Přihlášení:
Menu
Logo týmu Kometa Brno
Extraleague | 18:00 - 20. 01.
Logo týmu Zlín
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Freiburg
Bundesliga | 20:30 - 20. 01.
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Bremen
Bundesliga | 15:30 - 21. 01.
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Las Palmas
Primera Divisio.. | 20:45 - 20. 01.
Logo týmu La Coruna
Logo týmu Real Madrid
Primera Divisio.. | 16:15 - 21. 01.
Logo týmu Málaga FC
Logo týmu Manchester City
Premier League | 18:30 - 21. 01.
Logo týmu Tottenham
Logo týmu Arsenal
Premier League | 15:15 - 22. 01.
Logo týmu Burnley
Logo týmu Eibar
Primera Divisio.. | 20:45 - 22. 01.
Logo týmu Barcelona FC
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Real Madrid
Copa del Rey | 21:15 - dnes
Logo týmu Celta Vigo
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Montreal
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Pittsburgh
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Arizona
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Liberec
Extraleague | 18:00 - 20. 01.
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Derby
Championship | 16:00 - 21. 01.
Logo týmu Reading
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Newcastle
Championship | 16:00 - 21. 01.
Logo týmu Rotherham
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Osasuna
Primera Divisio.. | 12:00 - 22. 01.
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
2.5
UO

ZOH Soči, den 6 – Slovensko schytalo debakl od USA

14. 2. 2014 11:00, upraveno: 2. 7. 2015 10:48
autor: vcer43
Olympiáda v Soči opět přinesla mnoho zajímavého. Největšímu zájmu veřejnosti se těší turnaj v ledním hokeji. Během šestého dne olympiády byly odehrány celkem čtyři utkání.

Kromě toho bylo rozdáno dalších 6 sad medailí. Jednalo se o tyto disciplíny:

  • Biatlon – Závod mužů na 20 km
  • Běh na lyžích – Závod žen na 10 km
  • Slopestyle – Závod mužů na lyžích
  • Závody na saních – Závod družstev
  • Rychlobruslení na krátké dráze – Závod žen na 500 m
  • Rychlobruslení – Závod žen na 1000 m

Hokej

Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak si vsadit na olympiádu…

Nejdiskutovanějším výsledkem dne je ten ze zápasu mezi Slovenskem a USA. Slovenský tým chvíli dokázal s výběrem USA držet krok, nicméně poté nastal kolaps, který skončil výsledkem 1-7. Američané byli před zápasem favority, nicméně tak drtivý výsledek asi nečekal nikdo.

V dalším zápase si Finové s chutí zastříleli proti Rakousku. Zápas skončil výsledkem 8-4. Kanada si poměrně bez problémů poradila s Norskem (3-1) a Rusko porazilo Slovinsko výsledkem 5-2. Rusové se ale proti houževnatým Slovincům dost nadřeli.

 Slovensko schytal debakl od USA

Biatlon – Závod mužů na 20 km

V tomto závodě si pro druhé zlato dojel francouzský reprezentant Martin Fourcade. Stříbrnou medaili získal Němec Erik Lesser. Ten měl perfektní střelbu, ale na Fourcadeho nestačil běžecky. Bronz zůstal v pořadatelské zemi zásluhou Jevgenije Garaničeva.

ČR měla v tomto závodě několik nadějí, nicméně našim reprezentantům se nedařilo. Nejlépe dopadl Soukup, který skončil na 17. místě. Hned za ním nakonec skončil Moravec. Šlesingr a Krčmář skončili na 57. a 61. místě.

 Martin Fourcade

Běh na lyžích – Závod žen na 10 km

Ikona týmu Kometa Brno
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Zlín
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Hrdinkou této disciplíny se stala polská reprezentantka Justyna Kowalczyková, která dokázala vybojovat zlato i přesto, že trpí drobnou zlomeninou na nártní kosti pátého prstu. Zlato navíc získala se slušným náskokem 18,4 vteřiny. Kowalczyková získala druhou zlatou medaili (první získala ve Vancouveru) a celkem má již 5 olympijských medailí.

Pro stříbro si na hodně měkkém sněhu dojela švédská reprezentantka Charlotte Kallaová. Bronz putuje do Norska zásluhou Therese Jouhaugové.

ČR v této disciplíně reprezentovaly Eva Vrabcová-Nývltová, která nakonec obsadila 21. místo, a Klára Moravcová, která skončila na 48. příčce.

Justyna Kowalczyková

Slopestyle – Závod mužů na lyžích

Olympijskou premiéru této disciplíny ovládl výběr USA. Zlatou medaili získal Joss Christensen, stříbro má Gus Kenworthy a bronzovou medaili má Nicolas Goepper, který byl jakožto úřadující vítěz X-Games největším favoritem.

ČR v této disciplíně reprezentoval Marek Skála. Ten však z kvalifikace nepostoupil do finále a obsadil tak konečné 26. místo.

 Joss Christensen

Závody na saních – Závod družstev

Sáně jsou letos jednoznačně doménou Německa. Reprezentanti této země totiž dokázali získat zlatou medaili i ve čtvrté (a zároveň poslední) soutěži na saních v Soči. Německo startovalo ve složení Felix Loch – Natalie Geisenbergová (oba vyhráli svůj závod) – Tobias Wendl & Tobias Arlt (vyhráli závod dvojic). V olympijské štafetě tak Němci byli velkými favority a svou roli nakonec i úspěšně potvrdili – dominovali totiž ve všech jednotlivých jízdách.

Stříbro zůstalo v Rusku, bronz putuje do Lotyšska. ČR v závodě reprezentovala štafeta ve složení Vendula Kotenová – Ondřej Hyman – Lukáš & Antonín Brožové. Naši reprezentanti skončili na deváté příčce.

 Sáně - Německá štafeta - ZOH

Rychlobruslení na krátké dráze – Závod žen na 500 m

O držitelce olympijského zlata bylo v této disciplíně rozhodnuto prakticky už po prvním kole. Číňanka Li Ťien-žou totiž jako jediná ze čtveřice kandidátek na zlato neupadla. Stříbro (s velkou ztrátou) získala italská reprezentantka Arianna Fontanaová, bronz získala Korejka Pak Sung-hi.

Úspěch čínské reprezentantky je ještě podtržen tím, že se jedná o její první start na olympijských hrách.

  Li Ťien-žou

Rychlobruslení – Závod žen na 1000 m

Na prvním místě v tomto závodě skončila čínská reprezentantka Čang Chung s časem 1:14,02. Stříbro získala Ireen Wüstová z Nizozemska, která už tak v Soči získala druhou medaili (na tříkilometrové trati brala zlato poté, co v poslední jízdě předstihla naši Martinu Sáblíkovou). Do Nizozemska putoval i bronz – konkrétně zásluhou Margot Boerové, která v Soči získala už druhý sprinterský bronz.

ČR v této disciplíně reprezentovala Karolína Erbanová. Ta si nakonec připsala stejné umístění jako v závodě na 500 m – skončila desátá.

 Erbanová

Ostatní

Legendární ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko těsně před krátkým programem odstoupil z olympijské soutěže a zároveň ukončil svou soutěžní kariéru. Podle dostupných informací si poranil záda, která už mu byla několikrát operována.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se rozhodla nestartovat v závodě na 1500 m. Chce se soustředit na závod na 5 kilometrů.

 Pljuščenko

PS: Chcete-li si na olympiádu vsadit, můžete tak učinit například přes sázkovou kancelář Sportingbet. Ta nově registrovaným nabízí skvělý bonus – sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč! Sportingbet dále svým zákazníkům nabízí celou další řadu výhod a promo akcí. 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole