Přihlášení:

one × 1 =

Menu
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Slavia Praha
1. liga | 20:00 - 29. 07.
Logo týmu Teplice
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Mladá Boleslav
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Skenderbeu Korca
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Ostrava Baník
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Everton
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - dnes
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Gent
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Rheindorf Altach SC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Larnaca AEK
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Krasnodar FK
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Lyngby Kobenhavn
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu AIK Stockholm
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Braga
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dinamo Bukurešť
UEFA Europa Lea.. | 19:30 - dnes
Logo týmu Bilbao
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Botev Plovdiv
UEFA Europa Lea.. | 19:30 - dnes
Logo týmu Marítimo
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Midtjylland FC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Panathinaikos Athens
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Gilan Qabala
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cork City
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Galway United
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Sapporo
J League | 07:00 - 29. 07.
Logo týmu Urawa
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Marinos
J League | 12:00 - 29. 07.
Logo týmu Shimizu
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Salzburg RB
Bundesliga | 16:00 - 29. 07.
Logo týmu LASK Linz
Náš tip:
3.5
UO
Náš tip:
1
1X2

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem (fotbal)

7. 7. 2017 10:00, upraveno: 5. 7. 2017 11:51
autor: LadyAmbientte
Asijský či evropský handicap je mezi sázkaři stále oblíbenější. Umožní nám totiž vyjádřit výkonnostní rozdíl mezi dvěma odlišnými týmy a navýšit/snížit kurzy. Sázení s handicapem nabízí celou řadu možností, sázkaři ho však z nějakého důvodu používají většinou pouze k tomu, aby navýšili kurz na velké favority. To znamená, že vsadí například na výhru Slavie proti Příbrami v handicapu 0:1. Z našich zkušeností ovšem vyplývá, že může být mnohem ziskovější sázet v tomto handicapu na výhru outsiderů. Zde máte jednoduchý systém sázení, který vám to umožní.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.

Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem, případně proti favoritovi s negativním handicapem vychází ze skutečnosti, že některé týmy jsou silně přeceňovány. Většinou k tomu dochází pod vlivem veřejnosti, kdy bookmakeři musí kvůli zájmu o sázku na jeden tým upravovat kurzy tak, aby lidi přiměli sázet i na opačný tým (protože jak jsme vás informovali už v tomto článku, sázkovky nejsou živy z toho, že vy prohráváte, nicméně z poplatků, které platíte na každé uzavřené sázce v podobě marže).

Manko se těžko dohání

Vezměme si příklad z nedávné minulosti. Na začátku jarní části (tehdy ještě) epojisteni.cz ligy Sparta na svém hřišti přivítala fotbalisty z Bohemians 1905. Ačkoliv už v té době Sparta neměla žádné extra výsledky (alespoň co se týče klubu z TOP 3), na její výhru Tipsport vypsal kurz 1,34. Na výhru Bohemians 1905 pak byl vypsán kurz 8,90.

Pokud sázkaři v takové situaci chtěli dosáhnout na trošku zajímavější kurz, v 95% případů zvolili sázku na Spartu v asijském handicapu -1,5, případně na Spartu v evropském handicapu 0:1. Tyto handicapy daly Spartě do začátku manko, které pražský velkoklub výsledkem v zápasu musel překonat. Jenže bylo to vůbec reálné?

Jak jsme se zmínili už výše, Sparta na začátku jara začínala být v nepohodě. Oproti jiným klubům se sice jednalo o dobré výsledky, Sparta však začala ztrácet na své dva největší rivaly (Slavii a Spartu). Samozřejmě, že někomu tento zlom mohl uniknout.

Ikona týmu Crvena zvezda Bělehrad
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Sparta Praha
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Ovšem i při pohledu do statistik bylo asi docela zřejmé, že Sparta má na vítězství v handicapu -1,5, případně 0:1 velice malé šance. V posledních 4 odehraných utkáních tento handicap totiž byl překonaný pouze 2x, zbylé dvě utkání pak skončily remízou (a tudíž handicap nesplnily). Kurz na výhru Sparty s asijským handicapem -1,5 činil 1,95 a s evropským handicapem 0:1 1,90.

V tomto světle se tedy nakonec zdál výhodnější kurz na výhru Bohemians s pozitivním asijským handicapem +1,5 (1,88) nebo s evropským handicapem 0:1 (3,10) případně 0:2 (1,75).

Zápas Sparta – Bohemians 1905 nakonec skončil výhrou domácího týmu (1:0). Všichni sázkaři, kteří zvolili „negativní“ handicaping Sparty, tedy o peníze přišli. Tipéři, kteří volili raději „pozitivní“ handicaping Bohemky však peníze získali (alespoň v případě AH -1,5 a EH 0:2).

ČTĚTE TAKÉ:
SOSS: Rychlá pomoc proti zrádným emocím

Pozitivní handicaping vs. lidská psychika

Člověk je už od útlého věku stále za něco perzekuován. Rodiče mu do hlavy vtloukají, co by neměl dělat, ve škole pak v jeho práci hledají chyby, za které mu strhávají známky namísto toho, aby ho pochválili za všechno to, co se mu povedlo.

Lidé jsou proto zvyklí myslet spíše negativně a tedy perzekuovat zase další lidi. Je proto lidskou přirozeností dát někomu do začátku negativní handicap, než mu dát jakýsi virtuální náskok.

Negativní handicaping je ovšem v drtivé většině případů velice nevýhodný. Kromě toho, že ho využívá většina lidí a SK si vypisované kurzy tedy hodně, hodně hlídají, se totiž – především ve fotbale – jedná o holý matematický nesmysl. V tomto konkrétním sportovním odvětví obvykle padá tak málo gólů, že i překonání základního evropského handicapu 0:1 může být velký problém. Pokud si tuto maličkost dokážete uvědomit, máte napůl vyhráno.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole