Přihlášení:

four × 3 =

Menu
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:20 - zítra
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Litvínov
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:30 - zítra
Logo týmu Zlín
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sheffield United
Championship | 20:45 - zítra
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Köln
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 23. 11.
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Serif Tiraspol
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - 23. 11.
Logo týmu Zlín
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Braga
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - 23. 11.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Buffalo
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Columbus
Logo týmu Toronto
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Arizona
Logo týmu Washington
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Calgary
Logo týmu Huracán
Primera Divisio.. | 01:30 - zítra
Logo týmu Velez Sarsfield
Logo týmu Minnesota
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu New Jersey
Logo týmu Nashville
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Winnipeg Jets
Logo týmu San Jose
NHL | 04:35 - zítra
Logo týmu Anaheim
Logo týmu Slovensko 20
Extraliga | 17:00 - zítra
Logo týmu Nitra
Logo týmu Chomutov
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Třinec
Logo týmu Jihlava
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Liberec
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 17:30 - zítra
Logo týmu Kometa Brno

ZOH Soči, den 2 – Sáblíková vybojovala stříbro!

9. 2. 2014 22:00, upraveno: 2. 7. 2015 10:48
autor: vcer43
Olympiáda se rozjela naplno! Během druhého dne se rozdalo celkem osm sad medailí, konkrétně se jednalo o alpské lyžování, biatlon, skiatlon, týmovou soutěž v krasobruslení, závody saní, skoky na lyžích, slopestyle a rychlobruslení.

České fanoušky logicky nejvíce zajímá poslední jmenované, jelikož ve světě rychlobruslení již několik dělá ČR skvělé jméno Martina Sáblíková. Ta opět nezklamala a domů doveze minimálně jedno stříbro! V závodě na 3000 metrů totiž byla rychlejší jen Wüstová.

Alpské lyžování (sjezd)

Velkým překvapením skončil olympijský sjezd. Na zlato si brousili zuby zejména Aksel Lund Svindal nebo americký reprezentant Bode Miller, který před závodem prohlásil, že trať je velice nebezpečná a případná chyba závodníka může skončit i smrtí.

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak si vsadit na olympiádu…

Miller ani Svindal se ale nakonec na stupně vítězů vůbec nedostali! Vítězem závodu se stal Rakušan Mayer, kterému na stupních vítězů dělali společnost stříbrný Ital Christof Innerhofer a bronzový Nor Kjetil Jansrud.

V této disciplíně ČR reprezentoval Ondřej Bank. Ten skončil na konečném 20. místě, což je pro něj nejlepší olympijský výsledek ve sjezdu v kariéře.

 Mayer

Biatlon

Ikona týmu Buffalo
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Columbus
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
Ve sprintu žen na 7,5 km měla ČR dvě velká želízka v ohni. Na olympijské medaile si brousily zuby Gabriela Soukalová a také Veronika Vítková. Obě ale bohužel nepodaly optimální výkon. Soukalová ztratila naději na medaili kvůli špatné střelbě (hned v úvodní střelecké poloze vleže minula tři terče a nabrala velkou ztrátu). Vítková sice střílela skvěle, ale běh už jí tak dobře nešel, takže nakonec skončila až na 16. místě. Soukalová nakonec obsadila 29. příčku.

Zlato v této disciplíně získala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzmina (pochází z Ruska). Závod dojela s poměrně luxusním náskokem na druhou Olgu Viluchinovou z Ruska a třetí Vitu Semerenkovou z Ukrajiny.

 Gabriela Soukalová

Skiatlon

V úvodním závodu mužů se žádné velké překvapení nekonalo. Švýcarský reprezentant Dario Cologna obhájil olympijské zlato z olympiády ve Vancouveru. Nicméně úplně lehké to neměl – zejména ve finiši bojoval se srdcařem Marcusem Hellnerem ze Švédska. Na třetím místě pak skončil norský reprezentant Martin Johnsrud Sundby.

Medaile těsně unikla ruskému reprezentantovi Maximu Vylegžaninovi. Sundby byl totiž rychlejší jen o neuvěřitelnou jednu desetinu sekundy!

V tomto závodě nás reprezentoval Martin Jakš. Ten nakonec obsadil 28. příčku.

 Cologna

Krasobruslení

Soutěž týmů v krasobruslení dopadla naprosto přesně podle očekávání. Rusko díky výhře této disciplíny získalo své první zlato. S výrazným odstupem skončila na druhém místě Kanada a na třetím místě USA.

 Pljuščenko

Sáně

Závody v jízdě na saních byly další disciplínou, ve které jsme byli svědky obhajoby zlata. Vítězem se totiž stal německý reprezentant Felix Loch, který disciplínu opanoval již v roce 2010 na olympijských hrách ve Vancouveru.

Na druhém místě skončil ruský reprezentant Albert Demčenko, který ve svých 42 letech absolvoval již sedmou olympiádu. Demčenko se netajil tím, že by rád na domácí půdě vyhrál zlato, nicméně Loch mu nedal šanci.

Na třetí příčce skončil italský reprezentant Armin Zöggeler. Ten se navzdory „pouhé“ bronzové medaili zapsal do historie zimních olympijských her. Díky bronzu z této disciplíny totiž získal medaili na šesti po sobě jdoucích olympiádách v řadě, což se před ním nikomu nepovedlo.

Český reprezentant Ondřej Hyman skončil na 25. místě. Identický výsledek zaznamenal na minulé olympiádě ve Vancouveru.

 Loch

Skoky na lyžích

Na středním můstku naprosto dominoval polský reprezentant Kamil Stoch. Zlato získal s náskokem 12ti bodů na druhého Petera Prevce (Slovinsko). Na třetím místě skončil Anders Bardal (Norsko).

V této disciplíně měla ČR hned několik reprezentantů. Žádný z nich se ale bohužel nedostal ani do první desítky. Nejlépe dopadl Roman Koudelka, který obsadil 16. místo. Jakub Janda byl devatenáctý, Jan Matura pak třiadvacátý. Lukáši Hlavovi se nedařilo už v tréninku. Nakonec nepostoupil z prvního kola a obsadil konečnou 46. příčku.

 Stoch

Slopestyle

Ve slopestyle žen byla velkou medailovou nadějí ČR Šárka Pančochová. Ta skutečně sahala po zlaté medaili, když vyhrála semifinále a první finálovou jízdu. Ve druhé finálové jízdě však bohužel udělala chybu při jednom ze skoků, tvrdě dopadla na promrzlý sníh a udeřila se do hlavy.

Naštěstí následně dokázala (za aplausu diváků) dojet do cíle, nicméně během následného interview se jí udělalo špatně a tak raději odcestovala do nemocnice na vyšetření. Podle slov lékařů ji zachránilo to, že měla helmu. Pančochová nakonec skončila na 5. místě.

Na prvním místě skončila americká reprezentantka Jamie Andersonová. Na druhém místě skončila Rukajärviová (Finsko) a na třetím Jonesová (Velká Británie).

 Pančochová

Rychlobruslení

Martina Sáblíková ve 12. jízdě zajela rekord trati, takže měla velkou naději na zisk zlata, nicméně její odvěká konkurentka – Nizozemka Wüstová – jí nakonec radost zkazila. Wüstová totiž ve 13. jízdě zajela nový rekord trati a Martině vyfoukla zlatou medaili. Na třetím místě skončila Olga Grafová z Ruska.

Ačkoliv Sáblíková jistě chtěla získat zlato (a obhájit jej tak z poslední olympiády ve Vancouveru), stříbro je vzhledem k náročné konkurenci rovněž velkým úspěchem.

Díky bronzu Jaroslava Soukupa a stříbru Martiny Sáblíkové tak ČR má již dvě medaile! To je za dva dny olympiády více než slušné. Navíc je třeba myslet na to, že Martina má před sebou svou nejsilnější disciplínu, kterou je závod na 5000 metrů.

Sáblíková 

Další události

Kromě hlavních událostí dne pokračovaly hokejové zápasy žen. Utkaly se týmy Švédska a Japonska (1-0) & Ruska a Německa (4-1).

Do Soči se již vydaly také hvězdy NHL – včetně českých hráčů. Vedení NHL připravilo tři letecké speciály, které startují z Atlanty a New Yorku. Na hokejisty čeká pořádně dlouhá cesta – let totiž trvá cca 10 hodin a bude při něm překonána vzdálenost osmi tisíc kilometrů.

Čeští hráči do Soči dorazí v pondělí. Následně budou mít jen pouhé dva dny na aklimatizaci. Již ve středu totiž český výběr čeká zápas se Švédskem. Kapitán Plekanec ale říká, že všichni hráči se důkladně připravili a dva dny na srovnání se s časovým posunem postačí. Snad se jeho slova v zápase se Švédskem ukáží být pravdivá.

Brankáři Kovář a Salák konečně veřejně ukázali design svých brankářských masek. Design brankáři tvořili sami, nicméně na helmu musely být použity státní barvy, takže neměli úplně volnou ruku. Níže naleznete obrázky masek obou brankářů. Která je podle vás hezčí?

Salák

Kovář

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole