Přihlášení:
Menu
Logo týmu Sevilla
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Mallorca
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Milan AC
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Inter Milan
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 03:37 - 24. 04.
Logo týmu Colorado
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - 24. 04.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Doněck Šachtor
Premier League | 17:00 - dnes
Logo týmu Zorya Luhansk
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Vsetín
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Kladno
Logo týmu Roma AS
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Bologna
Logo týmu Sivasspor
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu Fenerbahce
Logo týmu Skelleftea AIK
Elitserien | 19:30 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Logo týmu Cartagena
Segunda Divisió.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Oviedo
Logo týmu Sligo Rovers
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Galway United
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu St. Patrick's Athletic
Logo týmu Middlesbrough
Championship | 21:00 - dnes
Logo týmu Leeds

Populární omyly a nejrozšířenější mýty o value bettingu

15. 2. 2016 17:49, upraveno: 24. 2. 2017 11:27
autor: LadyAmbientte
Na internetu se nachází velká spousta diskuzí, která se týká hodnotných sázek (value bettingu). I přesto se zdá, že existuje velká spousta sázkařů, kteří věří mýtům a o hodnotném sázení má naprosto mylnou představu.
Populární omyly a nejrozšířenější mýty o value bettingu
"Sázení na vyšší kurzy je výhodnější"... Opravdu?

V tomto článku najdete nejpopulárnější omyly a nejrozšířenější mýty o value bettingu

Sázení na nízké kurzy nestojí za námahu, neboť výhry jsou příliš malé

Absolutní nesmysl. Úspěšné sázení není o vyplácení velkých částek, jeho hlavním cílem je produkovat zisk. Velmi často lze najít hodnotu i ve velmi malých kurzech.

Kromě toho – nízké kurzy mají výhodu, protože přinášejí obrovskou pravděpodobnost, že daná událost skutečně nastane, takže ztráty jsou – co do počtu sázek – výrazně menší nežli u mnohem vyšších kurzů, které přinášejí menší pravděpodobnosti. Nízké kurzy taktéž přinášejí menší ztrátové série, takže trpělivost sázkaře nikdy není zbytečně zkoušena.

Avšak to, co je skutečně důležité, je cena sázky.

Ikona týmu Sevilla
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Mallorca
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Například pokud analýza daného zápasu ukáže, že je až 85% šance, že v zápase padne méně jak 3,5 gólů (odpovídající sázkový kurz 1,18) a v sázkovce najdete kurz 1,28, potom jste narazili na fantasticky dobrou hodnotu sázky, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Tip: Jednoduchý návod, jak vsadit s výhodou najdete zde.

Sázení na vyšší kurzy je ziskovější

Další velmi častý omyl. Vyšší kurzy nenabízejí automaticky vyšší hodnotu (a nejsou tedy ziskovější), nežli kurzy nižší.

Spousta sázkařů věří, že v dlouhodobém horizontu dosáhnou větší návratnosti v případě, že budou sázet kurzy o hodnotě mezi 2,50 – 3,00. Jelikož potenciální výhra takových sázek je 1,5 až 2násobek sázky, jsou tyto kurzy velmi populární.

Nicméně to, co většina sázkařů nezvažuje (nebo možná dokonce neví!) je, že tyto sázky představují pravděpodobnost na výhru mezi 33% až 40%, což znamená, že v průměru 6 až 7 sázek z 10 je proherních.

Vzhledem k tomu, že výherní a ztrátové sázky nikdy nejsou rovnoměrně rozloženy, klidně se může stát, že s trochou štěstí vyhrajete několik sázek v řadě. Jenže mnohem pravděpodobnější je, že spoustu po sobě jdoucích sázek prohrajete, takže bankroll na sázení může být znatelně poškozen a nebo zcela zničen (pokud není dostatečný).

Pokud jsou kurzy velmi nízké, je lepší sázky spojit

Akumulátory jsou skvělým spojencem každé sázkové kanceláře. Tečka! Z pohledu bookmakera – čím více lidí sází akumulátoru, tím lépe. Jedná se o pomocníka, který zvyšuje profit sázkových kanceláří a z dlouhodobého hlediska poškozuje sázkaře.

Již jsme se zmínili, že sázky na velmi nízké kurzy mají docela vysokou šanci na výhru. O tom není pochyb. Nicméně i sázka s 90% šancí na výhru má stále 10% šanci na prohru. Násobky sázek šanci na prohru významně snižují. Pokud sázení berete vážně, měli byste sázet zvlášť každou příležitost.

Kromě toho je zde samozřejmě ještě jedno skryté riziko. Při honbě za navýšením kurzu sázkaři často volí i kurzy, které jsou bookmakery hodně podhodnoceny, čímž se výrazně znehodnocuje hodnota celého tiketu. Žádná sázkovka nenabízí nejlepší cenu na každou sázkovou příležitost – pokud by to tak bylo, brzy by musela svou živnost ukončit.

Čtěte
Jak převést Tipsport Nety na peníze?

Akumulátory se vždycky dostáváte k záporné hodnotě – a jak jistě víte, na našich stránkách neustále apelujeme na to, že jediným způsobem, jak sázením produkovat konzistentní zisky, je mít hodnotu neustále na své straně.

Toto kázání by vás od akumulátorů napříště mělo odradit. Můžete si být jisti, že bookmaker je v této konkrétní aréně bohem, který nemůže být poražen. Sázkaři přitom budou v dlouhodobém horizontu sázet.

Velké výnosy jsou lepší, než výnosy malé

Pokud s výše uvedeným tvrzením souhlasíte, pravděpodobně chápete, jak se výnos počítá.

Definice: Poměr zisku/ztráty jako funkce celkového kapitálu (celkem vsazených peněz)

  • MS – vsazené peníze
  • ML – prohrané peníze (počet ztracených sázek)
  • MW – vyhrané peníze (čisté výhry, vrácené sázky jsou „neutrální“, nepočítají se jako výhry)

PL – MW mínus ML = čistý zisk (a nebo ztráta), ekvivalent růstu vašeho bankrollu

Vzorec výnosu:

PL děleno MS = výnos (psáno v procentech)

Příklad:

Hráč vsadí 76krát po 10 korunách, což znamená celkovou výši sázky 760 korun. Za předpokladu, že vyhraje 70 korun, je výnos:

  • Sázkař 1: 70/760 = 0,092 = 9,2%

Jiný hráč vsadí 10krát po 76 korunách, takže jeho celková sázka taktéž činí 760 korun. Tento sázkař vyhraje 50 korun. Výnos činí:

  • Sázkař 2: 50/760 = 0,0657 = 6,57%

V nominální hodnotě je výnos prvního sázkaře vyšší než výtěžek sázkaře číslo 2. Nicméně pouze při pohledu na tyto dva výtěžky nelze usoudit, který z těchto dvou sázkařů byl úspěšnější.

Sázkař číslo 1 vsadil 76krát k tomu, aby vyhrál 70 korun. Hráč číslo 2 vyhrál 50 korun pouze v rámci 10 sázek. To znamená, že úspěšnost sázkaře číslo 1 byla asi 60% zatímco hráče číslo 2 dosáhla 100%.

Takže je nižší výnos lepší? Bylo vsazeno o poznání méně sázek, ale každá sázka vyhrála. Na druhou stranu – v rámci 10 sázek se jedná pouze o malý vzorek a není známo, zdali sázkař v této úspěšnosti bude pokračovat.

To co vám tímto příkladem chceme sdělit je, že za pomoci srovnání výnosu nelze hodnotit žádný systém sázení. Pokud existují proměnné o neznámém množství, nelze říci, zdali je lepší nižší či vyšší výnos. Obvykle platí, že čím nižší je averze sázkaře k risku, tím více bude muset vsadit sázek, aby dosáhl stejného profitu jako sázkař, kterému riskování nedělá takový problém. To však opět neznamená, že bychom některému ze systémů dávali přednost.

Systém založený na vysoké pravděpodobnosti (a nízkých kurzech) obvykle bude produkovat menší výnos, než systém založený na vysokých kurzech a sázení menšího množství peněz s menší pravděpodobností výhry. Nicméně první zmiňovaný systém může být stabilnější a ziskovější, takže se jedná o (teoreticky) lepší volbu.

Proto byste měli mít na paměti, že říkat, že vyšší výnos ukazuje na lepší sázkový systém. Jediná věc, která je v tomto směru opravdu důležitá, je pozitivní výnos. Záporný výnos samozřejmě naznačuje, že daný podnik je pro sázkaře ztrátový.

Sázením na kurzy mezi 1,50 až 3,00 je možné dosáhnout konstantní úspěšnosti až 80%

To je jen zbožné přání toho nejvyššího kalibru a to dokonce i pokud budete sázet na zápasy, které jsou ovlivněny „zvenčí“, nebo na zápasy, do nichž jste velmi dobře zasvěceni.

Čtěte
Jak převést Tipsport Nety na peníze?

Kurz 1,50 vám dává 66,7% šanci na výhru sázky a kurz 3,00 jen 33,3% šanci. Pakliže použijeme aritmetický průměr 50%, znamená to, že v dlouhodobém horizontu vyhrajete tak maximálně 50% všech sázek. Zbylých 50% nutně prohraje.

Každý sázkař, který opravdu věří, že sázením na kurzy s 50% šancí může dosáhnout pravděpodobnosti výhry až 80%, nutně potřebuje probudit. Jedná se o absolutní nesmysl a nemožný sen!

Závěr

Nakonec musíme opět zdůraznit, že pokud sázením chcete vydělávat peníze, musíte skutečně pochopit výpočet kurzů. Vyvarujete se tím rozdávání svých těžce vydělaných peněz mezi sázkové kanceláře a zvýšíte tím vaše šance na výhru peněz.

Samozřejmě, že matematika není silná stránka každého z nás. Nicméně neměli byste se bát neustále cvičit, neboť se jedná o jeden jediný vzorec pořád dokola.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search