Přihlášení:
Menu
22 listopadu 2019
18:00
Česká extraliga
Ikona sportu hokej
2
3
v
2
2
(1:0) (1:0) (0:2) (prodloužení: 1:0)
3. zápas mezi Kometou Brno a Mountfieldem

Kometa vs. Mountfield: Zábranský a Růžička se pokusí přerušit proherní sérii

19. 11. 2019 14:13, upraveno: 19. 11. 2019 14:14
autor: LadyAmbientte
Brněnská Kometa a královéhradecký Mountfield řeší stejné problémy. Ačkoliv se tyto kluby hodnotou kádru řadí mezi špičku Extraligy, v současné chvíli je trápí série proher stejně jako nelichotivé postavení v tabulce. Kometa se propadla na 7. místo, Hradec dokonce na místo 9. Ve snaze o záchranu se přitom na lavičku obou týmů dostaly hráčské legendy – Libor Zábranský a Vladimír Růžička. Komu se v tomto zápase krok k záchraně povede lépe?
Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Kometa Brno Logo týmu Kometa Brno Novinky týmu Hradec Králové

Po prohraném domácím zápase s Karlovými Vary rezignoval trenér Petra Fiala, na jeho místo přichází majitel klubu Libor Zábranský.

Nový trenér plánuje změny v kádru i na obsazení různých postů. Je dost možné, že i v průběhu zápasu se složení útočných lajn a obranných dvojic bude měnit.

Jistotou je v tomto ohledu asi jen brankář Karel Vejmelka, který si v brněnském celku vydobyl pozici brankářské jedničku. Karel Vejmelka má úspěšnost 92,50% a průměr 2,44 gólu na zápas.

V týmu stále chybí Martin Erat (zotavuje se po operaci) a Peter Mueller, který odletěl do Denveru kvůli narození potomka.

Nejproduktivnějším hráček Komety je Martin Zaťovič (9 zásahů).

Kometa táhne sérii 5 proher v řadě.

Kometa vyhrála posledních 5 vzájemných zápasů v řadě.

Hradec Králové kvůli nelichotivým výsledkům před pár dny povolal trenéra Vladimíra Růžičku, který nakonec plní roli hlavního trenéra. Martinec u týmu zůstává jako druhý trenér.

Moutfield praktikoval pohledný ofensivní hokej, nicméně měl problém s produktivitou. Pod vedením nového trenéra se soustředí hlavně na zpevnění defensivy, stále však kupí zbytečné chyby.

Brankářskou jedničkou Mountfieldu je Marek Mazanec, který má úspěšnost zákroků 89,07% a průměr 2,61 gólu na zápas. Záda mu kryje Štěpán Lukeš (82,05% a 4,04 gólu na zápas), ten ale do brány chodí jenom velmi zřídka.

Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je Radek Smoleňák (8 gólů).

Předpověď zápasu

Ani jeden z týmů není ve výsledkové či herní pohodě. Oba týmy potřebují výrazné změny na některých hráčských pozicích, to je však úkol spíše do budoucnosti.

V tomto zápase je velmi těžké určovat favorita, protože žádný není. O něco lépe je na tom Hradec Králové, který v posledních pěti zápasech získal o jeden bod navíc. Sázku na Hradec bychom doporučovali i kvůli vyššímu kurzu. Dále jsme přesvědčeni, že oba týmy jsou střelecky velice slabí a v zápase tak nečekáme mnoho gólů.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
2 : 3
Kometa Brno - Hradec Králové
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole