Přihlášení:

3 × five =

Menu
Logo týmu Sparta Praha
1. liga | 18:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Augsburg FC
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Stuttgart
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
FA Cup | 17:00 - dnes
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Betis Sevilla
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Atletico Madrid
Primera Divisio.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Bilbao
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Torino AC
Serie A | 12:30 - dnes
Logo týmu Juventus
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Senica SH
Super Liga | 14:00 - dnes
Logo týmu Dunajská Streda
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Gent
1e Klasse | 14:30 - dnes
Logo týmu Mechelen
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Frosinone
Serie B | 15:00 - dnes
Logo týmu Ascoli
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Salzburg RB
Bundesliga | 16:30 - dnes
Logo týmu Sankt Poelten
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Charleroi
1e Klasse | 18:00 - dnes
Logo týmu Standard Liege
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Mönchengladbach
Bundesliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Dortmund
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Carolina
NHL | 23:00 - dnes
Logo týmu New Jersey
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Bayern München
Champions Leagu.. | 20:45 - 20. 02.
Logo týmu Besiktas
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Doněck Šachtor
Champions Leagu.. | 20:45 - 21. 02.
Logo týmu Roma AS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Švédsko
OG W | 08:40 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Bursaspor
Super League | 11:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem (fotbal)

7. 7. 2017 10:00, upraveno: 5. 7. 2017 11:51
autor: LadyAmbientte
Asijský či evropský handicap je mezi sázkaři stále oblíbenější. Umožní nám totiž vyjádřit výkonnostní rozdíl mezi dvěma odlišnými týmy a navýšit/snížit kurzy. Sázení s handicapem nabízí celou řadu možností, sázkaři ho však z nějakého důvodu používají většinou pouze k tomu, aby navýšili kurz na velké favority. To znamená, že vsadí například na výhru Slavie proti Příbrami v handicapu 0:1. Z našich zkušeností ovšem vyplývá, že může být mnohem ziskovější sázet v tomto handicapu na výhru outsiderů. Zde máte jednoduchý systém sázení, který vám to umožní.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem, případně proti favoritovi s negativním handicapem vychází ze skutečnosti, že některé týmy jsou silně přeceňovány. Většinou k tomu dochází pod vlivem veřejnosti, kdy bookmakeři musí kvůli zájmu o sázku na jeden tým upravovat kurzy tak, aby lidi přiměli sázet i na opačný tým (protože jak jsme vás informovali už v tomto článku, sázkovky nejsou živy z toho, že vy prohráváte, nicméně z poplatků, které platíte na každé uzavřené sázce v podobě marže).

Manko se těžko dohání

Vezměme si příklad z nedávné minulosti. Na začátku jarní části (tehdy ještě) epojisteni.cz ligy Sparta na svém hřišti přivítala fotbalisty z Bohemians 1905. Ačkoliv už v té době Sparta neměla žádné extra výsledky (alespoň co se týče klubu z TOP 3), na její výhru Tipsport vypsal kurz 1,34. Na výhru Bohemians 1905 pak byl vypsán kurz 8,90.

Pokud sázkaři v takové situaci chtěli dosáhnout na trošku zajímavější kurz, v 95% případů zvolili sázku na Spartu v asijském handicapu -1,5, případně na Spartu v evropském handicapu 0:1. Tyto handicapy daly Spartě do začátku manko, které pražský velkoklub výsledkem v zápasu musel překonat. Jenže bylo to vůbec reálné?

Jak jsme se zmínili už výše, Sparta na začátku jara začínala být v nepohodě. Oproti jiným klubům se sice jednalo o dobré výsledky, Sparta však začala ztrácet na své dva největší rivaly (Slavii a Spartu). Samozřejmě, že někomu tento zlom mohl uniknout.

Ikona týmu Sparta Praha
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Liberec
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Ovšem i při pohledu do statistik bylo asi docela zřejmé, že Sparta má na vítězství v handicapu -1,5, případně 0:1 velice malé šance. V posledních 4 odehraných utkáních tento handicap totiž byl překonaný pouze 2x, zbylé dvě utkání pak skončily remízou (a tudíž handicap nesplnily). Kurz na výhru Sparty s asijským handicapem -1,5 činil 1,95 a s evropským handicapem 0:1 1,90.

V tomto světle se tedy nakonec zdál výhodnější kurz na výhru Bohemians s pozitivním asijským handicapem +1,5 (1,88) nebo s evropským handicapem 0:1 (3,10) případně 0:2 (1,75).

Zápas Sparta – Bohemians 1905 nakonec skončil výhrou domácího týmu (1:0). Všichni sázkaři, kteří zvolili „negativní“ handicaping Sparty, tedy o peníze přišli. Tipéři, kteří volili raději „pozitivní“ handicaping Bohemky však peníze získali (alespoň v případě AH -1,5 a EH 0:2).

ČTĚTE TAKÉ:
Profesionální sázkař a vztahy v rodině

Pozitivní handicaping vs. lidská psychika

Člověk je už od útlého věku stále za něco perzekuován. Rodiče mu do hlavy vtloukají, co by neměl dělat, ve škole pak v jeho práci hledají chyby, za které mu strhávají známky namísto toho, aby ho pochválili za všechno to, co se mu povedlo.

Lidé jsou proto zvyklí myslet spíše negativně a tedy perzekuovat zase další lidi. Je proto lidskou přirozeností dát někomu do začátku negativní handicap, než mu dát jakýsi virtuální náskok.

Negativní handicaping je ovšem v drtivé většině případů velice nevýhodný. Kromě toho, že ho využívá většina lidí a SK si vypisované kurzy tedy hodně, hodně hlídají, se totiž – především ve fotbale – jedná o holý matematický nesmysl. V tomto konkrétním sportovním odvětví obvykle padá tak málo gólů, že i překonání základního evropského handicapu 0:1 může být velký problém. Pokud si tuto maličkost dokážete uvědomit, máte napůl vyhráno.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole