Přihlášení:

seven + 7 =

Menu
Logo týmu Arizona
NHL | 04:35 - zítra
Logo týmu St. Louis
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 17:20 - 31. 03.
Logo týmu Chomutov
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 17:20 - dnes
Logo týmu Kometa Brno
Náš tip:
2
SBR
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu IFK Helsinki
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Calgary
NHL | 03:05 - zítra
Logo týmu Los Angeles
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Colorado
NHL | 04:05 - zítra
Logo týmu Washington
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Hertha Berlin
Bundesliga | 20:30 - 31. 03.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nacional
Liga Sagres | 22:00 - 31. 03.
Logo týmu Guimaraes
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zlín
1. liga | 17:00 - 01. 04.
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Kalpa Kuopio
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Lahti Pelicans
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 18:00 - dnes
Logo týmu Petrohrad
Logo týmu Žilina
Extraliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Zvolen
Logo týmu Frolunda
Elitserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Norimberk
DEL | 19:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Chicago
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 17:20 - zítra
Logo týmu Kometa Brno
Logo týmu Kazaň
KHL | 18:00 - zítra
Logo týmu Magnitogorsk
Logo týmu Bern
Nationalliga A | 20:15 - zítra
Logo týmu Lugano

Sázíme na Tipsport Extraligu – 14. kolo

24. 10. 2015 19:23, upraveno: 24. 10. 2015 19:24
autor: LadyAmbientte
Jak pronesl David Pospíšil, hokejový expert ČT Sport, první čtvrtinu základní části máme dávno za sebou. Dá se očekávat, že Extraligová tabulka do konce sezóny už nepřinese žádné velké překvapení a pokud ano, bude se jednat o jeden či dva týmy. Velké změny nečekejme.

Proč to zmiňujeme? Protože v tomto duchu se nesou i naše dnešní analýzy. Do nich jsme si vybrali hned 4 nedělní hokejová utkání a to včetně toho, které se bude vysílat v televizi (Liberec – Kometa Brno). Pokud patříte mezi hokejové fanoušky, nezapomeňte si naladit pořad Buly – hokej živě na ČT Sport v 19:00 hodin (a do té doby podle nálady na streamu, samozřejmě).

Zápasy v našich analýzách jsou řazeny podle času začátku.

Karlovy Vary – Plzeň (25. 10. od 15:30 hodin)

Nedělní line-up hokejových zápasů odstartuje malým západočeským derby. V něm proti sobě nastoupí hokejisté Energie Karlovy Vary a Indiánů ze Škody Plzeň.

Karlovy Vary se nejprve snažily o návrat do bojů o play-off, aby nakonec spadly na konec extraligové tabulky a pokoušely se o to odlepit se od jejího dna. Za posledních několik týdnů v týmu došlo k několika kádrovým změnám, rozdaným pokutám a nakonec i k výměně na pozici trenéra.

Ikona týmu Hradec Králové
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Kometa Brno
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Trenérskou sesli převzal zkušený Oremus, ani ten však nedokáže zahnat karlovarskou krizi, která pramení z nejisté budoucnosti tohoto týmu. Karlovy Vary na začátku sezóny ztratili generálního partnera a i přes veškeré snahy se jim za Karlovarské uhelné nedaří najít náhrada. Majitel týmu Karel Holoubek sice dorovnal schodu, která Karlovým Varům tímto způsobem vznikla, nicméně do další sezóny už investovat nebude, což hokejisté moc dobře vědí.

Proč se snažit, když vyhlídky týmu jsou naprosto mizerné? Motivace je ve vrcholovém sportu stejně důležitá, ne-li důležitější jak kvalita týmu, takže je zřejmé, že velkých zázraků od Energie se tento rok už pravděpodobně nedočkáme. A to ani v zápase proti Plzni, které to tento rok jde velmi dobře, a která si po debaklu v Chomutově (hokejistům se tam nepodařilo nic, na co sáhli) bude chtít zlepšit chuť. Proto sázíme na výhru hostů s pěkným kurzem 2,10.

VSADIT Tip: 2 na kurz: 2,10

Pardubice – Mladá Boleslav (25. 10. od 17:00 hodin)

Pro naši druhou analýzu jsme si vybrali zápas mezi Dynamem Pardubice a Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi.

Páteční východočeské derby naznačilo, že ačkoliv Dynamo Pardubice najalo nového trenéra Richarda Krále, který týmu vlil novou krev do žil, tým je neúspěchy již tak zdecimovaný, že ho návrat mezi „živé“ bude stát spoustu sil. Hokejisté Pardubic jsou v takové křeči, že se opakovaně dopouští školáckých chyb a po prvním či druhém obdrženém gólu se obvykle sesypou, načež zápas skončí „nakládačkou“.

Toto rozpoložení mysli podle nás velmi citelně pomůže silnému týmu z Mladé Boleslavi, který hraje velmi důrazný a rychlý hokej. Mladá Boleslav je velmi zodpovědný soupeř, který svou buldočí zarputilostí a obětavostí, která Pardubicím tento rok zcela chybí, Dynamo prostě zcela rozdrtí. V tomto utkání proto tipujeme výhru hostů v pěkném kurzu 2,35. A k tomu navíc přidáváme tip „Padne více jak 5,5 gólu“ s kurzem 2,00.

VSADIT Tip: 2 na kurz: 2,35

Chomutov – Třinec (25. 10. od 17:30 hodin)

Třetí extraligová analýza vám nechá nahlédnout na utkání mezi Piráty z Chomutova a Oceláři Třinec. Jsme přesvědčeni, že výsledek tohoto zápasu více potěší právě Piráty. Ti totiž hrají na domácím hřišti, kde jsou opravdu velmi silní (ze 7 utkání vyhráli hned 6 ×), ale hrají pro ně i další skutečnosti (kromě statistiky vzájemných utkání, kde Třinec jednoznačně vede).

Asi nejdůležitějším ukazatelem je ovšem aktuální forma. Není žádným tajemstvím, že Třinec se potýká s opravdu velkou krizí. Oceláři se se 17 body usadili na 10. místě Extraligové tabulky, což je hodně daleko za očekáváními. Za příčinu byla dlouho vydávána velká marodka, utkání proti Škodě Plzeň, kde byl tým dokonce doplňován z prvoligových týmů, však naznačilo, že problém tkví v něčem jiném.

Papírová síla Ocelářů je nezměrná. Tým má spoustu peněz, které se nezdráhá vynaložit na ty největší hvězdy (nejnovější posilou je například Kopecký z NHL), jenže k čemu je to dobré, když tyto individuality nejsou sehrané a nehrají za jeden tým. Vedení týmu je naštvané, fanoušci jsou naštvaní, trenéři jsou naštvaní a hráči jsou nyní v křeči, která už se bude těžko léčit. A to zvlášť na Chomutovském kluzišti.

Chomutov je nabuzený, v posledním utkání vyhrál poměrně jednoduše nad Plzní a co je ještě lepší – má za sebou ohromné výsledky. Piráti jsou aktuálně 8. s 20 body a vysoce motivovaná tento svůj výkon dále vylepšit. Ve svých řadách mají šikovné forvardy a jsme přesvědčeni, že ani dozadu tentokrát nic nezanedbají a v utkání proti Třinci vyhrají. Tip 1 s kurzem 2,35 navíc opět podpoříme tipem „Padne 5,5 a více gólů“ s kurzem 2,10.

VSADIT Tip: 1 na kurz: 2,35

Liberec – Kometa Brno (25. 10. od 18:00 hodin)

Jako poslední jsme si pro vás vybrali televizní utkání Liberec – Kometa Brno. Toto utkání by mělo nabídnout divácky velmi atraktivní hokej plný krosčeků, obětavých skoků do střel a samozřejmě i gólů. Jsme přesvědčeni, že za většinu těchto gólů bude stát Liberec, který má celkově mladší tým, a který je zvyklý hrát velmi tvrdě.

Právě silově zaměřený a rychlý hokej nebude starším bekům Komety dělat vůbec dobře. A když se k tomu přidá výhoda domácího hřiště i obvykle vysoký počet střel Liberce společně s poměrně nevýrazným výkonem Marka Čiliaka v bráně, není o vítězi třeba dlouho přemýšlet. Liberec by si doma měl obhájit své tři body, ať se děje co se děje. Proto volíme sázku na výhru domácích s pěkným kurzem 2,00. Také toto utkání by dle našeho mínění mohlo přinést velkou porci gólů, pročež využíváme také pěkného kurzu 2,00 na sázkovou příležitost „Padne více jak 5,5 gólu“.

VSADIT Tip: 1 na kurz: 2,00

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole