Přihlášení:

eighteen + seventeen =

Menu
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bahia
Serie A | 23:30 - dnes
Logo týmu Flamengo
Náš tip:
3.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Stromsgodset
Tippeligaen | 19:00 - zítra
Logo týmu Molde FK
Náš tip:
0
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Arsenal de Sarandí
Primera Divisio.. | 23:00 - zítra
Logo týmu Tigre Victoria
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Alashkert FC
Champions Leagu.. | 18:00 - 27. 06.
Logo týmu Santa Coloma FC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Hibernians Paola
Champions Leagu.. | 20:00 - 27. 06.
Logo týmu Tallinn Atletik
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Aalesund
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Odd Grenland
Logo týmu Rosenborg Trondheim
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Sogndal
Logo týmu Sarpsborg 08
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Brann Bergen
Logo týmu Stabaek
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Kristiansund BK
Logo týmu Tromsö
Tippeligaen | 18:00 - dnes
Logo týmu Sandefjord
Logo týmu LDU de Quito
Primera A | 18:30 - dnes
Logo týmu Emelec Guayaquil
Logo týmu Macará
Primera A | 19:00 - dnes
Logo týmu Clan Juvenil
Logo týmu Cruzeiro
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Coritiba
Logo týmu Gremio
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Corinthians
Logo týmu Ponte Preta
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Palmeiras
Logo týmu Sao Paulo
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Fluminense

Nesázejte na vítěze, zabíjí to váš zisk!

10. 1. 2017 10:00, upraveno: 11. 1. 2017 10:03
autor: ladyextreme
Cílem většiny sázkařů je určit vítěze utkání, nebo pravděpodobnější výsledek (více/méně gólů atd.) a vsadit si na něj. Byť to tak možná nevypadá, tato „logika“ je hlavním důvodem, proč sázením nevyděláváte. V tomto článku vám vysvětlím, jakou chybu děláte. A pomůžu vám k okamžité nápravě.
Nesázejte na vítěze, zabíjí to vaše zisky!
V sázení je nejdůležitější hodnota nabízeného kurzu. Kvůli tomu se vám někdy vyplatí vsadit spíše na jasného outsidera utkání.

Možná vás to bude šokovat, ale i kdybyste byli největšími znalci sportovního odvětví a úspěšnost vašich tipů by dosahovala třeba až k 70% (tzn. 70 tiketů ze 100 by bylo úspěšných), ještě by to nebyla záruka toho, že sázením vyděláte. Jakmile do sázení vstoupily kurzy, úspěšnost vašeho sázení se začala odvíjet také od výšky kurzu.

Výše zmiňovaná úspěšnost tipů by byla zárukou úspěchu pouze v případě, že byste se (jako to dělávali lidé za starých časů) sázeli třeba se sousedem stylem, kdy každý dá do banku 100 korun, přičemž vítěz by bral vše. V takové situaci by totiž každý tip s úspěšností nad 50% v dlouhodobém horizontu zaručoval zisk.

Řekněme, že vaše šance na vítězství se dlouhodobě drží na 70%. To znamená, že v 70% případů berete 200 korun vy (100 korun vaše sázka + 100 korun sázka vašeho souseda), ve zbylých 30% případů bere 200 korun váš soused. Když se vsadíte 10× v řadě, za sázku utratíte 1000 korun (10 × 100) a vyhrajete 1400 korun (7 × 200). Tím pádem budete 400 korun v plusu (vsadili jste 1000, vyhráli jste 1400). Váš soused přitom vyhrál 600 korun a tím pádem byl 400 korun v minusu (vsadil 1000 korun, vyhrál 600 korun).

Možná tušíte, o co tady jde. Možná se něčím takovým dokonce podvědomě řídíte. A to je dobře. Pojďme si to vysvětlit.

Ikona týmu Vasco da Gama
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Atletico Goianiense
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Ve výše zmiňovaném případě jste v podstatě dostali kurz 2,00 (za každých 100 korun, které jste při výhře získali 200 korun, tedy 100 korun navíc). Kurz 2,00 prezentuje šanci 50-50. Pokud při tomto kurzu budete sázet na událost, která se stane v 50% případů, potom budete na nule. Nic nevyhrajete ani nic neprohrajete. Když se při tomto kurzu se sousedem vsadíte a šance na výhru vašeho týmu budou vyšší, než 50%, potom dosáhnete kýženého zisku! Jenže platí to i naopak.

Pokud při sázení na kurz 2,00 (prezentující šanci 50-50) bude mít váš tým šanci na úspěch pouze 10% (tzn. vyhraje 1 z 10 zápasů), potom na každou z 10 sázek vynaložíte 100 korun (dohromady 1000 korun) a přitom 1 vyhrajete 200 korun. Proto budete 800 korun v minusu (1000 korun náklady na sázku – 200 korun výhra).

Z toho vyplývá, že může nastat situace (a často skutečně nastane), kdy jeden tým sice bude mít prokazatelně vyšší šanci na výhru, ale vám se vyplatí vsadit proti němu (tedy na výhru druhého týmu).

O hodnotě kurzu bez matematiky

Sázkový kurz je něco jako cena v obchodě. Pokud se rozhodnete vydělat na nákupu a prodeji rohlíků, musíte rohlíky někde nakoupit levněji (třeba za 1 korunu) a pak je prodat dráž (třeba za 2 koruny). To by se v sázení dalo přirovnat k výhodnému kurzu, tedy k takovému kurzu, který prezentuje větší šance např. na výhru Bayernu, než jakou šanci Bayern na výhru skutečně má (tedy k takovému kurzu, který je větší, než jaký byste mu sami přiřadili).

ČTĚTE TAKÉ:
Jak ve fotbale předpovědět remízu?

Pokud rohlíky budete nakupovat za stejnou cenu, za jakou je prodáváte, potom na nich nic nevyděláte (samozřejmě v reálu byste prodělali, protože by do hry vstoupily i další faktory jako jsou provozní náklady atd., ale pojďme se pohybovat jenom na základní úrovni). To by odpovídalo situaci, kdy byste vsadili kurz zcela odpovídající skutečné šanci (bez poplatku SK) na výhru Bayernu (tedy na takový kurz, který byste dané události sami přiřadili).

Pokud rohlíky nakoupíte za vyšší cenu, než za jakou je budete prodávat, potom dřív nebo později přivedete svůj podnik ke krachu. Otázkou bude jenom to, kdy se tak stane, což bude závislé na velikosti vašeho banku a možná i na štěstí (můžete například rohlíky zkusit prodat dráž – pár blbečků je koupí, ale nebude jich dost). Právě to by se v sázení dalo přirovnat k nevýhodnému kurzu, tedy takovému kurzu, který prezentuje menší šance na výhru Bayernu, než má tento tým ve skutečnosti (je menší, než jaký byste mu sami přiřadili).

Problém s hodnotou kurzu (value)

Vydělávat tím, že se budete zaměřovat pouze na volbu vítěze utkání, prostě nejde. Smiřte se s tím. Tento způsob sázení je dost ošemetný. Pravda je, že nějaký čas může vycházet. Jenže společně s tím, jak bude narůstat počet vašich nevýhodných sázek, bude se prohlubovat i vaše nevýhoda. Nevýhodné kurzy totiž nedokážou pokrýt vaše provozní náklady, tedy ty případy, kdy váš tip nebude úspěšný. Proto váš osud bude záviset na štěstí, nakonec však vždycky přijdete na buben.

Pokud sázením skutečně chcete vydělávat, musíte této základní myšlence porozumět. Ježí se mi vlasy na hlavě, když někdo řekne, že máte vybrat „jisté kurzy“ a pak je třeba ještě nasázet do kombíku bez toho, že byste řešili skutečnou hodnotu kurzů. Někdo vám dokonce poradí, abyste se zaměřili na kurzy pod 1,20 s tím, že takové kurzy vycházejí častěji. To je sice pravda, ale každý ziskový sázkař musí mít na paměti, že v sázení není jisté vůbec nic. Naučte se pracovat s rizikem, protože sázení o riziku prostě je. Riziko pak vždycky vyvažte odpovídajícím kurzem. A začněte s tím hned teď, protože čím dřív to bude, tím dřív přestanete přicházet o peníze.

Něco jako mnemotechnická pomůcka

Pro určování výhodných kurzů jsem si osvojila velmi jednoduchý postup. Když dostanu kurz 2,00 a vyšší, vždycky se zeptám, zdali určitá situace může nastat alespoň v 1 ze 2 případů. Pokud má odpověď bude ano, potom na tuto událost vsadím.

Jak jsem zmiňovala už v předešlém článku, na kurz nižší jak 1,70 většinou nesázím. Na kurz nižší jak řekněme 1,80 sázím jenom v případě, kdy jsem přesvědčená, že daná situace může nastat alespoň 2× ze 3 případů.

Pokud kurz, respektive porovnání šance zmiňované podmínky nesplňuje, potom nesázím vůbec. Kdybych vsadila, nejspíše bych vědomě prodělávala a živila sázkovku.

Hodnotným kurzem sice může být i kurz nižší jak 1,70, dokonce i kurz nižší než 1,30. Problém je, že tyto kurzy a případná hodnota v nich je tak malá, že je špatně identifikovatelná a člověk se jednoduše sekne.

Tento postup určování hodnoty kurzu je sice velmi jednoduchý, ale člověk si s ním bohatě vystačí. Navíc, postupem času získáte cit a hodnotu kurzu dokážete odhadnout i bez pomůcek a rychlých výpočtů.

Ukázku sázek, které považuji za výhodné, najdete v mém profilu, nebo si zobrazte moje analýzy.

Jak najít nejvýhodnější kurz?

Nakonec je třeba pamatovat na to, že vypisované kurzy se liší sázkovku od sázkovky. Pokud zajímavý kurz nedostanu v jedné sázkové kanceláři, ještě to neznamená, že ho nedostanu v jiné sázkovce.

Při hledání nejvýhodnějšího kurzu používám srovnávač kurzů na stránkách Kurzového sázení. Jak na to? Stačí, abyste si v seznamu zápasů našli odpovídající utkání – nejvýhodnější kurz najdete vypsaný hned vedle zápasu. Kliknutím na něj se dostanete přímo do dané sázkové kanceláře. Po rozkliknutí zápasů pak získáte informace o všech nabízených kurzech na trhu.

 

Hodnota kurzu je pro ziskové sázení zcela nezbytná. Společně se schopností určit pravděpodobnost daného výsledku je základní schopností ziskového sázkaře. Dokud si ji neosvojíte, nemůžete se mezi ně zařadit.

 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. Mato
  10.1.2017 15:49

  Zaujimavy clanok, ktory ma hlavu a aj patu a je urcite prinosom pre tipera, ktory tapa, preco prave jeho tiket ala "uctenka z tesca" nevysiel. nAle zastavil by som sa pri jednej dolezitej veci a to je Value(hodnota) .nValue je taky nespecificky pojem, pretoze ma rozporuplny vyznam. Rozpoluplny v tom, ze aj ked je to naozaj hodnota v akomkolvek ponimani, v sportovom smere sa da ale polemizovat, pretoze, a teraz to najdolezitejsie, kazdy si hodnotu zapasu(ov) vybera podla svojich rozhodnuti. To, ze pre niekoho je value matematicky vypocet, podla tabulkoveho postavenia neznamena, ze pre niekoho ineho to bude value. Niekto hlada value podla, zostav, podla toho, ake zapasy sa odohrali a budu hrat, to ci hraci nehrali vela zapas v kratkom slede atd. Preto v neposlednom rade pisat, ze Nikdy netipujte kurzy nizsie ako trebars 1,3, lebo to v dlhodobom meritku nema value, je tiez scestne. nTreba si uvedomit, ze tipovanie nie je len o value, ale aj o spravne nastavenom financnom systeme, ktoremu musi sekundovat aj spravna strategia vyberu zapasov, aby sa dalo vraviet, ze teraz je sanca na dlhodoby uspech. A ak ma tiper spravne nastavene tieto veci, tak dokaze dlhodobo profitovat aj na kurzoch nizsich ako je kurz trebars 1,3.nnTouto mojou reakciou nechcem nijak dehonestovat autenticitu myslienky prispevku autorky, len som mal pocit, ako keby tomu prispevku nieco malo chybalo.

  Odpověď
  • 11.1.2017 10:04

   Dobrý den, máte pravdu. Zapomněla jsem tam zdůraznit jednu věc: Hodnotným kurzem sice může být i kurz nižší jak 1,70, dokonce i kurz nižší než 1,30. Problém je, že tyto kurzy a případná hodnota v nich je tak malá, že je špatně identifikovatelná a člověk se jednoduše sekne… Děkuji za podnětný komentář.

   Odpověď

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole