Přihlášení:
Menu
Švédsko vs. Česko: Zajistí si Češi výhodnou pozici?

Češi si na úvod MS „střihnou“ zápas s obhájcem titulu

9. 5. 2019 11:15, upraveno: 9. 5. 2019 14:15
autor: LadyAmbientte
Češi do MS v hokeji vlétnou zápasem s tím papírově nejhorším soupeřem, Švédskem. Švédsko má na soupisce hromadu zvučných jmen z NHL včetně brankáře Henrika Lindquista. Jak si s tímto oříškem naši reprezentanti poradí?
Logo týmu Česko Novinky týmu Česko Logo týmu Česko Novinky týmu Švédsko

Na českou soupisku se nedostanou všichni nominovaní hráči. Trenér Říha předem avizoval možný příjezd dalších posil včetně Pavla Francouze, jehož tým byl v noci na dnešek vyřazen z play-off NHL. Ve hře je také přílet útočníka Radka Faksy z Dallasu.

Brankářská jednička nebyla oficiálně oznámena, ale my tipujeme, že do brány se dostane Patrik Bartošák, který v přípravě Švédy vynuloval. Záda mu bude krýt Jakub Kovář.

Kapitánem českého týmu byl vyhlášen Radek Voráček.

Česko stále hledá optimální složení. Největší otazník visí nad složením první útočné lajny. Frolík se Simonem jsou asi jistí, ale kdo k nim? V posledním zápase na pravém křídle hrál Martin Zaťovič, zápas předtím potom Radek Voráček.

Otazníky visí i nad dalšími jmény – vazbami. Je téměř jisté, že v prvních zápasech bude trenér Říha sestavou hodně míchat.

Česko vyhrálo poslední dva vzájemné zápasy. Na MS v posledních 2 zápasech však drží vyrovnanou bilanci 1:1.

Brankářskou jedničkou Švédska se na sto procent stane Henrik Lundquist z New York Rangers. Záda mu budou krýt Jacob Markström z Vancouveru či Jhonas Enroth z Örebra.

Na postech obránců jsou hlášeni Adam Larsson (Edmonton, NHL), Oliver Ekman-Larsson (Arizona, NHL), Erik Gustafsson (Chicago, NHL), Robert Hägg (Philadelphia, NHL), Marcus Pettersson (Pittsburgh, NHL), Philip Holm (N. Novgorod, KHL), Viktor Svedberg (Astana, KHL), Lukas Bengtsson (Linköping). Na poslední chvíli byl ohlášen také příjezd M. Ekholma (Nashville).

Taktéž útočníci jsou ve většině případů z NHL: Loui Eriksson, Elias Pettersson (oba Vancouver, NHL), Elias Lindholm (Calgary, NHL), Patric Hörnqvist (Pittsburgh, NHL), Adrian Kempe (Los Angeles, NHL), Mario Kempe (Arizona,. NHL), Marcus Krüger (Chicago, NHL), Oscar Lindblom (Philadelphia), Jesper Bratt (New Jersey, NHL), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk, KHL), Anton Lander (Kazaň, KHL), Joakim Nygard (Färjestad), Anton Wedin (Timra). Na poslední chvíli byl ohlášen také příjezd W. Nylandera (Toronto).

Zatím není známo jakým způsobem trenér Gronborg sestaví útočné lajny. V první pětce se ale nabízí spojení Ekman-Larsson – Larsson – Honrqvist s obránci Pettersonem a Erikssonem.

I u Švédů se dá očekávat, že v prvních zápasech budou hledat ideální složení a tým ladit do pozdějších fází.

Předpověď zápasu

Čechům letos věříme na medaili, zároveň jsme si ale vědomi toho, že tým zatím nenašel ideální sestavu. Švédové jsou díky pevně danému systému, který je doprovází v podstatě už od žáků, ve výhodě. Věříme, že náš tým porazí, zároveň by to ale nemělo být velkým rozdílem.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
2 : 3
Česko - Švédsko
10. května 2019 - 20:15
1X - DS
2,06
Logo sázkové kanceláře
Avatar uživatele Alessio89
0 %
Alessio89
10. května 2019 - 20:15
2 - 1X2
1,80
Logo sázkové kanceláře
Avatar uživatele Young
44.1 %
Young
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole