Přihlášení:

8 + seven =

Menu
2 října 2016
17:15
Česká extraliga
Ikona sportu hokej
6
v
2
(2:0) (2:2) (2:0)
Sdílejte, děkujeme:
Zazáří Kometa i v derby se Sparťanskými bojovníky?

Zazáří Kometa i v derby s pražskými Sparťany?

1. 10. 2016 10:07, upraveno: 1. 10. 2016 18:43
autor: LadyAmbientte
Brněnská Kometa má za sebou vstup do sezóny, o jakém se jí během letní přípravy jistě ani nezdálo. Po paběrkování v minulé sezóně se s 21 body nachází na druhém místě tabulky a její ambice jistě pomalu rostou. To Sparta tentokrát začala docela nevábně – během osmi kol utržila hned čtyři prohy. Teď se její hokejisté ale pomalu zvedají a navíc se chystají tam, kde jim to dobře svědčí – do brněnské haly Rondo. Obhájí si Kometa doma tři body, nebo si je odvezou Sparťani?
Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Kometa Brno Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Sparta Praha

Letní posily ze zahraničí (Ondřej Němec, Marek Kvapil, Martin Erat, Martin Zaťovič a Tomáš Vincour) i angažovaní mladí hráči plní svou práci na sto procent. Kometa přes léto nabrala síly a ke skvělým výkonům ji dopomáhá také chemie.

Novým trenérem Komety je od začátku sezóny majitel týmu Libor Zábranský. Nováček se ve funkci rychle zabydlel a jak to tak vypadá, nyní je zcela etablovaným trenérským virtuosem.

Zkušený brankář Marek Čiliak je v poslední době doplňován talentovaným Karel Vejmelkou. Právě on prokazuje svůj nesporný talent a mohl by se brzy stát brněnskou jedničkou. Procentuální úspěšnost Karla Vejmelky v pěti zápasech této sezóny dosahuje 94,4 %, což ho řadí na třetí místo tabulky extraligových brankářů.

Během 8 zápasů Kometa získala 21 bodů, což jí řadí na průběžné druhé místo tabulky. Z toho 6× vyhrála, jednou vyhrála v prodloužení a jednou v prodloužení prohrála. Zmiňovanou prohru utržila doma proti slabým Vítkovicím.

V hale Rondo je obvykle nádherná atmosféra. V Brně se na hokej chodí v hojných počtech a domácí hokejisté jsou pak hojně povzbuzováni k výborným výkonům.

Ze Sparty přes léto odešli klíčoví hráči Jan Buchtele, Robert Sabolič, Daniel Přibyl a Adam Polášek. Díru se podařilo zalepit beky Martinem Gernátem a Richardem Nedomlelem a útočníky Petrem Vránou, Dominikem Uhrem a Brianem Ihnačákem. Jedná se o kvalitní hráče, ovšem úrovně odchozích bohužel nedosahují.

Trenér Jiří Kalous bude postrádat útočníka Martina Procházku a kapitána Jaroslava Hlinku.

Brankář Tomáš Pöpperle v této sezóně podává slušné výkony. Procentuální úspěšnost jeho zákroků činí 91,49%.

Během 8 zápasů Sparta 4× vyhrála, 2× prohrála a  2× prohrála v prodloužení. S 15 body ji najdeme na 4 místě extraligové tabulky.

Ze 4 čistých výher Sparta hned tři výhry uhrála na venkovním hřišti – tři body si přivezla z Hradce Králové, z Liberce i z Pardubic.

Celková statistika vzájemných zápasů hraje lehce do karet Spartě (21:24).

Sparta také vyhrála poslední 3 vzájemné zápasy s Kometou a netají se tím, že vyhecované prostředí haly Rondo jí opravdu svědčí.

Chybějící hráči týmu Kometa Brno Chybějící hráči týmu Sparta Praha
  • Martin Procházka - útočník
  • Jaroslav Hlinka - útočník
Předpověď zápasu

Pražani bude silně motivovaní a ze dvou po sobě jdoucích výher také dostatečně sebevědomí. Brněnská Kometa jim bude nepříjemným přítel, ale vyhecovaná Sparta ji nakonec uhasí.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
3 : 4
Kometa Brno - Sparta Praha
2. října 2016 - 17:15
X2 - DS
1,91
Logo sázkové kanceláře
Avatar uživatele francz1893
-19 %
francz1893
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole