Přihlášení:
Menu
Logo týmu Dukla Praha FK
1. liga | 20:00 - 20. 07.
Logo týmu Plzeň Viktoria
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
6.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Shamrock Rovers
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Vikingur Reykjavik
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 17:00 - zítra
Logo týmu Slovan Bratislava
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 20:15 - 20. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 17:00 - 21. 07.
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 16:30 - dnes
Logo týmu UE Santa Coloma
Logo týmu Pyunik Yerevan
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Logo týmu Lincoln Red Imps
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu HJK Helsinki
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Juventude
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Atlético Mineiro
Logo týmu Corinthians
Serie A | 02:00 - zítra
Logo týmu Criciúma EC
Logo týmu Atlas
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Santos Laguna
Logo týmu G.B. Querétaro
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Guadalajara
Logo týmu Pachuca
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Puebla
Primera Divisio.. | 05:00 - zítra
Logo týmu Leon
Logo týmu Cruz Azul
Primera Divisio.. | 05:05 - zítra
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Thorshavn B36
UEFA Europa Con.. | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Strategie sázení – ultimátní průvodce sázkovými strategiemi (velký rozcestník)

Strategie sázení jsou středobodem většiny sázkařů, protože právě strategie sázení mohou vést k úspěšnému, tedy ziskovému sázení. Problém však je, že strategií sázení je obrovské množství, a jen malý zlomek z nich může být skutečně úspěšný. A navíc i u nich může úspěch záviset na doprovodných ukazatelích jako je schopnost číst ve statistikách nebo je správně interpretovat.

Suma sumárum, rybníček strategií sázení je spíše takový ničím neregulovaný rybník, ve kterém se začínajícímu rybáři nejspíš bude těžko lovit. Proto jsme pro vás připravili velký rozcestník strategií sázení, ve kterém najdete přehledně všechny informace o zajímavých strategií sázení včetně rozdělení podle jejich úspěšnosti. Pokud chcete své sázení konečně tzv. „nakopnout“ rozhodně byste měli začít právě tady.

Co jsou strategie sázení?

Strategie sázení, které se nazývají také jako „systémy sázení“ jsou soustavným přístupem k sázení, který by měl vést k profitu. Aby strategie sázení mohly být skutečně úspěšné, musí dávat výhodu sázkaři, respektive hráči. U mechanických casinových her jako jsou hrací automaty nebo ruleta je něco takového prakticky nemožné, naopak u sázení či pokeru se to dá zařídit, mnohdy celkem jednoduše.

Pojďme se nyní podívat na to, jaké strategie sázení jsou nejúspěšnější, jaké slaví úspěchy pouze v některých případech a jaké vám dávají záruku, že se jednoho dne ocitnete na mizině.

Strategie sázení, které skutečně fungují

Skutečně úspěšné strategie sázení jsou spíše ojedinělé. A všechny mají základ v jednom jediném konceptu – value bettingu. Další úspěšné strategie s tímto konceptem pracují, tu více tu méně.

Čtěte
Ověřeno, systém který skutečně vydělává peníze! Tajemství je ukryto v sázení na nejlepší brankáře NHL

Value betting

Drtivá většina všech strategií je založená na snaze najít value, tedy hodnotu sázky. Teoreticky řečeno, dokud nenajdete hodnotu, nikdy byste neměli vsadit. Důvod je takový, že sázení na tipy bez hodnoty vás v dlouhodobém horizontu stojí peníze.

Základy value bettingu mohou být považovány za vlastní strategii sázení. Je to skvělé, protože tato strategie je poměrně snadná k pochopení i využívání. Všechno, co k tomu potřebujete, je porozumění konceptu hodnoty, znalost pravděpodobnosti a alespoň základní povědomí o sportu.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu value bettingu:

Příklad value bettingu:

Jste si naprosto jisti, že v následujícím zápase Sparta vs. Bohemians mají domácí na výhru šanci více než 80%. Bookmakeři a sázkaři to však kvůli špatné formě domácích vidí hůř a ocení ji kurzem 2,00 (tzn. pravděpodobnost výhry 50% – hodnota, při které budete na svém). Protože pro pravděpodobnost 80% je hodnota kurzu mnohem nižší, rádi se do této sázky pustíte – je výhodná, v dlouhodobém horizontu vám přinese zisk.

Matched betting

Matched betting je založené na vybírání bonusů nabízených online sázkovými kancelářemi (*odkaz na bonusy). V rámci matched bettingu se sázkaři registrují do vícero sázkových kanceláří a následně provádějí takové sázky, aby splnily podmínky stanovené pro zisk bonusu a mohli si tak peníze převést k sobě na účet.

Matched betting má to kouzlo, že k němu nepotřebujete žádnou znalost sportu. Dokonce není třeba ani žádných rozsáhlých znalostí sázkových kanceláří. V nejhorším případě můžete u jednotlivých sázkovek vsadit na protilehlé kurzy, tj. pokrýt všechny možné výsledky, a také budete v pohodě.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu matched bettingu:

Příklad matched bettingu:

Registrujete se do sázkové kanceláře Tipsport, kde dostanete 150 korun na ruku (zdarma za dokončení registrace) a dále do sázkové kanceláře Chance, kde dostanete 200 korun na ruku. Protože podmínkou pro výběr těchto bonusových peněz je poslat je alespoň jednou do hry a protože chcete mít jistotu, že se vám to povede, tak si v zápase mezi Baníkem a Slavií vsadíte dvě protilehlé sázky. V sázkovce Tipsport vsadíte 150 korun na více než 2,5 gólu s kurzem 2,00. V sázkovce Chance vsadíte 200 korun na méně než 2,5 gólu s kurzem 1,87. Nyní jste v pozici, že ať se stane co se stane, na konci zápasu vyhrajete peníze a ty pak rovnou můžete vybrat k sobě na účet.

Srovnávání kurzů

Srovnávání kurzů je velmi snadná strategie sázení, v rámci níž k vyhledání value betů (hodnotných, tedy dlouhodobě ziskových sázek) používáte srovnávání cen (výšky kurzů) v jednotlivých sázkových kancelářích.

Cílem této strategie je hledat ceny, které jsou v jedné ze sázkových kanceláří výrazně vyšší, než v ostatních. To indikuje chybu dané sázkové kanceláře a vám dává šanci uzavřít value bet.

V praktikování této sázkové strategie vám může posloužit jak náš srovnávač kurzů, tak například i nějaký sázkový software jako je Rebel Betting nebo Trademate Sports.

Více se dozvíte uvnitř následujících článků:

Příklad srovnávání kurzů:

V našem srovnávacím systému jste zaznamenali nesrovnalosti v zápasu mezi Pardubicemi a Libercem. Všechny sázkovky mají na výhru Pardubic kurz okolo 2,10, pouze Sazkabet nabízí kurz v hodnotě 2,50. Protože jste přesvědčeni, že jeden bookmaker udělá chybu spíš, než 4 bookmakeři najednou, využijete výhodného kurzu v hodnotě 2,50 a vsadíte u Sazkabet.

Sázení proti veřejnosti

Sázení proti veřejnosti je základní sázková strategie, která velí hledat value bety na základě chování veřejnosti. Myšlenka je taková, že na velké týmy a hojně sledované kluby veřejnost sází až bezhlavě. To pak může vychýlit kurz na protihráče a poskytnout skvělou hodnotu.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu sázení proti veřejnosti:

Příklad sázení proti veřejnosti:

O víkendu se má hrát zápas mezi Barcelonou a Villarealem. Barcelona je v zápase velkým favoritem a protože na ní veřejnost sází ve velkém, kurz na ní výrazně klesl. Vy ovšem víte, že Barcelona bude bez několika klíčových opor a že i tak je momentálně mimo formu a proto využijete neustále se zvyšující kurz na Villareal a vsadíte si proti veřejnosti.

Chasing steam

Chasing steam, neboli chytání páry je sázková strategie, v jejímž rámci se sázkaři snaží odhalit value bety na základě padajících kurzů. V podstatě sledujete pohyb kurzů na sázkovém trhu a jakmile indikujete nějaký výraznější pohyb kurzu směrem dolů, rychle vsadíte v dané sázkové kanceláři nebo v další sázkovce, která na pohyb kurzů na trhu ještě nestihla zareagovat a nabídla tak nejlepší cenu.

Chasing steam pochopitelně vyžaduje trošku zručnosti a zkušeností, nicméně pokud se s ním naučíte správně pracovat, jedná se o naprosto výborný prostředek identifikace value betů. Na základě chasing streamu pracují také výše zmiňované sázkové programy Trademate Sports a Rebel Betting.

Arbitráže (surebetting)

Surebetting využívá nesrovnalostí na sázkovém trhu, kdy jsou ve dvou sázkových kancelářích vypsané protichůdné kurzy, například na více jak 2,5 gólu a méně jak 2,5 gólu, s takovými kurzy, že pokud správnou výškou sázky pokryjete oba takové kurzy, po skončení zápasu vyhrajete peníze, ať zápas dopadne jakýmkoliv výsledkem.

Arbitráže jsou tedy velice mocným nástrojem na cestě k ziskovému sázení, mají však také své nástrahy a v malém českém rybníčku jsou složitější a to z toho důvodu, že na našem trhu operuje pouze několik sázkových kanceláří. Příležitostí k arbitráži proto tolik není.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu arbitráže:

Příklad arbitráže:

Díváte se na kurzy v přátelském zápase mezi Bolognou a Interem Milán. V jedné sázkovce jsou kurzy na více než 2,5 gólu a méně než 2,5 gólu v hodnotě 2,10 a 1,80. V druhé sázkovce potom 1,80 a 2,10 (hodnoty jsou prohozené). Rozhodnete se tedy pro arbitráž a v první sázkovce vsadíte 1000 korun na více než 2,5 gólu s kurzem 2,10 a v druhé sázkovce vsadíte taktéž 1000 korun na méně než 2,5 gólu taktéž s kurzem 2,10. Nyní jste v pozici, že na konci zápasu získáte 100 korun zisk, ať už zápas dopadne jakkoliv.

Zajištění sázky

Koncept zajišťovacího sázení zahrnuje umístění sázky na rozdílné výsledky, nebo výsledky, v reakci na původní sázku s cílem vytvořit situaci, kdy bude zaručený zisk a to bez ohledu na to, zdali původní sázka vyhraje či prohraje.

Na rozdíl od výše zmiňovaného surebettingu k zajištění sázky dochází až v průběhu zápasu. Tzn. že se zajištěním sázky se během původní sázky obvykle nepočítá, sázkař pouze využívá momentální příležitosti zajistit si zisk před skončením zápasu.

Následující článek vám pomohou porozumět základnímu konceptu zajištění sázky:

Příklad zajištění sázky:

Česko na MS v hokeji bude hrát s Rakouskem. Víte moc dobře, že Česko není v ideální formě a tak se rozhodnete využít nádherného kurz 7,00 na výhru Rakouska do rozhodnutí. Zápas následně začne a Češi dostanou v rychlém sledu 3 góly. Za stavu 3:0 pro Rakousko se vám nabídne kurz na výhru Česka v hodnotě 2,30. Nyní tedy dáte sázku na Českou republiky a to v takové hodnotě, aby pokryla výdaje na vaši předchozí i současnou sázku a ještě vám vygenerovala pěkný zisk.

 

Sázkové strategie, které fungují jenom občas (za jistých podmínek)

Druhou skupinou sázkových strategií jsou takové strategie, které mohou fungovat, ale neplatí to bezpodmínečně. To znamená, že je třeba u nich striktně dodržovat klidně i několik podmínek. Takové sázkové strategie nejsou úplně snadné a vyžadují ještě více schopností a zkušeností, jak výše zmiňované strategie. Většina těchto strategií je potom přímo navázána na value betting.

Čtěte
Z diváka ziskovým sázkařem (aneb jak začít s úspěchem sázet)

Sázení podle výherních sérií

Daří se nějakému týmu, je právě tzv. “v laufu”? Tak to má jistě skvělé vyhlídky, aby vyhrál i v dalším zápasu. Ale pozor! I dobře rozjeté týmy mohou snadno narazit, stačí pokles v motivaci nebo pár zranění. A vítězná série, stejně jako vsazené peníze mohou být nenávratně pryč!

Sázení podle proherních sérií

Je v tom stejný systém, jako sázení podle výherních sérií (viz výše) jenom s tím rozdílem, že sázíme proti týmům, kterým se dlouhodobě nedaří. Bohužel při této strategii je třeba dbát na výšku kurzů, protože proherních sérií si obvykle všímají i další sázkaři a hodnota kurzu tak může být “vytěžená”, tedy nevýhodná.

Sázení na velké favority

Ano, i na velké favority se dá sázet se ziskem, nicméně je třeba dodržovat několik podmínek. Tou zásadní je opět hodnota kurzu. Sázet na velké favority se zvučným jménem je totiž obvykle cesta do pekel, protože na takové favority sází úplně každý a bookmakeři tak rozhodně nenabízejí výhodné kurzy. V tomto případě je tedy třeba zaměřit se na favority, kteří jsou spíš nenápadní, lehce podceňovaní.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu sázení na velké favority:

Sázení na outsidery

Sázení na outsidery je mnohdy mnohem úspěšnější strategie, nežli sázení na favority a to z toho důvodu, že u outsiderů dochází snadněji k podhodnocení jejich šancí na výhru. To znamená, že sázková veřejnost sází proti outsiderům a vyžene kurz na ně do závratných výšin. Sázení na outsidery má ovšem tu nevýhodu, že většinou vyžaduje mnohem větší sebekontrolu a velice přísnou práci při bankroll managementu.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu sázení na outsidery:

Sázení s progresí (Labouchere, Martingale)

Tady se dostáváme na tenkou hranici mezi úspěšnými a neúspěšnými sázkovými systémy. Sázkové systémy jako je Labouchere nebo velice kontroverzní Martingale, tedy sázkové systémy, které nás nabádají k tomu, abychom po každé proherní sázce své další vklady zvyšovali a riskovali tak více a více peněz pro zisk původní sázky, totiž mohou být velmi nebezpečné. Existují sice způsoby, jak riziko dále snížit na minimum, například rozdělením bankrollu na čtyři části, kdy s každou částí pracujeme jako se samostatným bankrollem, nicméně i tak, riziko tu stále je. Někomu Martingale a jemu podobné systémy vycházejí roky a těží na nich obrovské peníze, jiným nevycházejí od začátku do konce.

Následující články vám pomohou porozumět základnímu konceptu sázení s progresí:

Sázení na svůj oblíbený tým

Spousta sázkařů sází pouze na svůj oblíbený tým a to ze spousty důvodů – chtějí si zpříjemnit sledování zápasu, chtějí sázkou podpořit jeho šanci na výhru. Asi není třeba dodávat, že některé z těchto podnutek jsou zcela proti všem zásadám ziskového sázení.

Takže ano, sázení na svůj oblíbený tým může být dobrý nápad v případě, že se dokážete oprostit od svých osobních pohnutek a na sázení se budete dívat chladnokrevně, tzn. využijete své detailní znalosti daného týmu k vyhledání hodnotné sázky. V opačném případě se však na tento způsob sázení raději vykašlete.

Následující články vám pomohou porozumět výhodám a nevýhodám sázení na svůj oblíbený tým:

 

Strategie, které většinou nefungují

Na internetu se nachází nekonečné množství různých strategií sázení, většina z nich je ovšem zcela bezcenná. V podstatě se dá říci, že na jednu fungující strategii sázení připadá tisíce strategií, které v žádném případě nefungují. Některé z těchto strategií jsou přitom téměř sebevražedné. Pojďme se podívat na ty nejhorší sázkové strategie!

Čtěte
Vyzkoušeno: tento systém řadím mezi naprostou jistotu, jak vydělávat peníze sázením!

Varování! Strategie níže opravdu nepoužívejte! Na těchto strategiích ztroskotala kariéra spousty sázkařů před vámi, nebuďte další v řadě!

All-in na každou sázku

Vsadit všechno, co máte na jednu jedinou sázku? To byste neměli dělat ani v případě, že budete znát výsledek budoucího zápasu… protože co kdyby se náhodou něco pokazilo? Při sázení musíte vždycky myslet na budoucnost, což znamená i správnou práci s bankrollem.

Jak správně pracovat s bankrollem vám prozradí naše články:

Sázení podle intuice

Jistě, všichni máme nějakou intuici, ale aby tato intuice dlouhodobě vyhrávala při sázení na sport, tak to jsme ještě nezažili. Každému může intuice pomoci k jedné nebo dvěma vyhraným sázkám, nebo ještě pravděpodobněji – proti prohře jedné nebo dvou sázek – ale určitě se na ní nedá spolehnout jako na svou hlavní sázkovou strategii. Naopak. Čím více začneme poslouchat intuici, tím hůře se nám pak bude vracet k opravdu racionálnímu a tudíž i ziskovému sázení.

Jak správně pracovat s intuicí vám prozradí naše články:

Pravidelné sázení dlouhých “Plachet”

Pravděpodobnost toho, že trefíte dlouhou Plachtu, tzn. tiket s desítkami různých sázkových příležitostí, je naprosto mizivá. Trefit takovou Plachtu se vám může poštěstit třeba jen jednou za život, možná ani to ne. Pravidelné sázení dlouhých Plachet je tak cestou do pekel. A pouze na tento typ sázek se při ziskovém sázení spolehnout nelze. Naopak Plachty by měly být považovány za zpestření, jako byste si tu a tam koupili tiket do loterie.

Jak zlepšit své akumulátory vám prozradí tyto články:

Dohánění ztrát

Úplně nejhorší sázková strategie ze všech! Dohánění ztrát obvykle vede k tomu, že o všechno přijdete! Dohánění ztrát nás totiž nutí dělat často naprosto neracionální rozhodnutí, riskovat příliš vysoké sázky a to na zcela nevýhodné kurzy. Kombinace toho všeho je naprosto smrtící. Proto pokud jste prohráli a začínáte ztrácet hlavu, raději sázkovou kancelář opusťte a jděte se projít. A k sázení se vraťte až ve chvíli, kdy budete schopni pokračovat v chladnokrevném, tedy racionálním módu. Zachráníte si tím spoustu peněz.

Jak se vyhnout dohánění ztrát vám prozradí tyto články:

 

Strategie sázení – závěr

Strategie sázení, někdy označované také jako systémy sázení mohou být velice užitečné, musíte s nimi však umět. Pakliže daným strategiím tak úplně nerozumíte (a nechápete ani koncept value bettingu), může se vám jednoduše stát, že o své peníze dřív nebo později přijdete. Proto vám doporučujeme, abyste se předtím, než se pustíte do další sázkové strategie, nejprve pečlivě informovali na naší stránce.

Čtěte
Vydali jsme ebook Strategie sázení: Cesta k zisku

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole