Přihlášení:
Menu
Logo týmu Manchester United
Premier League | 21:15 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Kärpät
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Carolina
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Ottawa
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barcelona FC
La Liga | 16:15 - 04. 12.
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
3.5
UO
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Toros Neftekamsk
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Ryazan
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Penza
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Copa del Rey | 16:00 - dnes
Logo týmu Las Palmas
Logo týmu Iževsk
Major Hockey Le.. | 16:00 - dnes
Logo týmu Samara
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Logo týmu Togliatti
Logo týmu Khimik Voskresensk
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Karelia SKA
Major Hockey Le.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Chelmet Čeljabinsk

Měli byste sázet na svůj oblíbený tým?

7. 10. 2021 09:00, upraveno: 5. 10. 2021 21:02
autor: OnlyValue
Jedno z pravidel kurzového sázení, které neustále slyším, je, že byste neměli sázet na týmy, které máte rádi. Pokud tým chováte v oblibě, nedokážete být objektivní, a když nejste objektivní, děláte špatná rozhodnutí – nebo alespoň takto daný argument zní.
manchester-united-oblibeny-tym
Sázet na svůj oblíbený tým nepřináší pouze zápory.

Otázka samozřejmě je, zdali to dává smysl. Existuje velká spousta pravidel, která dodržujeme, protože nám řekli, že bychom je dodržovat měli. Hodí se ovšem o pravidle vždycky přemýšlet. Pojďme se podívat, jaké jsou klady a zápory sázení na oblíbený tým.

Výhody

Jeden tým znáte lépe než jakýkoliv jiný – čím více toho znáte o týmech, které spolu hrají, tím větší šanci na to, že uděláte dobré rozhodnutí. Pokud přemýšlíte o tom, že byste vsadili na svůj oblíbený tým, pravděpodobně o něm víte více, než kdokoliv jiný. Za předpokladu, že nejste zaslepeni těmito znalostmi, a že získáte dostatek informací i o druhém týmu, máte šanci trefit do černého.

Je pravděpodobnější, že provedete hloubkovou studii hry-Je snazší provést hloubkovou analýzu hry, pokud zápas bude hrát váš oblíbený tým. Pokud při sázení máte problémy s motivací udělat si podrobný průzkum, potom je sázení na týmy, které dobře znáte, velice dobré řešení.

Budete mít navrch nad zraněními a tahy soupisky – Čím lépe se s týmem seznámíte, tím větší budete mít představu o tom, jak zdraví jsou hráči, kdo může zaskočit za zraněného atd. To by vám mohlo pomoci najít výhodu, samozřejmě pokud vaše znalosti nejsou obecně známou věcí, kterou využije sázková veřejnost.

Nevýhody

Pouze vy víte, jak jste emocionální – Někteří lidé prostě nejsou schopni ovládat své emoce a uzavřít sázku, která má smysl, pokud to znamená sázení na prohru svého týmu. Jsem velkým fanouškem Komety, ale sázením proti ní jsem v posledních pár letech dobře vydělal. Dokážu se totiž rozhodovat, co je z hlediska sázení správné, nesázím pouze srdcem. Existuje však výjimka – nikdy nesázím na zápas Kometa – Zlín, protože Zlín nesnáším tak moc, že nedokážu být nestranní a neobjektivní. Pokud si tyto situace dokážete uvědomovat, není to problém. Ne každý to ovšem dovede.

Není zábavné fandit proti svému týmu – pro některé lidi je nejlepším dne takový den, kdy mohou sedět před televizí s pivem a přáteli a koukat se na svůj oblíbený tým. Pakliže vsadí proti svému týmu, tato zábava se může rychle zkazit.

Pokud jste opatrní, můžete dělat špatné rozhodnutí ohledně bankrollu – pokud nejste objektivní, můžete na svůj tým sázet příliš mnoho, protože máte pocit, že výhoda je vyšší, než ve skutečnosti je.

Závěr

Sázím pravidelně i proti svému oblíbenému týmu a výsledky nejsou horší, než výsledky ze sázek na jiné týmy (či proti nim). Důvod je, že sázím pouze v případě, že tato sázka dává smysl. Když nevidím výhodu, nesázím. A toto je klíč k zisku.

Pakliže se ke svému sázení budete stavět zodpovědně, potom neexistuje důvod, proč byste neměli sázet na svůj oblíbený tým, nebo proti němu. Chce to jen silnou vůli.

ČTĚTE TAKÉ:
Výhody a nevýhody sezónních sázek

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search