Přihlášení:

nineteen − seven =

Menu
Logo týmu Dortmund
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Doněck Šachtor
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Besiktas
Champions Leagu.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Ipswich
Championship | 20:45 - dnes
Logo týmu Sunderland
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Olympia Praha
2. liga | 16:00 - zítra
Logo týmu Varnsdorf
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Plzeň Viktoria
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 28. 09.
Logo týmu Hapoel Beer Sheva
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Lazio Roma
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 28. 09.
Logo týmu Waregem
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Athens AEK
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - 28. 09.
Logo týmu Austria Wien
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Magnitogorsk
KHL | 16:00 - dnes
Logo týmu Kazaň
Logo týmu Čeljabinsk
KHL | 16:00 - dnes
Logo týmu Ufa
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
FA Cup | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Togliatti
KHL | 17:00 - dnes
Logo týmu Sochi
Logo týmu Kometa Brno
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu IFK Helsinki
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Ässät Pori
Logo týmu Sport Vaasa
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Saipa

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem (fotbal)

7. 7. 2017 10:00, upraveno: 5. 7. 2017 11:51
autor: LadyAmbientte
Asijský či evropský handicap je mezi sázkaři stále oblíbenější. Umožní nám totiž vyjádřit výkonnostní rozdíl mezi dvěma odlišnými týmy a navýšit/snížit kurzy. Sázení s handicapem nabízí celou řadu možností, sázkaři ho však z nějakého důvodu používají většinou pouze k tomu, aby navýšili kurz na velké favority. To znamená, že vsadí například na výhru Slavie proti Příbrami v handicapu 0:1. Z našich zkušeností ovšem vyplývá, že může být mnohem ziskovější sázet v tomto handicapu na výhru outsiderů. Zde máte jednoduchý systém sázení, který vám to umožní.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem, případně proti favoritovi s negativním handicapem vychází ze skutečnosti, že některé týmy jsou silně přeceňovány. Většinou k tomu dochází pod vlivem veřejnosti, kdy bookmakeři musí kvůli zájmu o sázku na jeden tým upravovat kurzy tak, aby lidi přiměli sázet i na opačný tým (protože jak jsme vás informovali už v tomto článku, sázkovky nejsou živy z toho, že vy prohráváte, nicméně z poplatků, které platíte na každé uzavřené sázce v podobě marže).

Manko se těžko dohání

Vezměme si příklad z nedávné minulosti. Na začátku jarní části (tehdy ještě) epojisteni.cz ligy Sparta na svém hřišti přivítala fotbalisty z Bohemians 1905. Ačkoliv už v té době Sparta neměla žádné extra výsledky (alespoň co se týče klubu z TOP 3), na její výhru Tipsport vypsal kurz 1,34. Na výhru Bohemians 1905 pak byl vypsán kurz 8,90.

Pokud sázkaři v takové situaci chtěli dosáhnout na trošku zajímavější kurz, v 95% případů zvolili sázku na Spartu v asijském handicapu -1,5, případně na Spartu v evropském handicapu 0:1. Tyto handicapy daly Spartě do začátku manko, které pražský velkoklub výsledkem v zápasu musel překonat. Jenže bylo to vůbec reálné?

Jak jsme se zmínili už výše, Sparta na začátku jara začínala být v nepohodě. Oproti jiným klubům se sice jednalo o dobré výsledky, Sparta však začala ztrácet na své dva největší rivaly (Slavii a Spartu). Samozřejmě, že někomu tento zlom mohl uniknout.

Ikona týmu Magnitogorsk
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Kazaň
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
Ovšem i při pohledu do statistik bylo asi docela zřejmé, že Sparta má na vítězství v handicapu -1,5, případně 0:1 velice malé šance. V posledních 4 odehraných utkáních tento handicap totiž byl překonaný pouze 2x, zbylé dvě utkání pak skončily remízou (a tudíž handicap nesplnily). Kurz na výhru Sparty s asijským handicapem -1,5 činil 1,95 a s evropským handicapem 0:1 1,90.

V tomto světle se tedy nakonec zdál výhodnější kurz na výhru Bohemians s pozitivním asijským handicapem +1,5 (1,88) nebo s evropským handicapem 0:1 (3,10) případně 0:2 (1,75).

Zápas Sparta – Bohemians 1905 nakonec skončil výhrou domácího týmu (1:0). Všichni sázkaři, kteří zvolili „negativní“ handicaping Sparty, tedy o peníze přišli. Tipéři, kteří volili raději „pozitivní“ handicaping Bohemky však peníze získali (alespoň v případě AH -1,5 a EH 0:2).

Pozitivní handicaping vs. lidská psychika

Člověk je už od útlého věku stále za něco perzekuován. Rodiče mu do hlavy vtloukají, co by neměl dělat, ve škole pak v jeho práci hledají chyby, za které mu strhávají známky namísto toho, aby ho pochválili za všechno to, co se mu povedlo.

ČTĚTE TAKÉ:
TOP 6 strategií pro vaše akumulátory

Lidé jsou proto zvyklí myslet spíše negativně a tedy perzekuovat zase další lidi. Je proto lidskou přirozeností dát někomu do začátku negativní handicap, než mu dát jakýsi virtuální náskok.

Negativní handicaping je ovšem v drtivé většině případů velice nevýhodný. Kromě toho, že ho využívá většina lidí a SK si vypisované kurzy tedy hodně, hodně hlídají, se totiž – především ve fotbale – jedná o holý matematický nesmysl. V tomto konkrétním sportovním odvětví obvykle padá tak málo gólů, že i překonání základního evropského handicapu 0:1 může být velký problém. Pokud si tuto maličkost dokážete uvědomit, máte napůl vyhráno.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole