Přihlášení:

five × 3 =

Menu
18 září 2016
02:00
Světový pohár
Ikona sportu hokej
6
v
0
(3:0) (2:0) (1:0)
Sdílejte, děkujeme:
Češi na Světovém poháru odstartují duelem s nažhavenými Kanaďany

Češi na Světovém poháru odstartují duelem s nažhavenými Kanaďany

15. 9. 2016 22:11, upraveno: 17. 9. 2016 10:58
autor: LadyAmbientte
Osm let nás dělí od posledního ročníku Světového poháru (dříve Kanadského poháru), který lidé ze Severní Ameriky považují za svojí hokejovou olympiádu a mistrovství světa dohromady. Kanada, hlavní favorit turnaje v úvodním duelu vyzve naše hokejisty. Pořadatelé jsou silně nažhavení a doma nepřipouštějí nic jiného, než výhru a potažmo i zisk zlaté medaile. Dokážou se jim Češi postavit?
Logo týmu Kanada Novinky týmu Kanada Logo týmu Kanada Novinky týmu Česko

Kanada získala dva roky po sobě titul mistra světa i zlatou medaili z olympijských her. V posledních letech pravidelně dokazuje, že se jedná o nejlepší hokejový tým na světě.

Ačkoliv na Světovém poháru obvykle hraje trošku jiná sestava, nežli na Mistrovství světa v hokeji nebo na Olympijských hrách, v týmu Kanady se objeví všichni klíčoví hráči.

I pokud by Kanada postavila na led až třetí či čtvrtý nejlepší tým, který by měla k dispozici, stále by se jednalo o hlavní favority turnaje.

Kanadu vede zkušený trenér Michael Babcock, který úspěšně trénoval hned několik NHL týmů. Nejúspěšnější byl přitom v Detroitu. S Red Wings se mu hned pětkrát podařilo vyhrát centrální divizi, dvakrát západní konferenci a jednou Stanleyův pohár.

Kanaďané mají obrovskou motivaci – před svým vlastními diváky budou chtít vyhrát víc, než na Mistrovství světa nebo na Olympijských hrách.

Na rozdíl od jiných týmů Kanaďané netrpí stigmatem neúspěchu na domácím hřišti. Tento tým doma dokáže hrát ještě o stupínek líp, než by hrál v zahraničí.

V přípravných utkáních se ukázalo, že mladí čeští hráči (jmenovitě Patrňák, Faksa) budou platnou posilou týmu. Výběr České republiky se dále bude těšit dobře obsazeným brankářským postem – ať už Michal Neuvirth, tak i Petr Mrázek jsou aktuálně v prvotřídní formě.

I přes světlé okamžiky je Česká republika (alespoň papírově) výrazně slabším týmem.

České hokejisty trápí početná vyloučení. Pokud Češi chtějí vyhrát, musí se držet v plném počtu.

Hlavní předností by měla být soudržnost týmu, ochota obětovat se a pomáhat si.

Český výběr má nového hlavního trenéra. Stal se jím Josef Jandač, který je v kabině značně kontroverzní – hráči ho milují nebo nenávidí, nic mezi tím údajně není. Josef Jandač kromě stříbrné medaile se Spartou v minulé sezóně zatím na trenérském postu moc úspěchů nezískal. Je velkým otazníkem, jak se mu povede na pozici reprezentačního trenéra.

Předpověď zápasu

Ani největší optimista a nadšenec asi nevěří, že by Češi v tomto duelu mohli zvítězit. Česká republika nemá tým, který by se Kanaďanům mohl rovnat, na druhou stranu však věříme, že díky odhodlání by mohla první dvě třetiny odolávat.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
4 : 1
Kanada - Česko
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole