Přihlášení:

16 − fourteen =

Menu
16 září 2016
17:10
Česká extraliga
Ikona sportu hokej
2
v
4
(0:0) (0:2) (2:2)
Sdílejte, děkujeme:
Piráti se chystají uloupit tři body v Litvínově

Piráti chtějí v Litvínově uloupit další tři body

14. 9. 2016 16:37, upraveno: 14. 9. 2016 16:38
autor: LadyAmbientte
Před sezónou sice Chomutovským Pirátům nikdo nepřikládal žádnou velkou naději na zisk titulu, ale to jim nezabránilo ve skvělém úvodu. Během tří zápasů mají Chomutovští hokejisté na kontě 9 bodů a před 4. kolem Tipsport Extraligy jsou společně s Třineckými Oceláři a Kometou Brno na prvním místě tabulky. Chomutovské tažení bude pokračovat v pátek v Litvínově. Podaří se jim uloupit další tři body?
Logo týmu Litvínov Novinky týmu Litvínov Logo týmu Litvínov Novinky týmu Chomutov

Ačkoliv Chemici zvládli úvodní zápas proti Olomouci, ve zbylých dvou utkáních selhali. Nejprve doma prohráli vysoko (6:3) se Zlínem a následně podlehli 2:1 v Třinci, i přestože se jim podařilo vstřelit úvodní gól.

Po vítězné sezóně 2014/15 ztratil Litvínov většinu klíčových hráčů. V tomto trendu pak Chemici pokračovali i během tohoto léta, kdy tým opustili Peter Jánský, Roman Pšurný, Radek Duda, Petr Chaloupka, Zbyněk Sklenička, Milah Řehoř a Pavel Písařík.

Díry v sestavě Litvínov do jisté míry zacelil novými posilami – Danielem Sörvikem, Richardem Nejezchlebem, Jakubem Černým a Markem Pincem. Jim bude pomáhat několik hráčů z dorostu, v jaké míře však zatím není jasné.

I přestože Litvínov nepatří mezi největší města, hokej je zde tradičním sportem a lidé fandit chodí. Chemici tak obvykle mají silnou psychickou podporu a to i ve chvílích, kdy se nedaří.

Je všeobecně známo, že největší slabinou Litvínova je kromě obrany také brankář. Slovanský gólman Jaroslav Janus podává nevyrovnané výkony, zatímco Michael Petrásek má nejlepší hokejová léta stále ještě před sebou.

Chomutov má za sebou bohaté přestupové okno. Opustilo ho celkem 16 hráčů včetně Romana Červenky, Juraje Valacha, Davida Květoně, Tomáše Pospíšila, Petera Ölveckého, Adama Jánošíka nebo Petra Šidlíka.

Piráti přes léto povolali několik kvalitních hráčů, jmenovitě Bretta Flemminga, Jána Laca, Dávida Skokana, Tomáše Kudělku, Petra Koblasu, Tomáše Krále, Lukáše Chalupu, Michala Poletína a Ivana Humla.

Chomutov dále vede zkušený trenér Vladimír Růžička, o němž je známo, že dokáže dělat velké věci i s méně kvalitními hráči.

Do nové sezóny vstoupil Chomutov perfektně. Ve třech zápasech získal 9 bodů a do dalšího utkání tak jistě nastoupí plný odhodlání a dobré nálady.

Největší předností Chomutovských Pirátů je soudržnost a disciplinovanost. Zápas proti Plzni však ukázal, že Piráti mají velkou sílu i směrem do útoku.

Předpověď zápasu

Chomutov má papírově silnější mužstvo, které je navíc trojicí předešlých výher silně nabuzené. Ztrápené Chemiky zastihne nepřipravené a bez problémů je oloupí o tři body.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
2 : 5
Litvínov - Chomutov
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole