Přihlášení:
Menu
Logo týmu Arsenal
Premier League | 17:30 - dnes
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Freiburg
Bundesliga | 17:30 - dnes
Logo týmu Augsburg FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Teplice
1. liga | 16:00 - dnes
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Juventus
Serie A | 12:30 - dnes
Logo týmu Sampdoria Genoa
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu América Mineiro
Serie A | 16:00 - dnes
Logo týmu Flamengo
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Jablonec
1. liga | 16:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barcelona FC
La Liga | 16:15 - dnes
Logo týmu Levante
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Varnsdorf
2. liga | 16:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Heracles
Eredivisie | 16:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Olomouc
Extraleague | 17:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Eishockey Liga | 17:30 - dnes
Logo týmu Villach
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Litvínov
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Viking Stavanger
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Haugar Haugesund
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Odd Grenland
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Marseille Ol.
Ligue 1 | 20:45 - dnes
Logo týmu Lens
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Betis Sevilla
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Getafe
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Sport Recife
Serie A | 23:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO

Jak založit bankroll pro sportovní sázení?

26. 7. 2021 20:49, upraveno: 31. 7. 2021 08:36
autor: OnlyValue
Jak začít se sportovním sázením? Na tuto otázku se nás začínající sázkaři často ptají, odpověď se však liší podle toho, s kým zrovna mluvíme. Realita je taková, že lidé jsou v rozličné životní a finanční situaci. To nevyhnutelně ovlivňuje způsob, jakým člověk začne. Jsi pouhý student, který večeří čínské nudle z pytlíku? Nebo jste jednatel společnosti, který má na bankovním účtu slušnou finanční rezervu? Osobní situace se značně liší a my si probereme o nejlepších způsobech, jak se v sázení dostat vpřed v závislosti na vaší konkrétní situaci.
jak-zalozit-bankroll-pro-sportovni-sazeni
Bankroll pro sportovní sázení je velmi důležitý, proto je třeba s ním nakládat správně.

Kolik peněz potřebuji, abyste se sportovním sázením mohli začít? Pokud máte hluboko do kapsy, doporučoval bych vám začít s 500 korunami. Dokonce i pokud jste chudý student, takové peníze můžete dát dohromady. Důvod, proč jsem jako minimální vklad pro sázení určil zrovna 1000 korun je ten, že minimální sázka na jednu sportovní událost v českých sázkových kancelářích činí 5 korun (a že podle základů správného bankroll managementu byste na jednu sázku měli riskovat vždy asi 1% ze svých peněz na sázení).

Pokud máte k dispozici více finančních prostředků, do hry byste se měli pustit s takovou částkou, se kterou se budete cítit komfortně. Zároveň byste prostředků měli využít k tomu, že se registrujete do co největšího počtu sázkových kanceláří, což vám dá možnost využívat těch nejlepších kurzů. Většina sázkových kanceláří navíc nabízí vstupní bonus v hodnotě několika tisíc korun. Vstupní bonus byste měli využít, protože se jedná o skvělou příležitost navýšit bankroll. Jakmile se váš bankroll trošku navýší, můžete si otevřít účty u dalších sázkovek.

Jak si vybrat správnou sázkovou kancelář jsme vám poradili v předešlém článku.

Ikona týmu Arsenal
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Tottenham
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 150 Kč zdarma za registraci u Tipsportu

Kolik vsadit na jeden tiket?

Toto je další hodně diskutované téma. A ani na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Ideální je, pokud si všechny tipy na sázení rozdělíte do pěti kategorií podle toho, jak moc tipu věříte, respektive jak velkou hodnotu přináší.

 • 1 hvězdička (0-1% z bankrollu) – sázky na zápasy, na které si prostě chcete vsadit
 • 2 hvězdičky (2-4% z bankrollu) – sázky na zápasy s lehkou výhodou
 • 3 hvězdičky (3-6% z bankrollu) – sázky na zápasy, ve kterých máte několik vodítek, že sázíte s výhodou
 • 4 hvězdičky (5-10% z bankrollu) – sázky na zápasy podle důkladné analytiky nebo steam chasing
 • 5 hvězdiček (10-25% z bankrollu) – všechno je skvělé, maximální sázka!

Jak vidíte výše, výšku sázky je ideální volit podle očekávané hodnoty. Většina sázek by měla být v rozsahu dvou hvězdiček, protože se jedná o sázku ve výši 1 unitu/jednotky. Pokud jsem si jistý, že sázky mají kladnou očekávanou hodnotu (80-90% jistota), potom sázku vyhodnotím jako 3hvězdičkovou. U 4hvězdičkových sázek jsem si 100% jistý, že mají pozitivní očekávanou hodnotu, protože na trhu se nachází možnost arbitrážní sázky. A konečně u 5hvězdičkových sázek se jedná o evidentní chyby sázkovek, které vidí i úplný amatér. Tento typ sázky podáte maximálně několikrát do roka.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak zvýšit kurz na favorita? Zkuste sázku na výsledek v poločasu a na konci zápasu

Kdy je čas vložit si na účet další peníze?

Budete-li sázet podle výše zmiňovaného způsobu, tedy za pomoci procent z bankrollu, nikdy se nemůžete dostat na nulu, tedy alespoň v případě, že sázíte s pozitivní očekávanou hodnotou. To vám teoreticky umožňuje vybudovat si bankroll, díky němuž budete do hry dávat mnohem vyšší sázky.

Pokud však nesázíte s pozitivní očekávanou hodnotou, váš bankroll se dřív nebo později významně sníží. Existuje tedy obecné pravidlo, že další peníze na účet máte poslat přibližně ve chvíli, kdy přijdete asi o polovinu svého původního bankrollu.

Závěrečné myšlenky

V sázení byste si vždycky měli být jisti, že si toho neukousnete více, než zvládnete. Na druhou stranu jsem přesvědčený, že byste měli sázet dost na to, aby to dávalo smysl. Pokud však začínáte s úplně miniaturním bankrollem a vaším cílem je ho rozšířit takovým způsobem, abyste ho mohli používat pro vydělávání peněz, smysl má v podstatě jakékoliv sázení (tedy i za drobné).

V případě, že budete sázet pouze za drobné, byste se však měli ujistit, abyste nesázeli na nesmysly. Pokud jste k tomuto chování náchylní, budete muset sázet s většími penězi. Teprve takové sázky vás motivují k tomu se na sázení pořádně soustředit.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Tomas
  30.7.2021 2:52

  Sorry.. ale JAKO.. když napíšete hned v prvním odstavci ".. e ten, že minimální sázka na jednu sportovní událost v českých sázkových kancelářích činí 10 korun .. ".. tak víte /zrovna VY! ) naprosto jasně, že to je neskutečná lež .. a u TS (zcela určitě) a u Chance /asi také) se dá vsázet již od 5 Kč,, občané SR pak mají možnost sázet snad od 0.01 EUR.nnn- takže jste naprosto "efektivně" eliminovali jakoukoliv serioznost zbylého textu.. když ani tak základní věc jako min. sázku neumíte po letech pohybování na českém trhu podchytit. proč vám věřit jakékoliv další slovo.. že..

  Odpověď
  • Avatar uživatele OnlyValue
   31.7.2021 8:35

   Dobrý den, omlouvám se, ale zamrzl jsem v době, kdy minimální sázka byla skutečně pouze 10 korun. Jinak údaj o desetikoruně-pětikoruně podle mého názoru není zase tak důležitý, jde o to si bankroll přizpůsobit hlavně svému osobnímu pocitu a možnostem, což byl i cíl tohoto článku – uvést čtenáře do problematiky a nastínit mu plus minus práci s bankrollem. Posouzení věrohodnosti textu je čistě jenom na vás, nepodávám vám žádné vzorečky ani konkrétní data, jako spíše moje know-how. Jak s ním naložíte je vaše věc.

   Odpověď
 2. Ladislav
  30.7.2021 21:54

  Pozor, je to správně. Myšleno je 1% z bankrollu, co je 1000 Kč a je to 10 kč. Znamená to, že na každou sázku vsadíš 10 Kč. Pokud bude npř. 5% z bankrollu, tak to bude jiná částka a ne 10 Kč. Tady není myšleno minimální sázka, kterou je limit sázkovky. Pochopitelně u Tipsportu je min. sázka 5 Kč, u fortuny 10 Kč, ale to s tou myšlenkou v článku, nemá nic společného. Takže v článku je to uvedeno správně.

  Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search