Přihlášení:

four × four =

Menu
9 října 2016
18:20
Česká extraliga
Ikona sportu hokej
5
v
1
(2:0) (2:0) (1:1)
Sdílejte, děkujeme:
Rozjetá Kometa v neděli vyzve úřadující mistry

Rozjetá Kometa v neděli vyzve úřadující mistry

8. 10. 2016 13:42, upraveno: 8. 10. 2016 13:43
autor: LadyAmbientte
Kometa Brno má za sebou jeden z nejlepších vstupů do sezóny v historii českého hokeje. Po deseti kolech se nachází na druhém místě tabulky a od místa prvního ji dělí jenom bod. Svoji dominanci nyní může potvrdit v domácím zápase s úřadujícími mistry, Bílými tygry z Liberce. Jak zápas dopadne?
Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Kometa Brno Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Liberec

Špičkové letní posily (Ondřej Němec, Marek Kvapil, Martin Erat, Martin Zaťovič a Tomáš Vincour) doplněné mladými hráči z dorostu Kometě hodně prospěly. Hráči si dokážou vyhovět a hrají obětavě a týmově.

Majitel klubu Libor Zábranský od začátku sezóny plní funkci hlavního trenéra. Jak to tak vypadá, ve své funkci se rychle zabydlel a nyní je plnohodnotným trenérským lídrem.

Za Kometu v posledních zápasech chytá mladý talentovaný brankář Karel Vejmelka, který je statisticky čtvrtým nejlepším brankářem naší soutěže. Jeho průměr gólů na zápas se zastavila na hodnotě 1,97, jeho úspěšnost zákroků potom na 92,78 %.

Kometa má hned tři nejproduktivnější hráče Extraligy – Vojtěcha Němce, Marka Kvapila a Martina Erata. Produktivita Komety činí 4,3 gólů na zápas, což je zdaleka nejvíc z celé Extraligy.

Kometa nezaostává ani v úspěšnosti přesilovek. S 22,92% se nachází na průběžném čtvrtém místě nejlepších přesilovkových exekutorů. Na druhou stranu je pátým nejdisciplinovanějším družstvem Extraligy.

Hráči Komety Brno v této sezóně zatím nasázeli nejvíce hitů. Tvrdá hra Komety se mimo jiné odráží v nízkém počtu gólů.

Na svém hřišti je Kometa tradičně velmi silná. Hráči jsou obvykle povzbuzování vyprodanou DRFG arénou.

Od úřadujícího mistra se tento rok čekalo hodně. Začátek sezóny ovšem naznačil, že Liberečtí nejsou v takové pohodě jako loni.

Aktuální bilance Liberce je dost nelichotivá, činí 4 výhry/5 proher. Tři prohry utržili Bílý tygři v zápasech venku a to i proti mnohem slabším týmům, než je Kometa (Hradec, Olomouc, Chomutov).

Liberec má v průměru jen 2,4 gólu na zápas. Přitom platí, že vstřelí přibližně tolik gólů, jako jich dostane (22:21).

Liberec během letních přestupů dal přednost dravému mládí. Talentovaný trenér Filip Pešán si slibuje, že jakmile se hráči trošku rozehrají, budou odvádět mnohem lepší výkony.

Brankářské duo Ján Lašák – Roman Will chytá velmi dobře. Procentuální úspěšnost činí 90,00%/94,39%, průměr gólů na zápas pak 2,21/1,41.

Liberec zatím nemá žádného vyloženého gólového lídra. Nejlepšími střelci jsou statisticky Petr Jelínek a Michal Bulíř, nicméně síly v prvních třech útočných řadách jsou značně vyrovnané, tzn. že dobře zakončit umí v podstatě každý.

Liberec je čtvrtým nejméně vylučovaným týmem Extraligy. Pokud už se do oslabení dostane, má vůbec největší úspěšnost – ubrání až 87,23% početních nevýhod.

Ačkoliv celková vzájemná bilance hraje ve prospěch Komety (17:14), Bílí tygři vyhráli poslední tři utkání.

Předpověď zápasu

Kometa je doma velmi silná. Po prohraném zápase v Třinci si navíc bude chtít spravit chuť a Bílým tygrům nic nedaruje. Čekáme, že vyhraje rozdílem minimálně dvou gólů.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
4 : 2
Kometa Brno - Liberec
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole