Přihlášení:

twelve − 8 =

Menu
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Mönchengladbach
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barcelona FC
Copa del Rey | 21:30 - zítra
Logo týmu Sevilla
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Celta Vigo
Primera Divisio.. | 16:15 - zítra
Logo týmu Valencia FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Watford
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Crystal Palace
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu West Bromwich
Premier League | 13:30 - zítra
Logo týmu Liverpool
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Braga
Liga Sagres | 21:30 - dnes
Logo týmu Marítimo
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu CSKA Moskva
KHL | 18:30 - dnes
Logo týmu Kazaň
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Waregem
1e Klasse | 20:30 - dnes
Logo týmu Kortrijk
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Oviedo
Liga BBVA | 21:00 - dnes
Logo týmu Valladolid
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Philadelphia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Minnesota
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nashville
NHL | 03:35 - zítra
Logo týmu Colorado
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Hannover 96
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bolton
Championship | 16:00 - zítra
Logo týmu Wolverhampton Wanderers
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Příbram
2. liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 18:30 - zítra
Logo týmu Leverkusen
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Braunschweig
2. Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Bielefeld

Tři přístupy k sázení a můj pohled na ně

5. 2. 2018 10:00, upraveno: 8. 2. 2018 10:53
autor: ladyextreme
Když se na začátku minulého roku z českého trhu začaly stahovat první zahraniční sázkovky, míru škod jsem si ani neuvědomila. S plnou silou to na mě dopadlo až v průběhu podzimu, kdy jsem po přibližně 2 letech byla poprvé v minusu dva měsíce po sobě. Donutilo mě to k úvahám, zdali je ziskové sázení na území ČR vůbec možné. A nakonec i ke změně přístupu.

Abych vás zbytečně nenapínala – stále jsem přesvědčená, že sázením se dá vydělat (nebo alespoň neprodělat) – jenom jsem došla k názoru, že člověk musí jít mnohem víc pod povrch.

Sázet hodně, value bety…

Nejlepší sázkové období se u mě datuje do doby před přibližně 2 roky. V té době byla hromada sázkovek, tedy žádný omezený trh. V takovém prostředí stačilo vytvořit více účtů a do sázkového programu zadat pár klíčových údajů, které vám našly desítky sázkových příležitostí s hodnotou. Potom už záleželo čistě na vaší píli – čím více sázek jste uzavřeli, tím větší zisk na konci měsíce byl ve vaší kapse. Člověk nepotřeboval řešit žádné vedlejší informace, prostě se v plné míře svěřil do rukou matematiky a bylo hotovo.

Samozřejmě, že i v těchto dobách se naskýtaly problémy. Tak například člověk nesměl být moc chamtivý, protože jakmile začal stabilně vyhrávat desítky tisíc, sázkovky mu nejprve nastolily limity pro sázky a pak ho z nějakého fiktivního důvodu od účtu úplně odřízly. Mluvím teď o objemech v řádech stovek tisíc korun měsíčně, nikoliv o pár stovkách či tisícovkách, jak jsem to jela já. Obecně vzato se však jednalo o ráj na zemi, protože s minimálními znalostmi a vklady mohl vydělávat i úplný sportovní negramot.

Bohužel, s odchodem sázkovek zmizela i většina příležitostí naprosto zjevných (tedy softwarem čitelných) value betů. Najít hodnotu v řádu 10% a více procent je malý svátek, najít takových value betů třeba 20-30 denně (jak se to dalo dřív) je zhola nemožné. A tak podle mého názoru nastala nová éra.

ČTĚTE TAKÉ:
Nesázejte na vítěze, zabíjí to váš zisk!

Sázet málo, vybrané tipy…

V nadpisu zmiňovaný způsob je jakýmsi druhem value betu – vsadíte na zápas, který máte dobře přečtený, na tým, který pozorujete dlouhé roky. Sázku považujete za jistou nebo téměř za jistou – nepotřebujete u ní nic počítat, protože vám intuice říká, že tohle je trefa do černého.

Takových příležitostí se vám během měsíce naskytne jenom několik, protože tip vychází z vašich hlubokých znalostí, které nemůžete mít o každé fotbalové lize najednou. Samozřejmě, můžou se najít výjimky, které pramení buď z chování veřejnosti, nebo z chyby sázkovek, ale obecně těchto sázek nebude tolik, jako value betů z prvního bodu. Bohužel, i pokud máte detailní informace, které jediné dokážou porazit matematiku a tu minimální hodnotu, kterou v českých sázkovkách najdete, nevyhnete se varianci. Tím spíš, že takových tipů se vám měsíčně podaří podat jen několik.

Tento přístup k sázení je (alespoň co se mě týče) mnohem obtížnější, co se týče znalostí, ale mnohem snadnější, co se týče realizace – to znamená, že najít dobrý tip trvá dlouho, ale podání tohoto jednoho tipu je zcela jednoduché a nezabere prakticky žádný čas. Přesto ho považuji za náročnější, hlavně co se týče rozhodování – znovu opakuji, že value beting podle výsledků v počítači může provozovat každý – value beting na základě sportovních analýz jenom pár vybraných lidí (z dlouhodobého hlediska). V tomto bodě se tak můžete snažit ulehčit si situaci třetím přístupem…

Sázet systémy…

Popravdě řečeno, zatím se mi nepodařilo najít žádný dlouhodobě úspěšný sázkový systém, který by mi zároveň dokázal vydělat tolik peněz, aby mi nebylo líto, obětovat mu čas. Tím však nechci říci, že se to nemůže povést jiným lidem. Tak třeba Michal rád sází modifikovaný Martingale na počet gólů, který – alespoň v teoretické rovině – vypadá hodně slibně.

Další příklad. Nedávno se tady na stránkách objevila strategie “proti remízám“, kdy před zápasem vsadíte na 12 (tedy nebude remíza) a po vstřeleném gólu vsadíte live na remízu. Ačkoliv test mého systému vykázal spíše průměrný výsledek, věřím, že některým šikovnějším sázkařům by se z tohoto systému mohlo podařit pár korun vydolovat.

Kdo mě zná, moc dobře ví, že nejsem zastáncem sázkových systémů. Není to tak, že bych sázkové systémy plošně odmítala. Jde spíš o to, že si jsem moc dobře vědomá, že základem každého úspěšného sázkového systému je správně vybraný kurz. Právě kvůli tomu zatím žádný 100% ziskový sázkový systém ještě nebyl vynalezen a asi ani nikdy vynalezený nebude. Čímž se dostávám k poslední myšlence – bez value betů (ať už v podobě A či B) to prostě nejde.

ČTĚTE TAKÉ:
Martingale systém: Takhle s ním pracuji a je pro mě dlouhodobě výdělečný + historie mých tipů
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole