Bayern vyhrál v Bundeslize pošestnácté v řadě a má další rekord

8. 3. 2014 23:05, upraveno: 9. 3. 2014 10:33
Tenhle tým je k nezastavení. Když se jednou mnichovský Bayern rozjede, už ho těžko budete brzdit. Fotbalisté Bayernu Mnichov předvádí opravdu impozantní výkony, kterými udivují celý svět. Ano, právě německý klub je momentálně to nejkvalitnější, co ve světě najdete. Alespoň pro tuto chvíli.
blank
Hráči Bayernu Mnichov se radují ze vstřelené branky.

5 branek Wolfsburgu za 17 minut, proč ne?

Naldo v 17. minutě překvapivě poslal tým z Wolfsburgu do vedení, o 9 minut později už ovšem srovnával Xherdan Shaqiri a zase to vypadalo, že si Bayern pojede to svoje a Wolfsburgu nedá „ani čuchnout“ k balónu.

Opak byl pravdou, Wolfsburg byl mnichovskému klubu rovnocenným soupeřem a v určitých pasážích dokonce vítěze Ligy mistrů přehrával. Když se to nejméně čekalo, strhla se lavina. To Bayern umí. Fotbalisté mnichovského velkoklubu nasypali do sítě Wolfsburgu jeden, druhý, třetí, čtvrtý a ještě jeden gól během 17 minut hrací doby v rozmezí od 63‘ do 80‘. Klasický Bayern.

Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Bayern během své poslední éry překonal již několik rekordů, stále ale přidává. Díky vítězství na hřišti Wolfsburgu vytvořili mnichovští fotbalisté další rekord – v Bundeslize zvítězili již pošestnácté v řadě. Naposledy ztratil Bayern na stadionu Leverkusenu 5. října 2013, kdy zápas skončil remízou 1:1. Není pak třeba připomínat, že Bayern Mnichov letos ještě neprohrál. Během 24 utkání bral dvaadvacetkrát tři body, dvakrát se pak musel spokojit s remízou.

Jak moc hráči Bayernu rekord natáhnou?

S klidem na srdci můžeme říct, že Bayern svůj dosavadní rekord může ještě dlouho natahovat. Při kolísavé formě Leverkusenu a Dortmundu už moc týmů, které by se daly hodnotit alespoň trochu jako rovnocenné, v Bundeslize není.

Dominance mnichovského týmů je znát v každém zápase. Absolutně vůbec se nestává, že by měli hráči Bayernu na kopačkách balón méně často, jak soupeř – dvakrát tolik to platí po příchodu Pepa Guardioly.