Přihlášení:

four × 3 =

Menu
27 září 2016
18:00
Česká extraliga
Ikona sportu hokej
7
v
1
(2:1) (2:0) (3:0)
Sdílejte, děkujeme:
Ustojí Kometa nájezd Severočechů z Litvínova?

Ustojí Kometa nájezd Severočechů z Litvínova?

26. 9. 2016 13:01, upraveno: 26. 9. 2016 13:04
autor: LadyAmbientte
Brněnská Kometa se po loňském debaklu zvedla ze dna a do nové sezóny nastoupila v docela jiném rozpoložení. Po šesti kolech Tipsport Extraligy je na druhém místě tabulky a jen jeden bod za Třineckými Oceláři. Dokáže získat cenné tři body a udržet krok s nejlepšími týmy? Dnešní zápasové preview vám napoví…
Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Kometa Brno Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Litvínov

Letní přestupy a doplnění kádru z dorostu Komety týmu sedlo. Ujal se také trenér, kterým se stal majitel týmu Libor Zábranský.

Po šesti zápasech má Kometa na kontě celkem 16 bodů a nachází se těsně pod vrcholem Extraligové tabulky, které vévodí Třinečtí Oceláři se 17 body.

Kometa v tomto roce předvádí moderní styl hokeje – v útoku je rychlá, v obraně velmi tvrdá. Vede statistiku Radegast Indexu.

Brněnští hokejisté si výborně „sedli“. Předvádějí díky tomu skvělé výkony v přesilovkách i v oslabení.

Palebná síla Komety je obrovská. Tento rok se však Brňáci mohou spolehnout také na beky a brankářské duo Vejmelka/Čiliak (2. a 4. místo tabulky nejlepších brankářů Extraligy).

Kometa bude hrát doma, před vyprodanou DRFG Arenou. Zde je velmi silná, ale ne neomylná. Minulý týden ji zde sebraly dva body Vítkovice (PP).

V Litvínovské Vervě byli přes léto velmi střídmí, povolali zdaleka nejméně posil (4). I přesto Litvínov do nové sezóny vjel o něco lépe, než loni.

Litvínov má po šesti zápasech na kontě 7 bodů a náleží mu 9. místo extraligové tabulky. Jedinou prohrou by se mohl propadnout na dno, jedinou výhrou zase dostat až do její první třetiny.

Litvínov hraje útočný a velmi obětavý hokej. Problém je především v obraně, která často vytváří zbytečné chyby, a pak v samotném brankáři Janusovi. Litvínov sice na začátku sezóny na post jedničky motivoval mladičkého Petráska, ten se však nyní léčí ze zranění. Janus je značně nevyrovnaný a tak vždy záleží, jak se do daného zápasu vyspí.

Také kvůli slabší obraně má Litvínov problémy s vyloučením – v této sezóně se jedná o čtvrtý nevylučovanější tým – nicméně problémy s vyloučením se s Litvínovem táhnou roky.

Statisticky jsou Severočeši v této sezóně úspěšnější venku, kde urvali 5 bodů a celkové skóre 8:6. Doma zatím získali pouze 2 body a celkové skóre 8:12.

Chybějící hráči týmu Kometa Brno Chybějící hráči týmu Litvínov
  • Michael Petrásek - Brankář
Předpověď zápasu

V minulosti Litvínov ukázal, že proti Kometě hrát umí. I v loňském roce, kdy Litvínov patřil mezi účastníky play-out Kometu doma porazil vysoko 1:6. Také vzájemná bilance těchto dvou týmů hraje pro Litvínov (13:20).

Litvínov je silný psychicky. Dělá mu dobře konkurenční prostředí. Pokud se Janus dobře vyspí a nevyskytnou se žádné problémy, mohl by v Brně uloupit tři body.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
3 : 4
Kometa Brno - Litvínov
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole