Přihlášení:
Menu
Ve čtvrtfinále mistrovství světa se Češi potkají s Ruskem

Česko vs. Rusko: Souboj cti určitě není prohraný!

12. 5. 2019 14:21, upraveno: 12. 5. 2019 17:11
autor: LadyAmbientte
Zápasy s Ruskem mají vždycky skvělý náboj. Výhra v tomto střetu je kvůli historickým událostem doslova otázkou cti. Zvládnou Češi další střet se Sbornou, který se odehraje už v pondělí v rámci Mistrovství?
Logo týmu Rusko Novinky týmu Rusko Logo týmu Rusko Novinky týmu Česko

Brankářskou jedničkou Ruska je Andrei Vasiljevski z Tampy Bay. Ačkoliv proti Rakousku chytal Alexander Georgijev, kvůli důležitosti by se do zápasu s Českem měl vrátit právě Vasiljevski.

Na soupisce Ruska jsou zapsáni obránci: Dmitrij Orlov (Washington, NHL), Nikita Zajcev (Toronto, NHL), Ilja Ljubuškin (Arizona, NHL), Bogdan Kiselevič (Winnipeg, NHL), Michail Sergačov (Tampa Bay, NHL), Artěm Zub, Dinar Chafizullin (oba Petrohrad), Nikita Nestěrov, Artěm Blažijevskij (oba CSKA Moskva), Alexander Jelesin (Jaroslavl) a Artěm Sergejev (Ufa).

Na soupisce Ruska jsou zapsáni útočníci: Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov (oba Washington, NHL), Nikita Kučerov (Tampa Bay, NHL), Jevgenij Malkin (Pittsburgh, NHL), Nikita Gusev (Vegas, NHL), Artěm Anisimov (Chicago, NHL), Ilja Kovalčuk (Los Angeles, NHL), Jevgenij Dadonov (Florida, NHL), Alexander Barabanov, Sergej Plotnikov (oba Petrohrad), Kiril Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergej Andronov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva), Ilja Michejev (Omsk) a Alexander Kadějkin (Ufa).

K českému týmu se během neděle připojí brankář Pavel Francouz. Zatím není známo, jak nově vzniklá brankářská trojice s Bartošákem a Hrubcem bude fungovat, tedy podle jakého klíče je trenéři budou nasazovat.

Úvodní dva zápasy si mezi sebe rozdělili Hrubec a Bartošák. Je docela možné, že proti Rusku bude vzhledem ke své minulosti chytat Francouz. Osobně bychom se však přikláněli k tomu, aby chytal Bartošák, který nás o svých kvalitách bohatě přesvědčil, když pomohl k vítězství proti Švédsku (navíc 2× po sobě, včetně zápasu Českých hokejových her).

Všechny útočné lajny šlapou podle představ a není důvod, aby je trenérský štáb měnil. V první lajně by tedy měl být Frolík – Simon – Voráček, v druhé potom Palát – Chytil – Vrána a ve třetí Kubalík – Kovář – Řepík. K týmu se připojí také Radek Faksa, ten však kvůli drobnému zranění může naskočit až za pár dní.

Předpověď zápasu

Rusko má velmi silné individuality, to by však mohla být jeho slabost. Rusku citelně chybí hráči pro černou práci a často i týmový duch.

Rusko podle všech předpokladů vyhrálo první dva zápasy MS proti Norsku a Rakousku a to tzv. v suchém triku (s celkovým skóre 10:2), tedy bez nějakého velkého zápřahu. První ostrý start tak na Sbornou čeká až v tomto zápasu.

Českému výběru zatím nelze vytknout jedinou chybu. Tým je dobře poskládaný, vedle zkušeností se prohání dravé mládí a všechno šlape na 100%.
Česko na MS nad Ruskem vyhrálo 5× z posledních 7 střetnutí.

Česko nabralo potřebné sebevědomí a proti Rusku mu nebude chybět obrovské odhodlání, které by mělo být zárukou slušného výsledku. Trenér Říha má navíc ruské hráče, díky svému dlouholetému působení v KHL, dobře načtené, což by mohl být X faktor.

Autor tohoto článku tipuje přesný výsledek
3 : 4
Rusko - Česko
13. května 2019 - 16:15
2 - SBR
3,70
Logo sázkové kanceláře
Avatar uživatele ladyextreme
0 %
ladyextreme
Máte názor k analýze nebo zápasu?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole