Logo týmu Salzburg RB

Ustojí dnes naši kanadský nápor?

4. 5. 2015 12:06, upraveno: 6. 5. 2015 09:11
autor: Hally
Všichni účastníci Mistrovství světa v hokeji mají za sebou dvě odehraná utkání a všechny týmy již vědí, co je čeká v následujících zápasech. Jak si povedou Češi a Slováci?

Kanada – Česká republika

Hraje se 4.5.2015 v 20:15 hod

Češi získali z dvou úvodních utkání 4 body. Naplno se ale ukázalo, že jejich největším problémem je obrana, protože dát 5 gólů Švédsku a 4 Lotyšsku není vůbec špatné, ale inkasovat v těchto dvou duelech celkem 7 branek je opravdu hodně. Každá návštěva soupeře v obraném pásmu Čechů vždy byla velmi nebezpečná a to ani nemusel útočit v mnoha hráčích.

Kanada naopak dala Lotyšsku 6 gólů a Němcům rovných 10 a má skóre 16-1. Kanada má opravdu velmi silný tým v čele v Crosby a Girouxem, ale asi nikdo nečekal, že hned na začátku turnaje budou mít tak skvělé výsledky. Zdá se, že úplně popírají tolikrát zmiňovanou a problematickou adaptaci hráčů z NHL na širši kluziště.

Zajímavostí je, že prozatím v každém utkání obou týmů na šampionátu padlo vždy minimálně šest branek a asi se nedá čekat, že by dnešní duel měli rohodnout dva nebo tři góly. Je jisté, že Češi musí v obraně opravdu výrazně přidat, jestli vůbec chtějí pomýšlet na úspěch a neodejít z ostudou, ale dokáží to?

Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Slováci se v obou svých úvodních zápasech trápili. Ani jednou nedokázali dát rychlý gól. Protí Dánům po dvou třetinách prohrávali 1-0 a ikdyž zápase ve 3.třetině otočili, tak nedokázali vedení uhájit a museli do prodloužení. Bělorusy sice Slováci k ničemu nepustili, ale přesto inkasovali jako první a to až v 52.minutě a zdálo se, že odejdou s prázdnou. Rychlé srovnání Meszaroše a i jeho vítězný gól v prodloužení byl pro Slováky velkou ulevou a brali tak opět 2 body.

Proti Slovincům, ale budou slovenské posily z Detroitu konečně odpočaté a hladové po úspěchu. Slovinci jsou navíc papírově asi nejslabší tým skupiny B a tak se dá očekávat, že Slováci konečně bodují naplno. Ona by taky každá jejich ztráta mohla mít fatální následky v podobě neúčasti ve čtvrtfinále. Myslíte si, že Slováci opravdu ukáží co v nich je a na co jejich tým reálně má?

Tip Expektu:

Vsaďte si bez rizika prohry na jakýkoliv zápas MS v hokeji a pokud prohrajete, vrátíme vám vklad sázky až do výše 1500 Kč jako hotovost zpět na váš účet. Zaregistrovat se na Expektu můžete zde.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!