Přihlášení:
Menu
Logo týmu Bayern München
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Real Madrid
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Juventus
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Dinamo Zagreb
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Basel FC
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Paris SG
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Barcelona FC
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Mönchengladbach
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Celtic Glasgow
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Hradec Králové
Logo týmu Bern
Champions Hocke.. | 19:45 - zítra
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu PAOK Saloniki
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - 08. 12.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Astra Giurgiu FC
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 08. 12.
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Vítkovice
Champions Hocke.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Fribourg
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Extraliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Zvolen
Logo týmu Poprad
Extraliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Nitra
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Togliatti

Už tento víkend může rozhodnout o vítězi Premier League

2. 5. 2014 21:08, upraveno: 2. 5. 2014 21:23
autor: vcer43
Ve hře o anglický titul jsou Manchester City, Liverpool a Chelsea. Bodové rozdíly jsou malé a vše ještě ztěžuje fakt, že Manchester City má zápas k dobru. Pokud však Premier League důkladně sledujete, víte, že už tento víkend může rozhodnout o vítězi ligy. Velký dopad na boj o titul totiž bude mít Everton.
Už tento víkend může rozhodnout o vítězi Premier League

Duben byl v PL šíleným měsícem

Letošní boj o titul je skutečně velice zajímavý. Náklonnost Brendana Rogerse k riziku vynesla Liverpool až k boji o titul, čímž tento tým vyplnil mezeru, která vznikla kvůli špatným výkonům Manchesteru United.

Reds byli v čele tabulky na konci kalendářního roku 2013 a tehdejší kurz 6,00 na jejich triumf byl částečně ovlivněn pochybnostmi bookmakerů o jejich schopnosti se v boji o titul dlouhodobě udržet a také tím, že Liverpoolu dýchaly na záda hned tři týmy (Arsenal, Manchester City a Chelsea).

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Ambice Manchesteru City a Chelsea byly méně překvapivé, nicméně v dubnu oběma týmům pořádně zavařil Sunderland, který bojuje o záchranu. Ve dvou kolech po sobě totiž Sunderland narazil na Chelsea a Manchester City. Sunderland byl velkým outsiderem a experti hovořili o tom, že aby dokázal urvat nějaké body, musel by předvést ohromující výkon. Sunderland však všechny překvapil, když skvělý výkon předvedl hned dvakrát.

Chelsea i Manchester City byli více než 80% favority, ale ani jeden z těchto milionářských klubů nedokázal Sunderland porazit. Existovala zhruba 68% šance na to, že Sunderland nebude schopen z těchto dvou zápasů získat ani bod a zhruba 1,5% šance na to, že Sunderland z těchto dvou zápasů získá 4 body (což se nakonec stalo). Tyto výsledky byly velice nepravděpodobné, takže logicky měly dramatický vliv na velikost kurzů na vítěze PL.

Výherní série – Nepodceňujte faktor štěstí

V potaz je třeba vzít také výherní série, například ty od Liverpoolu (první ukončil Manchester City a druhou Chelsea). Mnoho sázkařů má tendenci sázet na to, že výherní série daného týmu už musí skončit, takže za každou cenu sází proti týmu pyšnícímu se dobrou sérií.

Ikona týmu Vítkovice
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Hradec Králové
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte bonus 50.000 Kč a 150 Kč zdarma!
Pravda je taková, že k zaznamenání dlouhé výherní série je třeba jak talent, tak i štěstí. Neměli byste tedy tým procházející výherní sérií vynášet do oblak, ale ani byste neměli sázet na to, že jeho výherní série už musí brzy skončit. Stále musíte analyzovat veškeré důležité faktory a až podle nich vyvozovat závěry. Talent se opakuje, štěstí je vždy náhodné.

Nezanedbatelnou roli hraje v letošním ročníku Premier League také televizní vysílání zápasů. Touha po vysílání každého zápasu (společně se speciálními časy zápasů Chelsea kvůli účasti týmu v LM) vedla k tomu, že zápasy se hrají v mnoha různých (někdy až dost podivně zvolených) termínech, takže jeden tým už před začátkem svého zápasu může znát dobrý či špatný výsledek jeho rivala.

O vítězi PL může rozhodnout zápas v Evertonu

O víkendu (v sobotu večer) Manchester City navštíví Everton. Ze všech třech uchazečů o titul tak má nejtěžší los, jelikož proti Chelsea se v neděli postaví Norwich a Liverpool v pondělí hraje na půdě Crystal Palace.

Pokud by Manchester City (který je momentálně favoritem na zisk titulu) udělal Reds velkou laskavost a proti Evertonu by ztratil body, mohli by Reds vzhledem ke špatnému brankovému rozdílu Chelsea a jejímu nedělnímu výsledku, zvolit trochu pragmatičtější přístup, než jaký zvolili v domácím zápase proti Chelsea.

Jednou výhodou „rozházených“ časů zápasů je to, že umožňují aktualizování kurzů na zisk titulu ještě před zápasy dalších adeptů na triumf. Ačkoliv Chelsea a Liverpool odehrají už jen 2 zápasy a Manchester City 3, existuje stále velké množství permutací výsledků. První dva týmy mohou své dva poslední zápasy odehrát devíti různými zápasy, přičemž extra zápas Manchesteru City rozšiřuje počet možných permutací na 27.

Jak potvrdil Sunderland, není nemožné to, že se dočkáme nějakých překvapivých výsledků, nicméně všechny tři týmy chtějí své zbývající zápasy vyhrát a ve všech zápasech budou favority. Nejpravděpodobnější možností je tedy to, že Manchester City získá titul díky nejlepšímu rozdílu v počtu vstřelených a inkasovaných branek. Možných výsledků boje o titul je však mnoho, takže ačkoliv je zmíněný výsledek nejpravděpodobnější, je zde poměrně velký prostor i pro jiné výsledky.

Poslední zápasy sezóny navíc mívají kurzy vytvořené spíše podle „potřeby vyhrát,“ než podle skutečných dovedností, přičemž oba soupeři Liverpoolu už prakticky o nic nehrají a mají jen omezené schopnosti. Naopak Manchester City se utká s Evertonem, který ještě může pomýšlet na čtvrtou příčku zajišťující místo v kvalifikaci o LM. Naděje Evertonu nejsou příliš velké, ale fotbalisté tohoto týmu se jistě pokusí udělat vše, co bude v jejich silách. V nejhorší pozici je asi Chelsea, která se utká se dvěma týmy bojujícími o každý bod (je však pravda, že poslední zápas tým Josého Mourinha hraje proti Cardiffu, který už může být 11. května jasným sestupujícím).

Sázka na Everton nabízí dobrou value

Skvělým příkladem kurzů vytvořených dle „potřeby jednotlivých týmů“ je třeba zápas mezi Evertonem a Manchesterem City. Sázková kancelář Sportingbet nabízí na (domácí!) triumf Evertonu kurz 4,75. Když ale Everton hrál proti Chelsea, Liverpoolu a Arsenalu, sázkovka Sportingbet na jeho výhru nabízela kurzy 3,40 / 3,00 a 2,40. Kurz na výhru Evertonu odráží velikost potřeby jeho soupeře. Sázka na Everton tak nabízí dobrou value, jelikož kurz je nadhodnocený (je výrazně vyšší, než jaký je obvykle kurz na zápas mezi 3. a 5. týmem Premier League) a hráči Manchesteru City navíc mohou podlehnout nervozitě.

Šance na zisk titulu před víkendovými zápasy

Man City Liverpool Chelsea
50.2% 44.5% 5.3%

Jak se šance na zisk titulu mohou změnit po zápase v Evertonu?

Výsledek zápasu v Evertonu Manchester City Liverpool Chelsea
Manchester City vyhraje 79.3% 19.1% 1.6%
Remíza 36.2% 58.9% 4.9%
Everton vyhraje 5.6% 80.3% 14.1%

Pokud Manchester City zápas zvládne, jeho šance na zisk titulu bude už skoro 80 %. Pokud by zápas dopadl remízou, stal by se favoritem na zisk titulu znovu Liverpool. Pro Chelsea by pak nejlepším scénářem byla výhra Evertonu, nicméně i tak by měl tým Josého Mourinha jen malou šanci na zisk titulu (14,1 %) a šance Liverpoolu by vzrostla na 80,3 %.

Kurzy sázkové kanceláře Sportingbet

Na triumf týmů v PL momentálně Sportingbet nabízí následující kurzy: Manchester City 1,80 // Liverpool 2,30 // Chelsea // 17,00.

Co se víkendových zápasů týče, zajímavou příležitostí je zejména zápas Evertonu s Manchesterem City, nicméně zajímavé budou i zápasy dalších dvou týmů bojujících o titul.

Na jednotlivé zápasy i na vítěze PL si můžete u sázkovky Sportingbet vsadit s využitím speciální sázky bez rizika ve výši až 3 000 Kč!

Sázka zdarma:
100% až do 3.0003000
Platbení metody
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
QR kód
qr_kod
Hlavní přednosti:
  • Čeština www stránek a podpory
  • Sázení zdarma o 30.000 Kč každý měsíc!
Sportingbet screenshot Sportingbet screenshot

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole