
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Barcelona FC
Copa del Rey | 21:30 - 21. 04.
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Toronto
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Boston
Logo týmu Prešov
Super Liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Nitra
Logo týmu Třinec
2. liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Vítkovice
Logo týmu Slovensko
Friendly M | 17:00 - zítra
Logo týmu Lotyšsko
Logo týmu Bělorusko
Friendly M | 18:00 - zítra
Logo týmu Dánsko

Sázíme na Tipsport Extraligu – 14. kolo

24. 10. 2015 19:23, upraveno: 24. 10. 2015 19:24
autor: LadyAmbientte
Jak pronesl David Pospíšil, hokejový expert ČT Sport, první čtvrtinu základní části máme dávno za sebou. Dá se očekávat, že Extraligová tabulka do konce sezóny už nepřinese žádné velké překvapení a pokud ano, bude se jednat o jeden či dva týmy. Velké změny nečekejme.

Proč to zmiňujeme? Protože v tomto duchu se nesou i naše dnešní analýzy. Do nich jsme si vybrali hned 4 nedělní hokejová utkání a to včetně toho, které se bude vysílat v televizi (Liberec – Kometa Brno). Pokud patříte mezi hokejové fanoušky, nezapomeňte si naladit pořad Buly – hokej živě na ČT Sport v 19:00 hodin (a do té doby podle nálady na streamu, samozřejmě).

Zápasy v našich analýzách jsou řazeny podle času začátku.

Karlovy Vary – Plzeň (25. 10. od 15:30 hodin)

Nedělní line-up hokejových zápasů odstartuje malým západočeským derby. V něm proti sobě nastoupí hokejisté Energie Karlovy Vary a Indiánů ze Škody Plzeň.

Karlovy Vary se nejprve snažily o návrat do bojů o play-off, aby nakonec spadly na konec extraligové tabulky a pokoušely se o to odlepit se od jejího dna. Za posledních několik týdnů v týmu došlo k několika kádrovým změnám, rozdaným pokutám a nakonec i k výměně na pozici trenéra.

Ikona týmu Betis Sevilla
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Las Palmas
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Trenérskou sesli převzal zkušený Oremus, ani ten však nedokáže zahnat karlovarskou krizi, která pramení z nejisté budoucnosti tohoto týmu. Karlovy Vary na začátku sezóny ztratili generálního partnera a i přes veškeré snahy se jim za Karlovarské uhelné nedaří najít náhrada. Majitel týmu Karel Holoubek sice dorovnal schodu, která Karlovým Varům tímto způsobem vznikla, nicméně do další sezóny už investovat nebude, což hokejisté moc dobře vědí.

Proč se snažit, když vyhlídky týmu jsou naprosto mizerné? Motivace je ve vrcholovém sportu stejně důležitá, ne-li důležitější jak kvalita týmu, takže je zřejmé, že velkých zázraků od Energie se tento rok už pravděpodobně nedočkáme. A to ani v zápase proti Plzni, které to tento rok jde velmi dobře, a která si po debaklu v Chomutově (hokejistům se tam nepodařilo nic, na co sáhli) bude chtít zlepšit chuť. Proto sázíme na výhru hostů s pěkným kurzem 2,10.

VSADIT Tip: 2 na kurz: 2,10

Pardubice – Mladá Boleslav (25. 10. od 17:00 hodin)

Pro naši druhou analýzu jsme si vybrali zápas mezi Dynamem Pardubice a Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi.

Páteční východočeské derby naznačilo, že ačkoliv Dynamo Pardubice najalo nového trenéra Richarda Krále, který týmu vlil novou krev do žil, tým je neúspěchy již tak zdecimovaný, že ho návrat mezi „živé“ bude stát spoustu sil. Hokejisté Pardubic jsou v takové křeči, že se opakovaně dopouští školáckých chyb a po prvním či druhém obdrženém gólu se obvykle sesypou, načež zápas skončí „nakládačkou“.

Toto rozpoložení mysli podle nás velmi citelně pomůže silnému týmu z Mladé Boleslavi, který hraje velmi důrazný a rychlý hokej. Mladá Boleslav je velmi zodpovědný soupeř, který svou buldočí zarputilostí a obětavostí, která Pardubicím tento rok zcela chybí, Dynamo prostě zcela rozdrtí. V tomto utkání proto tipujeme výhru hostů v pěkném kurzu 2,35. A k tomu navíc přidáváme tip „Padne více jak 5,5 gólu“ s kurzem 2,00.

VSADIT Tip: 2 na kurz: 2,35

Chomutov – Třinec (25. 10. od 17:30 hodin)

Třetí extraligová analýza vám nechá nahlédnout na utkání mezi Piráty z Chomutova a Oceláři Třinec. Jsme přesvědčeni, že výsledek tohoto zápasu více potěší právě Piráty. Ti totiž hrají na domácím hřišti, kde jsou opravdu velmi silní (ze 7 utkání vyhráli hned 6 ×), ale hrají pro ně i další skutečnosti (kromě statistiky vzájemných utkání, kde Třinec jednoznačně vede).

Asi nejdůležitějším ukazatelem je ovšem aktuální forma. Není žádným tajemstvím, že Třinec se potýká s opravdu velkou krizí. Oceláři se se 17 body usadili na 10. místě Extraligové tabulky, což je hodně daleko za očekáváními. Za příčinu byla dlouho vydávána velká marodka, utkání proti Škodě Plzeň, kde byl tým dokonce doplňován z prvoligových týmů, však naznačilo, že problém tkví v něčem jiném.

Papírová síla Ocelářů je nezměrná. Tým má spoustu peněz, které se nezdráhá vynaložit na ty největší hvězdy (nejnovější posilou je například Kopecký z NHL), jenže k čemu je to dobré, když tyto individuality nejsou sehrané a nehrají za jeden tým. Vedení týmu je naštvané, fanoušci jsou naštvaní, trenéři jsou naštvaní a hráči jsou nyní v křeči, která už se bude těžko léčit. A to zvlášť na Chomutovském kluzišti.

Chomutov je nabuzený, v posledním utkání vyhrál poměrně jednoduše nad Plzní a co je ještě lepší – má za sebou ohromné výsledky. Piráti jsou aktuálně 8. s 20 body a vysoce motivovaná tento svůj výkon dále vylepšit. Ve svých řadách mají šikovné forvardy a jsme přesvědčeni, že ani dozadu tentokrát nic nezanedbají a v utkání proti Třinci vyhrají. Tip 1 s kurzem 2,35 navíc opět podpoříme tipem „Padne 5,5 a více gólů“ s kurzem 2,10.

VSADIT Tip: 1 na kurz: 2,35

Liberec – Kometa Brno (25. 10. od 18:00 hodin)

Jako poslední jsme si pro vás vybrali televizní utkání Liberec – Kometa Brno. Toto utkání by mělo nabídnout divácky velmi atraktivní hokej plný krosčeků, obětavých skoků do střel a samozřejmě i gólů. Jsme přesvědčeni, že za většinu těchto gólů bude stát Liberec, který má celkově mladší tým, a který je zvyklý hrát velmi tvrdě.

Právě silově zaměřený a rychlý hokej nebude starším bekům Komety dělat vůbec dobře. A když se k tomu přidá výhoda domácího hřiště i obvykle vysoký počet střel Liberce společně s poměrně nevýrazným výkonem Marka Čiliaka v bráně, není o vítězi třeba dlouho přemýšlet. Liberec by si doma měl obhájit své tři body, ať se děje co se děje. Proto volíme sázku na výhru domácích s pěkným kurzem 2,00. Také toto utkání by dle našeho mínění mohlo přinést velkou porci gólů, pročež využíváme také pěkného kurzu 2,00 na sázkovou příležitost „Padne více jak 5,5 gólu“.

VSADIT Tip: 1 na kurz: 2,00

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole