Přihlášení:
Menu
Česko vs. Lotyšsko: Povinná výhra pro naši reprezentaci

Česko vs. Lotyšsko: Povinná výhra pro naši reprezentaci

15. 5. 2019 11:47, upraveno: 15. 5. 2019 15:24
autor: LadyAmbientte
Česko prohrálo poslední utkání s Ruskem, a pokud chce zabojovat o lepší výchozí pozici v play-off, tento zápas musí vyhrát. Lotyšsko je více než hratelné, půjde jenom o naše hráče, respektive o to, jak se k zápasu postaví.
Logo týmu Česko Novinky týmu Česko Logo týmu Česko Novinky týmu Lotyšsko

Trenér Říha do týmu na poslední chvíli povolal kanonýrka Plzně Milana Gulaše. Ten by měl pomoci hlavně s přesilovými hrami, s nimiž Češi mají obrovské problémy. V úspěšnosti přesilových her jsou Češi na MS 4. nejhorším týmem celé soutěže (11%). Hůře jsou na tom jenom Itálie, Velká Británie a Norsko.

Při zapojení Milana Gulaše se nabízí přesilovková spolupráce s Janem Kovářem, s nímž mu to tento rok lepilo na přesilovkách v Plzni. K nim by se pak nabízelo přiřazení Kubalíka, bývalého kanonýrka Plzně. Další možnou změnou na přesilovkách by mohlo být větší zapojení Jakuba Vrány.

Už dříve se k týmu připojili brankář Pavel Francouz a útočník Radek Faksa. Jejich ostrý start na MS je už na spadnutí, jejich přítomnost v zápase proti Lotyšsku však nebyla potvrzena.

Český trenérský štáb na MS ještě neurčil brankářskou jedničku. Pokud nebude chytat Pavel Francouz, do brány může naskočit jak Patrik Bartošák tak i Šimon Hrubec. Patrik Bartošák v turnaji zatím ukázal mnohem lepší výkony, ale trenéři ho mohou šetřit pro důležitější (a hlavně obtížnější) zápasy.

Lotyšsko jde do zápasu s bilancí 2:1. Prohrálo se Švýcarskem (1:3), vyhrálo s Itálií (3:0) a s Rakouskem (5:2).

V bráně Lotyšska se zatím střídá Kristers Gudlevskis s Elvisem Merzlikinsem. Právě druhý zmiňovaný brankář (Lugano) má lepší kvalitu a měl by nastoupit proti Česku.

Lotyšsko má ve svém kádru velkou spoustu hráčů z České Extraligy. Nejznámější je asi útočník Roberts Bukarts a jeho bratr Richards. V první obranné dvojici pak narazíme na Freibergse, v druhé obranné dvojici na Cibulskise, ve třetí na Kuldu a Galvinše.

Největší výhodou Lotyšska je jejich sehranost. Ve stejném nebo hodně podobném složení hraje Lotyšsko prakticky po celý rok.

Česko vyhrálo všech 5 posledních vzájemných zápasů. Poslední zápas na MS skončil výhrou Česka na nájezdy.

Čtěte
Bonusy a peníze zdarma k MS ve fotbale v Kataru 2022
Předpověď zápasu

Česko je mnohem silnější a i přes změny, které tento tým čekají, by mělo vyhrát. Na druhou stranu si ale, vzhledem k sehranosti Čechů a snaze blýsknout se proti svým protihráčům z Extraligy i na mezinárodní scéně, nemyslíme, že by se mohlo jednat o zcela jasnou záležitost. Češi to budou mít těžké, minimálně v prvních dvou třetinách.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
4 : 1
Česko - Lotyšsko
16. května 2019 - 20:15
1 - 1X2
1,30
Logo sázkové kanceláře
Avatar uživatele Young
36.6 %
Young
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole